محبوب ترین خواننده تاریخ ایران کیست؟ در ایران خوانندگان از توجه زیادی برخوردار هستند، مخصوصا موسیقی های با اصالت ایرانی طرفداران زیادی دارا می باشد. همه افراد خواننده های محبوب مختص به خود را دارند و از آن ها حمایت می کنند. معمولا، جوان‌ها علاقه دارند تا هر روز به موزیک ‌های جدید خواننده های برتر ایرانی گوش دهند. البته خواننده های برتر ایرانی در ذهن اکثر افراد، به یک صورت نمی باشد. تعدادی از افراد خواننده های دهه ۶۰ را به عنوان خوانندگان برتر پاپ ایرانی می ‌شناسند. در ادامه شما را با برخی از برترین خواننده های آشنا می کنیم، اگر علاقه مند به موسیقی دارید تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

محبوب ترین خواننده تاریخ ایران چه کسی است

محبوب ترین خواننده تاریخ ایران چه کسی است؟

امروزه اکثرا تمامی افراد جهان عاشق و علاقه مند به گوش کردن موسیقی خواننده مورد علاقه خود می باشند. در زمینه موسیقی هر فردی ذائقه خود را دارد، به طور مثال: بعضی از مردم موسیقی ملایم و لایت دوست دارند و بعضی ها هم علاقه ای به موسیقی تند و راک دارند. آهنگ بخش کوچکی از زندگی هر فردی در جهان می باشد. پرطرفدار ترین خوانندگان ایرانی در دنیای امروزی که تکنولوژی و اینترنت بخش بزرگی از زمان همه را به خود گرفته است، فعالیت در شبکه های اجتماعی جزء دغدغه های جذاب تعدادی از اهالی موسیقی شده، به حدی که کار به رقابت هایی بین این افراد در این زمینه رسیده است.

اینستاگرام به عنوان شبکه ای مجاز و محبوب در کل جهان، جدید ترین پدیده می باشد که توانسته خود را جایگزین فیس بوک و توییتر و …، کند. وسعت محبوبیت این شبکه به قدری رسیده که خیلی از شبکه های دیگر این برنامه را به عنوان یک شبکه قدرتمند می دانند. در این بین نگاهی به فعالیت های خواننده های پاپ ایرانی و پرطرفدارترین خواننده های داخلی انداخته ایم و در این باره اطلاعاتی را در اختیار شما قرار داده ایم.

لیست محبوب ترین خواننده تاریخ ایران

در این بخش شما را با تعدادی از خواننده های تاریخ ایرانی که اخیرا بسیار قوی کار می کنند و توانسته اند تعداد زیادی از عموم را به سمت خود جلب کنند، آشنا می کنیم.

آرمین زارعی

آرمین زارعی ملقب به آرمین تو اف ام (۲fm) متولد سال ۱۳۶۵ در تهران می باشد. آرمین و سه نفر از دوستان صمیمی اش همکاران او در زمینه موسیقی هستند. او تا به امروز در زمینه موسیقی فعالیت گسترده داشته است، آرمین بعد از اولین کارش به نام رقص جامایکایی در فضای مجازی با بازخورد های متفاوتی رو به رو شد، اما بعد از مدتی فعالیت جدی خود را همراه با رضایا خواننده معروف ایرانی شروع کرد و دو موزیک به نام نازی و ناز گل من با همکاری هم دیگر منتشر کردند.

رضایا بعد از مدتی تصمیم گرفت تا دیگر با خواننده های دیس لاو همکاری نداشته باشد و این موضوع باعث شد که این دو از هم جدا شدند. آرمین ۲fm با خواننده های زیر زمینی از جمله تتلو هم همکاری داشته است. آرمین زارعی تا کنون با خواننده های زیادی از جمله حسین تهی، تتلو، طعمه، رضایا، فریدون آسرایی، فلاکت و ساسی مانکن همکاری داشته است. وی مدت زیادی به دنبال کسب مجوز برای فعالیت در ایران داشت، اما موفق به گرفتن آن نبود، ولی بعد از مدت زمانی مجوز خود را بگیرد.

