در این نوشته می خواهیم به سراغ یک قهرمان بوکس فوق العاده برویم بوکسوری که دنیا را تکان داد و نا ممکنی را ممکن کرد، جو فریزر دهه ۷۰ میلادی را برای طرفداران بوکس بسیار شیرین کرد و هیجانی وصف نشدنی را در رینگ مسابقه به ارمغان می آورد.

وقتی صحبت از بهترین بوکسور تاریخ جهان می شود اسم محمد علی کلی به میان می آید و درست هم است اما محمد علی به دلیل این که رهبر استقلال بخشی و آزادی سیاه پوستان جهان بود و سفیر صلح و مهربانی در جهان بود خیلی مورد توجه قرار گرفت، البته قدرت و هنر بوکس کلی غیر قابل انکار است و او واقعا بهترین است، اما وقتی بخواهیم فقط به بوکس بپردازیم می بینیم که افراد دیگری هم پیدا می شوند که از نظر قدرت و تکنیک هم رده علی کلی باشند و یا حتی بعضی موقع ها نیز از او بالاتر، وقتی به دور و اطراف نگاه کنیم به جو فریزر بر می خوریم که رقیب محمد علی کلی بود و باهم در رینگ مسابقه داستان هایی را ساختند و خاطراتی را باهم رقم زدند که هنوز که هنوز است هیچ بوکسوری حتی در این عصر جدید نتوانسته است بر روی دست آن ها بزند.

بیوگرافی جو فریزر

بیوگرافی جو فریزر

وقتی به زندگی جو فریزر نگاه می کنیم می بینیم که زندگی او کمی شبیه به زندگی قدیم خیلی از مردم ایران است، این را از نظر تعداد می گوییم، جو فریزر در یک خانواده ۱۳ نفری متولد شد، او ده خواهر و برادر داشت. آن ها فقیر بودند و به سختی زندگی خودشان را می گذراندند، محله ای که فریزر در آن بود محله فقیر نشین ها بود و در آن جا آدم های درست و حسابی ای زندگی نمی کردند، فریزر وقتی تنها کمی بزرگ تر شد تازه فهمید که زندگی چقدر می تواند خشن باشد. او پسر کوچکی بود که برادرش را جلوی چشمانش با چاقو زدند، یک بار هم که با خواهرش به خرید رفته بودند در راه برگشت عده ای از سیاه پوستان همان محل خودشان مزاحم خواهرش شدند و وقتی فریزر خواست از او دفاع کند یک کتک درست و حسابی از آن ها خورد. در آن زمان بود که او دیگر خیلی خشمگین شده بود و می خواست که بتواند از خود و خانواده خود دفاع کند، این دقیقا چیزی بود که فریزر می خواست.

سرنوشت فریزر

روزی با دوستان خود کمی از خانه دور تر شدند تا باهم بازی کنند در آن جا بود که چشم جو به یک باشگاه ورزشی افتاد، اگر دقت کنید همیشه این اتفاق می افتد زندگی همیشه مسیری را که باید طی کنید در جلوی چشمان شما قرار می دهد حتی اگر خودتان نخواهید باز هم این اتفاق می افتد و این یک داستان نیست، این واقعیت زندگی آدم های موفق است که زندگی را دریافتند و به هر چیزی که آن گفت عمل کردند.

جو فریزر کمی به آن باشگاه نزدیک شد و فهمید که این یک باشگاه بوکس است وقتی فردی غول پیکر از آن بیرون آمد جو از او پرسید که ببخشید این جا چه باشگاهی است و آن مرد به او جواب داد باشگاه بوکس بچه جان، جو به داخل آن رفت و در آن جا فردی جلوی او را گرفت و به او گفت که این جا چه می خواهد جو هم در جواب او گفت که می خواهد بوکس یاد بگیرد، آن مرد که خود در آن جا کار می کرد لبخندی زد و به او گفت که از آن جا بیرون برود جو هم اصرار کرد سپس آن مرد به او گفت که چقدر پول داری و جو هم در جواب گفت که من پولی ندارم اما به جایش مجانی برای شما در این باشگاه کار می کنم. وقتی داشتند جو را از آن جا بیرون می کردند رئیس باشگاه که حرکات و حرف های جو را زیر نظر داشت به آن ها گفت که دست نگه دارند و به جو گفت که می تواند در این جا تمرین کند و به جایش باشگاه را نظافت کند.

