شنا استقامت نوعی مسابقه شنا با مسافت‌ های طولانی است. رکورد شنا استقامت برای اولین بار توسط فدراسیون بین المللی شنا (FINA) به رسمیت شناخته شد. بعد از آن خیلی از شناگران در تلاش بودند تا بتوانند در مسابقات این رکورد را جا به جا و یکی از این رکوردهای شنا را به نام خود به ثبت برسانند.

رکورد شنا استقامت در ایران را چه کسی زده است؟

رکورد شنا استقامت در ایران را چه کسی زده است؟

اگر به ورزش شنا می پردازید، احتمالا اطلاعاتی در رابطه با شنا استقامت دارید. در رابطه با شنای استقامت می توان این گونه بیان کرد که نوعی مسابقه شنا با مسافت‌ های طولانی به شمار می رود که به وسیله انواع شنا هاست که اغلب در آب‌ های آزاد صورت می‌ پذیرد. حال شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید مدتی قبل یک شناگر تهرانی توانست رکورد شنای استقامت کشور و خاورمیانه را جا به جا کند و یکی از رکوردهای ورزشی را به نام خود ثبت کند.

بهتر است بدانید که شناگری به نام الهام اصغری که سال‌ ها قصد داشت تا رکورد شنای خود را در کتاب رکورد های جهان به ثبت برساند؛ این موضوع باعث شده بود تا حتی او به کشور هایی همچون ترکیه و امارات سفر داشته باشد، در نهایت توانست با حضور در شهر بوشهر رکوردش را به نام ایران و بوشهر در کتاب رکورد های جهان ثبت کند.

الهام‌السادات اصغری شناگر ایرانی

الهام‌السادات اصغری در تاریخ ۹ ژوئن ۱۹۸۱ در تهران به دنیا آمده است. او یک شناگر ایرانی است که از دو سالگی شنا را آغاز کرد و مدتی قبل موفق به ثبت یکی از رکوردهای گینس در شنا کردن با دست‌ های بسته در دریا شد. البته این ادعا در رسانه‌ های داخلی در حالی عنوان شد که در طی ثبت رکورد این شناگر هیچ مسئولی از گینس حضور نداشت. بهتر است بدانید که الهام‌السادات اصغری تا به اکنون رکوردهای متعددی را جا به جا و به نام خود به ثبت رسانده است.

رکورد شنا استقامت در المپیک 2021

رکورد شنا استقامت در المپیک ۲۰۲۱

المپیک ۲۰۲۱ از جذابیت بسیار زیادی برخوردار بوده است و در برخی از مسابقات المپیک ۲۰۲۱ رکوردهایی نیز جا به جا شد که این موضوع شامل بخش شنا نیز بوده است. البته ناگفته نماند که در المپیک ۲۰۲۱ هیچ شناگری نتوانست رکورد شنا استقامت مایکل فلپس را جا به جا کند و هنوز هم نام مایکل فلپس شناگر آمریکایی در کتاب رکوردهای المپیک ظاهر می شود.

مایکل فلپس شناگر آمریکایی

در رابطه با مایکل فلپس می توان این گونه بیان کرد که مایکل با نام کامل مایکل فرد فلپس دوم به انگلیسی در تاریخ ۳۰ ژوئن ۱۹۸۵ به دنیا آمده است. مایکل شناگر رقابتی سابق اهل آمریکا است و یکی از موفق‌ ترین و پر مدال‌ ترین ورزشکاران المپیکی در تمامی دوران‌ ها محسوب می شود.

رکورد شنا استقامت در جام جهانی

رکورد شنا استقامت در جام جهانی

در حال حاضر رکورد شنا استقامت در جام جهانی در دست هکتور پاردو می باشد. در این باره بهتر است بدانید که مدتی قبل هکتور پاردو رکورد جدیدی را در شنا استقامت به نام خود ثبت کرد و موقعیت خود را در دنیای شنا تغییر داد. لازم به ذکر است که هکتور پاردو یک شناگر اهل بریتانیای است که در تاریخ ۲۹ مارس ۲۰۰۱ در ورکسام، بریتانیا متولد شده است.

