در این مقاله قصد داریم درباره ی تیم لیل که یکی از تیم های لیگ برتر فرانسه (لوشامپیونه) است با شما صحبت کنیم این تیم به دلیل بازی های موفق و جام های خوبی که در این لیگ کسب کرده است جزو قهرمانان به نام لوشامپیونه به حساب می اید که در ادامه به شرح راجب این تیم با شما صحبت می کنیم. در واقع وجود شرایط فوق العاده برای پیش بینی روی لوشامپیونه لازم دانستیم که با این تیم حاضر در لیگ بیشتر آشنا شوید.

تاریخچه تیم لیل

تاریخچه تیم لیل

تاسیس این باشگاه به سال ۱۹۴۴ میلادی بر می گردد این باشگاه در ۲۳ دسامبر آن سال راه اندازی شد و نام این باشگاه را از روی شهری که در آن حضور داشت گذاشتند. تیم لیل تمام بازی هایش را در ورزشگاه این تیم به نام پیرمائوری انجام می دهد که ظرفیت این باشگاه حدود هیجده هزار و صد و هشتاد و پنج نفر است. البته ورزشگاه پیرمائوری در سال ۲۰۱۲ ساخته شد و تا قبل از آن این تیم در یک ورزشگاه دیگر بازی می کرد.

ورزشگاه پیر مائری تیم لیل از به روز ترین و پیشرفته ترین ورزشگاه های فرانسه به حساب می آید که امکانات و تجهیزات جدیدی را دارا است و انجمن ورزشی لیل مالکیت این باشگاه را بر عهده دارد. این تیم در لیگ دسته یک فرانسه بازی می کند و در این لیگ جایگاه خوبی را کسب کرده است و مدیر عامل این باشگاه مایکل سیدوکس نام دارد. در زمان تاسیس این تیم، لیل به عنوان یک تیم واحد تاسیس نشد و از تلفیق دو تیم المپیک لیلوئیز و اس سی فایوز که قرار بود کنسل شوند بوجود آمد و با ایجاد تغییراتی در آن ها تبدیل به یک تیم قدرتمند شد.

از رقیبان اصلی این تیم در لیگ فرانسه می توان به تیم آر سی لانس اشاره کرد که با توجه به جذابیت رقابت های این دو تیم، بازی های آن ها به دربی لیل شهرت دارد که در زمان شروع این دربی تمام مردم فرانسه مجذوب این رقابت ها شدند. تیم لیل برای بازی های خود دو رنگ لباس دارا است که بنا به آن بازی از هر کدام از این لباس ها استفاده می کند.

لباس اصلی این تیم که در اکثر رقابت ها آن را می پوشند به رنگ قرمز است که در بالای آن یک تصویر سه بعدی به رنگ سرمه ای طراحی شده است که جلوه ی خاصی به این لباس داده است. این لباس نوار دوزی هایی هم دارد که به رنگ های سورمه ای و سفید است. شورت ورزشی این تیم به رنگ غالب سرمه ای است که روی ان تصویری چاپ شده است. جوراب های این تیم به رنگ سورمه ای با خط های مورب و پهن قرمز است که جلوه و زیبایی بیشتری را به این لباس داده است.

موفقیت های باشگاه لیل

موفقیت های باشگاه لیل

مسلما تیمی مانند لیل در لیگ برتر فرانسه تا به حال توانسته عناوین قهرمانی زیادی را در کارنامه ی بازی های خود داشته باشد. این تیم نه تنها در لیگ برتر فرانسه، بلکه در لیگ دسته دوم فرانسه هم افتخاراتی را داشته است. لیل در لیگ برتر فرانسه سه قهرمانی و در لیگ دسته دوم فرانسه ۴ دوره قهرمانی کسب کرده که این قهرمانی برای او افتخار بزرگی به حساب می آید‌. جدا از این رقابت ها ۶ دوره قهرمانی در کوپا ده فرنس دارد و در بازی های جام اینترتوتو هم توانسته عنوان قهرنانی را نصیب خودش کند. در کل این تیم از وضعیت خوبی در لیگ فرانسه برخوردار است و با وجود اینکه تیم اول لوشامپیونه نیست ولی جزو تیم های موفق این لیگ به حساب می آید.

آنالیز نتایج فوتبال لیل

طبق آنالیز نتایج فوتبال باید بگوییم تیم لیل امسال در لیگ یک فرانسه ۵۲ بازی باید انجام دهد که تا به حال ۲۹ بازی انجام داده است و از این ۲۹ بازی خود ۱۷ برد و ۹ مساوی را در کارنامه ی خود ثبت کرده است و فقط ۳ شکست در این ۲۹ بازی داشته است. تیم لیل در این ۲۹ بازی ۵۸ گل زده و ۲۶ گل خورده داشته است این شرایط برای او شرایط خوبی به حساب می آید و با توجه به این موضوع که او حدود ۲۳ بازی دیگر در پیش رو دارد این تیم می تواند با کمی تلاش بیشتر جایگاه خود را در لیگ تغییر دهد.

آنالیز نتایج فوتبال لیل

۵ بازیکن برتر لیل

تیم لیل با توجه به جایگاه خوبی که در لیگ برتر فرانسه دارد بازیکنان خیلی خوبی را هم در خود جا داده که در ادامه به ۵ تن از آن ها اشاره می کنیم.

بوراک ییلماز

بازیکن ۳۵ ساله ی ترکیه ای در پست مهاجم در سال های ۲۰۲۱ و ۲۰۱۳ به عنوان بهترین گلزن در این تیم شناخته شد و ۲.۶ میلیون یورو قرارداد دارد.

