بهترین آهنگ رپ ایرانی عنوانی نیست که تنها به یکی از زیر شاخه های موسیقی رپ فارسی تعلق گیرد، بلکه این عنوان، از عناوینی است که به بسیاری از موسیقی هایی که به سبک رپ خوانده می شوند، تعلق گرفته است. سبک موسیقی رپ، به سبکی از موسیقی تعلق می گیرد که بیش تر به آوا گفتار شباهت دارد. این سبک از موسیقی ابتدا در کشور های غربی و به خصوص آمریکا، مطرح شد. علاقه مند شدن اغلب مردم به این گونه سبک موسیقی، کشور های دیگر را به سمت پرورش خوانندگی در این سبک تشویق نمود.

ایران نیز از کشور هایی است که در زمینه ی موسیقی رپ جایگاه به خصوصی دارد و می تواند به عنوان کشور هایی شناخته شود، که در این زمینه از موسیقی به پیشرفت چشم گیری دست یافته اند. برای درک بهتر از این موضوع حتما به لیست مشهورترین رپر های ایرانی توجه داشته باشید.

هر چند که در ایران، به دلیل سبک خاص حکومتی و قوانین نظام جمهوری اسلامی، نشر این گونه از موسیقی ها به صورت مجاز، رواج ندارد اما با این حال خوانندگان ایرانی بسیاری وجود دارند که چه در داخل ایران و چه در کشور های خارجی، به این فعالیت دست زده اند و توانسته اند آهنگ های خود را به عنوان بهترین آهنگ رپ ایران، به ثبت برسانند. در ادامه علاوه بر توضیح مفصل تر در مورد موسیقی رپ، به بهترین آهنگ های ایرانی این سبک خاص موسیقی اشاره خواهیم کرد.

لیست بهترین آهنگ های رپ ایرانی

لیست بهترین آهنگ های رپ ایرانی به چه شکل است؟

موسیقی رپ فارسی در ایران به صورت چشم گیری رشد کرد و با توجه به علاقه ای که مردم ایران، و به خصوص قشر جوان و نوجوان ایرانی، به این گونه سبک موسیقی نشان دادند، خوانندگان بیش تری به سمت موسیقی رپ سوق داده شدند و توانستند آهنگ هایی را ارائه دهند که عنوان بهترین آهنگ های رپ ایرانی را به خود اختصاص دادند. در ادامه به معرفی ۱۰ مورد از برترین های موسیقی رپ فارسی، از ابتدای رشد این موسیقی در ایران، خواهیم پرداخت.

آهنگ اختلاف

اختلاف، نام موزیکی است که در اوایل ورود موسیقی رپ به ایران، منتشر گردید. در سال ۱۳۸۵ هیچکس، خواننده ی مشهور ایرانی این سبک، برای اعتراض به اختلاف طبقاتی فراوانی که در ایران وجود داشت، این آهنگ را منتشر کرد. به دلیل این که محتوای این ترک، اعتراضی بود و به مشکلات درون ایران اشاره داشت، به سرعت بین مردم ایران مشهور گردید و به عنوان بهترین موزیک رپ ایران، از دیدگاه ایرانیان، شناخته شد. آهنگ سازی این ترک را مهدیار به عهده گرفته بوده است و با نام اینجا ایرانه نیز شناخته می شود.

آهنگ لمس

بهرام، یکی از خوانندگان اولیه ی سبک موسیقی رپ فارسی می باشد که در سال ۱۳۹۴، ترک لمس را از خود منتشر کرد. این ترک از تمام قوانین اصلی موسیقی رپ پیروی می کند و به همین دلیل توانسته در نظر مخاطبان، بسیار زیبا و دلنشین واقع شود. این آهنگ، به عنوان یکی از بهتر ترین موسیقی های رپ ایرانی به آهنگ سازی مهدیار، شناخته و مشهور گردید.

