آرات حسینی نوجوانی نابغه است که با حرکات ورزشی و آکروباتیک توانست از دوران کودکی معروف شود. او که دارای استعداد فراوان و مهارت خارق العاده ای است، در دوران کودکی حرکات عجیبی می کرد که از همان زمان پدرش او را تحت نظر داشت. از مدتی که رشد کرد این حرکات ادامه داشت و انعطاف بدن او نظرهمه را جذب کرد. پدرش در این خصوص بارها اعلام کرده است که زندگی خود را وقف پیشرفت پسرش کرده و می خواهد او را در پیمودن مراحل ترقی کمک کند. در ادامه بیوگرافی آرات حسینی را با یکدیگر می خوانیم.

آرات حسینی کیست ؟

آرات حسینی کیست ؟

آرات حسینی نابغه فوتبال در تاریخ ۸ مهر سال ۱۳۹۳ به دنیا آمد. زادگاه او شهر بابل استان مازندران است و محمد حسینی پدرش شغل آزاد دارد و مادرش نیز خانه دار است. او یک خواهر دارد که از خودش بزرگ تر است. پدر او که از کوچکی شاهد رشد و استعداد وی بوده است در این خصوص گفت که آرات از سن زیر یک سالگی کارهای عجیب و خارق العاده ای انجام می داد. او دستانش را بر زمین می گذاشت و پاهای خود را به سمت بالا بلند می کرد. از آن زمان بود که تعجب همه اهالی فامیل و خانواده را جلب کرد.

پدر او افزود که از آن زمان با انجام حرکات آکروباتیک همه درک کردند که این کودک چه استعدادی دارد. پس از آن بود که تصمیم گرفتیم تا او را در این راه کمک کنیم.  من از او در حال انجام حرکات فیلم تهیه می کردم و در فضای مجازی بین مردم منتشر می کردم. فیلم آرات حسینی خیلی زود در فضای مجازی پخش شد و همه او را شناختند.

آرات حسینی و علی کریمی

آرات حسینی و علی کریمی

این کودک نابغه ایرانی به دلیل بالا رفتن از دیوار صاف و استقامت بدنش در شرایط سخت و انجام حرکات ورزشی طاقت فرسا آنقدر که باید در بین مردم شناخته نشد. اما اتفاقی که نام او را یک دفعه و به طورناگهانی بر سر زبان ها انداخت، اتفاق افتاد. پدرآرات که یکی از طرفداران آتیشی علی کریمی بازیکن اسبق تیم ملی فوتبال کشورمان است، بود. او که حتی تصاویر این جادوگر فوتبال کشورمان را روی دیوار خانه شان چسبانده بود، ناگهان همه آنها را از روی دیوار برداشت.

موضوع از آنجا شروع شد که پدرش از حرکات فوتبالی و آکروباتیک پسرش فیلمی تهیه می کند و ان را در صفحه شخصی اینستاگرام آرات حسینی پخش می کند. این فیلم بازخوردهای جالبی داشت تا جایی که حتی حساب شخصی لیونل مسی فوق ستاره آرژانتینی تیم فوتبال بارسلونا نیز به آن واکنش نشان داد. کاپیتان بارسلونای اسپانیا از آرات به خاطر این حرکات ورزشی تشکر کرده و برای او آرزوی پیشرفت و موفقیت کرده است.

درست پس از آن بود که حاشیه و جنجال ارات حسینی و علی کریمی شروع شد. پدر آرات بر این باور بود که علی کریمی از پسرش تمجید و تحسین کند اما نه تنها این اتفاق رخ نداد بلکه این بازیکن فوتبال کشورمان حساب کاربری او را بلاک کرد.

بررسی حواشی آرات و تتلو

موضوع آرات حسینی و علی کریمی به اینجا ختم نشد. در واقع پس از واکنش نشان ندادن علی کریمی و بدتر از آن بلاک کردن اکانت این کودک نابغه، امیر حسین مقصودلو که به امیر تتلو مدیر سایت تتل بت معروف است، نسبت به این عمل جادوگر فوتبال کشورمان واکنش تندی انجام داد. او در صفحه شخصی فضای مجازی خود در حالی انتقاد کرد که پس از او هوادارانش نیز به صفحه علی  کریمی هجوم برده و او را با الفاظ زشت مورد هجمه قرار دادند.

این درگیری تا حدی بود که هنرمندان دیگر از جمله پیام صادقیان بازیکن اسبق تیم پرسپولیس و ذوب آهن اصفهان، مهدی مهدوی کیا بازیکن پیشین تیم فوتبال کشورمان و هامبورگ آلمان و نیز حسین تهی خواننده مستقر در آمریکا را وادار به واکنش کرد. پس از آن بود که پدر آرات حسینی با انتشار ویدئویی از همه طرفین خواست تا به این جنجال پایان دهد. کودک با استعداد مازندرانی کشورمان در این ویدئو خطاب به امیر تتلو می گوید که ناراحت نباشد. او تاکید می کند که روزی پله های ترقی را خواهم پیمود و به تیم هایی مثل رئال مادرید و یا بارسلونا خواهم رفت و توپ طلا را هم خواهم گرفت. در آن زمان خواهیم دید که همه دور من جمع می شوند.

آرات در عصر جدید هم شرکت کرد ؟

آرات  در عصر جدید هم شرکت کرد ؟              

آرات حسینی و پدرش برای شرکت در برنامه معروف و پربیننده تلویزیونی عصر جدید که از شبکه سه سیما پخش می شود، دعوت شد. اما اخباری در فضای مجازی منتشر شد که داوران این برنامه هیجانی با پدر آرات به مشکل خورده اند. بشیر حسینی یکی از داوران برنامه عصر جدید در برنامه تلویزیونی دیگری از پدر این کودک نابغه ایرانی انتقاد می کند و گفت که او از پسرش درآمدزایی می کند و از او کار می کشد.

