در این مقاله قصد داریم درباره ی یکی از پوکر باز های امریکایی که شهرت بسیاری در عرصه ی پوکر دارد با شما صحبت کنیم. تام مک اووی یکی از پوکر باز هایی که در سال ۱۹۹۴ متولد شده است و توانسته تا به حال افتخارات زیادی را در زمینه ی پوکر برای خود کسب کند در ادامه به بیوگرافی تام مک اووی و دست های برنده تام مک اووی با شما صحبت می کنیم. امیدواریم که تا انتها ما را یاری کنید.

تام مک اووی کیست

تام مک اووی کیست

در ابتدا به این موضوع می پردازیم که تام مک اووی اهل کجاست، توماس مک اووی که به تام مک اووی معروف است در ۱۴ ماه نوامبر سال ۱۹۴۴ در شهر میشیگان ایالت امریکا به دنیا امده است. شهرت او به دلیل موفقیت هایش در بازی پوکر و همچنین مطالب و کتاب هایی که او می نویسد است. کودکی مک اووی در کنار بازی های پوکر گذشت.

علاقه به پوکر از کودکی

تام مک اووی حدودا ده ساله بود که در کنار پدرش کارت های بازی را برمی داشت و به ان ها علاقه نشان می داد و به مرور هر چه بزرگتر می شد این بازی را کم کم یاد گرفت و به عنوان فان و سرگرمی ان را بازی می کرد. ولی او در سال ۱۹۷۸ بود که تصمیم گرفت به صورت حرفه ای و جدی این بازی را در سطح قهرمانی برگزار کند و تمام وقت اش را بر روی آموزش ترفند های این بازی کند تا این که توانست اولین قهرمانی اش را در سال ۱۹۸۲ کسب کند.

ازدواج این پوکر باز مطرح

او در حال حاضر ازدواج کرده و بچه های تام مک اووی هم همانند پدرشان به پوکر علاقه دارند و دوست دارند همانند پدرشان یک قهرمان پوکر شوند. یکی از فعالیت های جالب تام مک اووی این بود که بیشتر اوقات تورنمنت پوکر را بدون سیگار برگزار می کرد و همیشه در صدد بود که این کار را به یک عادت تبدیل کند. او در مسابقات پوکر این ایده را مطرح کرد که در جریان بازی ها تابلو عدم استعمال سیگار نصب شود.

البته خیلی ها از این موضوع ناراحت شدند ولی در مقابل افراد زیادی بودند که از این ایده استقبال کردند. تام مک اووی اعتقاد داشت استعمال سیگار بر روی این بازی ها تاثیر می گذارد و می توانیم بازی ها را بدون سیگار کشیدن و در سلامت کامل برگزار کنیم. یکی از کارهای تاثیرگذاری که او در این زمینه انجام داده است متقاعد کردن بکی بینیون بود مک اووی بکی بینیون را متقاعد کرد که در مسابقات سری های جهانی پوکر سیگار استفاده نکند و همین طور استعمال سیگار را هم در این مسابقات منع اعلام کند.

البته او این کار را مشروط به این انجام داد که تام یکی از اصطلاحات پوکر خود را به او یاد دهد و مک اووی هم پیشنهاد او را پذیرفت و گفت این کار را به خاطر سلامت بازی های پوکر انجام می دهم. تام به عنوان یک نویسنده تا به حال کتاب های زیادی را در زمینه ی بازی های پوکر چاپ کرده است و مقالات متعددی را هم در مجله های مربوط به پوکر چاپ کرده است که از جمله این مجلات به مجله Card Player می توان اشاره کرد.

تام مک اووی در WSOP

تام مک اووی در WSOP

از موفقیت های قهرمان افسانه ای پوکر در مسابقات wsop می توان به اولین برد او در سال ۱۹۸۲ اشاره کرد که توانست در مسابقات جهانی پوکر، مسابقات wsop حضوری موفق داشته باشد و نظر همگان را به خود جلب کند. او در این مسابقه عنوان ششم را کسب کرد و با کسب این عنوان حدود هزار دلار به عنوان جایزه دریافت کرد.

او که از کسب این مقام بسیار خوشنود بود در سال بعد هم در این مسابقات شرکت کرد و در کمال ناباوری بقیه توانست دستبند قهرمانی مسابقات سری جهانی را از آن خود کند. تام مک اووی توانسته بود در مرحله ی اخر داناکا اودیای بازیکن ایرلندی را در میز آخر شکست دهد و به پیروزی برسد. بعد از ان او در سال ۱۹۸۳ در مسابقات سری جهانی در رویداد اصلی هم موفق به کسب عنوان قهرمانی شد و در این بازی راد پیت را در یک رقابت طولانی و سخت شکست داد.

تام مک اووی تا به حال ۴ دستبند قهرمانی را از ان خود کرده و در کارنامه ی رقابت های خود ۴ قهرمانی جهانی رقابت های wsop را دارد. از دیگر قهرمانی های او می توان به قهرمانی در رویداد Razz اشاره کرد که در سال ۱۹۸۶ اتفاق افتاد که توانست با شکست آلما مک کللند پیروزی را از ان خود کند و بعد از آن در سال ۱۹۹۲ در بازی های اوماهای محدود توانست با شکست دادن بری جانسون یکی از بزرگترین قهرمانان پوکر جهان دوباره عنوان قهرمانی جهان را کسب کند و بر افتخارات خود اضافه کند.