آهنگ ما با همیم

سبک رپ گروهی، نیز از دیگر گونه های موسیقی رپ به حساب می آید که خوانندگانی مانند پیشرو و بهرام، از اولین خوانندگان این گونه هستند. سبک خوانندگی گروهی بسیار مورد استقبال همگان قرار گرفت، به طوری که پس از انتشار آهنگ ما با همیم از پیشرو و بهرام، بسیاری از خوانندگان رپ به تشکیل گروه خوانندگی، روی آوردند. این آهنگ در سال ۱۳۸۷ در دسترس قرار گرفت و به دلیل ایجاد یک سبک خاص، نه تنها به عنوان بهترین آهنگ رپ ایرانی شناخته شد، بلکه هم اکنون نیز از این سبک بسیار الگو گرفته می شود. آتور، چهره ای است که اهنگ سازی این قطعه را بر عهده داشت.

آهنگ تابستون کوتاهه

آهنگ دیوونه ۲

پیشرو را می توان به عنوان یکی از بهترین خوانندگان این سبک محبوب دانست. وی در سال ۱۳۹۲ به اوج شکوفایی و رشد خود رسیده بود و با انتشار ترک دیوونه ۲، توانست طرفداران بسیاری را به خود جذب کند. این ترک در مورد وضع روحی و روانی خواننده ی آن، صحبت می کند و در سال ۱۳۹۲ با آهنگ سازی پیشرو، در اختیار علاقه مندان موسیقی رپ قرار گرفت و یکی از آهنگ های نمادی این گونه سبک موسیقی به حساب می آید.

اهنگ یه مشت سرباز

هیچکس، را می توان از خوانندگانی دانست که به سبک های اعتراضی علاقه ی به خصوصی نشان می دهد. از قدرتمند ترین ترک های او، می توان به یه مشت سرباز اشاره کرد. این آهنگ در سال ۱۳۸۷ منتشر شد و به عنوان نخستین موسیقی رپ ایرانی شناخته می شود که توانست به شهرت جهانی دست یابد. آهنگ ساز این کار مهدیار می باشد و یکی از پر بیننده ترین موزیک ویدئو ها را نیز به خود اختصاص داده است.

آهنگ مجنون شهر

سورنا از خوانندگان سبک رپ فارسی که برای نخستین بار توانست با انتشار ترکی به نام مجنون شهر، به عنوان یکی از حرفه ای ترین خوانندگان این سبک شناخته شود. سال ۱۳۹۲، سال انتشار این موزیک ذکر شد و دلیل محبوبیتش از دید طرفداران سبک رپ فارسی، استفاده از واج آرایی های قدرت مند و معنی و مفهوم عمیق، گفته شده است. این موزیک از برترین آهنگ سازی های آتور می باشد.

آهنگ جعبه جادویی

عنوان هفتمین آهنگ برتر رپ فارسی نیز به آهنگ جعبه ی جادویی فدائی تعلق می گیرد. این خواننده توانست اعتراض خود را نسبت به رسانه های ایرانی مانند تلویزیون و صدا و سیمای ایران را به صورت رپ فارسی، بیان کند. این آهنگ به دلیل این که مخاطبان و مردم ایران را به استفاده نکردن از این گونه رسانه ها و باور نکردن صحبت هایی که در این رسانه ها عنوان می شود، ترغیب کرد، بسیار جنجال برانگیز شد و به عنوان بهترین آهنگ سال ۱۳۹۱ و آهنگ سازی مهدیار، شناخته شد.

آهنگ تابستون کوتاهه

گروه زد بازی از مطرح ترین گروه های موسیقی است که در زمینه ی رپ فارسی فعالیت می کند. این گروه در سال ۱۳۸۶ با انتشار آهنگ تابستون کوتاهه توانست به اوج شهرت خود برسد و نام این ترک را به عنوان برترین ترک رپ در سال ۱۳۸۶ به ثبت برساند. محتوای این آهنگ در مورد فصل تابستان و لذت بردن از تفریحات و آزادی های این فصل می باشد و به عنوان آخرین همکاری سامان ویلسون با این گروه مشهور نیز، عنوان می شود. علی رضا جی جی نیز، با آهنگ سازی حرفه ای زیبای این ترک، نقش موثری در محبوب شدن تابستون کوتاهه، داشت.