رکورد جهانی شنا استقامت در مسافت 1500 متر مردان چقدر است؟

رکورد جهانی شنا استقامت در مسافت ۱۵۰۰ متر مردان چقدر است؟

شنای استقامت یکی از انواع مسابقات شنا محسوب می شود که این روز ها مخاطبان خاص خود را به دست آورده است. تا جایی که خیلی از شناگران حرفه‌ ای در تلاش هستند تا بتوانند رکورد های جهانی شنای استقامت را جا به جا کنند. حال این موضوع را هم باید افزود که در حال حاضر، سریع ترین زمان ثبت شده برای ۱۵۰۰ متر متعلق به شناگر حرفه ای به نام سون یانگ با زمان (۱۴:۳۱.۰۲) است.

سون یانگ یک شناگر اهل کشور چین است. از مهم‌ ترین افتخارات او می توان به کسب دو مدال طلا، یک مدال نقره و مدال برنز در بازی‌ های المپیک تابستانی ۲۰۱۲ و هم چنین کسب پنج مدال طلا در مسابقات جهانی ورزش‌ های آبی اشاره کرد. او تا به اکنون قهرمانی‌ ها و رکوردهای متعددی را در کارنامه حرفه ای خود به ثبت رسانده است.

چه کسی رکورد جهانی زنان در مسافت 1500 متر شنا را در اختیار دارد؟

چه کسی رکورد جهانی زنان در مسافت ۱۵۰۰ متر شنا را در اختیار دارد؟

لازم به ذکر است که در مسافت ۱۵۰۰ متر شناعلاوه بر این که مردان توانسته‌ اند رکوردهای زیادی را جا به جا کنند، بعضی از بانوانی که در شنا مشغول به فعالیت هستند هم توانسته اند با توجه به پشتکار و تلاش شان رکورد جهانی مسافت ۱۵۰۰ متر شنا را جا به جا کنند و به نام خود به ثبت برسانند. حال شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید که رکورد جهانی مسافت ۱۵۰۰ متر شنا در حال حاضر در اختیار کیتی لدکی می باشد. او یک شناگر اهل ایالات متحدهٔ آمریکا است.

در چه سالی این رکورد آخرین بار شکسته شده است؟

در چه سالی این رکورد آخرین بار شکسته شده است؟

گفتنی است که این رکورد آخرین بار در مسابقات المپیک شکسته شده است. حال ناگفته نماند که در اکثر مسابقات معتبر شنا استقامت جزو پربیننده‌ ترین و محبوب ترین انواع شنا بوده است. هم چنین این موضوع را هم باید افزود که شنا استقامت یکی از مسابقه های شنا در انواع ورزش شنا است که کمی سخت به شمار می رود.

در چه مسابقاتی رکوردهای جهانی شنا استقامت ثبت می‌ شود؟

بهتر است بدانید که برای اولین بار رکورد جهانی شنا استقامت توسط فدراسیون بین المللی شنا (FINA) به رسمیت شناخته شد. حال گفتنی است که رکوردهای جهانی در شنا توسط World Aquatics (که قبلاً با نام FINA شناخته می شد) تایید می شود.

رکوردهای جهانی شنا استقامت در استخر باز یا استخر سرپوشیده ثبت می‌ شوند؟ چرا؟

رکوردهای جهانی شنا استقامت در استخر باز یا استخر سرپوشیده ثبت می‌ شوند؟

همان طور که بیان کردیم، شنا استقامت با مسافت‌ های طولانی به وسیله انواع شنا ها اغلب در آب‌ های آزاد صورت می‌ پذیرد. حال گفتنی است که رکوردهای جهانی شنا استقامت در استخر باز ثبت می‌ شوند، چرا که این استخرها از ضررهای کم تری نسبت به استخر سرپوشیده برخور دارند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]