امیر حسین مقصودلو (تتلو)

امیر حسین مقصودلو ملقب به امیر تتلو مدیر سایت تتل بت متولد سال ۱۳۶۶ در تهران می باشد. این خواننده در ابتدا کار خود با سبک ریتم اند بلوز فعالیت می کرد، اما بعد از خارج شدن از ایران و مهاجرتش به کشور ترکیه سبک خود را عوض کرد و بیش تر رپ و دیس لاو کار می کند و در یک سری از آهنگ های خود از الفاط رکیک استفاده می کند که باعث شده این کار او طرفدارانش را متعجب کند. امیر تتلو یکی از خواننده های پر حاشیه و پر طرفدار در زمینه موسیقی شده است.

یاسر بختیاری

یاسر بختیاری (یاس)

یاسر بختیاری ملقب به یاس متولد سال ۱۳۶۱ در مسجد سلیمان می باشد. یاس یکی از خواننده ها در سبک رپ است که اکثر آهنگ های او در زمینه مسائل اجتماعی جامعه می باشد و بیش تر از دغدغه مردم می گوید. یاس از خواننده های محبوب و پر طرفدار در ایران شده است و اصلا قابل مقایسه با خواننده های رپ دیگر نمی باشد. طرفداران ساس به آن لقب سلطان رپ فارسی و برکت رپ فارسی داده اند. یاس در ایران برای فعالیت در موسیقی مجوز گرفت و اولین موزیک خود را به نام یادت نره با همکاری مجید غفوری خواننده پاپ در ایران به صورت قانونی منتشر کرد. یاس کنسرت های زیادی خارج از کشور برگزار کرده است، او تجربه شرکت در نشستی موسیقی در راستای معرفی توسعه رپ فارسی در دانشگاه میشیگان را هم داشته است.

شادمهر عقیلی

شادمهر عقیلی خواننده محبوب ایرانی متولد سال ۱۳۵۱ در تهران می باشد. شادمهر در زمینه خوانندگی، آهنگسازی، تنظیم کنندگی، نوازندگی، ترانه سرا و بازیگری فعالیت داشته است. او با منتشر کردن چندین آلبوم در ایران کار خود را شروع کرد و بعد از مدتی از ایران خارج شد و به کانادا مهاجرت کرد و سپس به آمریکا مهاجرت کرد. شادمهر از سال ۱۳۷۶ وارد عرصه سینما شد و شروع به کار کرد، اما یک سری از کار هایش برای گرفتن مجوز مشکل داشتند. اولین کار شادمهر معبود و سپس فصل آشنایی بود و بعد از این دو آلبوم بهار من اولین آلبوم او بود. شادمهر یکی از پر طرفدار ترین و محبوب ترین خواننده ایرانی می باشد ولی خب او با راه اندازی سایت بت مجیک به مراتب از محبوبیت خود کم کرد!

ساسان حیدری یافته (ساسی)

ساسان حیدری یافته ملقب به ساسی مانکن متولد سال ۱۳۶۷ در اهواز می باشد. ساسی پرحاشیه ترین خواننده ایران است که در زمینه پاپ فعالیت دارد. ساسی مانکن در دهه هشتاد با حسین مخته هم شهری خود به شهرت رسید. ساسی بعد از این که از حسین مخته جدا شد، آهنگ های خود را به صورت انفرادی خواند و بیش تر تنظیم های آهنگ هایش را امیر مسعود و امیر ارشیا انجام می دهند. پر بازدید ترین آهنگ ساسی مانکن ساقیا بود، بعد از انتشار این آهنگ افراد زیادی به سمت او جذب شدند. ساسی مانکن یکی از پر طرفدار ترین خواننده ها در زمینه پاپ می باشد.

