تاتنهام یک باشگاه حرفه ای فوتبال است که در لیگ برتر انگلیس و به تعبیر اهالی فوتبال لیگ جزیره، مشغول به فعالیت می باشد؛ این باشگاه با سابقه و خوش نام با نام کامل باشگاه فوتبال تاتنهام هاتسپر در پنج سپتامبر سال ۱۸۸۲تاسیس شده است. این باشگاه در منطقه تاتنهام واقع در شمال شهر لندن راه اندازی شده است و یکی از تیم های مطرح و قدرتمند لیگ انگلستان به شمار می رود. مالک تاتنهام گروه انیک بوده و تحت مدیر عاملی دنیل لوی قرار دارد.

تاریخچه تیم تاتنهام

تاریخچه تیم تاتنهام

این باشگاه فوتبال در سال ۱۸۸۲ تاسیس شد، در ابتدا نام این باشگاه هاتسپر اف سی بود و بعدها با تغییراتی که در ساختار این باشگاه صورت گرفت نام آن به تاتنهام هاتسپر تغییر پیدا کرد. این تیم تا سال ۱۹۰۸ در لیگ جنوب بازی می کرد و در سال ۱۹۰۱ وموفق شدند جام حذفی انگلیس را بدست بیاورند که با فتح این جام، به عنوان اولین تیم غیر حرفه ای که موفق به کسب جام حذفی انگلیس شده معروف گشتند.

تاتنها پس از طی مسیر های منتهی به پیشرفت، در سال ۱۹۶۳ موفق شد جام قهرمانی برندگان اروپایی را بدست بیاورد و به اولین تیم انگلستانی تبدیل شود که موفق به کسب یک جام اروپایی شد، پیش از این آنها در سال ۱۹۶۱ اولین تیم قرن بودند که موفق به کسب دوگانه شدند. کسب جام های قهرمانی توسط تاتنهام هر سال رقم می خورد، این تیم در سال ۱۹۷۲ قهرمان اولین دوره جام یوفا شدند و اولین باشگاه انگلیسی بودند که دو جام مختلف اروپایی را صاحب می شدند.

به طور کلی تاتنهام به همراه منچستر یونایتد تنها تیم هایی هستند که موفق شده اند در هر شش دهه حداقل یک جام معتبر قهرمانی را کسب کرده و هیچ دهه ای را بدون کسب یک جام معتبر نگذرانند.

موفقیت های باشگاه تاتنهام

این تیم لندنی در طول تاریخ خود جام ها و قهرمانی های مختلفی را کسب کرده و از این حیث یکی از تیم های پر افتخار انگلستان به شمار می آیند؛ آنها به طور کلی بیش از ۴۰ جام قهرمانی و عنوان نایب قهرمانی را کسب کرده اند که عدد قابل توجهی است.

موفقیت های این باشگاه در لیگ های مختلف به این صورت می باشد: در لیگ برتر انگلستان دو جام قهرمانی، و پنج نایب قهرمانی به دست آوردند. در چمپیونشیپ نیز دو قهرمانی و دو نایب قهرمانی را از آن خود کرده اند. این تیم در اف ای کاپ از سال ۱۹۰۱ تا سال ۱۹۹۱ موفق به کسب هشت جام قهرمانی شده اند و یک بار در سال ۱۹۸۷ به عنوان نایب قهرمانی این مسابقات دست پیدا کرده اند. از طرف دیگر آنها در جام اتحادیه انگلستان چهار قهرمانی و چهار نایب قهرمانی، در جام خیریه انگلیس هفت قهرمانی و سه نایب قهرمانی دارند.

در مسابقات و رقابت های اروپایی نیز آنها در سال ۲۰۱۹ موفق شده اند به فینال رقابت های لیگ قهرمانان اروپا راه پیدا کنند و در نهایت با شکست در این رقابت ها به مقام نایب قهرمانی نائل شوند؛ در جام یوفا صاحب دو قهرمانی و یک نایب قهرمانی و در جام برندگان جام اروپا نیزصاحب یک قهرمانی هستند.