تعداد بازی های Joe Frazier چقدر است ؟

تعداد بازی های Joe Frazier چقدر است ؟

جو فریزر تمرینات خود را از فردا صبح در آن مجموعه آغاز کرد و با تمام قدرت تمرین می کرد و بعد از تمرین هم با این که خسته بود به نظافت باشگاه مشغول می شد، تمام این سختی ها فقط با غذای کمی جبران می شد وقتی جو به خانه بر می گشت چیز زیادی برای خوردن وجود نداشت. این شرایط بسیار سخت بود شب که به رخت خواب می رفت خیلی سریع خوابش می برد و طوری می خوابید که انگار مرده است. جو در برنامه ای که خاطراتش را تعریف می کرد به شوخی اذعان داشت تنها خوبی زندگی که در آن زمان داشت این بود که به راحتی خوابش می برد و راحت ترین خواب ها را داشت زیرا اصلا نمی فهمید که چطور بیهوش می شود. جو همین روند را ادامه داد و با سختی وصف نا پذیر روز به روز به مهارت مبارزه اش اضافه می کرد. روزی مربی پیش او آمد.

در آن موقع جو نو جوانی تنومند شده بود و مهارت زیادی پیدا کرده بود او مدرسه را رها کرده بود زیرا برنامه فشرده اش دیگر به مدرسه نمی کشید، مربی به جو گفت که او مبارز موفقی نمی شود و بعد به داخل دفترش رفت، جو از شنیدن این موضوع بسیار متعجب و ناراحت شد و به داخل دفتر رفت و به مربی گفت که هیچ کس در این باشگاه نمی تواند من را شکست دهد و همه از من می ترسند چرا می گویی که موفق نمی شوم مربی هم در جواب او گفت که تو از زمان بچگی با خشم و کینه مشت می زدی و این نفرت در درونت نهادینه شده بود من با خودم فکر کردم که وقتی بزرگ تر شوی این مشکل بر طرف می شود اما بد تر شده است.

بازی های مهم جو فریزر بوکسور

جو فریزر در کل دوران بازیگری اش ۳۷ مسابقه حرفه ای را برگزار کرد و ۳۲ تا از آن ها را با پیروزی پشت سر گذاشت. اما ناک اوت های جو فریزر شگفتی را به همگان تحمیل می کند او در ۳۲ مسابقه ای که با پیروزی میدان را ترک کرد ۲۷ تا را با ناک اوت کردن حریفان پشت سر گذاشت و ۱۰ تا از آن حریفان به شدت مجروح شدند و کارشان به بیمارستان کشید. از ۵ باختی که جو فریزر تجربه کرد ۲ تای آن ها در مقابل قهرمان بوکس سنگین وزن جهان و ابر قدرت دنیای بوکس یعنی محمد علی کلی بود. فریزر ۲ بار شکست خورد اما این دو بوکسور ۳ بار باهم مسابقه دادند.

مسابقه سوم این دو بوکسور به نبرد قرن شهرت یافت، یک جنگ خونین تمام عیار و مسابقه ای تکرار نشدنی که دیگر هیچ وقت اتفاق نمی افتد نبرد دو گلادیاتور شکست ناپذیر که در آن جا بود که فریزر دیگر زهر خود را ریخت. در سال ۱۹۷۱ فریزر و محمد علی در مسابقه ای که به نبرد قرن شهرت یافت در ۱۵ راند خونین باهم مبارزه کردند که در پایان هر دوی آن ها راهی بیمارستان شدند و روحشان از بدنشان جدا شده بود تمامی تماشاگران در بهت و حیرت فرو رفته بودند که چطور دو انسان می توانند این گونه باهم مبارزه کنند. در این مبارزه این جو فریزر بود که اولین شکست دوران حرفه ای محمد علی کلی را به او تحمیل کرد و برای همیشه نامش را بر سر زبان ها انداخت.

برای شناخت بیشتر حتما به جو فریزر در ویکی پدیا دقت داشته باشید.

اینستاگرام جو فریزر

سوالات متداول

  1. جو فریزر توسط چه کسی برای اولین و آخرین بار ناک اوت شد ؟

    جو فریزر در مقابل جورج فورمن افسانه ای بود که برای اولین و آخرین بار ناک اوت شد.

  2. جو فریزر در ازای آموزش و تمرین بوکس چه کاری را در باشگاه انجام می داد ؟

    جو فریزر پولی نداشت و در ازای تمرین و آموزش باشگاه را نظافت می کرد.

  3. نام جو فریزر چه موقعی شهرت یافت و همه او را شناختند و نامش در تاریخ ثبت شد ؟

    وقتی در مسابقه ای که به نبرد قرن شهرت یافت محمد علی کلی را در ۱۵ راند شکست داد به شهرت جهانی رسید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]