سید حسین موسوی

سید حسین موسوی (تهی)

سید حسین موسوی ملقب به تهی متولد سال ۱۳۶۸ در تهران می باشد. تهی در عرصه موسیقی فعالیت می کند و بیش تر در زمینه رپ فارسی و پاپ فعالیت دارد. او از سال ۱۳۷۰ به صورت غیر حرفه ای وارد این حرفه شد و آهنگ هایش را در استودیو خانگی خود ضبط و منتشر می کرد، اما از سال ۱۳۸۱ فعالیت خود را به صورت حرفه ای و ترانه های خود را در استودیو تهران ضبط می کرد. امروزه تهی طرفداران زیادی را توانسته به سمت خود جذب کند.

سیروان خسروی

سیروان خسروی متولد سال ۱۳۶۱ در تهران می باشد. او آهنگساز، مدل، تنظیم کننده، خواننده پاپ، راک، صدابردار و ناظر ضبط موسیقی می باشد. سیروان خسروی خواننده و تنظیم کننده سرشناس موسیقی پاپ که بعد از منتشر کردن آهنگ های دوست دارم زندگی رو و به همین زودی توانست طرفداران زیادی را به سمت خود جلب کند، او امروزه از محبوب ترین خواننده های پاپ شبکه مجازی اینستاگرام می باشد.

محسن یگانه

محسن یگانه متولد سال ۱۳۶۴ در گنبد کاووس می باشد. او در زمینه موسیقی به سبک پاپ فعالیت می کند و بسیار معروف و محبوب می باشد. محسن یگانه دانشجوی رشته مهندسی صنایع گرایش تولید صنعتی بود، که در دانشگاه آزاد تهران واحد جنوب تحصیل می‌کرد. اما بعد از گذشت شش ترم به علت شلوغی بسیار زیاد خود در حرفه موسیقی، از ادامه تحصیل انصراف داد. محسن یگانه فرزند یکی از شهیدان هشت سال دفاع مقدس می باشد. او ابتدا موسقی را با گیتار شروع کرد و در مدت زمانی کمی با خوانندگان معمولی و تفریحی در زمینه پاپ همر ردیف شد. تنها چیزی که محسن یگانه را از بقیه متمایز می کند توانایی بسیار زیاد او در ترانه سرایی و آهنگسازی است.

رضا صادقی در لیست محبوب ترین خواننده تاریخ ایران

رضا صادقی سلطان مشکی پوش موسیقی ایران متولد سال ۱۳۵۱ در بند عباس می باشد. رضا صادقی نخستین آهنگ خود را به نام راز عشق در سال ۱۳۸۲ منتظر کرد. بعد از آن با گروه هنری کیمیا همکاری کرد و آلبوم گل لاله، رویای شیرین، مستانه و دیوانه را عرضه کرد. رضا صادقی توانسته در طی این چند سال خود را در لیست محبوب ترین خواننده ها قرار دهد.

بابک جهانبخش

بابک جهانبخش متولد سال ۱۳۶۲ در بوخوم آلمان می باشد. جهانبخش از خواننده های پر مخاطب موسیقی پاپ ایران است و همچنین بیش ترین دنبال کننده را در بین خواننده های پاپ مجاز داخلی ایران در شبکه اجتماعی اینستاگرام دارد. بابک جهانبخش نوازندگی پیانو را از سن ۵ سالگی زیر نظر استاد آلمانی در مدرسه موسیقی آزاد شهر بوخوم آلمان شروع کرده و بعد از تحصیلات پدرش و بازگشت به ایران، علاقه خود را به موسیقی بیش تر دید و به صورت جدی تر این حرفه را دنبال کرد. این خواننده در این چند سال اخیر با منتشر کردن آلبوم هایی از جمله اکسیژن، من و بارون و مدار بی قراری فعالیت زیادی را در بازار موسیقی کشور داشته است که البته عده ای اعتقاد دارند که آلبوم های اواخر او نتوانسته زیاد مورد توجه هوادارانش قرار بگیرد.

