در سینمای ایران بازیگرانی وجود دارند که اکنون یا به دلیل کهولت سن دیگر به فعالیت در این حرفه نمی پردازند یا هم این که این اشخاص فوت شده‌ اند و در دوران شاه این بازیگران با فعالیت‌ های خود در سینمای ایران و ایجاد آثاری از خود باعث شدند که یاد و نام آن ها در کشور ما جاودانه بماند و بسیاری از مردم با وجود گذشت این همه مدت هنوز هم طرفدار این بازیگران هستند و هنوز بازیگران نسل جدید نتوانسته به خوبی جای آن ها را پر کنند و بازیگرهای زمان شاه بعد از انقلاب نیز کار می کنند.

بهترین بازیگر های مرد زمان شاه چه افرادی بودند؟

بهترین بازیگر های مرد زمان شاه چه افرادی بودند؟

از میان بازیگران مرد که در زمان حکومت شاه در صنعت سینمای ایران فعالیت داشتند بعضی از آن ها آن قدر در بین مردم و جامعه محبوب بودند که در طی نظرسنجی های انجام شده مشخص شد که بهترین بازیگران موقع شاه محسوب می شوند.

عنایت بخشی

عنایت بخشی این شخصیت برجسته که در سینمای ایران آثار زیادی را هم از خود بر جای گذاشته و در فیلم‌ های زیادی هم نقش آفرینی کرده فعالیت خود را در این زمینه از سال ۱۳۴۹ آغاز کرده است و با هنرنمایی های زیادی که در این زمینه داشته است از محبوبیت خاصی در نزد هوادار برخوردار می‌ باشد.

مهدی فخیم زاده

مهدی فخیم زاده بازیگری است که در فیلم های بسیار زیادی نقش آفرینی کرده به طوری که قبل از انقلاب وی در ۱۹ فیلم و سریال تلویزیونی به عنوان بازیگر ایفای نقش کرد و هم چنین او در بسیاری از فیلم ها هم نقش کارگردانی را برعهده داشت.

ناصر ملک مطیعی

ناصر ملک مطیعی این شخص که با بازی در صحنه ای کوتاه از فیلم واریته بهاری فعالیت خود را در سینما آغاز کرد و یکی از بازیگران محبوب در جامع می باشد که به مانند سایر بازیگران محبوب آثاری جاودانه از خود برجای گذاشته است به طوری که سال ها پس از آن دوران جایگاه این شخص در تفکر طرفدارانش تکان نخواهد خورد.

بهزاد فراهانی

بهزاد فراهانی (پدر گلشیفته فراهانی) بازیگری است که دارای اخلاق و خصوصیات فردی منحصر به فردی می باشد وی در سال ۱۳۴۹ در فیلم تجاوز به کارگردانی حمید مصداقی و هم چنین در سال ۱۳۵۰ در فیلم تلویزیونی نقره داغ نیز ایفای نقش کرده است و هم چنین مدتی بعد از این فیلم در فیلم گرگ بیزار هم نقش بازیگری را بر عهده داشت.

علی نصیریان

علی نصیریان این شخصیت که نمایش های حرفه ای و بازیگری و حتی نویسندگی خود را از دهه ۱۳۳۰ آغاز کرد و از اولین اعضای گروه هنر ملی بود هم چنین بیش از ۱۰ نمایشنامه نوشته و به همراه سایر بازیگران محبوب سینما در فیلم‌های زیادی نقش بازیگری را برعهده داشته است.

بهترین بازیگر های زن زمان شاه چه افرادی بودند؟

علاوه بر شخصیت های مردی که در دوره ی شاه در زمینه بازیگری از مهارت و محبوبیت خاصی برخوردار بودند جنس مونث و زنان نیز از قافله عقب نمانده و در نظرسنجی‌ها نشان دادند که می توانند از بهترین بازیگر ها نیز به شمار بروند و حتی چهره‌هایی از بازیگرهای زن وجود دارند که با گذشت حدود ۴۰ سال هنوز هم یاد آن ها در ذهن مردم جاودانه می باشد.

ثریا قاسمی

ثریا قاسمی این بازیگر محبوب از اوایل دهه ۱۳۴۰ فعالیت خود را در زمینه گویندگی رادیو آغاز کرد و رفته رفته در سینما نیز دوبله انجام می‌ داد که چند تن از کارگردان های وقت با دیدن آثار او به این نتیجه پی بردند که وی از استعداد بازیگری ویژه ای برخوردار است به همین دلیل در بسیاری از فیلم ها برای ایفای نقش بازیگری از او دعوت به عمل آوردند.

