بنفیکا پر افتخار ترین تیم حاضر در لیگ برتر کشور پرتغال می باشد که از سال ۱۹۰۴ که تاسیس شده است یک روند رو به رشد داشته است و در نهایت توانسته به پر افتخار ترین تیم پرتغال تبدیل شود و هیچ وقت به دسته پایین تر این لیگ سقوط نکرده است و همواره یکی از مدعیان همیشگی قهرمانی این لیگ می باشد.

تاریخچه تیم بنفیکا

تاریخچه تیم بنفیکا

این باشگاه ورزشی از سال ۱۹۰۴ حیات خود را آغاز کرد، این باشگاه توسط گروهی به لیدری شخصی به نام کوسمو دیسمیائو تاسیس شد و بعد ها این تیم توانست پر افتخار ترین تیم کشور فوتبال خیز پرتغال تبدیل شود، این تیم با ثبت ۱۴ میلیون نفر به عنوان هوادار رسمی توانست نام خود را به عنوان پر طرفدار ترین تیم دنیا در کتاب گینس ثبت کند.

این تیم پس از راه اندازی لیگ برتر کشور پرتغال، از بدو تاسیسس تا کنون در این لیگ حضور داشته و و هیچ وقت به دسته پایین تر سقوط نکرده اند، آنها در ۱۰ سال گذشته همواره یکی از دو عنوان قهرمانی یا نایب قهرمانی این رقابت ها را کسب کرده است و نشان می دهد که تا چه حد این تیم در کشور خود قدرتمند می باشد.

یکی از طلایی ترین دورانی که این تیم تجربه کرده است سال ۱۹۶۱ و ۱۹۶۲ می باشد، جاییکه آنها توانسته اند بر قله فوتبال اروپا بایستند، در این سال ها آنها در لیگ قهرمانان اروپا عملکردی درخشان داشته اند و با پیروزی های مکرر توانستند به صورت متوالی قهرمان یان رقابت های معتبر و مهم شوند. این دوران طلایی ترین روز های این باشگاه پر افتخار می باشد.

موفقیت های باشگاه بنفیکا

موفقیت های باشگاه بنفیکا

بنفیکا در طول دوران حضور خود در لیگ برتر توانسته است ۳۷ بار این رقابت ها را با قهرمانی پشت سر بگذارد، در کنار لیگ برتر آنها در جام حذفی نیز رکورد دار قهرمانی می باشند و با ۲۶ قهرمانی، به عنوان تیم نخست این رقابت ها نیز شناخته می شوند. در کنار این دو جام، در سوپر جام که سومین جام معتبر کشور شناخته می شود، موفق به کسب هشت قهرمانی شده اند.

بنفیکا علاوه بر قهرمانی های مکرر در لیگ های داخلی در لیگ های اروپایی هم حضوری فعال دارد و توانسته دو بار موفق به کسب عنوان قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا شود و خود را به عنوان تیم اول اروپا به جهان معرفی کند.

آنالیز نتایج بنفیکا

بنفیکا یکی از تیم های قدرتمند لیگ پرتغال می باشد، آنها در این فصل که دوازده هفته از آن سپری شده است توانسته اند ۹ برد، یک مساوی و دو باخت به دست بیاورند و با کسب ۲۸ امتیاز در رتبه سوم جدول قرار بگیرند؛ آنها با صدر جدول فقط چهار امتیاز فاصله دارند و با کوچکترین لغزشی از جانب تیم اول می توانند به جای او برسند و مجددا به صدر جدولی که به آن عادت دارند برسند.

۵ بازیکن برتر بنفیکا

داروین نونز

یکی از بازیکنان تاثیر گذار این تیم مهاجم ۲۱ ساله اروگوئه ای می باشد، این مهاجم ۱۸۷ سانتی متری یکی از عناصر مهم خط حمله تیم خود به حساب می آید و در ۱۱ مسابقه ای که در ترکیب بوده است موفق شده با چهار پاس گل و سه گل نمره ۷.۱ را کسب کند.

لوکا والدشمیت

دیگر مهاجم این تیم نیز از بهترین عناصر بنفیکا به شمار می آید؛ این مهاجم آلمانی و ۲۴ ساله در این فصل ۷۳۵ دقیقه برای تیم خود به میدان رفته است و با پنج گل و دو پاس گل توانسته نمره خوب ۷.۱ را کسب کند.

