در حال حاضر رکورد قهرمانی لیگ برتر ایران در اختیار تیم پرسپولیس است که پرافتخار ترین تیم لیگ ایران به شمار می رود. گفتنی است که تیم پرسپولیس با در اختیار گرفتن این رکورد توانسته جایگاه ویژه ای را در فوتبال ایران بدست آورد.

رکورد قهرمانی لیگ برتر ایران مربوط به چه تیمی است؟

رکورد قهرمانی لیگ برتر ایران مربوط به چه تیمی است؟

مطمئناً رایج ترین و محبوب ترین ورزش در کشور ایران، فوتبال است که در سراسر ایران طرفداران و هواداران بسیار زیادی هم دارد. حال ناگفته نماند که در ایران تیم‌ های فوتبال قوی و شناخته شده‌ ای مشغول به فعالیت هستند که در کارنامه حرفه‌ ای شان دستاورد ها و افتخارات بسیار زیادی را به ثبت رسانده اند و حتی در خارج از ایران نیز این تیم‌ ها از محبوبیت زیادی برخوردارند.

حال اگر ورزش فوتبال را دنبال می کنید، به احتمال زیاد اطلاعاتی در رابطه با لیگ برتر فوتبال ایران دارید. لیگ برتر خلیج فارس که به آن لیگ برتر فوتبال ایران هم گفته می شود، مسابقات لیگ حرفه‌ ای و بالا ترین سطح باشگاهی لیگ فوتبال ایران است که پس از جام آزادگان شروع به کار کرد و هم اکنون با حضور شانزده تیم برگزار می‌ شود. حال شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید رکورد قهرمانی لیگ برتر ایران در اختیار باشگاه پرسپولیس است که با ۱۵ دوره قهرمانی، موفق ترین وپرافتخارترین باشگاه لیگ ایران محسوب می شود.

رکورد قهرمانی بدون باخت لیگ برتر ایران

گفتنی است که لیگ برتر خلیج فارس (۲۰۲۱–۲۰۲۲)، سی و نهمین دوره لیگ برتر فوتبال ایران و هم چنین بیست و یکمین دوره لیگ برتر خلیج فارس از زمان تأسیس آن در سال ۲۰۰۱ است. حال بهتر است بدانید که تیم استقلال با رکوردی بی نظیر و با شصت و هشت امتیاز قهرمان لیگ شد. کمپین شکست ناپذیر در این فصل چهارده تیم از لیگ برتر ۲۰۲۰-۲۰۲۱ خلیج فارس و دو تیم جدید صعود کننده از لیگ آزادگان ۲۰۲۰-۲۱: فجر سپاسی و هوادار حضور داشتند.

لازم به ذکر است که فصل ۲۰۲۱–۲۰۲۲ در ۲۴ سپتامبر ۲۰۲۱ شروع و هم چنین در ۲۰ ژوئن ۲۰۲۲ به پایان رسید.

رکورد بیشترین قهرمانی لیگ برتر ایران

رکورد بیشترین قهرمانی لیگ برتر ایران

توجه داشته باشید که قهرمان فوتبال ایران فاتح بالاترین لیگ فوتبال ایران است که از سال ۲۰۰۱–۲۰۰۲ لیگ برتر می باشد. حال شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید این عنوان از سال ۱۹۷۰ در شکل های مختلف مورد رقابت قرار گرفته است. در حالی که تیم پرسپولیس توانسته رکورد پانزده عنوان قهرمانی را کسب کند.

گفتنی است که نام باشگاه پرسپولیس در کنار باشگاه‌ های بزرگ جهان دیده می‌ شود. حال طبق نظر سنجی ها باشگاه پرسپولیس بیشترین رأی را کسب کرده است و محبوب‌ ترین باشگاه جهان لقب گرفته است. لازم به ذکر است که باشگاه های دیگر همچون رئال مادرید، لیورپول و … به ترتیب بیشترین آرا را به خود اختصاص داده اند.

