آیا تا به حال نام رشته ورزشی ام ام ای را شنیده اید؟ mma چیست ؟ mma مخفف انگلیسی Mixed Martial Arts است و به معنی هنرهای رزمی ترکیبی است. در این ورزش، بازیکنان اجازه دارند از همه ضربات مانند پا، دست، آرنج، زانو، مشت و همچنین از همه فنون رزمی استفاده کنند. رقابت های این رشته ورزشی را آزادترین رقابت می گویند زیرا قوانین و محدودیت های آن کم است. به دلیل این که تمام فنون رزمی در این رشته جمع شده اند نسبت به رشته های رزمی دیگر خشن تر است. ام ام ای تا حدودی یادآور مسابقات پانکریشن در یونان است. شما در این مورد می توایند با مراجعه به سایت شرط بندی بوکس مورد تایید ما درآمد های خوبی را هم برای خود رقم بزنید.

ورزش mma چیست ؟

ورزش mma چیست ؟

هنرهای رزمی ترکیبی Mixed Martial Arts و یا به اختصار MMA یکی از رشته های رزمی است که نسبت به رشته های رزمی دیگر آزادی بیشتری در انجام حرکات دارد و فنون هایی که در آن استفاده می شود ترکیبی از فنون های رشته های ورزشی ماننده کشتی، بوکس، کاراته و … است. مسابقات این رشته به صورت جدی و حرفه ای برگزار می شود و میزان خشونت در آن نسبت به رشته های دیگر بیشتر است. البته قوانین مشخصی برای حفظ جان بازیکنان دارد اما اگر در حین مسابقه هر کدام از طرفین دچار شکستگی یا خون ریزی شدید شود می تواند به رقابت ادامه دهد و کسی نمی تواند جلوی آن را بگیرد.

مسابقات mma چیست و چه سازمان هایی آن را برگزار می کنند؟ در حال حاضر رقابت های این رشته در بیشتر کشور ها برگزار می شود اما بزرگترین و معتبرترین سازمان هایی که اقدام به برگزاری این مسابقات کرده اند UFC، استریک فورس و ریزین هستند. اگر بخواهیم به گذشته این رشته نگاهی بیاندازیم باید بگوییم رقابت های «پانکریشن» که در یونان باستان انجام می شد چیزی شبیه MMA بود و بعد ها در سال ۱۹۲۰ در برزیل رقابت هایی مانند MMA برگزار می شد به نام «وال تودو». شاید بتوان گفت مهم ترین و اولین شخص در تفکر ترکیب هنر های رزمی بروس لی بوده است که بر این باور بوده که یک رزمی کار واقعی هیچگاه نباید خودش را به یک رشته ورزشی محدود کند بلکه باید از همه فنون و روش های رشته های ورزشی مختلف سر رشته داشته باشد تا بتواند در رقابت و مبارزه هر فن را متناسب با شرایط استفاده کند و پیروز میدان شود. به عبارتی تفکر ترکیب هنرهای رزمی در طول سال های ۱۹۶۰ تا ۱۹۷۰ بال و پر گرفت.

به این تفکرات بعد از مدتی توسط دانا وایت، رییس سازمان UFC جامه عمل پوشیده شد و وارد عرصه رقابت ها شد. دانا وایت در حال حاضر به پدر MMA معروف است. نخستین رقابت هایی که برای MMA برگزار شد در سال ۱۹۹۳ در آمریکا توسط سازمان UFC بود پس از آن در رقابت های PRIDE که در ژاپن و سال ۱۹۹۷ بود دیده شده. در حال حاضر این رقابت ها را در سرتاسر جهان و کشور های مختلف میتوان دید که در آمریکا و ژاپن طرفداران بیشتری دارد. تکنیک ها و فنونی که در MMA استفاده می شود وسیع است که می توان به ضربات مشت، لگد، ضربات با زانو و آرنج و تکنیک هایی مانند گلاویزی و درگیری ایستاده و در خاک، اهرم کردن، پرتاب کردن، درو کردن … اشاره کرد.

بعضی از فنون در MMA غیر قانونی است و خطا به حساب می آید مانند: ضربه با سر، حمله و ضربه به چشم، فرو کردن انگشت به هرکدام از منافذ بدن، ضربه زدن به گلو، ضربه به مهره های پشت گردن و کمر، حمله به حریفی ک روی زمین بیهوش افتاده است، نیشگون گرفتن و ….

