در این قسمت از مقاله می خواهیم درباره ی یکی ۱۰ بازیکن برتر بسکتبال یعنی لری برد صحبت کنیم، برای کسب اطلاعات بیشتر تا انتهای مطالب همراه ما باشید. این مقاله برای شرط بندی روی بسکتبال nba می تواند یک راهنمای ف.ق العاده برای شما باشد.

لری برد کیست

لری برد کیست

لری یکی از بهترین بازیکنان در ورزش بسکتبال بوده است که آوازه ی حرفه ی او در سرتاسر جهان پخش شده است، او متولد ۷ دسامبر ۱۹۵۶ می باشد. او هم اکنون یکی از مربی های با تجربه در این حرفه می باشد، علاوه بر آن مجری در اتحادیه ملی بسکتبال (NBA) بوده است، او با نام مستعار (The Hick from French Lick) و (Larry Legend)، به عنوان یکی از بزرگترین بازیکنان بسکتبال در تمام دوران شناخته می شود. بهتر است کمی درباره ی خانواده ی او و هم چنین زندگی او بدانید، پدر و مادر لری از نژاد ایرلندی، اسکاتلندی و آمریکایی های بومی بوده اند و هم چنین او چهار برادر و تنها یک خواهر دارد. آن ها زندگی سختی داشتند به طوری که مادر و پدر او برای تامین مخارج زندگی دو شغل به طور هم زمان داشته اند.

رهبر گلزنی تمام وقت

برد در نزدیکی لیک فرانسه بزرگ شده است، او در یکی از مصاحبه هایش گفته است که فقیر بودن در کودکی، انگیزه او را برای تلاش بیشتر و هم چنین رسیدن به جایگاهی که می خواسته، خیلی زیاد کرده است. جالب است که بدانید در ابتدا لری از بسکتبال به عنوان فرار از مشکلات خانوادگی خود استفاده می کرده است، اما در بازی در دبیرستان Springs Valley و کسب میانگین ۳۱ امتیاز، ۲۱ ریباند و ۴ پاس گل به عنوان یک بزرگسال در راه رسیدن به رهبر گلزنی تمام وقت در مدرسه به فعالیت پرداخت و بعد از آن به طور حرفه ای به این ورزش روی آورده است. هم چنین برادر کوچک لری، ادی برد، نیز در دانشگاه ایالتی ایندیانا بسکتبال بازی می کرده است.

جالب است که بدانید، لری در سال ۱۹۸۸ با داینا متنگلی یکی از مدل ها ی معروف در منطقه شهر خود، ازدواج کرد و صاحب دو فرزند به نام‌های کانر و ماریا شد، البته او یک دختر به نام کری از ازدواج قبلی اش نیز دارد. برد در باره ی همسرش داینا متنگلی در یکی از مصاحبه هایش بیان کرده بود که آشنایی من و همسرم با دعوا برای جای پارک در پارکینگ شروع شد و بعد از آن من فهمیدم که نمی تواننم به او فکر نکنم و پس از چندین قرار متوجه شدم که عاشق او شده ام.

لری برد بازیکن امتیازآور تاریخ nba

لری برد بازیکن امتیازآور تاریخ nba

از لری به عنوان بازیکن امیتاز آور در تاریخ nba یاد می شود، چرا که در هر تیمی که حضور داشته، بیشترین امتیاز را او توانسته است کسب کند. در سال ۱۹۹۲ لری برد، مجیک جانسون و مایکل جردن به همراه تیم ملی آمریکا در المپیک ۱۹۹۲ بارسلونا به عنوان قهرمانی مسابقات بسکتبال این المپیک رسیدند و این یکی از افتخارات بزرگ برای این ۳ بازیکن به شمار می رفته است. این تیم بعد ها به نام تیم رویایی (Dream Team) بسکتبال آمریکا معروف شدند. لیگ NCAA یکی از بزرگترین بازی‌ های تاریخ بازی ‌های بسکتبال در کالج بوده است که برد در زمانی که در کالج بوده است، توانسته در آن مسابقه شرکت کند و استعداد خود را به رخ سایر افراد و بازیکنان بکشد.

