در این قسمت از مقاله می خواهیم درباره یکی از ۱۰ بازیکن برتر بسکتبال یعنی حکیم اولاجوان Hakeem Olajuwon صحبت کنیم، برای کسب اطلاعات بیشتر تا انتهای مطالب همراه ما باشید.

بیوگرافی حکیم اولاجوان

بیوگرافی حکیم اولاجوان

شاید خیلی از افراد اولاجوان را نشناسند، ما در این قسمت به معرفی او می پردازیم، حکیم اولاجوان یکی از بازیکنان محبوب و هم چنین معروف می باشد که در ۲۱ ژانویه ۱۹۶۳ در نیجریه به دنیا آمده است. این بازیکن با قد ۲/۱۳ سانتی متر یکی از بند قامت ترین بازیکنان در سرتاسر جهان می باشد. حکیم در یک خانواده شلوغ هشت نفره به دنیا آمده است و سومین فرزند این خانواده می باشد. حکیم درباره ی پدر و مادرش در یکی از مصاحبه هایش بیان کرده است که والدینم بسیار سخت کوشی، مهربان و با انضباط بوده اند و این صفات و ویژگی ها را به منو خواهران و برادرانم نیز یاد داده اند.

او در یکی دیگر از مصاحبه هایش درباره ی این که والدینش به او چه نصیحتی کرده است، بیان کرد که پدر و مادرم به من یاد دادند که صادق باشم، سخت کار کنم، قدم در راه خلاف نگذارم و به خودم ایمان داشته باشم و راه درست را در پیش بگیرم و برای هدفی که دارم، سخت تلاش کنم چرا که خدا با من خواهد بود و آن را به موقع به من خواهد داد. خیلی از هواداران او درباره ی کودکی اش و هم چنین زندگی او در شهر لاگوس که یکی از شهر های نیجریه است، کنجکاو شده بودند به همین دلیل او درباره ی این شهر و کودکی اش بیان کرده بود که از کودکی ام در نیجریه بسیار ناراضی بوده ام، چرا که به عنوان عقب مانده شناخته می شدم و این نیز به دلیل قد بلندم بوده است ولی به هر حال با سختی زیاد و هم چنین حمایت خانواده ام آن دوران را گذرانم. هم چنین درباره ی لاگوس باید بگوییم که گروه های قومی زیادی در آن وجود دارد و من در محیطی در مدارس بزرگ شدم که همه افراد از نژاد های مختلف در آن بوده اند.

تلاش برای حفظ چابکی

تلاش برای حفظ چابکی

یکی از برادارن حکیم درباره ی او گفته است که حکیم در ابتدای جوانی علاقه ی زیادی به بسکتبال نداشته است و هم چنین یک دروازه بان فوتبال بوده است. حکیم بعد گذشت زمان و یک روز که به عنوان تفریح بسکتبال را در کنار دوستانش بازی کرده است، به این ورزش بسیار علاقه مند می شود و آن را به طور حرفه ای ادامه می دهد. هم چنین برادر او افزود که یکی از دوستان صمیمی حکیم به او کمک می کند تا پا و چابکی را حفظ کند تا بتوانند اندازه و قدرت خود را در بسکتبال متعادل کند و هم چنین به توانایی او در مهار ضربه کمک می کند. حکیم بار ها درباره ی این حرفه گفته است که من همیشه می دانستم که این ورزش قرار است زندگی من را تغییر بدهد و من را در مسیر پیشرفت و ترقی قرار بدهد.

حکیم اولاجوان و همسرش

اولاجوان درباره ی آشنایی خود با همسرش بیان کرده است که آشنایی من و همسرم با دعوا شروع شد، چرا که در خیابان و هنگامی که قهوه دستم بود، تعادلم را برای یک لحظه از دست دادم و قهوه را بر روی لباس روشن دالیا ریختم و این شروع دعوا و هم چنین دوستی ما بود. بعد از آن من فهمیدم که نمی تواننم به او فکر نکنم و پس از چندین قرار متوجه شدم که عاشق او شده ام، گفته شده است که حکیم زمانی که عاشق دالیا شده بود از او خواستگاری می کند و دالیا نیز جواب مثبت به حکیم می دهد. این زوج در ۸ آگوست ۱۹۹۶ در هوستون در یک مجلس بسیار بزرگ و هم چنین زیبا ازدواج کردند، حاصل ازدواج حکیم اولاجوان و همسرش چهار فرزند می باشد، نام فرزند های این دو زوج به ترتیب سنشان، رحمه و عایشه، عبدالله و عبدالل می باشد. هم چنین یکی از پسران حکیم، حرفه ی پدرش را ادامه می دهد و آن نیز بازیکنان خوبی است و فعلا در تیم های منطقه ای بازی می کند.

حضور حکیم اولاجوان در 5 تیم برتر nba

حضور حکیم اولاجوان در ۵ تیم برتر nba

بهتر است که بدانید حکیم در طول حرفه ی خود به دلیل استعدادی که در این رشته ی ورزشی داشته است در بهترین تیم بازی کرده و هم چنین آن تیم جزئی از ۵ تیم برتر nba بوده است. این تیم برای این که حکیم را پذیرش و قبول کند، قانون و مقررات خاص خودش را داشته است، البته او توانسته بود، تمامی آن قوانین را قبول شود و یکی از بازیکنان آن تیم شود. اولاجوون در فصلی که به عنوان تازه کار شناخته می شده است، به طور متوسط ​​۲۱.۶ امتیاز، ۱۱.۹ ریباند و ۲.۶۸ بلوک داشته است. او در رأی گیری که برای تازه کاران سال ۱۹۸۵ انجام شد، به عنوان نایب قهرمانی انتخاب شده بود.