اودیسیاس ولاچودیموس

دروازه بان بنفیکا از دیگر عناصر تاثیر گذار این تیم به شمار می آید او در مسابقات این فصل ۱۰۸۰ دقیقه برای تیم خود بازی کرده است و در نهایت با نمره میانگین ۶.۹ خود را به یکی از عناصر مهم تیمش تبدیل کرده است.

الکس گریمالدو

دفاع چپ ۱۷۱ سانتی متری و ۲۵ ساله تیم بنفیکا یکی از بهترین بازیکنان حال حاضر این تیم به شمار می آید، او در ۱۰ مسابقه ای که برای تیمش به میدان رفته است یک گل به ثمر رسانده وبا ارسال چهار پاس گل نمره ۷.۲ را بدست آورده است.

رافا سیلوا

بهترین بازیکن این فصل بنفیکا ساره خط میانی این تیم می باشد، رافا سیلوا ۲۷ ساله در این فصل ستاره تیمش بوده است، او ۸۳۰ برای تیم خود بازی کرده است و با زدن سه گل و دادن سه پاس گل توانسته نمره خوب ۷.۴ را کسب کند و خود را به بهترین بازیکن تیم تبدیل کند.

گل مهدی طارمی به بنفیکا

گل مهدی طارمی به بنفیکا

در لیگ فصل پیش که طارمی در تیم ریوه آ مشغول به توپ زنی بود، در دیدار این تیم با بنفیکا موفق شد تک گل تیمش را مقابل این تیم به ثمر برساند و خود را به عنوان یک گل زن قهار نشان دهد.

مربی بنفیکا کیست ؟

مربی فعلی این تیم ژورژه ژزوس ۶۶ ساله می باشد، این مربی پرتغالی در ابتدا همین فصل به این تیم پیوسته است و با توجه به عدم آشنایی و ابتدایی بودن کارش در بنفیکا نتایج نسبتا خوبی با این تیم گرفته است، تیم او در این فصل ۷۵ درصد بازی هایش را برده است، در هر دیدار به صورت میانگین ۲.۲ گل به ثمر رسانده است و با کسب ۲۸ امتیاز در رده سوم جدول جای گرفته است؛ به واسطه این آمار تیم او میانگین نمره ۶.۹ را کسب کرده است باید منتظر بود و دید آیا او می تواند در ادامه موفق به کسب جام قهرمانی می شود یا خیر.

گل سردار آزمون به بنفیکا

گل سردار آزمون به بنفیکا

سردار آزمون که در لیگ روسیه و تیم زنیت قرار دارد، در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا موفق شد به این تیم پرتغالی گلزنی کند و دیگر بازیکن ایرانی باشد که به این تیم گل زده است.

تیم بنفیکا در لیگ برتر پرتغال

این تیم در ده سال اخیر یعنی از سال ۲۰۱۰ تا کنون همیشه یا به قهرمانی لیگ برتر پرتغال رسیده است یا نایب قهرمان این رقابت ها شده است، آنها در دهه اخیر هیچ گاه مقامی پایین تر از دومی را تجربه نکرده اند و به نوعی همیشه در صدر و یا یک قدمی صدر جدول مانده اند، دهه اخیر برای آنها ۶ قهرمانی به ارمغان آورده است و آنها در همه این ده سال به صورت بسیار نزدیک با رقیب سنتی خود یعنی پورتو برای قهرمانی جنگیده اند و یک پای فینال بوده اند.

پیش بینی روی بنفیکا

برای پیش بینی روی بنفیکا شما می توانید سود های فوق العاده ای را برای خود رقم بزنید. این سود ها با توجه به ضریب هایی که بازی های این تیم دارد کاملا تضمین شده می باشد. اما خب باید توجه داشته باشید که مطالعه آموزش شرط بندی فوتبال و استفاده از یک سایت پیش بینی فوتبال معتبر لازمه این امر می باشد.

لقب بنفیکا لقب اصلی این تیم

در میان القاب این تیم، دو لق ب عقاب ها و قرمز ها در بین سایرین از شهرت بیشتری برای آنها برخوردار است، عقاب ها را به این علت به آنها اطلاق می کنند که آنها در لوگوی خود نشانی ازیک عقاب با بال های گشوده دارند و همچنین به واسطه سبک بازی این تیم نیز این لقب را به آنها داده اند. اما قرمز ها را به دلیل پوشش آنها برای رقابت ها به آنها اطلاق کرده اند، لباس آنها در مسابقات ورزشی به رنگ قرمز بوده و به همین دلیل آنها به قرمز ها شهره شده اند.