آهنگ سرکوب

یاس یا همان یاسر از خوانندگان محبوب ایرانی است که صدایش را در سبک رپ فارسی شکوفا کرد. این خواننده برای انتشار موزیک هایش سختی های فراوانی کشید که موجب شد آهنگ سرکوب را برای نمایش دادن این اتفاقات تلخ، منتشر کند. این آهنگ ابعاد جدیدی از زندگی یاس و موفقیت هایش را به همگان نشان داد و در سال ۱۳۹۶ منتشر گردید. آهنگ ساز این ترک فربد عرش نام دارد و تایمی یازده دقیقه ای برای این آهنگ، در نظر گرفته شده است.

آهنگ من ادامه میدم

از دیگر ترک هایی که از یاس منتشر شده و بسیار مورد توجه مخاطبان و علاقه مندان این خواننده ی محبوب قرار گرفت، آهنگ من ادامه میدم می باشد. این ترک در سال ۱۳۹۲ به عنوان یکی از بمب های انفجاری دنیای رپ شناخته شد و در کم تر کسی است که تا به حال آن را نشنیده باشد. این ترک با اهنگ سازی قوی فربد عرش ساخته شد و کری خواندن های یاس را برای رسیدن به موفقیت و هدف اصلی اش ذکر می کند. همچنین، این ترک از تاثیر گذار ترین ترک های رپ فارسی نام گرفت.

بهترین اهنگ رپ ایرانی 2018

بهترین اهنگ رپ ایرانی ۲۰۱۸ چه ترکی بوده است؟

اوایل سال ۲۰۱۸ میلادی که مصادف با اواخر سال ۱۳۹۶ هجری شمسی بود یاس، از جمله برترین خوانندگانی که در سبک موسیقی هیپ هاپ یا همان رپ فارسی فعالیت می کند، ترکی از خود منتشر کرد که توانست تحولات چشم گیری را در تاریخ رپ فارسی به وجود آورد. او یکی از خوانندگانی بود که به صورت زیر زمینی و غیر قانونی در ایران فعالیت می کرد و مشکلات و سختی های فراوانی را برای رسیدن به اهدافش پشت سر گذاشت.

برای منتشر کردن موزیک هایش با مشکلات امنیتی فراوانی رو به رو شد و همچنین از جانب دیگر خوانندگان رپ فارسی نیز، دیس شدن هایی را متحمل شد. وی در اعتراض به این گونه سرکوب گری ها، ترک سرکوب را در سال ۱۳۹۶ منتشر کرد و این مشکلات را در دید همگان قرار داد. آهنگ او به عنوان بهترین آهنگ رپ ایرانی ۲۰۱۸ شناخته و مشهور شد و باعث شد که مخاطبان با دیدگاه دیگری به موسیقی رپ نگاه کنند. همچنین موجب افزایش علاقه مندان به این سبک از موسیقی شد.

بهترین آهنگ رپ ایرانی ۲۰۱۹ چه بود؟

موسیقی های رپ بهترین سبک موسیقی برای بیان اعتراضات مردمی می باشند و از همین رو خوانندگان بسیاری با به تصویر کشیدن برخی از مشکلات عمده ی جامعه ی ایران، توانستند نقش موثری در اعتراضات مردمی داشته باشند. از نوید صدر و شایع می توان به عنوان خوانندگانی نام برد که با انتشار موزیک های اعتراضی خود، توانستند به عنوان خوانندگان مردمی شناخته شوند. ترک تلو و پرده ها، از ترک هایی هستند که در سال ۱۳۹۷ و همزمان با سال ۲۰۱۹ میلادی منتشر شدند.

ترک پرده ها به خوانندگی نوید صدر، در دسترس قرار گرفت که یکی از بهترین آهنگ های زیر زمینی ایران، در بیان مشکلات جامعه ی ایران که هیچ گاه پایانی ندارند، خوانده شد. شایع نیز برای به تصویر کشیدن مشکلات جوانان و آینده ی نامعلوم آن ها در کشور ایران، ترک تلو را منتشر کرد. این ترک را شاخص، آهنگ سازی کرده و این دو ترک به عنوان بهترین اهنگ های رپ فارس، شهرت یافته اند.

