یکی از ورزشکاران حرفه‌ای در زمینه‌ی بوکس آقای دئونتای لشون وایلدر است. این قهرمان بوکس در این حرفه هیچ همتای ندارد و توانسته است مدال‌های زیادی را کسب کند. دیانتلی وایلدر از زمانی که جوان بوده تاکنون وارد این ورزش و حرفه شده است. او یکی از بوکسورهای سنگین وزن این ورزش سخت می‌باشد؛ و در حالت ارتدکس نیز فعالیت دارد. شاید جالب باشد که بدانید قد او ۲ مترویک سانتی متر است؛ و از بلندقدترین ورزشکاران جهان می‌باشد. محل تولد وی توسکالوسا، آلابامای امریکا می‌باشد. این بوکسور سیاه‌پوست متولد سال ۱۹۸۵ میلادی است و اکنون ۳۵ ساله هست. از بزرگترین بوکسورهای جهان می توان به فلوید می ویدر و کلیپکو نیز اشاره کرد.

بیوگرافی دیانتلی وایلدر

بیوگرافی دیانتلی وایلدر

همان طور که گفته شد دیانتلی وایلدر ۳۵ ساله است. او زمانی که متأهل و صاحب یک فرزند بود به این ورزش روی آورد. او بیشتر تلاشش به خاطر دخترش بود. نام دختر دیانتلی وایلدر نایینا است. دختر دیانتلی وایلدر دچار بیماری بیرون زدگی نخاع بوده و نیاز به هزینه های درمان داشته است. دیانتلی برای اینکه بتواند برای دخترش کاری کند و به او کمک کند وارد حرفه‌ای شده که دران پول زیادی باشد. او زمانی که ۲۱ ساله بود صاحب یک دختر شد. زمانی که متوجه شد که فرزندش دچار بیماری است بسیار افسرده شد. اما دست از تلاش برنداشت.

البته او برای خوشحالی و رفاه دخترش نیز چیزی کم نگذاشته بوده است. او تا به آن زمان چندین شغل را عوض کرده بود. به‌عنوان‌مثال دیانتلی زمانی که در کالج درس می‌خوانده تحصیلاتش را رها کرده است. او زمانی که در دبیرستان مشغول به تحصیل بوده آرزو داشته در دانشگاه به عنوان بازیکن فوتبال و یا بسکتبالیست فعالیت داشته باشد. اما زمانی که متوجه بیماری دختذش نایینا میشود دست از رویاهایش برمیدارد. او بعد از آن تصمیم میگیرد تا در حرفه ی بوکس فعالیت کند. او حتی به عنوان پیشخدمت در رستوران ها نیز مشغول به کار بوده و مدتی بعد این حرفه را رها می‌کند. او اکنون ملقب به بمب افکن برنزی است. خیلی از افراد نام این بوکسور را نمی‌دانند بلکه لقب او را به‌خوبی می‌شناسند.

مربی دیانتلی وایلدر

این بوکسور در سال ۲۰۰۸ موفق به کسب مدال برنز المپیک شد. وایلدر را شخصی به نام جی دیز کشف کرد. جی دیز مربی وایلدر بود که در سال ۱۹۹۵ حرفه‌ی اصلی‌اش یعنی گزارشگری را رها کرد و به همراه برادرش تامی یک باشگاه بوکس راه‌اندازی کرد. ده سال پس از گذشت راه‌اندازی باشگاه بوکس جی دیز شخصی به نام وایلدر را که ۲۱ ساله بود را دید. او متوجه شد وایلدر بدون اینکه حتی آموزشی دیده باشد می‌تواند به خوبی مشت بزند. به‌این‌ترتیب جی دیز تصمیم گرفت مربی وایلدر شود. دیانتی توانست خیلی زود وارد بوکس حرفه‌ای شود؛ و سه سال بعد مدال المپیک را به دست آورد. دئونتی وایلدر از سال ۲۰۱۵ عنوان قهرمانی سنگین‌وزن WBC را در اختیار داشت تا زمانی که در فوریه سال ۲۰۲۰ موفق شد از تیم تایسون فیوری استفاده کند.

