در این قسمت از مقاله می خواهیم درباره ی یکی از افراد معروف یعنی منصور مطلوبی صحبت کنیم، خیلی از افراد تا به حال نام بازی پوکر را شنیده اند، باید بگوییم که بازی پوکر یکی از بازی های بسیار معروف در سراسر دنیا است که افراد زیادی برای سرگرمی و فان و یا بیزینس آن را انجام می دهند البته این نکته را هم باید بدانید که این بازی در کشور های اسلامی مانند ایران به دلیل این که یک نوع شرط بندی و قمار است. به هر حال پس برای کسب اطلاعات بیشتر تا انتهای مطالب همراه ما باشید.

منصور مطلوبی پوکرباز کیست

منصور مطلوبی پوکرباز کیست؟

در این بازی افراد معروف بسیار زیادی وجود دارند، که یکی از این افراد منصور مطلوبی است که نکته ی جالب این می باشد که ایشان ایرانی نیز هستند. شاید خیلی از افراد، ایشان را نشناسند، ما در این مقاله قصد داریم به معرفی ایشان بپردازیم، برای کسب اطلاعات بیشتر تا انتهای مطالب همراه ما باشید.

اولین غیرآمریکایی برنده جایزه پوکر

می توان گفت که آقای مطلوبی اولین ایرانی و یا حتی اولین غیرآمریکایی بوده است که توانسته، جایزه ی جهانی پوکر به نام نو لیمیت هولدوم را برنده شود. زمانی که او این جایزه را برد خیلی از افراد توقع آن را نداشتند، چرا که او اولین فرد غیرآمریکایی بوده است که موفق به دریافت این جایزه شده است و بعد از آن بازیکنان این حرفه و هم چنین علاقه مندان به این بازی، احترام خاص و ویژه ای به این پوکرباز قهار گذاشتند و هم چنین بعد از دریافت این جایزه او بسیار مورد توجه مردم و رسانه ها قرار گرفت. هم چنین جالب است که بدانید منصور مطلوبی در پوکر اوماها مهارت بسیار زیادی دارد و در این زمینه او حرف اول را می زند.

بیوگرافی منصور مطلوبی

شاید خیلی از افراد منصور مطلوبی پوکر باز ایرانی را نشناسند، در این باره باید بگوییم که او متولد سال ۱۳۳۱ در ایران است و هم اکنون در کشور لندن و در شهر ولز در کنار خانواده اش زندگی می کند. او از سال ۱۹۸۸ وارد این حرفه و بازی شد و به گفته ی خودش او از جوانی علاقه ی خاص و زیادی به این بازی داشته است. او در ۲۱  دوره ‌ی مسابقات هولدوم در سال ۱۹۹۰ توانست رقیب قدرتمند خود یعنی استو اونگار را شکست دهد و بعد از آن توانست توجه افراد معروف زیادی را به خود جلب کند.

۱۴ بار شرکت در مسابقات

جالب است ک بدانید مطلوبی در دوره ی حرفه ای خود تا به الان حدود ۱۴ بار در مسابقات جهانی شرکت کرده است و توانسته حدود ۲ میلیون دلار از این مسابقات جایزه کسب کند و بعد از آن از این حرفه برای همیشه کنار رفت. اما نکته ی جالب این است که نام او برای همیشه در لیست موفق‌ ترین پوکرباز های ایرانی ثبت شده است و خیلی از افراد معروف در این زمینه او را می شناسند و حتی از او و روش هایش الگوبرداری می کنند.

مسابقات منصور مطلوبی

اینستاگرام منصور مطلوبی

اینستاگرام یکی از شبکه هایی است که علاوه بر مردم، مورد استقبال افراد معروف نیز قرار گرفته است و هم چنین آمار نشان داده است که هر فرد در روز به طور میانگین حدود ۴ الی ۵ ساعت از وقت خود را با فعالیت در اینستاگرام می گذراند، یکی از افرادی که از این شبکه ی مجازی نیز استفاده می کند، آقای مطلوبی است. او در این باره گفته است که من از این شبکه ی مجازی خوشم می آید وعلاقه دارم که اخبار و اتفاقاتی که در دنیا می افتد را از این طریق مشاهده کنم، البته بهتر است که بدانید منصور مطلوبی در یوتیوب نیز فعالیت می کند. افرادی که تمایل دارند دست های برتر منصور مطلوبی و هم چنین عکس منصور مطلوبی را مشاهده کنند، می توانند به اینستاگرام و یوتیوب آن مراجعه کنند، چرا که او درباره ی این حرفه و هم چنین دست هایی که داشته و حتی نحوه ی بازی خود گاهی برای فالوورانش مطالبی را منتشر می کند.

قهرمان پوکر آمریکا منصور مطلوبی

همیشه از مطلوبی به عنوان یک قهرمان پوکر یاد می شود و هم چنین از برد های منصور مطلوبی می توان به نفر اول شدن در مسابقات پوکر مهم فالینالز در سال ۱۹۹۴ و دریافت جایزه ‌ی حدود ۷۲ هزار دلاری و هم چنین نفر دوم شدن در مسابقات دایاموند و دریافت جایزه ۱۶۰ هزار دلاری اشاره کرد. منصور مطلوبی در WSOP در سال ۱۹۹۰ با وجود حدود ۱۹۵ شرکت کننده توانست در این رقابت ها پیروز شود و مبلغ ۸۳۵ هزار دلاری را از آن خود کند. نکته ی جالب این است که تا به الان دو ایرانی در این مسابقات توانسته اند برنده شوند، یکی از آن ها مطلوبی در سال ۱۹۹۰ و دیگری حمید دستمالچی در سال ۱۹۹۲ بوده است و هم چنین قبل از سال ۱۹۹۰ همیشه آمریکایی ها برنده ی این مسابقات بوده اند.