بهترین آهنگ رپ ایرانی 2020

بهترین آهنگ رپ ایرانی ۲۰۲۰ چقدر هیت شد؟

مسلما طرفداران سبک موسیقی رپ فارسی، علاقه ی شدیدی به آهنگ های منتشر شده خواننده ی رپ مورد علاقه خود دارند، اما از دیدگاه منتقدان و تحلیل گران رپ فارسی، ترک نت سیاه، به عنوان بهترین آهنگ سال ۲۰۲۰ یا همان سال ۹۸ شمسی، انتخاب شده است. آهنگ نت سیاه یکی از پر قدرت ترین اهنگ رپی است که از فرشاد، رپر ایرانی، منتشر شده است.

فرشاد در این ترک یک سبک جدید از موسیقی رپ را منتشر کرد که سبک خلاق و نوآورانه ای نام گرفته است. استفاده از کلمات خاص و فوق العاده در تایم های مناسب و به خصوصی از موسیقی، دلیل دیگری برای افزایش جذابیت این ترک در میان علاقه مندان می باشد.

در این ترک، فرشاد علاوه بر خوانندگی، اهنگ سازی ان را نیز به عهده گرفته بود و توانسته با هنر افرینی خود، یک اثر ماندگار را خلق کند. آهنگ رویا، از دیگر اهنگ های منتشر شده در سال ۲۰۲۰ می باشد که به خوانندگی امیر خلوت و آهنگ سازی Beat Kori، در دسترس قرار گرفت. این آهنگ رپ احساسی، تصویر جدید و آرامی از دنیای عاشقانه را به همگان نشان می دهد که این ویژگی منحصر به فردش، آن را تبدیل به یکی از بهترین آهنگ های رپ فارسی، کرد. از دو ترک ذکر شده به عنوان بهترین آهنگ های رپ ایرانی ۹۸ نام برده می شود.

بهترین آهنگ رپ ایرانی 2021

بهترین آهنگ رپ ایرانی ۲۰۲۱ چه ترکی انتخاب شد؟

در آستانه ی شروع سال ۲۰۲۱ هجری میلادی، دو ترک رپ از هیچکس منتشر شد که به عنوان برترین آهنگ های رپ سال ۲۰۲۱ میلادی یا همان سال ۱۳۹۹ شمسی شناخته می شوند. این دو ترک به یک آلبوم این خواننده تعلق دارد و توانست موجی از استقبال و واکنش های مثبت را به سمت خود، سوق دهد.‌ ترک قاضی منو دوست داشت، ترکی با محتوای اعتراضی علیه محدودیت های زنان در جامعه ی ایرانی است. این آهنگ داستان زندگی یکی از خانم های ایرانی را بیان می کند که در مقابل یک قاضی از خود و خانواده اش به دفاع پرداخته است.

همچنین این ترک به عنوان یک نماد حمایتی از زنان ایرانی است و هیچکس تا حدودی توانست اعتراض خود را علیه قوانین زن ستیز جامعه ایران، به تصویر بکشد. آهنگ محبوب بعدی از این خواننده، جدول و رویا نام دارد. این آهنگ نیز سبکی داستان سرایی را به خود اختصاص داده است و داستان آرزو ها و اهداف سه جوان ایرانی را به دید همگان می گذارد. آهنگ سازی این دو ترک مشهور، مهدیار است و عنوان بهترین آهنگ رپ ایرانی ۲۰۲۱ را به خود اختصاص داده است.

بهترین آهنگ رپ ایرانی

چه ترکی را می توان به عنوان بهترین آهنگ رپ ایرانی انتخاب کرد؟

همان طور که ذکر شد، اهنگ های رپ بسیاری منتشر شده اند که از نظر قدرت آهنگ سازی، محتوا، تسلط خواننده و رعایت قوانین استاندارد موسیقی رپ در یک سطح و جایگاه قرار دارند و نمی توان تنها یک ترک را به عنوان بهترین آن ها معرفی کرد. در لیست بهترین آهنگ های رپ ایرانی، تعدادی از این ترک ها معرفی شد که می توان از میان آن ها به آهنگ یه مشت سرباز با خوانندگی هیچکس، را به عنوان برترین رپ فارسی دانست؛ زیرا که شهرت این اهنگ به مرز های درون ایران محدود نشد و توانست به عنوان بهترین اهنگ رپ ایرانی دنیا مشهور گردد.

