گفتنی است تا به اکنون بار ها رکورد شنا ۲۰۰ متر توسط برخی از شناگران حرفه ای جا به جا و به ثبت رسیده است. شنا ۲۰۰ متر یک مسابقه در شنای رقابتی است که در آن شناگران در هر چهار حرکت در یک مسابقه با هر پا به طول پنجاه متر رقابت می کنند.

  • برای بررسی رکوردهای شنا در گینس و الخصوص این ماده می توایند از لینکی که در دسترس قرار گرفته استفاده کنید.
رکورد شنا 200 متر در بخش مردان دست کیست؟

رکورد شنا ۲۰۰ متر در بخش مردان دست کیست؟

اگر به ورزش شنا علاقه‌مند هستید و در این رشته ورزشی مشغول به فعالیت می‌ باشید، به احتمال زیاد در رابطه با شنای ۲۰۰ متر اطلاعاتی دارید. شنای ۲۰۰ متر مختلط انفرادی یک مسابقه در شنای رقابتی است که در آن شناگران در هر ۴ حرکت (کرال پشت، پروانه، کرال سینه و آزاد) در یک مسابقه با هر پا به طول ۵۰ متر رقابت می کنند. حال بهتر است بدانید که در حال حاضر رکورد شنا ۲۰۰ متر در بخش مردان در دست پل بیدرمن می باشد. مدتی قبل این شناگر موفق شد در مدت یک ساعت و چهل و دو دقیقه این رکورد را جا به جا و به نام خود به ثبت برساند.

حال در رابطه با این شناگر می توان این گونه بیان کرد که پل بیدرمن به انگلیسی (Paul Biedermann) زاده ۷ اوت ۱۹۸۶ در هاله می باشد و یک شناگر اهل آلمان است که خیلی از هوادارانش به او لقب (سوپرمن) را داده اند.

رکورد شنا 200 متر در بخش زنان دست کیست؟

رکورد شنا ۲۰۰ متر در بخش زنان دست کیست؟

در حال حاضر ورزش شنا در میان مردم سراسر دنیا از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار است و این موضوع را هم باید افزود که این روز ها علاوه بر مردان خیلی از بانوان هم به صورت حرفه‌ ای در شنا مشغول به فعالیت هستند و حتی توانسته اند رکورد هایی را جا به جا و به نام خود به ثبت برسانند. حال شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید در حال حاضر رکورد شنای ۲۰۰ متر در بخش زنان در اختیار مالی اوکلاهن می‌ باشد. مدتی قبل مالی اوکلاهن توانست این رکورد را با زمان ۱:۵۲.۸۵ به نام خود به ثبت برساند.

در رابطه با این شناگر می توان این گونه بیان کرد که مالی اوکلاهن به انگلیسی (Mollie O’Callaghan) زاده ۲ آوریل ۲۰۰۴ در کوئینزلند می باشد و یک شناگر اهل استرالیا است. این شناگر استرالیایی در مسابقات کشوری و بین‌ المللی در مجموع برندهٔ یک مدال طلا شده‌ است و هم چنین توانسته رکورد شنا ۲۰۰ متر را جا به جا و به نام خود به ثبت برساند.

فیلم رکورد شنا 200 متر

فیلم رکورد شنا ۲۰۰ متر

در حال حاضر خیلی از افراد تمایل دارند تا به مشاهده فیلم رکورد شنا ۲۰۰ متر بپردازند. در این مورد بهتر است که روش‌ های مختلفی برای جستجو و مشاهده این فیلم وجود دارد. به عنوان مثال اگر شما به سایت گوگل مراجعه نمایید و عبارت مورد نظر خود را جستجو نمایید با نتایج خوبی رو به رو خواهید شد و این فیلم برای شما نمایش خواهد یافت. هم چنین در حال حاضر برخی از پیج‌ ها در اینستاگرام نیز به صورت تخصصی در رابطه با شنا فعالیت می‌ کنند که با مراجعه به این پیج‌ ها نیز می‌ توانید به جستجو و مشاهده فیلم رکورد شنای ۲۰۰ متر بپردازید.