قهرمان پوکر آمریکا منصور مطلوبی

رسیدن به فینال نهایی

مطلوبی در سال ۱۹۹۳ توانست به فینال نهایی برسد، اما توسط رقیب قدرتمند خود یعنی جیم بچتل که قهرمان همان سال بود شکست خورد، البته توانست نفر چهارم این مسابقه شود. اوج فعالیت و هم چنین معروفیت او تا سال ۲۰۰۶  بود و بعد از آن خبری از او به گوش نرسید اما بعد از حدود ۱۰ سال وقفه در سال ۲۰۱۶ در سری مسابقات کشور ماکائو حضور یافت و بعد از آن با این حرفه خداحافظی کرد.

منصور مطلوبی ساکن ولز

همان طور که در قسمت قبل بیان کردیم، آقای مطلوبی در ایران به دنیا آمده است و هم اکنون ساکن ولز می باشد. او درباره ی ایران همیشه گفته است که من عاشق کشورم، ایران می باشم و از این که یک ایرانی هستم، به خود افتخار می کنم و دوست دارم بار دیگر برای دیدن کشورم به ایران برگردم. بیان شده بود که بازی های منصور مطلوبی یکی از هیجان انگیز ترین بازی های آن دوره بوده است، چرا که او در بازی های خود ریسک های زیادی را برای برنده شدن انجام می داده است و روش های خاص خود را در بازی داشته است.

گفته شده است که خیلی از بازیکنان در این حرفه برای این که بتوانند خوب بازی کنند و یا این که آموزش کامل این بازی را یاد بگیرند از مطلوبی برای آن کمک می گیرند. البته مطلوبی در این باره بیان کرده است که من به کسانی آموزش می دهم و نکاتی را در این حرفه به آن افراد می آموزم که در آن ها پتانسیل و استعداد این بازی را مشاهده کنم و هم چنین بدانم که ریسک پذیری بالایی در این بازی دارند، او دلیلش را این گونه بیان کرده است که هر شخصی مناسب این بازی نیست و شخص باید برخی از موارد را داشته باشد.

درآمد منصور مطلوبی

به گفته ی نزدیکان او، آقای مطلوبی زمانی که از ایران به لندن مهاجرت کرده است، شغل های متعددی را امتحان کرده و در این باره خود او نیز گفته است که هر شغلی را که امتحان می کردم، بعد از مدتی متوجه می شدم که این شغل مناسب برای من نیست. او تا قبل از این که به این حرفه روی آورد برای کسب درآمد شغل های متعددی داشته است. بعد از این که او به این حرفه روی آورد و در آن بسیار موفق و هم چنین حرفه ای شد، توانست از این طریق درآمد بسیار خوبی برای خود بدست آورد. البته گفته شده است که او بعد از این که این حرفه را برای همیشه کنار گذاشت، بی کار نبوده است و بیزینس های کوچک و مختلفی را، راه اندازی کرده است و این گونه درآمدزایی می کند.

سوالات متداول درباره ی منصور مطلوبی

  1. منصور مطلوبی کیست و هم اکنون ساکن کجاست؟

    در این باره باید بگوییم که منصور مطلوبی یکی از پوکرباز های معروف و قهار در زمان خودش بوده است، مطلوبی متولد سال ۱۳۳۱ در ایران است و هم اکنون در کشور لندن و در شهر ولززندگی می کند. مطلوبی از سال ۱۹۸۸ وارد حرفه و بازی پوکر شد و به گفته ی خودش، از جوانی علاقه ی زیادی به این بازی داشته است. او در بیست و یکمین دوره ‌ی مسابقات هولدوم در سال ۱۹۹۰ توانست رقیب خود یعنی استو اونگار را شکست دهد و بعد از آن توجه افراد معروف زیادی را به خود جلب کرد.

  2. مهم ترین برد هایی که منصور مطلوبی در طول حرفه ی خود داشته است، کدام است؟

    در این باره باید بگوییم که منصور مطلوبی یکی از پوکرباز های معروف و قهار در زمان خودش بوده است، مطلوبی متولد سال ۱۳۳۱ در ایران است و هم اکنون در کشور لندن و در شهر ولززندگی می کند. مطلوبی از سال ۱۹۸۸ وارد حرفه و بازی پوکر شد و به گفته ی خودش، از جوانی علاقه ی زیادی به این بازی داشته است. او در بیست و یکمین دوره ‌ی مسابقات هولدوم در سال ۱۹۹۰ توانست رقیب خود یعنی استو اونگار را شکست دهد و بعد از آن توجه افراد معروف زیادی را به خود جلب کرد.

  3. آخرین حضور منصور مطلوبی در این حرفه در چه سالی بوده است؟

    او در سال ۱۹۹۳ توانست به فینال نهایی برسد ولی توسط رقیب قدرتمند خود یعنی جیم بچتل که قهرمان همان سال بود شکست خورد. او تا سال ۲۰۰۶ در اوج فعالیت و هم چنین معروفیت خود بوده است ولی بعد از آن با ۱۰ سال وقفه در سال ۲۰۱۶ در سری مسابقات کشور ماکائو حضور یافت و بعد از آن مسابقه با این حرفه برای همیشه خداحافظی کرد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]