آلن آیورسن Allen Iverson یکی از قهرمانان رشته ی بسکتبال است که توانسته با تکیه بر همت خود، موفقیت های بزرگی را برای خود کسب کند. آلن آیورسن در دوران جوانی جزو چهره های ورزش بسکتبال به حساب می امده و با وجود اینکه در حال حاضر در شرف بازنشستگی قرار دارد ولی باز همه از او به عنوان یک قهرمان حرفه ای یاد می کنند و برای او احترام زیادی قائل هستند زیرا او به جز قهرمان بودن در رشته بسکتبال در زمینه های دیگری نیز الگوی مناسبی برای همه انسان ها می تواند باشد. در ادامه قصد داریم به زندگی نامه ی آلن آیورسن بپردازیم امیدواریم برای شرط بندی بسکتبال nba تا انتها ما را همراهی کنید.

بیوگرافی آلن آیورسن

بیوگرافی آلن آیورسن

آلن آیورسن در کشور آمریکا در شهر همپتون ویرجینیا متولد شده است او در تاریخ ۷ ماه ژوئن سال ۱۹۷۵ به دنیا امده است و خانواده آن نام آلن ازاییل آیورسن را برایش انتخاب کردند.داین بازیکن که جز قهرمانان رشته ی بسکتبال به حساب می آید. و در پست یک و دو بازی کرده است. آلن آیورسن بلند قد، ۱۸۳ سانتی متر قد دارد او با وجود اینکه حدود هفتاد و پنج کیلو گرم وزن دارد جز قهرمانات خوش هیکل بسکتبال به حساب می اید. آلن آیورسن در بازی بسکتبال جز بازیکنان آزاد تلقی می شود. او از کودکی اش علاقه ی وافری به ورزش بسکتبال داشت. این علاقه در دوران نوجوانی خود را نشان داد تا جایی که، او در دوران دبیرستان، آن زمان که در مدرسه ی باتن درس می خواد به صورت جدی به این بازی پرداخت و توانست در دوران دانشگاه در دانشگاه جورج تاون بورسیه شود.

او توانست مدرک دانشگاهی اش را از این دانشگاه بگیرد و در سال های آخر دانشگاه تبدیل به یک بسکتبالیست حرفه ای شود و بلاخره در سال ۱۹۹۶ توانست برای اولین بار راهی لیگ برتر امریکا NBA شود. آن سال که اولین سالی بود که آلن آیورسن وارد این دوره از رقابت ها شده بود سالی بود که او به عنوان بهترین بازیکن شناخته شد و این موضوع باعث شد که آلن آیورسن معروفیت زیادی را کسب کند و نیرویی مضاعف برای ادامه ی راه طولانی خود پیدا کند. بعد از آن آلن آیورسن تمام وقت خود را برای ورزش بسکتبال گذاشت.

او تمرینات خیلی سختی می کرد تا استقامت بدنی اش را بالا ببرد و برای حضور در مسابقات آل استار اماده شود. او حدود یازده بار در این مسابقات شرکت کرد و عنوان های قهرمانی زیادی را توانست برای خود کسب کند. از دیگر قهرمانی های او می توان به کسب جایزه ی ام وی پی اشاره کرد که در سال ۲۰۰۱ و ۲۰۰۵ در لیگ ان بی ای کسب کرد. مسلما بازیکنی در این سطح از توانایی، رکورد هایی را هم برای خود کسب کرده است که از جمله این رکورد ها می توان به رکورد کسب عنوان بهترین بازیکن سال و امتیاز آور ترین بازیکن سال نیز اشاره کرد.

رکورد او در مسابقات کسب ۳۰ امتیاز بوده که این رکورد نشان دهنده ی توانایی او در بازی بسکتبال است. آلن آیورسن در سطح پلی اف هم بازی کرده است و در این بازی ها هم توانست ۳۰ امتیاز دریافت کند. بعد از قهرمانی آلن آیورسن در امریکا، تیم های زیادی برای حضور او در تیمشان علاقه نشان دادند. از جمله تیم های دیترویت پیستونز و ممفیس گریزلیز و دنور نانگتس، که آلن آیورسن در همه ی ان ها بازی کرده است.

آلن آیورسن چند ساله است

آلن آیورسن چند ساله است

همانطور که در قبل هم اشاره کردیم آلن آیورسن متولد هفتم ژوئن سال هزار و نهصد و هفتاد و پنج میلادی است. او که زاده ی امریکاست، در این کشور رشد یافت و بزرگ شد و تمام خاطراتش در این کشور شکل گرفت. آلن آیورسن که الان در سن چهل و پنج سالگی به سر می برد با عنوان یک پیشکسوت در ورزش بسکتبال شناخته شده است که با وجود قهرمانی های زیادش برای تیم های مختلف توانسته است به عنوان یک الگوی مناسب برای جوانان قرار گیرد. با وجود اینکه سن او افزایش پیدا کرده است و او دیگر از لحاظ بدنی نمی تواند همان آلن آیورسن سابق در عرصه بسکتبال باشد ولی او در سر رویای جدیدی را می پروراند که به عنوان مربی تیم بسکتبال به فعالیت در این رشته ادامه دهد و از دنیای ورزش فاصله نگیرد.

مستند آلن آیورسن

دنیای شهرت بسیار دنیای وسوسه بر انگیزی است. به گونه ای که خیلی از افراد جامعه برای رسیدن به شهرت دست به هر کاری می زنند. ولی شهرت برای آلن آیورسن رنگ و بوی دیگری داشت. حتی خیلی از طرفداران او از زندگی نامه او اطلاعات زیادی نداشتند از همین رو دوست داران وی تلاش کردند تا برای او مستندی بسازند که معرف شخصیت آلن آیورسن باشد. این مستند در فضای مجازی بازدید کنندگان زیادی داشت.

