در این مقاله شما را با یک ارز دیجیتال بسیار مهم و پر مخاطب به نام بیت کوین آشنا می کنیم ارزی که این روز ها زیاد بر سر زبان ها افتاده است. قیمت بیت کوین اما بسیار زیاد است و در حال حاضر هر بیت کوین چیزی حدود ۴۲۰ ملیون تومان قیمت دارد. وقتی این ارز دیجیتال برای اولین بار به بازار جهانی عرضه شد قیمت زیادی نداشت البته نسبت به قیمت حال حاضر، بیت کوین حدود ۹۰ ملیون به بازار ایران عرضه شد و خیلی ها این ارز را جدی نگرفتند زیرا فکر کردند که این کار آینده ای ندارد و به زودی از میان می رود و در ضمن قیمت آن هم خیلی بالا است و کسی این کار را انجام نمی دهد زیرا عاقلانه نیست.

بیت کوین چیست و چه کاربردی دارد

بیت کوین چیست و چه کاربردی دارد

یکی از محبوب ترین و پر طرفدار ترین ارز دیجیتال در معاملات جهانی ارز دیجیتال bitcoin است، این ارز دیجیتال قیمتش در سال ۲۰۱۸ از مرز ۱۳ هزار دلار گذشت اما موردی که درباره این پول دیجیتالی وجود دارد این است که هیچ پشتوانه مالی ندارد و با پشت سر گذاشتن موانع قانونی در معاملات جهانی به کار می رود. در ابتدا که این پول وارد بازار جهانی شد استفاده از آن غیر قانونی بود دلیل آن هم در بالا ذکر شد زیرا این پولی بدون پشتوانه است دقیقا مثل وقتی که دولتی اسکناس بدون پشتوانه چاپ می کند و این باعث می شود که طی مدت زمان کمی تورم در آن کشور به سرعت افزایش پیدا کند و وضع اقتصادی به شدت خراب شود.

بیت کوین در حال حاضر به عنوان پولی جهانی شناخته شده است و خیلی ها با این که استفاده از این پول در خیلی از کشور ها هموز غیر قانونی است از آ« استفاده می کنند. بیت کوین با استفاده از فرمول های پیچیده ریاضی و رمز ها و کد های کامپیوتری ساخته شده است. همین جا می توانید کمی در فکر فرو بروید و به این فکر کنید که چطور وقتی انسان ها نیاز به چیزی داشته باشند برای خود راه حل می سازند. در ابتدا که این پول ها وارد بازار جهانی شد و اصلا مطرح شد تمام ذهن ها سمت این رفت که این پروژه ای است که تجار بزرگ و سرمایه داران کلان و البته دلالان در آن دست دارند زیرا با این پول می توان معاملات بزرگ بین المللی کرد بدون این که وارد مراحل پیچیده قانونی شوید.

بیت کوین قانونی است ؟

بیت کوین قانونی است ؟

بیت کوین پولی است که به فرد و یا کمپانی امکان این قضیه را می دهد تا اگر می خواهد و قصد این کار را دارد به راحتی عمل پولشویی را انجام دهد برای همین خیلی از کشور ها هنوز این ارز دیجیتال را قانونی نکردند و یا اگر هم کردند خیلی مشخص و محدود برای افرادی که مجوز کار دارند این کار را انجام داده اند. در جواب این سوال که بیت کوین قانونی است یا خیر واقعا هنوز جواب مشخصی وجود ندارد در بعضی از کشور ها است و در بعضی نیست و خیلی از کشور ها هم هنوز تکلیف خود را مشخص نکرده اند زیرا اگر این پول را قانونی کنند می دانند که ممکن است بعد از مدتی اقتصاد کشور آسیب ببیند و به شدت دچار مشکل شوند.

استخراج بیت کوین چگونه می باشد ؟

بیت کوین به زبان ساده پول دیجیتالی تعریف می شود و کیف پول بیت کوین حساب اینترنتی شما است که در آن بیت کوین های شما موجود است. اما شاید برای شما سوال باشد که این پول یا ارز دیجیتال چگونه به وجود می آید ؟ سوال دیگری که خیلی ها می پرسند این است که این پول یک پول بدون پشتوانه است پس آیا می شود خیلی راحت مانند اسکناس های تقلبی این پول را چاپ کرد و به وجود آورد یا نه ؟ در جواب این سوالات باید بگوییم خیر اینطور نیست، برای ساخت و استخراج بیت کوین به کامپیوتر های بسیار قوی نیاز است و مصرف انرژی برق در تولید بیت کوین بسیار بالا است تازه این ها همه بعد از آن است که شما فرمول ساخت پیچیده این ارز دیجیتال را بدانید، پس اصلا به فکر استخراج و تولید بیت کوین نباشید تولید کنندگان این ارز دیجیتال فکر همه جا را کرده اند.

