اسکار رابرتسون یک تهدید سه گانه محسوب می شد. او از داخل، خارج، و همچنین یک بازیگر، خوب و عالی عمل کند و گل بزند. او در تاریخ لیگ امریکایی ان بی ای با میانگین امتیاز بالا، ۳۰.۵ رتبه ی سوم را از آن خود کند. همچنین اسکار رابرتسون در قرن بیستم توسط سازمان ESPN در رتبه سی و ششم در لیست بهترین بازیکن و ورزشکار آمریکا قرار گرفت. او که در رشته های تنیس، بوکس، بسکتبال، تیر اندازی و پرتاب توپ تنیس فعال بوده است. او جدای از فعالیت های ورزشی، انسانی نیکوکار و خوب بود و به سرعت در بین مردم محبوبیت زیادی یافت.

بیوگرافی اسکار رابرتسون

بیوگرافی اسکار رابرتسون

اسکار رابرتسون، با نام کامل اسکار پالمر رابرتسون، در آمریکا چشم به جهان گشوده است و زاده ی بیست و چهارم ‌نوامبر در سال ۱۹۳۸ می باشد. او که بازیکنی بازنشسته است، در لیگ ان بی ای امریکا بسیار مشهور بوده است و در تیم های مشهوری مانند رویالز و میلواکی بوکس بازی کرده است و زمانی که وارد حیطه ی ورزش شده است به سمت و سوی بسکتبال سوق پیدا کرده است و در رشته های مختلف دیگری نیز سر رشته داشته است. رشته هایی مانند تیراندازی، پرتاب توپ، اسکار رابرتسون، محصل کالج بود و در منطقه ی سینسیناتی حضور پیدا کرد.

تیم اسکار رابرتسون

اولین تیمی که به او پیشنهاد بستن یک قرار داد گران را داد تیم سینسیناتی رویالز بود و پاداش امضای اسکار رابرتسون در این قرارداد، و بازی در این تیم مشهور، سی و سه هزار دلار بود. او در این تیم، مقام و افتخارات زیادی را کسب کرد که می توان میانگین امتیازات ۱۰.۱ ریباند و ۹.۷ پاس گل را در کارنامه ی افتخارات او مشاهده کرد. او در اولین فصل حضورش در تیم ریالز میانگین نتیجه ی بازی سه بر یک را هم داشت. و بسیار موفق عمل کرد. او در تیم بعدی، با تیم باکس فعالیت ورزشی خود را شروع کرد. تجربه ی بازی ده ساله را در این تیم دارد و پس از ان با لو آلکیتدور جفت شد و پیروزی زیادی به دست اورد.

اطلاعاتی که ممکن است کم تر درباره ی او بدانیم این است که اسکار رابرتسون در لیگ ان بی ای را با بیست و شش امتیاز و ۹۸۷۸ پاس گل و ۷۸۰۴ ریباند، در طی هزار و چهل بازی به دست اورد. او در این حایگاه بود که اعلام بارنشستگی کرد و لیگ ان بی ای را ترک کرد. او که بسیار انسان نیکوکاری بود، برای بهبودی شرایط زندگی افریقایی و امریکایی، به ساخت مسکن ارزان در زادگاه خودش، ایندیاناپولیس کمک بسیاری کرد.

اسکار رابرتسون در لیست 10 بازیکن برتر nba

اسکار رابرتسون در لیست ۱۰ بازیکن برتر nba

اسکار رابرتسون علاوه بر ان که تحت عنوان های All star حدود دوازده بار و در All nba حدود یازده بار درخشیده است، در لیگ MVP هم چهارده بار حضور حرفه ای داشته است و یک بار پیروز گشته است. اسکار رابرتسون، دو بار در سالن بسکتبال با نان مشاهیر که یادبود نایسمیت است، در تیم بسکتبال المپیک در سال ۱۹۶۰ ایالات متحده ی امریکا حضور پیدا کرده است و در تاریخ لیگ امریکایی لیگ nba هم در لیست پنجاه بازیکن برتر دنیا در سال ۱۹۹۶ قرار گرفته است.

پیشرفت بازیکنان در تیم بسکتبال بسیار چشم گیر و در رشد عالی خود قرار دارد. بازیکنانی که موفق شده اند وارد لیگ امریکایی nba شوند توانایی های زیادی را از خود نشان داده اند و در زمینه ی ورزش خودشان بسیار حرفه ای می باشند‌ و از تمام نقاط جهان در این لیگ مشهور حضور پیدا شده است و اگر قرار باشد به ده بازیکن برتر این لیگ رتبه بدهیم کار بسیار سختی است زیرا تمام این بازیکنان اختلاف عملکردی کمی دارند.

در بین ۱۰ بازیکن برتر nba نام اسکار رابرتسون در رتبه ی نهم به چشم می خورد. مایکل جردن در رتبه ی نخست، جورج میکان در رتبه ی دوم و باب پتی در رتبه ی سوم و تیم دانکن در رتبه ی چهارم و لبرون جیمز در رتبه ی پنجم، در رتبه ی ششم بیل راسل و در هفتمین رتبه کریم عبد الجبار و در رتبه ی بعد مجیک جانسون قرار دارند و بعد از اسکار رابرتسون، شکیل اونیل قرار می گیرند. که البته تمامی این اسامی نام برده شده در ۵ تیم برتر nba بازی می کنند.