انتشار این ترک در سال ۱۳۸۷، توانست تغییر و تحولی اساسی و جدید را وارد سبک های موسیقی رپ کند، که هم اکنون نیز این سبک خاص، در برخی از آهنگ های منتشر شده از خوانندگان دیگر، به چشم می خورد. پس از انتشار رسمی موزیک ویدئو ی این ترک در شبکه های ایرانی خارج از کشور ایران، این آهنگ بیش از پیش مورد استقبال قرار گرفت توانست به عنوان اولین ترک رپ فارسی شناخته شود که در جهان به شهرت دست یافت. موارد زیر از دیگر آهنگ های رپ ایرانی می باشند:

  • سرکوب از یاس
  • سرزمین مادری از فدایی
  • سرباز وطن از یاس
  • نت سیاه از فرشاد
  • اهنگ تلو از شایع
دانلود بهترین آهنگ های رپ ایرانی

بهترین اهنگ رپ ایرانی اپارات

اپارات یکی از شبکه های ایرانی است که در سال ۱۳۸۹ احداث شد و یکی از شبکه هایی است که در آن ویدئو های مختلف به اشتراک گذاشته می شود. در آپارات نیز با این که یک شبکه ی سروری درون ایران است، موزیک ویدئو هایی از خوانندگان رپ فارسی به اشتراک گذاشته است.

با جستجو در اینترنت و راه یابی به شبکه ی آپارات، می توانید به بسیاری از موزیک ویدئو های اهنگ های رپ فارسی دسترسی پیدا کنید و همچنین امکان دانلود این موزیک ویدئو در این شبکه ایرانی، در دسترس می باشد.

اگر از علاقه مندان سبک رپ فارسی هستید می توانید با مراجعه به این سایت گلچینی از بهترین و محبوب ترین اهنگ های رپ را مشاهده کنید و به دانلود گلچین بهترین آهنگ های رپ ایرانی، بپردازید. گلچین رپ های فارسی، میکس هایی از محبوب ترین آهنگ های رپر های ایرانی است که می تواند تا چند ساعت موجب لذت بردن خوانندگان و علاقه مندان این سبک، از شنیدن موسیقی های محبوبشان، شود.

امکان دانلود بهترین آهنگ های رپ ایرانی وجود دارد؟

همان طور که ذکر شد، شبکه ی آپارات از جمله شبکه هایی است که می توانید با مراجعه به آن به دانلود آهنگ رپ مورد علاقه تان بپردازید. از شبکه های جهانی دیگری که این امکان رابرای شما فراهم می کند، یوتیوب می باشد. می توانید با سرچ بهترین اهنگ رپ ایرانی یوتیوب، به برخی از برترین رپ های فارسی که در این شبکه ی جهانی به اشتراک گذاشته شده است، دست یابید.

همچنین با استفاده از اپلیکیشن های کمکی مخصوص یوتیوب، می توانید ویدئوی مورد علاقه تان را دانلود کنید. از راه های دیگر دانلود اهنگ های رپ، سایت های موجود در اینترنت هستند که می توانید به دانلود گلچین بهترین آهنگ های رپ ایرانی یکجا، بپردازید و حتی با روشن کردن اعلان آن سایت می توانید از جدید ترین موسیقی های رپ، به محض انتشار رسمی اطلاع پیدا کنید.

بهترین آهنگ رپ ایرانی از نظر فروش

بهترین آهنگ رپ ایرانی از نظر فروش چه رکوردی زده است؟

آلبوم هایی که از رپر های مشهور ایرانی منتشر شده است، توانسته بازخورد های مثبتی را به خود اختصاص دهد و موجب فروش بیش از حد این آلبوم ها شود. در ادامه، لیست بهترین آهنگ های رپ فارسی را از نظر جایگاه فروش، یا به عبارتی به ترتیب پرفروش ترین آلبوم های رپ فارسی، را معرفی خواهیم کرد.