ولی این موفقیت بزرگ آخرین موفقیت چشم گیر و جهانی او در کارنامه اش حساب شد و بعد از ان، از این دست پیروزی ها به او روی نیاورد. تام پوکر باز در سال ۲۰۰۶ هم توانست در مسابقات Professional Poker Tour عنوان قهرمانی را کسب کند.

جام های تام مک اووی

همانطور که در قبل اشاره کردیم تام مک اووی تا به حال توانسته ۴ دستبند قهرمانی را در مسابقات wsop، مسابقات قهرمانی جهانی پوکر کسب کند. او در این دوره ها علاوه بر دستبند های قهرمانی و جوائز نقدی که دریافت کرد یک خودروی اسپرت و کلاسیک کوروت که مدل این خودرو ۱۹۷۰ بود را هم دریافت کرد. او همچنین در جام بینیون که توسط جک بینیون برای یادبود پدرش که بنیان گذار مسابقات جهانی wsop بود هم توانست قهرمان شود و جایزه ی این دوره از رقابت ها را هم از آن خود کرد.

دارمد تام مک اووی

دارمد تام مک اووی

تام مک اووی تا به حال در مسابقات پوکری که شرکت کرده توانسته جوایز زیادی را از ان خود کند که این جوایز از دستبند های قهرمانی تا ماشین و جوایز نقدی است. او تا به حال حدود سه میلیون و هشتاد هزار و پانصد و هفتاد و دو دلار را به عنوان جایزه دریافت کرده است و همچنین و به عنوان نویسنده هم توانسته برای خود درآمد زایی کند و شهرت زیادی را کسب کند.

تام مک اووی همان جیمز مک آووی است؟

بازی های برتر تام باعث شهرت زیاد او شده است و نام مک اووی در محافل زیادی برده می شود البته به دلیل وجود شباهت نام خانوادگی او با جیمز مک آووری بازیگر اسکاتلندی معروف سینما ممکن است افرادی ان ها را با هم اشتباه بگیرند و یا این گونه برداشت کنند که ان ها با هم نسبتی دارند ولی تام هیچ نسبتی با جیمز مک اووی ندارد و قهرمان پوکر جهان به حساب می آید.

مصاحبه تام مک اووی

بعد از به شهرت رسین تام مک اووی و چاپ عکس تام بر روی مجلات و بیلبورد های تبلیغاتی، مجلات زیادی نام او را در لیست ملاقات های حضوری شان قرار دادند و برای مصاحبه با او وقت مصاحبه گرفتند. او تا به حال مصاحبه های زیادی را با مجلات و سایت های خبری مختلفی انجام داده و راجب مسایل مختلفی صحبت کرده است.

آموزش پوکر تام مک اووی
Chips

آموزش پوکر تام مک اووی

همان طور که در قبل هم اشاره کردیم تام به عنوان یک نویسنده هم کار می کند و در مقاله ها و کتاب هایی که می نویسد آموزش هایی را برای افراد مبتدی و علاقه مند به پوکر دارد که در این اموزش هایش از مقدمات پوکر، ترفند ها و مهارت در این زمینه گفته است.

تام مک اووی ایسنتا

تام مک اووی در فضای مجازی هم حضور دارد ولی فعالیت او در حد معمول است. طرفداران تام او را در تلگرام، اینستاگرام، توییتر و یوتیوب دنبال می کنند و او نیز رابطه ی خوبی با طرفدارانش دارد. او در اینستاگرام کلیپ هایی از بازی هایش را به اشتراک می گزارد و همچنین عکس هایی از خود را هم به اشتراک می گزارد.

سوالات متداول

تام کی و کجا به دنیا امده است؟

تام در ۱۴ نوامبر ۱۹۴۴ در شهر میشیگان امریکا متولد شده است و از سن کودکی و حدودا از ۵ سالگی در کنار پدرش بازی های پوکر را می دید تا این که کم کم توانست مهارت بازی پوکر را بدست بیاورد ولی تا سی سالگی به پوکر به چشم یک بازی نگاه می کرد.

شهرت تام به چه دلیل است؟

تام مک اوی در دنیا به بازی های پوکر و قهرمانی هایش شهرت دارد البته او در زمینه ی نویسندگی درباره ی پوکر نیز مشهور است.

قهرمانی های تام کدام است؟

تام به عنوان یک قهرمان در دنیای پوکر به حساب می آید که تا به حال توانسته ۴ بار قهرمان مسابقات جهانی wsop شود و ۴ دستبند قهرمانی را کسب کند البته او قهرمانی های دیگری در مسابقات مختلف پوکر هم داشته است.

درآمد تام از چه راهی است؟

مک اووی از طریق شرکت در بازی های پوکر برای خود کسب درآمد می کند. او که به عنوان یک قهرمان در بازی های پوکر به حساب می آید توانسته از طریق نویسندگی و چاپ کتاب و مقاله هم برای خود کسب درامد کند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]