مبارزه در MMA یکی از کامل ترین و آزاد ترین مبارزات دنیا است که برای موفقیت در آن باید تکنیک های رشته هایی مثل کشتی آزاد، کشتی یونانی،پانکریشن، بوکس، کیگ بوکسینگ، کاراته و … را آموخت و در مبارزه استفاده کرد. نماد رقابت های هنرهای رزمی ترکیبی، را گلادیاتوریسم مشخص کرده اند. دلیل این نماد گذاری برای این است که، رزمی کاران از هنگام ورود به میدان رقابت باید مانند دو گلادیاتور با هم مبارزه کنند و به جان هم بیفتند. گلادیاتوریسم ها در میدان رقابت قانونی دارند که می گوید دو مبارز را در قفس می اندازند تا انقدر هم را بزنند تا یکی از آن ها از پا در بیاید و بمیرد. اما در واقعیت هم باید یکی از دو مبارز بمیرد؟ در واقعیت این رقابت ها، در نهایت یکی باید پیروز میدان شود و دیگری مغلوب و شکست خورده. حتی اگر دچار شکستگی و خون ریزی شدید شوند هم می توانند به مبارزه ادامه دهند و کسی نباید جلوی آن ها را بگیرد.

در حال حاضر اجازه برگزاری رقابت های MMA در ایران قانونی نیست اما به این معنی نیست که علاقه مندان در ایران نا امید شوند چرا که رقابت های دیگری در ایران وجود دارد که در باطن همان MMA است و فقط عنوان آن فرق دارد.

مخففmma چیست ؟

مخفف mma چیست ؟

MMA مخفف کلمه ی انگلیسی Mixed Martial Arts و به معنی هنر های رزمی ترکیبی است. این ورزش ترکیبی از فنون و هنرهای رزمی در رشته های مختلف است و از هر رشته رزمی سر رشته ای دارد. رشته ورزشی mma چیست؟ این رشته ورزشی ترکیبی از رشته های رزمی مانند بوکس، کشتی، کاراته و … است. این رقابت ها به آزادترین مسابقات جهان معروف است زیرا دارای قوانین کمی است. مسابقات mma هر ساله در کشور های مختلفی برگزار می شود حتی با عناوین مختلف. استارت این رقابت ها در سال ۱۹۹۳ توسط سازمان ufc ایالات متحده آمریکا زده شد. پس از آن در مسابقات pride ژاپن و در سال ۱۹۹۷ برگزار شد.

این رشته در سراسر جهان مخصوصا آمریکا و ژاپن طرفداران زیادی را برای خود جمع کرده و از محبوبیت زیادی برخوردار است. هر ساله این مسابقات با ده ها مبارز و صد ها هزاران نفر در سراسر جهان برگزار می شود. علاقه مندان به این رشته باید ابتدا در رشته رزمی دیگری مانند بوکس، تکواندو، کشتی، کیک بوکسینگ، ووشو، هاپکیدو و یا… مهارت کسب کنند تا بتوانند در mma موفق شوند.

تفاوت mma و ufc

تفاوت mma و ufc

شاید بیشتر شما اسم ufc را زیاد شنیده باشید. اگر می خواهید بدانید که ufc چیست باید بگوییم نام یک سازمان تقریبا خصوصی است که در سال ۱۹۹۳ تاسیس شده است. مسابقات این سازمان محدود به آمریکا و چند کشور دیگر است و عملا برای افرادی مثل ما که در ایران هستیم شرکت در مسابقات ufc غیر ممکن است، البته شاید در گوشه و کنار تبلیغاتی از این سازمان را دیده باشید که کلاهبرداری اند و فقط جنبه ی اخذ پول الکی از شما را دارد. همان طور که گفته شد استارت مسابقات mma به وسیله ufc خورده شد اما شما برای شرکت در مسابقات mma لازم نیس خودتان را به ufc برسانید زیرا در حال حاضر رقابت های mma در کشور های زیادی در حال برگزاری است. حتی شما می توانید این رقابت ها را در ایران هم شرکت کنید اما تفاوت رقابت های آن در ایران نسبت به کشور های دیگر در نام و عنوان رقابت هاست.

در ایران رقابت های mma نیز برگزار می شود، در باطن همان ورزش است اما با عنوان های دیگر. نکته قابل توجه این است که حواستان باید به باشگاه ها و سازمان هایی که می خواهید در آن شرکت کنید باشد زیرا کلاهبرداران زیادی در کمین دوست داران ورزش های رزمی هستند.