درآمد محبوب ترین خواننده تاریخ ایران

درآمد محبوب ترین خواننده تاریخ ایران

هنرمندان ها بیش تر ترجیح می دهند سرمایه شان را در برگزاری کنسرت قرار دهند، تا آلبوم های موسیقی که آیا بفروشد یا نه و پس از چند ماه به سود آوری برسد. جدای از اجرای شهرستان ها که نمی تواند معیار خوبی در فعالیت و موفقیت هنرمندان در عرصه موسیقی باشد، کنسرت های تهران بسیار مهم در این مقایسه محسوب می شود. خواننده ها معمولا برای کسب درآمد یک سری تک آهنگ را برای جا دادن در قالب یک آلبوم آماده می کنند و پس از تدوین آن ها را در بازار عرضه می کنند تا مردم آن ها را بخرند. یک آلبوم نیاز های اولیه مخصوص خود را دارد و می توان از جمله به پوستر های تبلیغاتی آن اشاره کرد. لیبل بر روی جلد و خود CD بسیار مهم می باشد. یک طرح روی سیدی باید جذاب و حرفه ای باشد و همچنان قیمت نیز در فروش آن آلبوم نقش دارد. درآمد خواننده ها بستگی به محبوبیت آن ها در بین مردم دارد و متغیر است.

معروف ترین خواننده تاریخ ایران

ابراهیم حامدی (ابی)

ابراهیم حامدی ملقب به ابی متولد سال (۱۹۴۹ میلادی) در تهران می باشد.ابی یک خواننده بین المللی ایرانی بسیار محبوب و پر طرفدار است. ابی یکی از قدیمی ‌ترین و با ثبات ‌ترین خواننده ‌های ایرانی است و بعضی از طرفدارانش او را به عنوان بهترین خواننده پاپ ایرانی می شناسند. ابی در سال ۱۹۷۷ و دو سال پیش از انقلاب اسلامی، ایران را ترک کرد.

ابی جزو خوانندگانی می باشد که هیچ وقت سبک دیگر خواننده ها را تقلید نکرده است. همین ویژگی او، باعث شده است تا در میان طرفداران خود، جایگاه با ارزشی داشته باشد. او تک‌ آهنگ‌ های بسیاری در کارنامه کاری و هنری خود دارد. کنسرت‌ های بین‌المللی او کارش را با ارزش تر می کند. با توجه به این که ابی در خارج از کشور زندگی می‌کند و فعالیت‌ های موسیقی خود را در خارج از کشور ادامه می‌دهد، هم چنان جزو خوانندگان دوست‌ داشتنی و خاص ایرانی می باشد. چند نمونه از بهترین آهنگ‌های ابی را در اختیار شما قرار می دهیم، این آهنگ ها از جمله درخت، زمستون، باور کن، خانوم گل، ستاره دنباله دار می باشد.

محسن چاوشی

محسن چاوشی متولد سال ۱۳۵۸ در خرمشهر می باشد. چاوشی ترانه سرا، آهنگساز، تنظیم کننده و خواننده در سبک پاپ و راک می باشد. او فعالیت جدی خود را از سال ۱۳۸۲ با آلبومی به نام نفرین شروع کرد و بعد از گرفتن مجوز در سال ۱۳۸۷ آلبومی دیگر به نام شاخه نیلوفر منتشر کرده است. تعداد آهنگ های او به ۱۵۰ قطعه می رسد. محسن چاوشی توانسته در این مدت زمان طرفداران زیادی را پیدا کند و حمایت شود.

احسان خواجه امیری

احسان خواجه امیری متولد سال ۱۳۶۳ در تهران می باشد. او تنظیم کننده، آهنگساز و خواننده در سبک پاپ می باشد. احسان فرزند ایرج، خواننده قدیمی سنتی ایرانی می باشد. احسان فارغ التحصیل رشته کامپیوتر است، اما به خاطر این که در خانواده ای هنرمند متولد شده بود، از ۵ سالگی موسیقی را آغاز کرد و از سن ۷ یا ۸ سالگی سنتور و ویلن و پیانو را از خواهر خود الیکا یاد گرفت. وی صدای بسیار خوبی دارد و همین موضوع باعث شده است که در مدت زمان نسبتا کمی محبوب شود.