کتایون امیر ابراهیمی

کتایون امیر ابراهیمی وی که فعالیت خود را به عنوان بازیگری از سال ۱۳۴۲ در فیلم تار عنکبوت به کارگردانی مهدی میرصمدزاده آغاز کرد و تا سال ۱۳۵۳ در ۴۸ فیلم نیز به عنوان بازیگر ایفای نقش کرده است هم چنین بعضی از فیلم های او با گذشت حدود ۴۰ سال هنوز در سینمای ایران جاودانه مانده و طرفدارای او تعصب خاصی روی این فیلم ها دارند.

آفرین عبیسی

آفرین عبیسی که زیباترین بازیگر زن زمان شاه محسوب می شود در سال ۱۳۴۳ با بازیگری در سریال لیلی و مجنون کارش را شروع کرده و محبوبیت خاصی را هم در بین طرفدار های خود به دست آورد و هم چنین در سال ۱۳۵۰ با بازی کردن در دو فیلم کاکو و پل به کار خود در صنعت سینما پایان داد.

پروانه معصومی

پروانه معصومی فعالیت خود را در زمینه بازیگری از سال ۱۳۵۱ با فیلم گیتا به کارگردانی هژیر داریوش آغاز کرد وی در فیلم های بسیاری از جمله کلاغ و رگبار نیز به عنوان بازیگر ایفای نقش کرده است و در نهایت در سال ۱۳۶۶ با بازی کردن در فیلم تحفه ها به کار خود در این زمینه پایان داد.

پوری بنایی

پوری بنایی از آن دسته بازیگرانی بود که از پرستیژ و استایل خاصی برخوردار بوده به طوری که یکی از دلایل داشتن طرفداران زیاد چهره جذابش بوده است و از بازیگران بی حجاب زمان شاه هم محسوب می شود وی فعالیت خود را در سال ۱۳۴۳ با بازی کردن در فیلم عروس فرنگی آغاز کرده است.

کدام یک از بازیگر های زمان شاه فوت کرده اند؟

کدام یک از بازیگرهای زمان شاه فوت کرده اند؟

بسیاری از بازیگران صنعت سینمای ایران که در دوره شاه فعالیت می کردند به دلیل بالا رفتن سن و هم چنین دست و پنجه نرم کردن با انواع مریضی متاسفانه فوت شده‌ اند و از شخصیت‌ هایی که اکنون در میان ما نیستند می توان به شاد روان پوری بنایی و ناصر ملک مطیعی اشاره کرد هر چند که یاد و نام آن ها در ذهن عموم جاودانه مانده است.

کدام یک از بازیگرهای زمان شاه اکنون هم فعالیت دارند؟

بعضی از شخصیت های بازیگری که در زمان شاه فعالیت می‌ کردند و به دلیل عشق و علاقه زیادی که به این حرفه دارند هنوز هم در این زمینه فعالیت دارند و از جمله این شخصیت ها مهدی فخیم زاده می باشد که با خلق آثاری هم چون ساختمان ۸۵ محبوبیت خود را در بین طرفداران خود دو چندان کرده است.

پیج اینستاگرام بازیگرهای زمان شاه چیست؟

به دلیل این که در زمان فعالیت این شخصیت ها فضای مجازی علی الخصوص اینستاگرام هنوز ایجاد نشده بود این بازیگران در اپلیکیشن اینستاگرام فعالیت نداشته به طوری که می‌ توان گفت بسیاری از آن ها در اینستاگرام پیج ندارند و عاقبت بازیگرهای زمان شاه را بیشتر در رسانه‌ها از جمله تلویزیون می‌ توان مشاهده کرد.

بازیگر های زمان شاه چه حاشیه هایی داشته اند؟

بازیگرهای زمان شاه چه حاشیه هایی داشته اند؟

علاوه بر این که اکثر بازیگرهای زمان شاه دارای طبع و شخصیت ملایمی بودند ولی بعضی از این شخصیت‌ ها نیز حواشی را از خود بر جای گذاشته اند از جمله عکس های سپیده بازیگر زمان شاه که در سایت های مختلف می‌ توان آن‌ها را مشاهده کرد هرچند که این حواشی نتوانسته از محبوبیت آن ها در جامعه هواداران بکاهد.