وایلدر برای بازی برگشت Fury تقریباً ۲۵ میلیون دلار به جیب زد و این بزرگ‌ترین روز پرداخت در حرفه او بود. دیانتلی وایلدر ۹۶ کیلو هست.

مبارزه دیانتلی وایلدر و فیوری

مبارزه دیانتلی وایلدر و فیوری

تایسون فیوری یکی دیگر از ورزشکاران حرفه ای بوکس هست. این بوکسور بسیار پر قدرت است و طرفداران بی‌شماری دارد. در آخرین مبارزه‌ای که تایسون و فیوری داشت خیلی از افراد به برنده شدن فیوری شرط‌بندی کرده بودند. در این مبارزه تایسون فیوری توانست مشت‌های بسیار پرقدرتی به صورت وایلدر وارد کند و او را به زمین بی اندازد. در این مبارزه کاملاً مشخص بود که فیوری بسیار پرقدرت‌تر و مسلط‌تر وارد میدان شده است. جنگ او به‌گونه‌ای بود که تایسون هیچ‌گاه مغلوب دیاتنلی وایلدر نمی‌شد. تایسون در آخرین مبارزه‌ای که با وایلدر داشت به‌راحتی توانست دیانتلی را مغلوب کند. این باخت وایلدر خیلی برای کسانی که به برنده شدنش شرط بندی کرده بودند جالب نبود. این مبارزه در سال ۲۰۲۰ انجام گرفت. این شکست باعث شد تا وایلدر کمربند WBC خود را از دست بدهد.

مبارزه دیانتلی وایلدر و کلیچکو

ولادیمیر کلیچکو، یک بوکسور اهل کشور اوکراین می‌باشد. او مدت زیادی در سنگین وزن بوکس سلطنت می‌کرد؛ اما در مبارزه با آنتونی جاشوی شکست خورد. او قهرمان سابق بوکس جهان می‌باشد. کلیچکو در سنگین وزن کار می‌کند او متولد ۱۹۷۶ است. او فردی تحصیل‌کرده است و دکترای تربیت‌بدنی دارد. کلیچکو با افراد زیادی مسابقه داده است و در مسابقه با آنتونی جاشوی در راند یازدهم ناک اوت شد.

این قهرمان بوکس سنگین وزن با افراد زیادی مسابقه داده است، یکی از رقبای اصلی این شخص دیانتلی وایلدر است. دیانتلی وایلدر چندین بار با او مبارزه کرده است. در آخرین مسابقه‌ی وی کلیچکو از وایلدر شکست خورد؛ و ناک اوت شد. سن او از دیانتلی وایلدر کمتر است و باید بعد از مدت کوتاهی به عنوان مربی مشغول به کار در این حرفه شود.

ثروت دیانتلی وایلدر

ثروت دیانتلی وایلدر

طبق گزارش فوربس، دیانتلی وایلدر در رده ۵۶ در پردرآمدترین ورزشکاران در سال ۲۰۱۹ قرار گرفت. از نوامبر ۲۰۱۹، دارایی خالص وی ۳۰.۵ میلیون دلار تخمین زده شده است. وی در طول زندگی موفق خود تاکنون موفق به کسب ۳۰ میلیون دلار برد و ۵۰۰۰۰۰ دلار تأییدشده است. سوپراستار فلوید می و در با رقم خیره کننده ۴۳۵ میلیون پوند در رده‌های برتر قرار دارد. البته باید بدانید مردی که در یک درگیری حماسی یازده دور در ومبلی در سال ۲۰۱۷ حلقه را با آنتونی جوشوا مشترک داشت، کلیچکو بود که در مسابقات دسته سنگین وزن عالی سلطنت کرد. دیانتلی برای اولین بار در سال ۲۰۱۵ عنوان سنگین وزن را کسب کرد. عنوانی که برای چند سال آینده در اختیار داشت.

دیانتلی وایلدر توانست خشکسالی ۹ ساله قهرمانان سنگین وزن آمریکا را شکست دهد. آن دوره طولانی‌ترین دوره امریکا بود که هیچ‌گونه قهرمانی را به دنبال نداشت؛ بنابراین با ورود دیانتلی و کسب قهرمانی توانست مبلغ زیادی را به دست بیاورد. از مهم‌ترین پرداختی‌های وی می‌توان به ۲ میلیون دلار اشاره کرد. او این مبلغ را برای مبارزه با دونتای به دست آورد. همچنین برای اولین مبارزه با تایسون فیوری توانست ۱۰ میلیون دلار به دست بیاورد. او برای مبارزه برگشت لوییس اوتریز دانست ۲۸ میلیون دلار کسب کند.