محبوب ترین خواننده سنتی تاریخ ایران

محبوب ترین خواننده سنتی تاریخ ایران

محمد رضا شجریان

محمدرضا شجریان متولد سال (۱۹۴۰ میلادی) در شهر مقدس مشهد می باشد. محمد رضا شجریان نه تنها یک خواننده بین المللی ایرانی است بلکه یک چهره بین المللی ایرانی محسوب می‌شود. محمدرضا شجریان یک خواننده موسیقی سنتی ایرانی، ترانه نویس و نمونه کامل یک استاد موسیقی ایرانی است. شجریان یکی از مشهورترین چهره‌های هنری موسیقی در کل دنیا می باشد، اکثر آواز های او بسیار کامل و بدون نقص، قدرتمند و احساسی است. آواز خوانی در دستگاه ‌های موسیقی سنتی ایرانی کمی سخت و دشوار می باشد اما شجریان نماد و مظهر و مرجع آواز سنتی ایرانی محسوب می‌شود. شجریان بعد از تحمل یک دوره چندین ساله بیماری به نام سرطان، در چند وقت اخیر در بیمارستان جم شهر تهران در گذشت. آرامگاه وی در شهر توس و در کنار شاعر بزرگ ایرانی، فردوسی می باشد.

تمامی آثار این هنرمند را می توانید در لیست بهترین آهنگ های سنتی ایران مشاهده کنید.

همایون شجریان در لیست محبوب ترین خواننده تاریخ ایران

همایون شجریان، متولد سال ۱۳۵۴ در تهران و در خانواده ای هنرمند می باشد. همایون فرزند محمدرضا شجریان می باشد، او از کودکی علاقه بسیار زیادی به موسیقی داشت و با تشخیص پدر خود در کنار ناصر فرهنگ فر آموزش های کامل را دید. همایون از سال ۱۳۷۰ همراه با پدر خود محمدرضا شجریان در کنسرت‌ های آمریکا، اروپا و ایران با تنبک همراهی کرد و از ۱۳۷۸ به بعد در صحنه کنسرت ‌ها با پدر خود هم خوانی کرد. اولین اثر با حضور او ایام نام دارد که در آن اثر همایون شجریان تنبک نوازی را بر عهده داشته ‌است. همایون شجریان کنسرت‌ های زیادی را با بزرگان موسیقی ایران اجرا کرده و آثار زیادی را به همراه آنان در ایران و جاهای دیگر جهان منتشر کرده ‌است.

ایرج

حسین خواجه امیری ملقب به ایرج متولد سال ۱۳۱۱ در اصفهان می باشد. او یکی از خواننده های قدیمی ایرانی در سبک سنتی می باشد. ایرج را پهلوان آواز ایران می دانند و اکثر طرفدارانش او را به همین نام می شناسند. محمد رضا شجریان درباره ایرج گفته است که: صدای ایرج در تاریخ آواز خوانی ما یک متر و معیار است و هر کس بخواهد که در بالاترین حد حنجره صدایی را مثال بزند، می‌ گوید صدا شبیه صدای ایرج است.

اسامی خواننده های ایرانی خارج از کشور چیست؟

گوگوش

فائقه آتشین ملقب به گوگوش متولد سال (۱۹۵۰ میلادی) در تهران می باشد. او دومین خواننده بین المللی ایرانی می باشد، گوگوش علاوه بر خوانندگی هنر پیشه و بازیگر معروف است. او سن پایین فعالیت خود را در زمینه بازیگری و خوانندگی شروع کرد. اولین همکاری گوگوش با پدرش بود، پدر او یکی از بازیگران دوره قبل از انقلاب جمهوری اسلامی ایران بوده است.

دلیل محبوبیت گوگوش در بین خوانندگان زن ایرانی دوران خود، مربوط به سبک خوانندگی آن می‌ باشد. درست است که گوگوش پس از انقلاب از موسیقی دور شد، اما آثار هنری او در میان ایرانیان داخل ایران و خارج از کشور، همچنان دست به دست می‌ شود. خلاقیت، توانایی و هوشمندی گوگوش در طول اجرا هایی که داشت، سبب پرطرفدار بودن آن شده است. چند نمونه از محبوب ترین آهنگ های گوگوش را در اختیار شما قرار می دهیم. خوابم یا بیدار، غریبه آشنا، بهشت، هجرت، باور کن.