عکس بازیگرهای زمان شاه را در کجا مشاهده کنیم؟

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و فناوری های ایجاد شده در زمینه ارتباطات و رسانه کمتر شخصی پیدا می‌ شود که چهره این شخصیت ها را ندیده باشد و هم چنین عکس های این بازیگران را می توان در سایت های مختلف و فضاهای مجازی از جمله کانال های تلگرامی و پیج های اینستاگرامی نیز مشاهده کرد که می توان پی برد عکس بازیگرهای زمان شاه و الان چه تفاوتی با هم دارند.

همسر بازیگرهای زمان شاه چه افرادی هستند؟

بسیاری از بازیگران آن دوره که از خلق و خوی سنتی برخوردار بوده و در ازدواج و انتخاب همسر این خصوصیات سنتی و کلاسیک آن ها بی تاثیر نبوده به طوری که می توان مشاهده کرد همسران آن ها نیز بر اساس این ملاک ها انتخاب شده اند که همسرانی کاملا سنتی با روند زندگی عادی می باشند.

بازیگر های زمان شاه چه جوایزی دریافت کرده اند؟

بازیگرهای زمان شاه چه جوایزی دریافت کرده اند؟

این اشخاص به دلیل مهارتی که در زمینه سینما و بازیگری داشته اند در بسیاری از جشنواره های ایرانی و خارجی شرکت کرده که موفق به کسب مقام های برتر و هم چنین جوایزی در این زمینه شده‌ اند که چند تن از این بازیگران حتی موفق به دریافت جوایز اسکار در مدت بازیگری خود شده‌ که اهمیت کار آن ها را دو چندان می‌ کند.

بازیگرهای زمان شاه در چه فیلم هایی نقش آفرینی کرده اند؟

صنعت سینمای کشور ما در زمان شاه بیشتر سنتی و کلاسیک محور بوده و این نیز یکی از دلایلی محسوب می‌ شود که بازیگران بیشتر در فیلم هایی با ژانر سنتی و کلاسیک و هم چنین عاشقانه ایفای نقش کنند هر چند که بعضی از آن ها در سبک اکشن نیز فعالیت داشته و افتخار آفرینی های زیادی در این زمینه برای سینمای ایران در کار نامه خود ثبت کرده اند.

درآمد بازیگرهای زمان شاه چقدر است؟

در طی مصاحبه هایی که بعضی از این اشخاص با خبرگزاری های مختلف انجام داده اند از درآمد خود سخن به میان آورده که مشخص شده است علاوه بر درآمدی که از صنعت بازیگری داشته هم چنین بسیاری از آن ها در بازار آزاد از جمله فعالیت در صنف پوشاک نیز دارای منبع درآمد بوده اند ناگفته نماند که تعدادی از بازیگران در کشورهای همسایه از جمله ترکیه به بیزینس و تجارت مشغول بوده‌ که درامد نسبتا خوبی را هم از این راه کسب کرده اند.

کدام یک از بازیگرهای زمان شاه دیگر فعالیتی ندارد؟

از بازیگران دوره شاه که اکنون دیگر به فعالیت در این زمینه مشغول نیستند می‌ توان به بهروز وثوقی که بنا به مسایل شخصی که حاضر نشده است در مصاحبه با خبرنگاران از جزئیات سخن به میان آورد دیگر در این زمینه فعالیت نمی‌ کند ولی در زمان بازیگری خود چنان در زمینه فعالیت خود مهارت داشته که محبوبیت بسیار زیادی را در بین طرفداران خود به دست آورده است به طوری که با گذشت سال‌ها نیز طرفداران او یاد و هنر نمایی های او را فراموش نخواهند کرد.

سوالات متداول

 1. بازیگران زمان شاه هم اکنون کجا می باشند؟

  برخی از آن ها هم اکنون در ایران می باشند و برخی دیگر در خارج از کشور به سر می برند.

 2. این بازیگران همگی در قید حیات هستند؟

  از آن جایی که بسیاری از آن ها سن های بسیار بالایی داشتند فوت کرده اند مانند ایرج قادری.

 3. بازیگران زمان شاه اکنون در سینمای ایران بازی می کنند؟

  برخی از آن ها بعد از انقلاب پشیمان شدند و در سینمای ایران بازی می کنند مانند ثریا قاسمی.

 4. این بازیگران در حال حاضر در چه کشوری هستند؟

  بسیاری از آن ها در حال حاضر در کشور آمریکا می باشند و برخی از آن ها با ابراز پشیمانی به ایران بازگشتند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]