رکورد شنا 200 متر که در گینس ثبت شده است

رکورد شنا ۲۰۰ متر که در گینس ثبت شده است

گاهی اوقات برخی از رکورد های شنا در کتاب گینس به ثبت می‌ رسد، حال شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید تا به اکنون رکورد شنای ۲۰۰ متر در کتاب گینس نیز به ثبت رسیده است. سریع ترین مسیر شنای طولانی ۲۰۰ متر توسط پل بیدرمن در مدت یک ساعت و چهل و دو دقیقه بوده است که این رکورد در گینس هم ثبت شده است.

رکورد شنای 200 متر در ایران متعلق به کیست؟

رکورد شنای ۲۰۰ متر در ایران متعلق به کیست؟

شنا در کشور ایران نیز از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار است و خیلی از شناگران به صورت حرفه‌ ای در این ورزش مشغول به فعالیت هستند و عده‌ ای از آن ها توانسته اند رکورد هایی را نیز جا به جا و به نام خود به ثبت برسانند. گفتنی است در حال حاضر رکورد شنای ۲۰۰ متر در ایران در اختیار علیرضا یاوری شناگر اصفهانی می باشد.

 رکورد این ماده شنا در المپیک توکیو جابجا شد؟

رکورد این ماده شنا در المپیک توکیو جابجا شد؟

بهتر است که بدانید شناگر مجارستانی به نام کریستوف میلاک در ماده ۲۰۰ متر پروانه در مرکز آبی توکیو قهرمان شد و رکورد المپیک ۱:۵۱.۲۵ را به نام خود ثبت کرد و به این گونه او رکورد ۱:۵۲.۰۳ مایکل فلپس را که در پکن ۲۰۰۸ ثبت شده بود را شکست. رکورددار فعلی جهان در نیمه اول مسابقه در برابر چاد لو کلوس از آفریقای جنوبی برتری داشت، اما در دور آخر جلوتر از گروه باقی ماند تا ابتدا دیوار را لمس کند، پس از آن هوندا تومورو اهل ژاپن که نقره گرفت و فدریکو ایتالیایی قرار گرفتند.

به هر حال ناگفته نماند که رکورددار مجارستانی جهان اولین مدال طلای المپیک خود را کسب کرد و توانست رکورد المپیک مایکل فلپس را در ۲۰۰ متر پروانه بشکند و به نام خو به ثبت برساند.

این رکورد در کرال پشت متعلق به کیست؟

این رکورد در کرال پشت متعلق به کیست؟

اگر به ورزش شنا علاقمند هستید و آن را انجام می‌ دهید، قطعاً با کرال پشت آشنایی دارید، حال شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید در حال حاضر رکورد شنا ۲۰۰ متر در کرال پشت در اختیار یک شناگر حرفه ای به نام یفگنی ریلوف می باشد. لازم به ذکر است که یفگنی ریلوف در بازی‌ های المپیک تابستانی ۲۰۲۰ در توکیو، ژاپن که در سال ۲۰۲۱ به دلیل همه‌ گیری ویروس کرونا برگزار شد، در ۲۰۰ متر کرال پشت و ۱۰۰ متر کرال پشت مدال طلا کسب کرد و رکورد ۱۰۰ متر کرال پشت اروپا را با زمان ۵۱.۹۸ شکست. هم چنین این شناگر برجسته رکورد المپیک ۲۰۰ متر کرال پشت با زمان ۱:۵۳.۲۷ را نیز از آن خود کرد.

حال در مورد این شناگر حرفه ای می توان این گونه بیان کرد که یفگنی ریلوف به روسی (Евгений Михайлович Рылов) زاده ۲۳ سپتامبر ۱۹۹۶ در نوووترویسک می باشد. او یک شناگر اهل روسیه می باشد. لازم به ذکر است که این شناگر حرفه ای اهل روسیه تا به اکنون موفق شده است تا رکورد ها، افتخارات و دستاورد های متعددی را در کارنامه حرفه‌ ای اش به ثبت برساند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]