اسکار رابرتسون که در لیست ده بازیکن برتر nba وجود داشت، قد بلندی حدود یک متر و ۹۶ سانتی متر داشت و در سال ۱۹۳۸ در امریکا چشم به جهان گشود. او که نام پر اوازه ای در لیگ ان بی ای و در رشته ی بسکتبال داشت، در دهه ی شصت تا هفتاد در تیم رویال مشغول فعالیت بوده است. او در ۱۴ فصل متوالی افتخار حضور و بازی و کسب عناوین متخلف قهرمانی در ان بی ای فعالیت کند. و دوازده بار هم در بازی های ال استار حضور داشته باشد.

حضور در 5 تیم برتر nba

حضور در ۵ تیم برتر nba

پر افتخارترین تیم های ان بی ای را در ۵ تیم به طور خلاصه شرح می دهیم. که در لیست ۵ تیم برتر nba لس انجلس بیکرز در رتبه ی نخست قرار می گیرد و بازی های خود را در منطقه ی مینیاپولیس مینسوتا برگزار میکند و لقب این منطقه به خاطر دریاچه های زیادی که در ان وجود دارد به سرزمین ۱۰ هزار دریاچه معروف می باشد. که تیمی که در این منطقه وجود دارد هم به لیکرز مشهور است.
تیم دیگری که در این لیگ بازی می کند تیم گلدن استیت واریرز نامیده می شود و گفته می شود به خاطر جنگجو بودن زیاد ان ها لقب واریرز به ان ها داده شده است و با لوگوی تیم ان ها بسیار شبیه است و متناسب می باشد، که طرح یک گاو بسیار خشمگین می باشد. بعد از ان تیم بوستون سلتیکس یکی از مشهور ترین تیم های موجود در لیگ ان بی ای است و با کسب ۱۷ جام قهرمانی در صدر جدول لیگ ان بی ای قرار دارد.

اسطوره و قهرمانانی که در این لیگ سابقه ی بازی دارند و توانسته اند این لیگ را بسیار بالا ببرند اسطوره ای چون، اسکار رابرتسون، دنیس جانسون، کوین گارنت، پال پیرس، ریجان راندو می باشند. لیگ ان بی ای با حضور این تیم های بسیار قوی همچون بوستون سلتیکس که در سال ۱۹۴۶ تاسیس شده است و ریچ گوتهام سرمربی این تیم را انجام می دهد، با رنگ لباس سبز، و رنگ لباس سفید و مشکی به صورت فرعی در زمین بازی ظاهر می شوند. این تیم طرفداران زیادی دارد که مت دیموت، هنرپیشه و فیلم نامه نویس امریکا که طرفداران بسیاری در این کشور و در کل جهان دارد بسیار شیفته ی این تیم می باشد. این تیم توانسته است ۱۴ بار جام قهرمانی را کسب کند و ۱۷ بار هم عنوان نائب قهرمانی را به دست اورد.

اسکار رابرتسون و حراج جایزه ی mvp خود

جایزه ی MVP که با ارزش ترین جایزه های لیگ ان بی ای به حساب می اید تا به حال به بازیکنانی مانند باب پیپت و اسکار رابرتسون اهدا شده است و در کل جهان در دست بیست و نه بازیکن می باشد. و از این تعداد دو عدد این جایزه به دست مردم عادی و غیر ورزشکار قرار دارد که توسط دارندگان این جایزه به فروش رسیده است.

البته گفته می شود که جایزه ی دیگر که در دست اسکار رابرتسون است قرار است به فروش برسد و در دست مردم عادی قرار بگیرد و سه عدد ازین جایزه ی بزرگ در دست مردم قرار بگیرد. این جایزه در سال ۱۴۶۵ به این بازیکن تعلق گرفته است. البته به حراج گذاشتن جایزه های بزرگ توسط بازیکنان مشهور به این معنی می باشد که از مشکل مالی رنج می برند‌ این بازیکن گفته است که بله من هم مشکل مالی دارم‌. او با اینکه در کار تجارت هم فعالیت می کند اما از مشکل مالی رنج می برد. او می گوید در امریکا خیلی از سرمایه گذاران در فعالیت های مختلف برای شرکت های تجارتی خود به پول نیاز دارند و من هم تمام شرکت هایم وضع خوبی دارند اما یکی از شرکت های تجارتی ام ممکن است ور شکسته شود و اوضال خوبی ندارد.

اسکار رابرتسون و همسرش

اسکار رابرتسون و همسرش

اسکار رابرتسون که اوضاع مالی بسیار خوبی دارد توانسته است خانواده ی ثروتمند و موفقی را تشکیل دهد که البته این خانواده هیچ وقت در فضای مجازی نشان داده نشده اند اما اسکار رابرتسون در توصیف خانواده ی خود گفته است که همسرش بسیار به او در راه موفقیت کمک کرده است و زندگی خوبی را با هم می گذرانند.

منبع این مقاله الهام گرفته شده از اسکار رابرتسون در ویکی پدیا می باشد که توصصیه می کنیم به آن توجه وبژه ای داشته باشید.

سوالات متداول

  1. اسکار رابرتسون بازیکن کدام لیگ برتر امریکا است؟ و رتبه ی چندم بازیکنان برتر لیگ را به خود اختصاص داده است؟

    بازیکن لیگ مشهور و قدرتمند امریکایی ان بی ای است و رتبه ی نهم این رده بندی را به خود اختصاص داده است‌.

  2. اسکار رابرتسون به ازای اولین قراردادی که بست چقدر حقوق دریافت کرد؟

    اولین قرارداد او با حقوق حدود سی و پنج هزار دلار در یک فصل بسته شد.

  3. اسوار رابرتسون کدام جایزه ی ارزشمند خود را برای فروش به حراج گذاشته است؟

    جایزه ی mvp که بسیار جایزه ی ارزشمندی می باشد و در کل جهان فقط ۲۹ نفر این جایزه را دارند برای فروش، به حراج گذاشته است.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]