خرید بیت کوین از مراجع معتبر

خرید بیت کوین از مراجع معتبر

در هنگام شارژ حساب با بیت کوین بدون شک باید به این نتیجه برسید که خرید بیت کوین از مراجع معتبر کار تقریبا سختی است زیرا شما ابتدا باید یک حساب بین المللی داشته باشید و به پول رایج جهانی یعنی دلار در آن سرمایه بگذارید. بعد از این که این کار را انجام دادید ساخت حساب bitcoin را در پیش دارید که برای این کار باید حتما به سن قانونی رسیده باشید و البته مشخصات دقیق خود را نیز باید وارد کنید و سایت باید آن ها را تایید کند موارد زیادی وجود داشته است که سایت فروش بیت کوین مشخصات فرد را تایید نکرده است. بعد از آن که اطلاعات شما تایید شد می توانید برای خرید این ارز دیجیتال اقدام کنید، چیزی که در حال حاضر در کشور ما مشخص است این است که خرید و فروش این ارز دیجیتالی انجام می شود و معاملات بیت کوین در کشور صورت می گیرد اما این کار هنوز به شکل قانونی در نیامده است. اما کسانی که بیت کوین را چندین سال پیش و در اوایل آمدنش حدود ۹۰ ملیون خریدند و در بازار امروز آن را ۴۲۰ ملیون تومان فروختند خوب از کار این ارز سر درآوردند و بار خود را بستند.

bitcoin

ورود به حساب bitcoin چگونه می باشد ؟

همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم وقتی راهی باز می شود خیلی ها در آن ریسک نمی کنند و منتظر می مانند تا ببینند در آینده سر نوشت آن چه می شود تا میزان ریسک خود را پایین و پایین تر بیاورند، خیلی کم هستند افرادی که ریسک های بزرگ می کنند در آن موقع عده خیلی کمی هر بیت کوین را به قیمت ۹۰ ملیون خریدند و این ریسک را انجام دادند اما الان میزان سرمایه شان ۵ برابر شده است آن هم در مدت زمان کمی برای همین باید همیشه در زندگی حواستان جمع باشد و جرعت ریسک کردن را داشته باشید.

برای ورود به حساب بیت کوین خود شما با هیچ مشکلی رو به رو نیستید در ابتدا حتما باید حواستان باشد که بر روی سیستم خود یک آنتی ویروس خوب و مطمئن نصب کنید زیرا این مورد بسیار مهمی است زیرا شما قرار است وارد یک مجرای بین المللی و شبکه ای جهانی بشوید که خیلی کار ها در آن انجام می شود و خیلی ها هم قصد اختلال در آن را دارند و ویروس های زیادی ممکن است به سیستم شما حمله ور شود و همه چیز را از بین ببرد البته زیاد نگران نباشید با نصب آنتی ویروس دیگر خطر جدی شما را تهدید نمی کند. برای ساخت حساب سایت بلاکچین بهترین و مطمئن ترین سایت است و شما با وارد شدن به آن فقط کافی است تا آدرس ایمیل خود را وارد کنید و یک رمز ۱۰ رقمی به آن بدهید تا حساب بیت کوین شما ساخته شود.

اطلاع از قیمت بیت کوین

اطلاع از قیمت بیت کوین

جواب این سوال را که چگونه بیت کوین بخریم در بالا به طور کامل داده شد شما با حسابی که درست کرده اید خیلی راحت می توانید بیت کوین بخرید. البته این را هم بگوییم برای کسانی که یاد ندارند اینطور کار های اینترنتی را انجام دهند و یا حال و حوصله ندارند و یا نمی خواهند حساب بین المللی داشته باشند می توانند به صرافی ارز دیجیتال مراجعه کنند البته برخی صرافی ها هستند که این کار را انجام می دهند آن ها در این رابطه مانند کار گزاری عمل می کنند و همه کار های مربوط به ساخت حساب را برای شما انجام می دهند و در صد خود را بر می دارند. نکته ای دیگر که خیلی در کار ارز دیجیتال مهم است اطلاع از قیمت این ارز است که باید خیلی حواستان جمع باشد.

ارز های دیجیتال مخصوصا بیت کوین که در حال حاضر در دنیای ارز های دیجیتال پادشاهی می کند قیمت بالایی دارد و وقتی چیزی قیمت بالایی دارد این یعنی سودزیادی دارد و در مقابل ضرر زیادی هم دارد. از قدیم شاید این را شنیده باشید که در بازار می گویند کار های بزرگ پول های بزرگ دارد و کار های کوچک پول های کوچک، اما در مقابل کار های کوچک ضرر های کوچک دارد و کار های بزرگ ضرر های بزرگ، این واقعا نکته خوبی است که باید به آن توجه داشته باشید و این نکته خیلی به درد شما می خورد. همانطور که می دانید روز به روز کار های اینترنتی رونق می گیرد مخصوصا با پدیدار شدن ویروس کرونا این بیزینس های اینترنتی بودند که خیلی رونق گرفتند برای همین کارشناسان بر این باور هستند به زودی و بر اساس وضع اقتصادی جهان این ارز دیجیتالی است که در معاملات جهانی خودش را نشان می دهد و به زودی در جهان جا می افتد و کسانی که تا آن موقع در این ارز وارد شده باشند و سرمایه خوبی را صرف آن کرده باشند سود بی نظیری را تجربه خواهند کرد.

سوالات متداول

  1. بیت کوین چیست و چه کاربردی دارد ؟

    بیت کوین ارز دیجیتالی است که در دنیای مجازی و اینترنتی به عنوان پول برای معاملات به کار گرفته می شود.

  2. بیت کوین چگونه به وجود می آید و آیا هر کسی قادر به ساخ آن است ؟

    بیت کوین با فرمول های پیچیده ریاضی و کد های کامپیوتری طراحی شده است و با کامپیوتر های بسیار قوی با قدرت و مصرف برق بسیار بالا ساخته می شود و هر کسی قادر به ساخت آن نیست.

  3. چرا بیت کوین هنوز به صورت محکم توسط دولت ها قانونی نشده است ؟

    زیرا بیت کوین پولی بی پشتوانه است برای همین خیلی راحت با آن می شود کلاه برداری و پولشویی کرد و با همه گیر شدن آن در بلند مدت به اقتصاد لطمه می زند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]