بشیر حسینی افزود که ما در حال حاضر آرات حسینی را می شناسیم. او یک نوجوان با استعداد و خوب ایرانی است. وی اضافه کرد که او اصلا منظورش از این حرف این نیست که آرات کودک کار است و مجبور است در کودکی کار کند و در این مورد هیچ وقت قضاوت نمی کند اما نگرانی دارم. این داور برنامه عصر جدید تاکید کرد که نگرانی او در مورد همکاری آرات با شخصیت های دیگر در اینستاگرام و فضای مجازی است.

آقای حسینی اعلام کرد که باید در این مورد سن، جنس و فضای فکری افراد دیگر را با آرات مقایسه و در نظر بگیریم و همچنین خطرات موجودی که متوجه این کودک نابغه است را نیز باید در نظر داشت.

شرکت آرات در ماه عسل

شرکت آرات در ماه عسل

از آنجایی که فیلم و ویدئوی حرکات آکروباتیک و ورزشی او در سرتیتر برنامه دیدنی ماه عسل پخش شد، همه طرفداران آرات حسینی منتظر برنامه احسان علیخانی با این کودک بود اما بنا به دلایل نامعلومی اجرا نشد. برنامه ماه عسل در ماه مبارک رمضان پخش می شود که در آن استعدادهای مختلف کشور را دعوت می کنند.

آرات حسینی در چین

آرات حسینی در چین

برخی از برنامه سازها در سال ۹۵ از طریق حساب کاربری این کودک نابغه عکس آرات حسینی و کلیپ های او را مشاهده کرده بودند و به او پیشنهاد دادند تا در برنامه اعجوبه های دنیا شرکت کند. این برنامه در کشور چین برگزار شد و تمام هزینه های اقامت و سفر آرات و همراهانش را پرداخت کرد. داوران این برنامه به این این کودک با استعداد ایرانی که توانست از شرکت در مراحل مختلف مسابقات این برنامه سربلند بیرون بیاید، جایزه کودک شگفت انگیز را به او اعطا کند.

آرات حسینی در لیورپول

آرات حسینی در لیورپول

پدر این کودک عنکبوتی پس از اینکه درایران نتوانست حامی مالی برای پسرش پیدا کند، مجبور شد به کشور انگلستان مهاجرت کند و اسم پسرش را در آکادمی تیم فوتبال لیورپول ثبت نام کند. آرات حسینی در حال حاضر دراین آکادمی تمرین می کند و زیر نظر مربیان این باشگاه آموزش حرفه ای خود را آغاز کرده است. پدر آرات می گوید که این باشگاه انگلیسی در صدد است تا با پسرش قراردادی امضا کند اما به دلیل اینکه پسرش به سن قانونی نرسیده است از این کار امتناع می کند.

وی ادامه داد که مسئولان تیم لیورپول از حضور ما در اینجا خوشحال هستند و مرتبا به ما گوش زد می کند تا به آنها اعتماد کنیم و تمرینات و دوران آموزشی را در این باشگاه ادامه دهیم.

آرات حسینی و ضرر انجام حرکات ورزشی سخت

بر اساس تحقیقی که پژوهشگران در مورد انجام حرکات ورزشی سخت در دوران کودکی انجام داده اند مشخص شد که این گونه حرکات و ورزش ها نه تنها بدن را دچار امراض و بیماری قرار می دهد بلکه تاثیرات بسیار بد منفی روی مغز دارد. ورزشکار با تزریق تستوسترون در معرض بیماری قلبی قرار می گیرد. اینطوری می شود که کودک در سن ۵ سالگی دچار سیکس پک می شود و پس از تحمل فشار سنگین ناشی از حرکات ورزشی مهلک طاقت نمی آورد و گریه می کند.

مهاجرت آرات حسینی

مهاجرت آرات حسینی

پدر این نابغه فوتبالی کشورمان اعلام کرد که پس از عدم حمایت مسئولان از پسرش، ایران را به هدف پیشرفت پسرش ترک می کند. آنها به انگلستان رفته و در آکادمی تیم فوتبال لیورپول ثبت نام کرده اند. او افزود که از کشورهای دیگری مانند آمریکا و آلمان هم پیشنهاد داشتند. حتی از اقلیم کردستان هم پیشنهادی داشت اما در نهایت آنها انگلستان را انتخاب کردند.

سوالات متداول در مورد آرات حسینی

 1. آیا آرات حسینی در ایران زندگی می کند؟

  خیر پس از اینکه هیچ نهادی از او حمایت مالی نکرد، به همراه خانواده ایران را به مقصد کشور انگلستان ترک کرد. پدرش هر گونه حضور آرات حسینی در آمریکا را تکذیب کرد.

 2. آیا آرات حسینی با امیر تتلو دوست است؟

  گفته می شود که پس از قضیه علی کریمی بازیکن اسبق تیم ملی کشورمان این دو رابطه خوبی با یکدیگر دارند و در ارتباط می باشند.

 3. آیا علی کریمی از آرات حسینی تمجید کرد؟

  خیر این بازیکن خوب کشورمان نه تنها از او تمجید و تحسین نکرد بلکه حساب کاربری او را در اینستاگرام خود بلاک کرد.

 4. آرات حسینی از چه کشورهایی پیشنهاد دادن تابعیت داشت؟

  بنا بر گفته های پدرش، این کودک نابغه پس از انتشار کلیپ هایش از طرف کشورهایی همچون آمریکا و آلمان و همچنین اقلیم کردستان پیشنهاد دریافت تابعیت داشت.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]