آنالیز نتایج فوتبال تاتنهام

آنالیز نتایج فوتبال تاتنهام

این تیم لندنی در کسب نتایج خود به صورت نسبتا خوبی عمل کرده است و در مسابقات این فصل نیز این روند را ادامه داده است، به طور کلی این تیم با سابقه درخشانی که دارد همیشه حریف قدرتمندی برای رقبای خود بوده است و در سال های بسیاری به عنوان یکی از گزینه های قهرمانی لیگ جزیره شناخته می شده است.

این تیم از سال ۲۰۱۱ تا کنون همواره یکی از تیم های بالای جدول بوده است که خود نشان از قدرت این تیم دارد، آنها در لیگ فصل قبل با کسب ۵۹ امتیاز از ۳۸ دیدار خود در نهایت به رتبه ششم دست پیدا کردند، با شروع فصل جدید آنها نتایج خود را نسبت به سال قبل بهتر کردند و در پایان ۱۶ بازی موفق به کسب ۲۹ امتیاز شده اند و با فاصله ۴ امتیازی نسبت به صدر جدول در رتبه چهارم لیگ جزیره قرار گرفته اند.

در این فصل آنها از مجموع هشت بازی خانگی خود ۱۴ امتیاز و از همین تعداد بازی خارج از خانه خود ۱۵ امتیاز کسب کرده و به نوعی شرایط تقریبا برابری در بازی های داخلی و خارجی دارد و در هر دو مدل عملکرد قابل قبولی داشته است و با کسب ۱/۸ امتیاز از هر بازی میانگین نسبتا خوبی از امتیاز گیری دارد، درصد پیروزی آنها ۵۰ درصد می باشد و آنها سعی دارند با بهبود این روند به قهرمانی لیگ جزیره دست پیدا کنند.

5 بازیکن برتر تاتنهام

۵ بازیکن برتر تاتنهام

سرخیو رگیلون

رگیلون اسپانیایی یکی از ستاره های بی چون و چرای این تیم لندنی می باشد که با ۲۴ سال سن در خط دفاعی تیم خود به میدان می رود، این بازیکن چپ پا در مجموع ۸۸۱ دقیقه برای تیم خود به بازی کرده است و حاصل این دقایق دو پاس گل و کسب نمره ۶.۸ بوده است.

توبی آلدرویرلد

ستاره خط دفاعی تاتنهام آلدرویرلد بلژیکی است، این بازیکن ۳۱ ساله با ۱۸۶ سانتی متر قد در خط دفاعی تاتنهام وظیفه محافظت از دروازه تیم خود را بر عهده دارد، او در این فصل یازده بار برای تیمش به میدان رفته است و توانسته با نمره خوب ۷.۱ یکی از خوب های تیمش باشد.

پیر امیل هویبرگ

دیگر عنصر خط دفاعی این تیم لندنی هویبرگ دانمارکی است، این بازیکن ۲۵ ساله و ۱۸۵ سانتی متری و راست پا در ۱۶ دیدار تمیش در این فصل به میدان رفته و توانسته نمره خوب ۷ را کسب کند.

هری کین

هر کین ستاره انگلیسی و راست پای تیم تاتنهام است که در پست مهاجم نوک به میدان می رود و یکی از برترین بازیکن های حال حاضر تیم خود می باشد؛ این بازیکن ۱۸۸ سانتی متری در ۱۶ بازی و به مدت ۱۴۳۱ دقیقه برای تیم خود به میدان رفته است و با آمار شگفت انگیز ۱۰ گل و ۱۱ پاس گل خود را به یکی از عناصر اصلی نتیجه گیری تیمش بدل کرده است. او دارای نمره فنی ۷.۸ می باشد.