بازنشستگی لری و شوع دوران سرمربیگری

بازنشستگی لری و شوع دوران سرمربیگری

شاید خیلی ها علت بازنشستگی او را ندانند، در این باره باید بگوییم که برد بعد از پایان المپیک ۱۹۹۲ و در تاریخ ۱۸ اوت ۱۹۹۲ به دلیل دیسک کمرش و فشار بیش از حد، از حرفه ی بسکتبال خداحافظی کرد، لازم به ذکر است که او با شماره ۳۳ در تیم بوستون سلتیکس بازنشسته شد. هم چنین برد خبر بازنشستگی خود را توسط رسانه ها عمومی کرد و به اطلاع مردم رساند، این خبر به یکی از خبر های جنجالی در آن زمان تبدیل شد و حتی خیلی از دوسداران این ورزش بعد از گذشت چند ماه هنوز امید به بازگشت برد به عنوان بازیکن بسکتبال داشتند.

بهتر است بدانید که برد بعد از پایان دوران بازیکنی خود و بازنشستگی در این زمینه، طی سال‌ های ۱۹۹۷ تا ۲۰۰۰ سر مربیگری تیم ایندیانا پیسرز را به عهده گرفت و به فعالیت پرداخت. هم چنین او در دوران مربیگری و در سال ۱۹۹۸ به عنوان بهترین سرمربی سال NBA انتخاب شد و هم چنین او در سال ۱۹۹۸ تیم شرق را در آل استار به عنوان مربی هدایت کرده است. سپس در سال ۲۰۰۳ به عنوان مدیر اجرایی این تیم انتخاب شد که تاکنون و با گذشت ۱۲ سال هم چنان در پست خود باقی مانده و به فعالیت پرداخته است. لازم به ذکر است که در سال ۲۰۱۲ او بهترین مدیر اجرایی سال در لیگ NBA شد.

لری برد در لیست 10 بازیکن برتر nba

لری برد در لیست ۱۰ بازیکن برتر nba

ان بی ای در سایت رسمی خود لری برد را در لیست ۱۰ بازیکن برتر بسکتبال قرار داد، هم چنین بزرگان و کارشناسان در این زمینه، درباره ی برد گفته اند که او یکی از افسانه های حرفه ی بسکتبال می باشد، که دیگر همانند او را نخواهند دید. هم چنین برد بعد از بازنشستگی به عنوان بازیکن، از سال ۱۹۹۷ تا ۲۰۰۰ به عنوان سرمربی تیم ایندیانا پیسرز خدمت کرده است و این بار توانست به عنوان بهترین مربی سال NBA انتخاب شود.

برد فعالیت های زیادی در این حرفه انجام داده است مانند این که در سال ۲۰۰۳، او به عنوان رئیس عملیات بسکتبال Pacers منصوب شد و این سمت را تا زمان بازنشستگی در سال ۲۰۱۲ بر عهده داشت، بعد از آن او برای سال ۲۰۱۲ به عنوان مدیر برتر NBA انتخاب شد. هم چنین برد در سال ۲۰۱۳ به عنوان رئیس عملیات بسکتبال به پیسرها بازگشت و تا سال ۲۰۱۷ در این نقش باقی ماند.

تیم هایی که این بازیکن در آن بازی کرده است

تیم هایی که این بازیکن در آن بازی کرده است

لری توانسته بود در طول دوران حرفه ای خود در تیم های بسیار محبوب و هم چنین مشهور در سرتاسر جهان بازی کند و هم چنین او در این باره گفته است که یکی از بزرگترین افتخار های من بازی در تیم هایی بوده است که هر بازیکنی آرزوی بازی در آن تیم را داشته است و هنوز هم دارد. لری توانست به عنوان پیک ششم راند اول درفت NBA در سال ۱۹۷۸ به تیم بوستون سلتیکس بپیوندد، البته ناگفته نماند که او بلافاصله به عضو تیم سلتیکس در نیامد، چرا که این تیم برای عضو شدن هر بازیکن قوانین و مقرارت بسیار سخت و خاصی دارد. به عنوان مثال تیم سلتیکس با استفاده از قانون شایستگی یا همان Eligibility Rules برای انتخاب بازیکنان خود استفاده می کند.