مسابقات mma در ایران چیست و چگونه است ؟

مسابقات mma در ایران چیست و چگونه است ؟

رشته mma چیست و مسابقات و رقابت های آن در ایران چگونه است؟ این یکی از سوالاتی است که طرفداران هنرهای رزمی زیاد می پرسند. رشته mma یکی از رشته های رزمی است که می توان به آن عنوان مادر همه ی رشته های رزمی را داد زیرا ترکیبی از فنون و حرکات تمام رشته های رزمی است. مسابقات و رقابت های این رشته در ایران با این عنوان غیر قانونی است و هنوز مجوز درستی دریافت نکرده است اما به این معنی نیست که طرفداران این رشته نا امید شوند زیرا این رقابت ها در ایران هم برگزار می شود منتها با عنوان و نام های دیگر. باید گفت که این رقابت ها در ایران کاملا مانند mma است که در حال حاضر طرفداران زیادی به خود جذب کرده است.

نحوه ثبت نام در مسابقات mma

برای ثبت نام در این رقابت ها می توانید با سرچ در اینترنت باشگاه های معروف و یا سازمان هایی که مجوز برگزاری این رقابت ها را دارند پیدا کنید اما باید توجه کنید که به هر سایتی اعتماد نکنید و تا از مجوز رسمی آن ها اطلاع پیدا نکردید پولی به حسابشان واریز نکنید. طرفداران این رشته در ایران نیز می توانند با شرکت در کلاس های آموزشی و باشگاه های معتبر در این رقابت ها شرکت کنند و همچنین می توانید با پرسش از اتحادیه ورزشی درباره کلاس ها و مسابقات قانونی این رشته با عنوان های مختلف، اطلاع پیدا کنید و به راحتی خود را در این رقابت ها محک بزنید.

چگونه وارد مسابقات mma شویم ؟

چگونه وارد مسابقات mma شویم ؟

شما می توانید به دنبال سازمان و باشگاه های معتبر بروید و با شرکت در آن ها در مسابقات هنرهای رزمی ترکیبی شرکت کنید. در واقع ورود به این مسابقات شرایط خاصی را نمی خواهد. تنها چیزی که وجود دارد این است که مهارت زیادی در حداقل یکی از ورزش های رزمی داشته باشید و فنون و قوانین mma را نیز بدانید. شما همچنین باید از قدرت بدنی زیادی برخوردار باشید تا بتوانید در برابر مشت و لگد های این رقابت ها دوام بیاورید.

۳ ورزشکار mma کار ایرانی که باید آن ها را بشناسید

یکی از ورزش های پر طرفدار در دنیا ورزش mma است که در این مقاله قصد داریم به سوال mma چیست برای شما عزیزان پاسخ دهیم.. در ابتدا باید بگوییم که ام ام ای مخفف سه کلمه mix martial arts است. که یک ورزش رزمی کامل است که در واقع می توان گفت در دهه های ۶۰ و ۷۰ میلادی در اروپا بسیار رشد کرده است و به عنوان یک ورزش کامل شناخته شده است. ورزش ام ام ای نوین از سال ۱۹۹۳ با برگزاری مسابقات UFC در آمریکا و پس از آن رقابت ‌های PRIDE در سال ۱۹۹۷ در ژاپن به وجود امد. این رقابت ‌ها از آن زمان تا به امروز در قوانینش تغییرات زیادی به وجود امده است به طوری که بشود با این تغییرات رقابت ‌های mma را به عنوان یک ورزش به جامعه معرفی کنند و گسترش دهد.

 شرکت ها و برگزارکنندگانی که در ژاپن و اروپا فعال هستند، عموما از آزادی عمل بیشتری برخوردار هستند، اما در آمریکا بعضا برگزارکنندگان مجبورند به خاطر قوانین کمیسیون ‌های پزشکی و ورزشی ایالت ‌های مختلف، تغییراتی را در برگزاری مسابقات اعمال کنند. اما می خواهیم مبارزان ایرانی این ورزش را بشناسیم. افراد معروفی که توانسته اند نام ایران را در ورزش mma سر بلند کنند و به گوش جهانیان برسانند.

امیر علی اکبری

امیر علی اکبری یکی از قهرمان های ایرانی در رشته ورزشی ام ام است که توانسته مدال های زیادی را از طریق قهرمانی هایش به دست بیاورد. امیر علی اکبری قهرمان رشته کشتی فرنگی در مسابقات جهانی و مسابقات  mma در ۲۰ آذر سال ۱۳۶۶ در جمال آباد سراب در آذربایجان شرقی به دنیا آمده است. او ایرانی اصل است. امیر علی در سن ۱۱ سالگی کشتی آزاد را شروع کرده و پس از سه سال تمرین کردن به دلیل علاقه و فرم بدنی اش به کشتی فرنگی روی اورده است.