هوگو لوریس

محافظ قفس توری تاتنهام هوگو لوریس فرانسوی است، این دروازه بان ۳۴ ساله دروازه بان شماره یک تیم خود می باشد و در ۱۶ بازی این تیم به صورت ثابت به میدان رفته است، او در طول ۱۴۴۰ دقیقه ای که در درون دروازه قرار گرفته است توانسته نمره ۶.۹ را کسب کند.

مربی تاتنهام کیست

مربی تاتنهام کیست ؟

سرمربی فعلی تاتنهام گسی نیست جز آقای خاص فوتبال دنیا، ژوزه مورینیو، این مربی پرتغالی بیش از یک سال است که عهده دار نیمکت این تیم شده و در این مدت توانسته است آمار خوبی را از خود به جای بگذارد و تیمش را در کورس قهرمانی قرار بدهد، او با تیمش در ۵۰ درصد بازی های این فصل به پیروزی رسیده اند و در رده چهارم جدول قرار دارند.

گران قیمت ترین خرید این تیم

تانگوی اندومبله گران قیمت ترین خرید این تیم است، این بازیکن ۲۲ ساله المپیک لیون است که با رقم ۶۰ میلیون یورو به تاتنهام پیوسته است؛ قرارداد این بازیکن تا سال ۲۰۲۵ اعتبار دارد و بعید است به این زودی ها این رکورد شکسته شود.

اسپرز لقب اصلی این تیم

لقب اصلی این تیم اسپرز است که به معنی منهدم کننده می باشد و از سال های ابتدایی تشکیل این تیم به آنها اطلاق می شد، دلیل استفاده از این لقب، نوع بازی و لوگوی این باشگاه است که به شکل یک خروس جنگی می باشد.

پیش بینی روی تاتنهام در لیگ جزیره

اسپرز در لیگ جزیره عملکرد خوبی داشته است، آنها طی ده سال گذشته همیشه در نیمه بالایی جدول قرار داشته اند و از رتبه دوم تا ششم طی دهه اخیر تجربه کرده اند اما به قهرمانی نرسیده اند. آنها در فصل پیش به مقام ششم رسیده اند و امسال پس از گذشت ۱۶ هفته، با کسب ۲۹ امتیاز در رده چهارم جدول رده بندی قرار دارند و با فاصله چهار امتیازی از صدر جدول می توانند نیم نگاهی به قهرمانی داشته باشند. آنها در این فصل ۵۰ میانگین برد داشته اند. از همین رو پیش بینی روی تاتنهام می تواند برایتان سود های خوبی به همراه داشته باشد که خب در این مورد ما به شما پیشنهاد می کنیم از یک سایت پیش بینی فوتبال معتبر استفاده کنید تا نتیجی به مراتب بهتر را دریافت کنید. در این مورد دانلود اپلیکیشن شرط بندی هم می تواند کمک فوق العاده ای به شما بکند.

عملکرد تاتنهام در جام حذفی انگلیس

تاتنهام در جام حذفی انگلستان عملکردی بسیار خوبی داشته است، این تیم هشت بار به مقام قهرمانی رسیده است و یک بار هم در این رقابت ها به رتبه دوم رسیده است و تعداد عناوین خود را به عدد نه رسانده اند. آنها از سال ۱۹۹۱ تاکنون عملکرد موفقی در جام حذفی نداشته اند.

بررسی دقیق از دربی شمال لندن

بررسی دقیق از دربی شمال لندن

مسابقه بین دو تیم تاتنهام و آرسنال به دربی شمال لندن معروف است، این دیدار که در یک طرفش توپچی های لندنی قرار دارند یکی از بهترین دربی های انگلیس است که از حساسیت و هیجان بسیار بالایی برخوردار است، این مسابقه از سال ۱۸۸۷ تا کنون برگزار می شود و همیشه مورد توجه اهالی فوتبال واقع شده است.

در کنار این مسابقه، بازی تاتنهام چلسی و تاتنهام منچستر هم از دیگر رقابت های حساس این تیم به شمار می آیند.