در نهایت و بعد از این که لری توانست از قوانین خاص این تیم سر بلند بیرون بیاید، به او اجازه دادند تا به عنوان آخرین فصلش در لیگ NCAA برای ایالت ایندیانا بازی کند و با امضایی قراردادی پنج ساله و هم چنین با مبلغ ۳.۲۵ میلیون دلار او را به جمع بوستونی‌ ها آوردند، هم چنین این کار او را به بزرگترین تازه کار در تاریخ لیگ تبدیل کرد. هم چنین لری برد در اولین فصل حضورش در بوستون سلتیکس توانست با این تیم صدرنشین کنفرانس شرق شود و شروع فوق العاده‌ای برای خود رقم زد.

سن لری برد

سن لری برد چقدر می باشد ؟

لری یکی از بهترین بازیکنان فعال در ۵ تیم برتر بسکتبال nba بوده است که آوازه ی حرفه ی او در سرتاسر جهان پخش شده است، او متولد ۷ دسامبر ۱۹۵۶ می باشد، او هم اکنون ۶۴ سال دارد. جالب است که بدانید، لری در فصل ۱۹۸۳-۸۴ با کسب میانگین ۲۴.۲ امتیاز، ۱۰.۱ ریباند، ۶.۶ پاس منجر به گل و ۱.۸ توپ ربایی در هر بازی برای اولین بار به عنوان بهترین و برترین بازیکن لیگ NBA یا همان MVP برگزیده شد. علاوه بر آن، او به همراه سلتیکس با شکست دادن میلواکی باکس در فینال کنفرانس شرق به فینال NBA رسید و حریف لس آنجلس لیکرز شد.

سوالات متداول درباره ی لری برد

  1. لری برد کیست ؟

    لری یکی از بهترین بازیکنان در ورزش بسکتبال بوده است که آوازه ی حرفه ی او در سرتاسر جهان پخش شده است، او متولد ۷ دسامبر ۱۹۵۶ می باشد. او هم اکنون یکی از مربی های با تجربه در این حرفه می باشد، علاوه بر آن مجری در اتحادیه ملی بسکتبال (NBA) بوده است، او با نام مستعار (The Hick from French Lick) و (Larry Legend)، به عنوان یکی از بزرگترین بازیکنان بسکتبال در تمام دوران شناخته می شود.

  2. چگونه زندگی لری تغییر کرد؟

    در نهایت زمانی که به او اجازه دادند تا به عنوان آخرین فصلش در لیگ NCAA برای ایالت ایندیانا بازی کند و با امضایی قراردادی پنج ساله و هم چنین با مبلغ ۳.۲۵ میلیون دلار او را به جمع بوستونی‌ ها آوردند، زندگی او بسیار تغییر کرد. هم چنین این کار او را به بزرگترین تازه کار در تاریخ لیگ تبدیل کرد، لری برد در اولین فصل حضورش در بوستون سلتیکس توانست با این تیم صدرنشین کنفرانس شرق شود و شروع فوق العاده‌ای برای خود رقم زد.

  3. ۳ بازیکن لری برد، مجیک جانسون و مایکل جردن توانسته اند در کنار هم به چه افتخاری برسند؟

    از لری به عنوان بازیکن امیتاز آور در تاریخ nba یاد می شود، چرا که در هر تیمی که حضور داشته، بیشترین امتیاز را او توانسته است کسب کند. هم چنین در سال ۱۹۹۲ لری برد، مجیک جانسون و مایکل جردن به همراه تیم ملی آمریکا در المپیک ۱۹۹۲ بارسلونا به عنوان قهرمانی مسابقات بسکتبال این المپیک رسیدند و این یکی از افتخارات بزرگ برای این ۳ بازیکن به شمار می رفته است.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]