آلبوم اشتباه خوب

آلبوم اشتباه خوب در سال ۱۳۹۴، و از خواننده ی رپ محبوب ایرانی، بهرام، منتشر گردید. آهنگ سازی تمامی ترک های این آلبوم را مهدیار آقا جانی به عهده گرفته بود و این البوم از پرفروش ترین و البته محبوب ترین البوم های رپ فارسی در ایران و جهان می باشد. دلیل پرفروش بودن این آلبوم را می توان وجود دو ترک ریشه و لمس دانست، که از مورد علاقه ترین ترک های رپ، از نظر مخاطبان می باشند.

آلبوم جنگل آسفالت

جنگل آسفالت از نخستین البوم های رپی بود که در ایران ضبط و انتشار یافت. در سال ۱۳۸۵، موسیقی رپ به اندازه ی امروزه، گسترش یافته نبود و کم تر کسی پیدا می شد که به این سبک خاص از موسیقی علاقه داشته باشد. اما در همان زمان نیز، هیچکس توانست با انتشار نخستین آلبوم خود، نام خود را در صدر رپر های ایرانی قرار دهد. مهدیار آقا جانی با آهنگ سازی ترک های این البوم، توانست آن را به یکی از پرفروش ترین البوم های رپ، تبدیل کند. دو ترک مشهور قانون و اختلاف متعلق به همین البوم می باشد.

آلبوم عدل

سال ۱۳۹۱، آلبومی به نام عدل از خواننده ای به نام اشکاگ فدائی منتشر شد. این آلبوم از معدود البوم هایی است که لقب پرفروش را در حالی به خود اختصاص داده است که خواننده اش آنقدر که باید، مطرح و شناخته شده نبود. این البوم فدائی را به عنوان یک چهره هنرمند نوظهور به همگان شناساند و با انتشار ترک های جعبه ی جادویی و سرزمین مادری، به اوج شکوفایی خود رسید.

بهترین کلیپ رپ ایرانی متعلق به چه کسی بود؟

یک موزیک ویدئوی خوب می تواند تاثیر بسزایی در دیده شدن یک ترک رپ و یک رپر داشته باشد. بدین ترتیب اغلب رپر ها در صدد ساختن یک موزیک ویدئوی خوب، هزینه های گزافی را متحمل می شوند. موزیک ویدئوی ترک یه مشت سرباز، ساخته هیچکس، را می توان از برترین موزیک ویدئو هایی دانست که در زمینه ی رپ ساخته و منتشر شده است. این موزیک ویدئو همچنین توانست نگاه شهروندان غیر ایرانی را نیز به سمت خود، معطوف نماید.

بهترین کلیپ رپ ایرانی

سوالات متداول

کدام موزیک ها را می توان به عنوان بهترین آهنگ های رپ ایرانی جدید معرفی کرد؟

آهنگ های جدول و رویا و قاضی منو دوست داشت، از جدید ترین رپ هایی است که از هیچکس منتشر شده و بسیار مورد استقبال قرار گرفته است.

تاریخچه ی آغاز سبک رپ در ایران به چه سالی باز می گردد؟

این سبک از موسیقی در سال های پایانی دهه ی ۷۰ شمسی در ایران آغاز شد و از هیچکس به عنوان یکی از اولین خواننده ی های رپ، نام برده می شود.

پرفروش ترین آلبوم رپ ایرانی توسط کدام خواننده منتشر شد؟

البومی به نام اشتباه خوب به عنوان پرفروش ترین البوم موسیقی رپ انتخاب شده است و این البوم متعلق به بهرام می باشد.

کدام گروه از مشهور ترین گروه های رپ ایرانی می باشد؟

گروه زد بازی را از مشهور ترین و محبوب ترین گروه های رپ ایرانی می دانند که ترک تابستون کوتاهه، به این گروه تعلق دارد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]