او پیش آقایان ناصر نوربخش و بهروز حضرتی پور کشتی فرنگی را شروع کرده است. تا اینکه در سال ۱۳۸۶ در مسابقات انتخابی تیم ملی جوانان توانسته قهرمان شود. در نخستین مسابقه خارجی اش در وزن ۸۴ کیلوگرم قهرمان مسابقات جام جلفکیان ارمنستان شد، همچنین در مسابقات کشتی جوانان جهان هم به قهرمانی رسید. از او به عنوان یکی از بزرگان کشتی فرنگی و mma یاد می شود.

آریانا نبئی

آریانا نبئی یکی دیگر از قهرمانان مسابقات بین المللی mma در کل دنیا است. آریانا در فعلا در شهر تفلیس کشور گرجستان زندگی می کند. او به عنوان یک ایرانی قهرمان در مسابقات ufc فعالیت می کند. او نیز یکی از قهرمان های ام ام ای شناخته شده که دارای توانایی های بسیاری در این رشته ورزشی می باشد. این ورزشکار در ام ام ای به طور حرفه ای فعالیت می کند و یکی از مبارزان اصلی این رشته محسوب می شود. کارنامه فعالیت های او بسیار درخشان است و روز به روز پیشرفت های زیادی در این حرفه می کند. هم چنین اریانا دوست صمیمی امیر تتلو است که رابطه ی بسیار خوبی باهم دارند. آریانا در سال ۲۰۱۹ یو اف‌ سی با ریاست دانا وایت به رکورد ۵۰۰ دوره مسابقات ترکیبی رسید. به نظر شما راز موفقیت آریانا در mma چیست.

فرید ایران نژاد

یکی دیگر از قهرمانان و مبارزان ورزش ام ام ای که بسیار توانا در این ورزش است. فرید ایران نژاد اهل مازندران ایران است. او سال های زیادی است که در ورزش هنرهای رزمی ترکیبی یا همان ام ام ای فعالیت می کند. او در ایران متولد شد اما پس از ورودش به این رشته و نمایان شدن استعداد هایش در این رشته ورزشی به آلمان مهاجرت کرد تا بتواند بهتر فعالیت خودش را ادامه دهد. او متولد سی و یکم تیرماه سال ۱۳۶۹ است. او پسری قدرتمند است که توانسته با تلاش و زحمت بسیار به قهرمانی برسد.

بهترین سایت شرط بندی mma

بهترین سایت شرط بندی mma

همه سایت های معتبر شرط بندی دارای دو قسمت بازی های کازینویی و پیش بینی مسابقات ورزشی است. بعد از فوتبال مسابقه ای که بیشترین کاربر را توانسته در زمینه پیش بینی به خود جذب کند مسابقات ام ام ای است. در این قسمت میخواهیم بیشتر در مورد این ورزش جذاب و هیجان انگیز برای تان صحبت کنیم. در سایت های شرط بندی با اعتبار بالا پیش بینی و شرط بندی مسابقات mma یو اف سی فقط به انتخاب برنده مبارز محدود نمی شود. بلکه می توان در مورد جزئیان مسابقه مانند تعداد اخطار ها، بیشترین تعداد مشت در هر راند نوع برنده شدن و … را می توان بر روی ان شرط بست. اما در هر وب سایت این امکانات فراهم نبوده و فقط سایت های شرط بندی برتر از این چنین ویژگی هایی برخوردارند.

حالا می خواهیم یکی از بهترین وب سایت هایی که می توانید بهترین و بیشترین شرط بندی ها را بر روی مسابقات ام ام ای ارائه می دهد و کاربران بسیار راضی دارد به شما معرفی کنیم. سایت تاینی بت سایتی است که ما به شما پیشنهاد می دهیم. سایت تاینی بت سایتی است که علاوه بر این که امکانات زیادی برای پیش بینی این بخش از مسابقات را دارد ضرایب خیلی بالایی هم برای پیش بینی این مسابقات ارائه داده است تا کاربرانی که برنده می شود سود بسیاری کسب کنند.

فواید ورزش mma چیست

ورزش  mma یکی از ورزش هایی است که دارای فواید زیادی می باشد البته دارای یک سری معایب هم است اما فواید ان بیشتر است. این ورزش دارای فوایدی برای روح و جسم انسان ها می باشد. بهتری و اصلی ترین فایده ی این ورزش بالا بردن اعتماد به نفس در ورزشکاران این رشته می شود.یاد گرفتن و مهارت داشتن در این ورزش کمک می کند زمانی که در مبارزتان می دانید می خواهید چه انجام دهید آرام تر و آزاد تر رفتار خواهید کرد.