بوباکاری سوماره

بازیکن ۲۱ ساله ی فرانسوی در پست هافبک بازی می کند و در سال ۲۰۱۷ به عضویت این تیم در آمد.

ژاناتان بامبا

این بازیکن فرانسوی در پست مهاجم برای تیم لیل بازی می کند و یک متر و ۷۵ سانتی متر قد دارد.

تیموتی وی‌آ

با نام کامل تیموتی تارپه وه‌آ یک بازیکن امریکایی است که در پست مهاجم برای این تیم بازی می کند و در حال حاضر ۲۰ سال سن دارد.

اورستیس کارنزیس

با ۳۵ سال سن و ملیتی یونانی در پست دروازه بانی تیم لیل بازی می کند و پای راست او به عنوان پای تخصصی او حساب می شود.

مربی لیل کیست ؟

در حال حاضر مربی گری این تیم بر عهده ی کریستف گالتیه است این مربی ۵۴ ساله متولد ۲۳ اوت ۱۹۶۶ است. او در زمان فوتبال اش در پست دفاع فعالیت می کرده است. این مربی با قدی حدود ۱.۷۶ از سال ۲۰۱۷ تا کنون عنوان مربی گری این تیم را به خود اختصاص داده است. او در سال ۲۰۱۳ به عنوان بهترین مربی شناخته شد و در سال ۲۰۱۸ هم توانست عنوان دومین تیم لیگ یک فرانسه را برای تیم خودش به ارمغان بیاورد.

گران قیمت ترین خرید لیل

گران قیمت ترین خرید لیل

در لیگ برتر فرانسه بازیکنان گران قیمت زیادی وجود دارد که تیم لیل هم یکی از این بازیکنان را در خود جای داده است. رنانو سانچس جزو بازیکنان گران قیمت تیم لیل است که تا به حال از همه ی بازیکنان این تیم قرارداد بالاتری داشته است. سانچس در سال ۲۰۱۹ قرارداد ۲۵ میلیون یورویی را امضا کرد و تا سال ۲۰۲۰ متعهد بازی در این تیم است . مدیر باشگاه لیل در مصاحبه ی خود با سایت های خبری گفته است که این بازیکن خواهان زیادی دارد و حاضر هستند با قیمت های بیشتر او را از ما خریداری کنند ولی ما تصمیم داریم او را برای تیم لیل نگهداریم. رنانو سانچس اهل کشور پرتغال است و در تیم لیل در پست هافبک بازی می کند. سانچس بعد از این که به تازگی دوره ی نقاهت کرونا را طی کرده است توانسته در این فصل ۴ گل برای این تیم بزند.

لقب تیم لیل

اکثر تیم ها برای خود یک نام مستعار دارند که طرفداران آن ها با این نام آن ها را می خوانند. تیم لیل نیز از نام مستعار برخوردار است که به آن ها دین های بزرگ گفته می شود که این نام، نام سگ هایی با هیکل های بزرگ و قوی است که به دلیل بزرگی و قدرت این تیم به آن نسبت داده شده است.

بررسی دقیق از دربی لیل

بررسی دقیق از دربی لیل

دربی لیل نام رقابت های بین تیم لیل و تیم لانس است که هر دو تیم در لیگ فرانسه جایگاه خوبی دارند. این دربی برای مردم فرانسه جذابیت بسیاری دارد و همه ساله این دربی مردم فرانسه را درگیر خود می کند. در دربی ۲۰۲۰، تیم لیل در ۹۴ دقیقه بازی پر هیجان خود توانست با ۴ گل خود پیروزی را در مقابل تیم لانس کسب کند. بازی دربی لانس و لیل آخرین بازی هفته ی هفت رقابت ها بود که گل های این رقابت را بوراک ایلماز در دقیقه ی ۱۱، بامبا در دقیقه ی ۴۷ زد، گل سوم این رقابت در دقیقه ی ۶۹ و گل آخر هم توسط میشلن در دقیقه ی ۷۵ زده شد.

سوالات متداول

قهرمانی های تیم لیل کدام است؟

تیم لیل در لیگ برتر فرانسه تا به حال سه دوره قهرمانی کسب کرده است و در لیگ دسته دوم فرانسه هم توانسه ۴ دوره قهرمانی کسب کند. لیل ۶ دوره قهرمانی در کوپا ده فرنس دارد و در بازی های جام اینترتوتو هم قهرمان شد. این تیم در لوشامپیونه از خوش نامی زیادی برخوردار است.

لباس تیم لیل چه رنگ است؟

تیم لیل دو لباس مخصوص به خود دارد که لباس اصلی این تیم به رنگ قرمز است که در بالای این لباس طرح گرافیکی سورمه ای رنگی واقع شده که زیبایی زیادی به این لباس بخشیده است. این لباس یک شورت ورزشی سرمه ای رنگ و یک جفت جوراب سورمه ای رنگ با خط های مورب قرمز دارد.

۵ تن از بازیکنان خوب تیم لیل کدام اند؟

تیم لیل بازیکنان خوب زیادی دارد که بوراک ییلماز ۳۵ ساله از ترکیه، بوباکاری سوماره ۲۱ ساله از فرانسه، ژاناتان بامبا ۲۴ ساله از فرانسه، تیموتی وی‌آ ۲۰ سااه از امریکا، اورستیس کارنزیس ۳۵ ساله از یونان، جزو خوب های این تیم هستند.

جایگاه لیل در لوشامپیونه کجاست؟

تیم لیل در فصل پیش رو فصل ۲۰۲۰_۲۰۲۱ با انجام ۲۹ بازی ۱۷ برد را کسب کرده و با ۹ مساوی و ۳ باخت جایگاه خوبی را بدست اورده است.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]