بازی تریکس به انگلیسی (Trix) یکی از بازی های کارتی است که در کشور های عربی از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار است و با یک بسته کارت استاندارد ۵۲ تایی و توسط چهار بازیکن انجام می‌ شود.

  • شما کاربران عزیز و گرامی به راحتی می توانید به آموزش بازی آس ناس به صورت کامل دسترسی داشته باشید.
معرفی بازی تریکس

معرفی بازی تریکس

یکی از بازی های کارتی که قرار است به معرفی آن بپردازیم، بازی کارتی تریکس می باشد که این روز ها با عناوین دیگر مانند Trex و یا Ticks هم شناخته می‌ شود. به طور معمول این بازی توسط ۴ بازیکن و با یک بسته کارت استاندارد ۵۲ تایی انجام می‌ شود. بهتر است بدانید در حال حاضر این بازی در خیلی از کشور های خاورمیانه همچون اردن، کویت، عربستان سعودی، لبنان، فلسطین، سوریه و هم چنین امارات متحده عربی محبوب است. این موضوع را هم باید افزود که بازی تریکس به دلیل سبک و قوانینی که دارد علاوه بر کشور های خاورمیانه در بین سایر علاقه مندان به بازی های کارتی نیز محبوب شده است.

آموزش بازی تریکس شرطی

برای شروع بازی Trix در ابتدا به یک بسته کارت استاندارد بدون جوکر نیاز دارید. حال کارت‌ های هر خال از بالا به پایین به صورت (A-K-Q-J-10-9-8-7-6-5-4-3-2) رتبه بندی خواهند شد و توزیع کارت و بازی هم بر خلاف جهت عقربه ساعت است. برای شروع بازی، کارت‌ ها بر می‌ خورند و کات می‌ شوند و در میان تمام بازیکنان تقسیم می‌ شوند. هر بازیکن باید سیزده کارت داشته باشد.

بهتر است بدانید اهمیتی ندارد که چه کسی اولین دیلر بازی باشد، اما بازیکنی که دست اول هفت دل را دریافت کند (مالک پادشاهی) خواهد بود. این بازیکن انتخاب می‌ کند که کدام قرارداد بازی شود. بعد از ۲۰ دست، زمانی که تمام بازیکنان با انتخاب هر ۵ قرارداد، پادشاهی خود را تکمیل کردند، آنگاه بازی به پایان می‌ رسد. در نهایت بازیکنانی که امتیازات مثبت کسب کرده باشند با آن مقدار برنده می‌ شوند و بازیکنانی که امتیازات منفی کسب کرده باشند هم بازنده خواهند بود.

قوانین بازی تریکس

این بازی چه قوانینی دارد؟

اگر تمایل دارید تا به انجام این بازی بپردازید، بهتر است بدانید که بازی تریکس دارای قوانین سخت و پیچیده ای نمی باشد و تنها با یادگیری کامل آموزش آن می توانید به راحتی به انجام بازی Trix بپردازید و به این گونه در کنار سایر بازیکنان لحظات سرگرم کننده ای را برای خود به وجود آورید.

تعداد نفرات لازم برای انجام این بازی چند نفر است؟

اگر در جمع‌ های دوستانه و یا خانوادگی حوصله‌ تان سر رفته است و تمایل دارید تا به انجام یک بازی کارتی جذاب بپردازید، پیشنهاد می‌ کنیم تا بازی تریکس را انجام دهید، چرا که این بازی یک بازی گروهی است که با تعداد چهار بازیکن انجام می‌ شود و به همین دلیل مناسب برای جمع ها و دورهمی های خانوادگی و دوستانه می باشد.

بازی تریکس برای موبایل هم وجود دارد؟

در قسمت قبل به معرفی، آموزش و بررسی بازی کارتی تریکس پرداختیم. حال شاید شما هم کنجکاو شده باشید تا بدانید که آیا این بازی تنها به صورت حضوری و با سایر بازیکنان انجام می‌ شود و یا خیر! در این باره بهتر است بدانید که مدتی است نرم افزار این بازی جذاب برای علاقه مندان ساخته و منتشر شده است و به همین دلیل در حال حاضر علاقه مندان به بازی تریکس می توانند هم به صورت حضوری و با سایر بازیکنان و هم به صورت آنلاین و مجازی به انجام این بازی جذاب بپردازند و به این گونه برای خود لحظات مهیجی را به وجود آورند. حال ناگفته نماند که در حال حاضر لینک دانلود نرم افزار این بازی در سایت های بازی موجود می باشد.

محتویات بازی تریکس چیست؟

یکی از سوالاتی که برای خیلی از بازیکنان تازه کار که تمایل دارند تا به انجام بازی تریکس بپردازند، به وجود می‌ آید، این است که محتویات این بازی چیست؟ در این باره بهتر است بدانید که این بازی تنها با یک دسته کارت ۵۲ تایی استاندارد انجام می‌ شود و به هیچگونه محتویات دیگری نیاز ندارد.

سوالات متداول

  1. بازی تریکس چگونه است؟

    یکی از بازی های کارتی است که به طور معمول با یک بسته کارت استاندارد ۵۲ تایی انجام می‌ شود و در خیلی از کشورهای خاورمیانه محبوب است.

  2. با چه تعداد نفرات می توان به انجام بازی تریکس پرداخت؟

    بهتر است بدانید این بازی کارتی تنها با چهار بازیکن قابل انجام است.

  3. در کدام کشورهای خاورمیانه بازی تریکس محبوب است؟

    این بازی در خیلی از کشورهای خاورمیانه از جمله اردن، کویت، عربستان سعودی، لبنان، فلسطین، سوریه و امارات متحده عربی محبوب است.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]