آلن آیورسن در بسکتبال nba

آلن آیورسن در بسکتبال nba

همانطور که گفتیم آلن آیورسن مسابقات بسیاری را شرکت کرده است و از شرکت در این مسابقات پیروزی های زیادی را حاصل کرده است. لقب امتیاز آور او حاکی از طرز بازی بسیار خوب او است که در تیم های مختلف ارائه داده است. او توانست در چند بازی ۳۰ امتیاز برای خود کسب کند که این امتیاز به معنای موفقیت برای او است. آلن آیورسن با وجود اینکه قدی کوتاه تر از دیگر بازیکنان بسکتبال دارد ولی به دلیل بازی های خوبش، نامش در لیست بهترین گارد های شوت زن لیگ ان بی ای قرار گرفته است.

آلن در لیست امتیاز آورترین بازیکنان nba

آلن آیورسن در زمان نوجوانی وقتی تصمیم گرفته بود در تیم بسکتبال مدرسه فعالیت کند مسئله ی بزرگی او را بسیار آزار می داد و اون مسئله تبعیض نژادی بود، تفاوت بین سفید پوست ها و سیاه پوست ها. بعد از شروع فعالیت او در تیم بسکتبال مدرسه، به دلیل حضور چند سفید پوست در این تیم او مدام تحت تحقیر آن ها قرار می گرفت و نتیجه ی این تحقیر ها همیشه منجر به دعوای شدیدی بین آن ها می شد که این دعوا گاه گاهی هم به اداره اگاهی کشیده می شد. در یکی از اون دعواها به آلن اتهام دروغی را زدند و او نتوانست خود را تبرئه کند و مدتی به زندان افتاد. همین موضوع باعث شد که او نا امید و سرد شود ولی مادر آلن آیورسن مثل همیشه با حرف هایش به او امید و انگیزه داد و او را به زندگی و بازی بسکتبال برگرداند.

مادر آلن آیورسن که زندگی سختی را تجربه کرده بود دوست نداشت پسرش هم همین طور زندگی کند و مدام در گوش او می خواند که تو موفقیت های زیادی را باید بدست بیاوری و خود را از این طرز زندگی نجات دهی. آلن به دلیل سطح پایین خانوادگی اش از نظر مالی، کودکی و نوجوانی سختی را طی کرده بود ولی همه ی موفقیت هایش را بعد از پشتکار خودش مدیون مادرش است که لحظه لحظه در کنار او و مشوق او بود و همین امر بود که آلن را به یک قهرمان موفق تبدیل کرد. ولی باز اکثر تیم های که به او پیشنهاد همکاری می دادند او را برای پست ذخیره در نظر می گرفتند و این موضوع آلن آیورسن را ازار می داد. او می گفت سهم من از بازی خیلی بیشتر از این است که روی نیمکت بشینم و آب بخورم. او در بازی های خود به گونه ای خود را نشان داد تا اینکه خود را به همه ی تیم ها اثبات کرد و پیشنهادات زیادی از سوی بهترین تیم ها دریافت کرد.

تیم هایی که Allen Iverson در آن ها بازی کرده است

تیم هایی که Allen Iverson در آن ها بازی کرده است

آلن آیورسن تا کنون در تیم های زیادی بازی کرده است که در بعضی از ان ها برای مدت زمان زیادی حضور داشته و در بعضی دیگر برای مدت کمی بازی کرده است ولی چیزی که مهم است این است که او در تمام این تیم ها به عنوان یک بازیکن تاثیر گذار حضور داشته است و همه به حضور او افتخار می کردند. یکی از تیم هایی که او در سال ۲۰۰۸ در ان مشغول به بازی شد تیم دنور است. همچنین از تیم های موفقی که در ان بی ای حضور داشتند هم پیشنهاد همکاری داشت. آلن با وجودی که توانست در ۵ بازی اول خود امتیازی معادل ۲۵ امتیاز را دریافت کند بسیار شهره شد و در سال ۲۰۰۹ موفق شد به عضویت تیم دیترویت در بیاید. ولی در ان تیم بخت با او یار نبود و حاشیه های زیادی برای او درست شد که او را مجبور به ترک این تیم کرد. بعد از ترک این تیم حدود چند ماهی بدون تیم سپری کرد تا اینکه تیم ممفیس به او پیشنهاد داد. او در اواخر دوران بازی خود در لیگ nba در تیم فیلادلفیا هم بازی کرده است.

سوالات متداول

  1. بیوگرافی مختصری از آلن آیورسن شرح دهید؟

    آلن آیورسن در ایالت ویرجینیای کشور امریکا دیده به جهان گشود او در تاریخ هفت ماه ژوئن سال هزار و نهصد و هفتاد و پنج به دنیا امد و در حال حاضر چهل و پنج سال سن دارد و در شرف بازنشستگی است. نام کامل او که خانواده اش برایش انتخاب کردند آلن ازاییل آیورسن است که به آلن شهرت دارد.

  2. تشویق های چه کسی آلن آیورسن را دلگرم کرد که به رشته ی بسکتبال ادامه دهد و در این رشته موفق شود؟

    مادر آلن که زندگی خیلی سختی را تجربه کرده بود دوست نداشت پسرش هم مانند خووش سختی های زندگی را بچشد بنابراین بسیار مشوق او شد که او دست از تلاش برندارد و در نا ملایمات زندگی شانه خالی نکند و با تلاش خود ادامه دهد و همین تشویق ها و پشتکار بود که باعث موفقیت او شد.

  3. آلن آیورسن تا به حال در چه تیم هایی بازی کرده است؟

    آلن در تیم های زیادی بازی کرده است که از جمله انها می توان به تیم های ممفیس، دنور و دیترویت اشاره کرد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]