آمار کلی دربی شمال لندن

این دو تیم مجموعا ۱۷۸ بار به تقابل با یکدیگر پرداخته اند که در این بین ۷۵ بار آرسنال و ۵۶ بار را تاتنهام با پیروزی پشت سر گذاشته اند و باقی دیدار ها با نتیجه تساوی به پایان رسیده اند.

درصد برد تیم تاتنهام توی دربی شمال لندن

در این ۱۷۸ دیدار به صورت تقریبی تاتنهام توانسته است نزدیک به ۳۱ درصد پیروزی را به خود اختصاص دهد.

برد تیم tottenham در دربی شمال لندن

اسپرز ها توانسته است در ۵۶ مسابقه از سد حریف قدیمی و سنتی خود یعنی آرسنال عبور کنند و نزدیک به یک سوم بازی ها را به سود خود تمام کنند.

عملکرد تاتنهام در لیگ قهرمانان اروپا

عملکرد تاتنهام در لیگ قهرمانان اروپا

تاتنهام در لیگ قهرمانان اروپا تا کنون موفق به قهرمانی نشده است، آنها فقط یک بار در سال ۲۰۱۹ موفق شدند به فینال این رقابت ها صعود کنند که در نهایت با قبول شکست به مقام دوم دست پیدا کردند و از رسیدن به جام قهرمانی باز ماندند.

فینال لیگ قهرمانان تاتنهام لیورپول

در سال ۲۰۱۹ لیگ قهرمانان اروپا شاهد یک فینال تمام انگلیسی بود، جاییکه تاتنهام و لیورپول به مصاف یکدیگر رفتند و در پایان نتیجه بازی تاتنهام ۲-۰ به سود لیورپول تمام شد.

جیمی جامپ بازی لیورپول تاتنهام

در بازی فینال لیگ قهرمانان اروپا و در اثنای بازی یکی از مدل های زن که برای تماشای بازی به استادیوم رفته بود با حالتی نیمه عریان خود را به درون زمین مسابقه کشاند و برای دقایقی بازی را مختل کرد، این حرکت در رسانه ها بشدت بازخورد داشت و حواشی بسیاری را ایجاد کرد.

جیمی جامپ بازی لیورپول تاتنهام

بر اساس آما چقدر می توان روی برد این تیم حساب باز کرد ؟

این تیم در رقابت های خود آمار میانگین ۵۰ درصد پیروزی را داشته است، آنها به صورت میانگین از هر بازی ۱/۸ امتیاز کسب کرده اند و به این صورت می توان احتمال برد آنها را ۵۰ ۵۰ دانست؛ آنها در لیگ امسال ۸ بازی را با برد، پنج بازی را با تساوی و سه بازی را باخت پشت سر گذاشته اند و بدین ترتیب احتمال برد آنها بر اساس آمار ۵۰ درصد می باشد.

آشنایی با سبک کلی بازی این تیم در مسابقات

این تیم در دیدار های خود سعی در حمله از کناره ها دارد و با توجه به سرعت و قدرت بازیکنانی همچون بیل و سون این تیم در کناره ها بسیار زهر دار است، از طرف دیگر وجود مهاجمی همچون هری کین که هم قدرت سرزنی خوب دارد و هم روی زمین بسیار مسلط است حملات آنها در عمق را نیز زهر دار می کند. در واقع آنها هم از عمق و هم از کناره ها به خوبی استفاده می کنند، شوت زنی نیز یکی دیگر از تاکتیک های شاگردان مورینیو است که به خوبی از بهره می برند. در واقع خلاصه بازی تاتنهام همین حرکت از جناحین و عمق است.

سوالات متداول

مربی فعلی تاتنهام کیست ؟

ژوزه مورینیو

بهترین مهاجم تاتنهام کیست ؟

هری کین بهترین مهاجم این تیم است.

این تیم چند قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا دارد ؟

تاکنون این تیم موفق به قهرمانی در لیگ قهرمانان نشده است.

تاتنهام در چه سالی به فینال لیگ قهرمانان رسید ؟

در سال ۲۰۱۹ به فینال رسید.

[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]