در این مورد توصیه می کنیم که با توجه به شرایط برای شرط بندی بسکتبال nba تصمیمی جدی بگیرید. این موضوع را می توایند با لینکی که در دسترس قرار گرفت دنبال کنید.

اولاجوان در لیست ۱۰ بازیکن برتر nba

ان بی ای در یک نشست خبری اولاجوان را در لیست ۱۰ بازیکن برتر بسکتبال قرار داد، که این موضوع باعث جنجال زیادی در بین افراد شد و خیلی از بزرگان و کارشناسان در این زمینه، درباره ی او گفته اند که حکیم یکی از افسانه های حرفه ی بسکتبال می باشد، که دیگر همانند او را نخواهند دید. خود او در این باره گفته بود که اصلا فکر این که جزئی از این ۱۰ نفر باشم را نمی کرده ام و این یکی افتخارات زندگی من است. هم چنین حکیم در یکی از مراسم های اهدای جوایز به بازیکنان، به عنوان یکی خوش اخلاق ترین و هم چنین مردمی ترین بازیکن انتخاب شد و برای آن نیز جایزه ای به او اهدا شده بود، حکیم در این باره گفته است که من همیشه سعی کردم با مردم و هوادارانم تا جایی که می توانم خوش اخلاق و مهربان باشم.

حکیم اولاجوان برترین سنتر تاریخ nba

حکیم اولاجوان برترین سنتر تاریخ nba

اولاجوان بازیکن آمریکایی نیجریه‌ ای تبار حرفه ‌ای در ان بی ای توانست استعداد خود را در این حرفه شکوفا کند و هم چنین افتخارات زیادی را کسب کند. اولاجوان یکی از بهترین سنتر های تاریخ بسکتبال محسوب می شده است و این که او یکی از بهترین ها در سنتر می باشد توسط ان بی ای تایید شده است. او در سال ۱۹۹۴ توانست جایزه با ارزش ‌ترین بازیکن فصل mvp را از آن خود کند و هم چنین ۲ بار در سال‌ های ۹۴ و ۹۵ با ارزش‌ ترین بازیکن فینال NBA شده است. او بعد از این که جایزه با ارزش ‌ترین بازیکن فصل mvp را برنده شد، بیان کرد که من لایق آن هستم، چرا که برای این که به این جایگاه برسم، سخت تلاش کرده ام و اکنون خدا را شکر می کنم که نتیجه ی زحمات مرا داده است.

حکیم در دوران سنتر های اسطوره و افسانه ای مانند: کریم عبدالجبار، شکیل اونیل، دیوید رابینسون، موسز مالون، پاتریم اوینگ، آلونزو مورنینگ و کارل مالون قرار داشته است. حکیم در سال های ۹۴ و ۹۵ در اوج قدرت نمایی شیکاگو و مایکل جردن توانست به عنوان قهرمانی برسد. حکیم آن قدر با استعداد و با مهارت در این حرفه بوده است که به عنوان کاپیتان تیم دو مرتبه در سال های ۹۴ و ۹۵ تیم هیوستون راکتس که یک تیم بسیار معروف بوده است، را قهرمان ان بی ای کرد.

سوالات متداول درباره ی حکیم اولاجوان

حکیم در طول حرفه ی خود توانسته است چه جوایزی کسب کند؟

او در سال ۱۹۹۴ توانست جایزه با ارزش ‌ترین بازیکن فصل mvp را از آن خود کند و هم چنین ۲ بار در سال‌ های ۹۴ و ۹۵ با ارزش‌ ترین بازیکن فینال NBA شده است. او بعد از این که جایزه با ارزش ‌ترین بازیکن فصل mvp را برنده شد، هم چنین اولاجوون در فصلی که به عنوان تازه کار شناخته می شده است، به طور متوسط ​​۲۱.۶ امتیاز، ۱۱.۹ ریباند و ۲.۶۸ بلوک داشته است. او در رأی گیری که برای تازه کاران سال ۱۹۸۵ انجام شد، به عنوان نایب قهرمانی انتخاب شده بود.

حکیم اولاجوان کیست؟

حکیم اولاجوان یکی از بازیکنان محبوب و خک چنین معروف می باشد که در ۲۱ ژانویه ۱۹۶۳ در نیجریه به دنیا آمده است. این بازیکن با قد ۲/۱۳ سانتی متر یکی از بند قامت ترین بازیکنان در سرتاسر جهان می باشد. ولاجوان یکی از بهترین سنتر های تاریخ بسکتبال محسوب می شده است و این که او یکی از بهترین ها در سنتر می باشد توسط ان بی ای تایید شده است. هم چنین حکیم آن قدر با استعداد و با مهارت در این حرفه بوده است که به عنوان کاپیتان تیم دو مرتبه در سال های ۹۴ و ۹۵ تیم هیوستون راکتس که یک تیم بسیار معروف بوده است، را قهرمان ان بی ای کرد.

اولاجوان درباره ی چگونگی آشنایی خود با همسرش چه گفته است؟

اولاجوان درباره ی آشنایی خود با همسرش بیان کرده است که آشنایی من و همسرم با دعوا شروع شد، چرا که در خیابان و هنگامی که قهوه دستم بود، تعادلم را برای یک لحظه از دست دادم و قهوه را بر روی لباس روشن دالیا ریختم و این شروع دعوا و هم چنین دوستی ما بود. بعد از آن من فهمیدم که نمی تواننم به او فکر نکنم و پس از چندین قرار متوجه شدم که عاشق او شده ام، این زوج در ۸ آگوست ۱۹۹۶ در هوستون در یک مجلس بسیار بزرگ و هم چنین زیبا ازدواج کردند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]