قدرت deontay wilder

قدرت deontay wilder

داینتلی وایلدر یکی از پرقدرت‌ترین بوکسورهای جهان می‌باشد.ا ین بوکسور قهرمان قدرتی فوق‌العاده دارد. مشت‌های او بسیار باانرژی و پر قدرت است. دست راست وایلدر، مشتی که اورتیز را برای ۱۰ شمارش نابود کرد تا حد زیادی مخرب‌ترین سلاح بوکس است و بیشتر ۴۱ ناک اوت وایلدر را به عهده دارد؛ اما وایلدر حتی برای پایین آوردن و بیرون آمدن یک حریف و رقیب خود لازم نیست بهترین ضربه خود را بزند. وایلدر در اجلاس خبری پس از جنگ با اشاره به دفاع عنوان ۲۰۱۶ گفت: وقتی مردم از من می‌پرسند کدام‌یک از ناک اوت‌های موردعلاقه من است، من همیشه به ناک اوت [آرتور] اسپیکلا برمی‌گردم. من فکر می‌کنم این ویران‌کننده‌ترین ناک اوت من بود که تاکنون با یک جنگنده برخورد کرده‌ام. من واقعاً فکر می‌کردم اسپیکلا را کشتم.

من همیشه وقتی خودم را ناک اوت می‌کنم واقعا حیرت می‌کنم. من به رقبایم ناک اوت ویرانگر می‌دهم. او در ادامه‌ی مصاحبه‌اش گفت گاهی اوقات قدر مشت‌هایم حیرت‌آور است. یک مرد که نیازی به اطمینان از قدرت وایلدر ندارد؟ مربی بریتانیایی بن دیویسون که قهرمان خط‌خط تایسون فیوری را تمرین می‌دهد و در یک مأموریت پیشاهنگی در رینگ بود. دیویسون پس از مبارزه گفت: او بزرگ‌ترین مشت زن نه فقط در تاریخ سنگین وزن، بلکه در تاریخ بوکس است. او در سال ۲۰۱۹ توانست با یک ناک اوت دومنیک برازیل را شکست دهد. همچنین در ۲۳ نوامبر ۲۰۱۹ نیز توانست برای سومین بار لوییس اورتیز را شکست دهد.

علاقه‌ی deontay wilder

دیانتلی بسیار تمایل دارد تا به سمت بازیگری حرکت کند. گذشته از بوکس موضوع دیگری که وایلدر به‌طور جدی به آن فکر می‌کند بازیگری است. او در مصاحبه‌ای گفت، من می‌توانم هر نقشی را بازی کنم. ترسناک، عاشقانه و اکشن تمامی این نقش‌ها را به خوبی ایفا می‌کنم. او می‌گوید حتی می‌تواند نقش شرور قصه را ایفا کند زیرا بدترین شخص روی کره‌ی زمین است. البته او در میان مردم بسیار محبوب است. شاید یکی از دلایلی که تمایل دارد بازیگشر شود محبوبیتش میان مردم است.

منبع این مقاله بیوگرافی deontay wilder در ویکی پدیا بود که توصیه می کنیم توجه ای ویژه به آن داشته باشید. هر چند که مقاله ارائه شده ما هم تا اینجا شناختی دقیق را برایتات در دسترس قرار داده است.

سوالات متدوال

دیانتلی وایلدر متولد چه سالی است؟

دیانتلی متولد سال ۱۹۸۵ می باشد.

دیانتلی وایلدر چند فرزند دارد؟

او اکنون صاحب هشت فرزند می باشد.

دیانتلی وایلدر در چه سنی وارد این حرفه شد؟

دیانتلی زمانی که تنها ۲۱ ساله بود به این ورزش روی اورد.

دیانتلی وایلدر در کدام کشور به دنیا آمده است؟

او در کشور امریکا متولد شده است.

لقب دیانتلی وایلدر چیست؟

او به بمب افکن برنزی مشهور است.