درباره باشگاه پرسپولیس

باشگاه فوتبال پرسپولیس، یک باشگاه فوتبال حرفه‌ ای در ایران است که در سال ۱۳۴۲ در شهر تهران پایه‌ گذاری شد. حال ناگفته نماند که سال هاست این باشگاه به یکی از موفق ترین و پرطرفدار ترین باشگاه های ایران تبدیل شده است که رکورد قهرمانی لیگ برتر ایران را هم در اختیار دارد.

رکورد قهرمانی با اختلاف گل زیاد در لیگ برتر ایران

باشگاه پرسپولیس توانسته ۵ بار به‌ صورت متوالی موفق به کسب مقام قهرمانی در لیگ برتر ایران شود و از این حیث رکورددار در کشورمان می باشد. گفتنی است که این تیم مشهور با کسب پانزده عنوان قهرمانی در لیگ‌ های سراسری، پرافتخار ترین و برترین تیم لیگ‌ های سراسری ایران به شمار می رود.

بهتر است بدانید باشگاه پرسپولیس توانسته در ۶۷۲ مسابقه در ۲۲ دورهٔ لیگ برتر ایران، موفق به ثبت ۳۳۲ برد و ۹۵۷ گل زده و کسب بیش از ۱۲۰۴ امتیاز در فوتبال ایران شود. جایگاه پرسپولیس در میان باشگاه‌ های جهان و آسیا در رده‌ بندی اعلام شده از طرف فیفا در سال ۲۰۲۱ رتبه هشتاد و دو در دنیا و هم چنین دو آسیا می‌ باشد. شاید برای شما هم جالب باشد که در رابطه با پرسپولیس بدانید این تیم با شکست نخوردن در بیست و یک بازی خانگی و هم چنین شکست نخوردن در ۴۹۱ تعداد روز از این حیث رکورددار در فوتبال ایران می باشد. این موضوع را هم باید افزود که تیم پرسپولیس رکورد قهرمانی با اختلاف گل زیاد در لیگ برتر ایران است.

رکورد قهرمانی زنان لیگ برتر ایران

رکورد قهرمانی زنان لیگ برتر ایران

فوتبال پرطرفدار ترین ورزش با ۳.۵ میلیارد طرفدار در جهان تخمین زده می شود. این ورزش جهانی در ایران نیز از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار است و طرفداران بسیار زیادی در سراسر کشور دارد. حال گفتنی است که در ایران علاوه بر مردان خیلی از بانوان نیز به این ورزش علاقه‌ مند هستند و عده‌ ای از آن ها به صورت حرفه‌ ای در فوتبال مشغول به فعالیت می‌ باشند.

حال شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید پرافتخار ترین تیم لیگ فوتبال بانوان ایران، باشگاه فوتبال زنان خاتون بم با نه عنوان قهرمانی و هم چنین دو نایب قهرمانی است که هم اکنون رکورد قهرمانی زنان لیگ برتر ایران را نیز در اختیار دارد.

درباره تیم فوتبال زنان خاتون بم

در مورد باشگاه فوتبال زنان خاتون می توان این گونه بیان کرد که این باشگاه قبلا با نام شهرداری بم شناخته می شد و باشگاهی است که در بم فعالیت می‌ کند. در اردیبهشت ۱۴۰۰، مالکیت این باشگاه به مجتمع معدنی و فرآوری روی خان‌ خاتون بم واگذار شد و پس از آن نام این تیم رسماً به خاتون بم تغییر یافت.

گفتنی است که تیم فوتبال زنان خاتون بم تنها نماینده فوتبال زنان ایران در مسابقات جام باشگاه های زنان آسیا ۲۰۲۲ بوده است. هم چنین باشگاه فوتبال زنان خاتون بم نخستین باشگاه فوتبال زنان در ایران است که اردوی تدارکاتی برون‌ مرزی و هم چنین مسابقات دوستانه با تیم‌ های اروپایی برگزار کرده‌ است. بهتر است بدانید در حال حاضر این تیم فوتبال در میان مردم ایران به ویژه بانوان از محبوبیت فراوانی برخوردار است و طرفداران خاص خود را دارد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]