داریوش اقبالی

داریوش اقبالی متولد سال (۱۹۵۱ میلادی) در تهران می باشد. او در زمینه بازیگری و خوانندگی فعالیت دارد. ترانه های داریوش بنزدیک به ۲۰۸ عدد می رسد. داریوش صدایی از جنس باس دارد، مضمون بیش تر شعر های داریوش اقبالی با شعرهای افراد سر شناس از جمله اردلان سرفراز، ایرج جنتی عطایی، شهیار قنبری، سیمین بهبهانی، مینا جلالی، هما میر افشار، زویا زاکاریان آمیخته شده است.

بیش تر افرادی که سبک خوانندگی داریوش را علاقه دارند، مفهوم اشعار و صدای مخملی او را دوست دارند. داریوش اقبالی نسبت به مسائل جامعه واکنش هایی نشان می‌دهد و تعدادی از طرفداران داریوش اقبالی از این رفتارها و واکنش او استقبال می‌کنند. در ادامه چند نام آهنگ او را در اختیار شما قرار می دهیم: چشم من، به من نگو دوست دارم، معجزه خاموش، دنیای این روزای من، معشوق همین جاست.

معین

نصرالله معین نجف آبادی ملقب به معین مشهور متولد سال (۱۹۵۲ میلادی) در اصفهان می باشد. شهرت بسیار معین به علت ترانه های رمانتیک و عاشقانه او می باشد. معین قبل از مهاجرتش از ایران و در سال ۱۹۸۲ ترانه ای به نام یکی را دوست می دارم برای هایده می نویسد و ایران را ترک می کند. این آهنگ او بعد از رفتنش مورد محبوبیت بسیار مردم قرار می گیرد. معین بعد از مهاجرتش آهنگ هایی از جمله کعبه، هوس، اصفهان، می پرستم و پریچهر را منتشر کرد که مورد توجه خیلی ها قرار گرفت. سبک آهنگ های معین بیش تر به صورت سنتی و پاپ می باشد و همین موضوع او را خاص تر از خواننده های دیگر کرده است. معین همراه با دو دختر خود به نام ستاره و پریچهر در کالیفرنیا سکونت دارد.

کنسرت های محبوب ترین خواننده تاریخ ایران در کجا برگزار می شود؟

بیش تر خواننده های محبوب کنسرت هایی را در هر کجای ایران از جمله کیش و تهران و …، برگزار می کنند. در کنسرت های خود آهنگ های محبوب مردم را می خوانند تا مردم با آن ها همراهی کنند و از آن کنسرت لذت کافی را ببرند.

کلیپ های محبوب ترین خواننده تاریخ ایران را در کجا ببینیم؟

خوانندگان محبوب در صفحه شخصی خود کلیپ هایی از زندگی خود و پشت صحنه کار خود منتشر می کنند، تا مردم در جریان کار آن ها باشند. یک سری از خواننده های کلیپ های مربوط به موزیک خود را در شبکه های اجتماعی منتشر می کنند، تا بازخورد عموم را نسبت به کار و آهنگ خود مشاهده کنند.

سوالات متداول

خواننده های اصیل ایرانی هنوز در ایران می باشند؟

اکثر خواننده های ایرانی قبل از انقلاب در حال حاضر از ایران مهاجرت کرده اند و تعداد بسیار کمی از آن ها هنوز در ایران هستند.

کدام یک از خواننده ها درآمد بیش تری دارد؟

درآمد خواننده ها یکسان نمی باشد، حتی یک سری از خواننده ها شغل دومی هم دارند و از آن طریق هم می توانند در آمد کسب کنند، در آمد این افراد متغیر است.

محبوب ترین خواننده تاریخ ایران کیست؟

در حال حاضر می توان از استاد شجریان در حوزه موسیقی سنتی نام برد که متاسفانه امسال از بین ما رفتند.

کنسرت این خوانندگان معمولا در کجا برگزار می شود؟

معمولا در شهرایی مانند تهران و کیش و شیراز برگزار می گردد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]