گران قیمت ترین خرید این تیم

گران قیمت ترین خرید این تیم کسی نیست جز مهاجم سابق المریا و فعلی این تیم؛ داروین نونز ۲۱ ساله بازیکنی است که سال ۲۰۲۰ با عقد قراردادی به ارزش ۲۴ میلیون یورو به این تیم پیوسته است و قرارداد او تا سال ۲۰۲۵ با بنفیکا اعتبار دارد.

عملکرد بنفیکا در جام حذفی پرتغال

این تیم رکورد دار قهرمانی در جام حذفی است و با ۲۶ قهرمانی در این رقابت ها پر افتخار ترین تیم این رقابت ها می باشد؛ آنها امسال نیز به دنبال تکرار قهرمانی های پرتعداد خود در این جام خطرناک هستند.

بررسی دقیق از دربی شهر پورتو

بررسی دقیق از دربی شهر پورتو

بنفیکا و پورتو دو تیمی هستند که همیشه نبردی بسیار نزدیک و حساس بر سر قهرمانی لیگ برتر دارند و رقابت های آنان به واسطه جایگاه آنها در جدول همیشه مورد توجه اهالی فوتبال می باشد، این بازی حکم فینال رقابت های فصل را دارد و برنده معمولا به قهرمانی لیگ می رسد. نبردی که دو تیم پر افتخار پرتغال آن را برگزار می کنند.

آمار کلی دربی شهر پورتو

این دیدار حساس از ابتدا تا کنون ۲۴۵ بار برگزار شده است، در این دیدار حیاتی ۸۸ بازی را بنفیکا با برد پشت سر گذاشته، در ۹۷ دیدار شکست خورده و باقی دیدار ها با تساوی دو تیم به پایان رسیده است.

درصد برد بنفیکا توی دربی شهر پورتو

بنفیکا در حدود ۳۶درصد بازی های خود با پورتو که ۲۴۵ مسابقه می باشند به پیروزی رسیده است و مابقی را یا مساوی کرده و یا به حریف خود واگذار کرده است.

برد تیم benfika در دربی شهر پورتو

این تیم در سال های اخیر در دیدار های خود با پورتو دچر ناکامی شده است؛ آخرین برد این تیم به سال ۲۰۱۹ بر می گردد که با نتیجه ۲-۱ به پیروزی رسیده اند و بجز آن دیدار دیگر نتوانسته اند این تیم را شکست دهند.

بر اساس آمار چقدر می توان روی برد این تیم حساب باز کرد ؟

میانگین کسب ۷۵ درصد برد و زدن ۲.۲ گل در هر بازی آمار رسمی است که در مورد بازی این تیم به چشم می خورد و نشان از آن دارد که این تین در غالب رقابت های خود لباس پیروز را بر تن دارد و در معدود مسابقاتی است که نتوانند نتیجه ای بجز برد کسب کنند.

عملکرد بنفیکا در لیگ قهرمانان اروپا

این تیم در لیگ قهرمانان اروپا عملکرد چندان درخشانی نداشته است؛ به طور کلی بجز در سال ها ۱۹۶۱ و ۱۹۶۲ که این تیم دوبار به قهرمانی این رقابت ها رسیده است دیگر عنوان خاصی در این رقابت ها کسب نکرده است.

آشنای با سبک کلی بازی این تیم در مسابقات

سبک کلی بازی انی تیم بر اساس حرکات ترکیبی از کناره ها بنا شده است، آنها با حمله از جناحین به صورت کوتاه و بلند اقدام به حمله به سوی دروازه حریف می کنند، استفاده از عمق نیز یکی دیگر از تاکتیک های آنها برا گلزنی به حریفان مورد استفاده قرار می گیرد.

سوالات متداول

بنفیکا در چه سالی تاسیس شده است ؟

این تیم در سال ۱۹۰۴ تاسیس شده است.

نام مدیر عامل بنفیکا چیست ؟

لویز فیلیپه ویرا مدیر عامل این باشگاه می باشد.

لباس بنفیکا چه رنگی است ؟

پیراهن این تیم به رنگ قرمز می باشد.

بنفیکا چند قهرمانی لیگ قهرمان را دارد ؟

آنها دو بار قهرمان لیگ قهرمانان شده اند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]