وقتی که شما بدانید که چگونه ضربات پا، ضربات مشت و چوک کردن افراد را انجام بدهید ناخود آگاه ترس شما کاهش می یابد و اعتماد به نفس تان بیشتر می شود. همچنین اگر تهدیدی در مقابل شما وجود داشته باشد راحت تر می توانید با آن مقابله کنید. از مزایای دیگر می توان به نظم و انضباطی که به شما می دهد اشاره کرد. مانند هر ورزش دیگری، mma هم نیازمند نظم و انضباظ می باشد. با تمرین هنرهای رزمی ترکیبی در زندگی عادی شما هم تغییرات مثبتی ایجاد می شود و در مواردی همچون غذا خوردن و خوابیدن به شما نظم و انضباط می دهد.

می توان گفت mma یک تمرین فوق العاده خوب برای شرایط فیزیکی است. مبارزه تمرین بوکس در طول آموزش برای مدت ۳ تا ۵ دقیقه ضربان قلب شما را به شدت بالا می برد. اینکار باعث می شود که توان فیزیکی شما بالاتر برود. هیچ تردمیل یا دستگاه دیگری در جهان وجود ندارد که مزایای عملی مبارزه را داشته باشند.

فواید ورزش mma چیست

تاریخچه mma چیست

می توان گفت ورزش mma ورزشی نسبتا جدید است. این ورزش یکی از ورزش های رزمی محسوب می شود. که به ان هنر های ترکیبی رزمی می گویند. اگر به گذشته های دور بر گردیم می توانیم ریشه هایی از ورزش وال تودو را در ام ا م ای مشاهده کنیم. این ورزش در سال های ۱۹۲۰ در کشور برزیل برگزار می شده است.

اما ورزش ام ام ای چیست و چگونه به وجود آمده است این سوال بسیاری از افراد علاقمند به این ورزش است. می توان گفت ایده ی ترکیب رشته های رزمی مختلف در بین دهه های ۶۰ و ۷۰ میلادی رشد پیدا کرده است. می توان بزرگ ترین عامل گسترش این تفکر را بروسلی، رزمی کار و بازیگری معروف دانست. او باور داشت که یک مبارزه و رزمی کار عالی، تنها یک بوکسور، کاراته کار یا یک جودوکار نیست. بلکه یک مبارز خوب فردی است که با استفاده از فنون رزمی و ترکیب آن ها به خوبی از خود دفاع کند و توانایی مبارزه در استایل های متفاوت را داشته باشد. در ادامه برای شما بیشتر توضیح می دهیم که mma چیست و چرا انقدر مورد توجه قرار گرفته است.

خطا در رشته mma چیست

این ورزش بر خلاف نظر عموم مردم دارای خطاهای بسیاری است که به چند مورد آن اشاره می کنیم. ضربه زدن با سر، حمله به چشم ها، کشیدن مو. ضربه به کشاله ران، پت سر، ستون فقرات و کلیه ها، کار روی مفاصل کوچک، حمله به حریف هنگام وقفه مسابقه، خروج عمدی یا هل دادن به بیرون از منطقه مسابقه، گرفتن طناب های رینگ یا حصار محل مسابقه، پرتاب آب دهان به حریف یا داور واستفاده از توهین آمیز درون محل مسابقه به حریف یا اعضای برگزاری مسابقات. ما در این قسمت عمده ترین خطا ها را برای شما عزیزان توضیح دادیم.

پیروزی با ناک اوت در ورزش ام ام ای

ناک اوت به اصطلاح یک ضربه فنی است که در ورزش های رزمی کاربرد دارد. ضربه فنی کامل هنگامی است که حریف توان ادامه مبارزه را نداشته باشد. به همین دلیل بسیاری از ورزش کاران این رشته با این ضربه فنی می توانند به قهرمانی برسند.

سوالات متداول

 1. رقابت ها MMA برای اولین بار توسط چه سازمان برگزار شد؟

  استارت این رقابت ها در سال ۱۹۹۳ توسط سازمان ufc ایالات متحده آمریکا زده شد.

 2. در ورزش MMAهیچ خطایی وجود ندارد و مبارز هرکاری که دوست دارد می کند؟

  خیر، این رشته هم قوانین و محدودیت های خود را دارد مثلا ضربه به چشم، ضربه به مهره های پشت کمر و گردن، ضربه به گردن و… جزو خطاهای این رشته است.

 3. رقابت های MMA با همین است و عنوان در ایران برگزار می شود؟

  خیر، این رقابت ها در ایران هم برگزار می شود اما با عنوان و نام دیگر.

 4. کدام یک از رزمی کاران اولین بار تفکر ترکیب فنون رزمی را داشت؟

  بروس لی برای اولین بار تفکر فنون رزمی را داشت.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]