یکی از تیم های خوب کشور آلمان باشگاه وولفسبورگ است. این تیم سال های زیادی در لیگ برتر کشور آلمان یعنی بوندسلیگا حضور داشته است و عملکرد خوبی را از خود به نمایش گذاشته است. فوتبال در تمام کشور ها محبوب است و پر طرفدار ترین ورزش جهان به شمار می آید. همه جوانان و نوجوانان اوقات تفریح خود را به بازی فوتبال می پردازند و کمتر کسی هست که تا به حال فوتبال بازی نکرده باشد.

تاریخچه تیم وولفسبورگ

شرح تاریخچه تیم وولفسبورگ به چه صورت است؟

باشگاه وولفسبورگ واقع در یکی از شهر های ایالت نیدرزاکسن است. باشگاه وولفسبورگ زیر مجموعه ی شرکت موفق ساخت ماشین آلمانی یعنی فولکس واگن می باشد. یکی از دلایل موفقیت این تیم هم داشتن حمایت خوب از طرف این شرکت خودرو سازی می باشد. از آنجایی که این شرکت در عرصه ی خودروسازی در کشور آلمان موفق است توانسته به خوبی این تیم را حمایت کند و دلیل تداوم و پایدار بود عملکرد خوب باشگاه وولفسبورگ می باشد.

در ۱۲ سپتامبر ۱۹۴۵ این باشگاه تاسیس شد. در ابتدای کار خود بازیکنان جوان و خوبی را به خدمت گرفت و در سطوح پایین به بازی پرداخت. این باشگاه در مرور زمان رشد خوبی کرد و کم کم قدرتمند تر شد و نتایج بهتری نسبت به دوره های قبول خود کسب می کرد. این روند صعودی باشگاه وولفسبورگ باعث شد تا این باشگاه هر چند سال به رده های بالا تری صعود کند و روند صعودی خوبی را داشته باشد.

موفقیت های باشگاه ولفسبورگ

باشگاه وولفسبورگ یکی از باشگاه های با ثبات لیگ آلمان است. وولفسبورگ از زمان صعود خود به بوندسلیگا با تلاش و تدبیر خود مسئولین این تیم توانست به خوبی جایگاه خود را در لیگ برتر آلمان حفظ کند و کم کم خود را به عنوان تیم های نام دار و خوب نیز معرفی نماید. یکی از بزرگ ترین موفقیت های وولفسبورگ حفظ خود در سال های اولیه در بوندسلیگا و پس از آن هر سال بهتر کردن عملکرد خود و ثبیت جایگاه قبلی و بهبود آن در فصل های بعد بود.

این عملکرد خوب را باشگاه وولفسبورگ مدیون داشتن کادر فنی و مدیریتی خوب خود هستند. این باشگاه به خوبی تیم خود را زیر نظر می گیرند و نقاط ضعف و قوت تیم خود را به خوبی مورد بررسی و آنالیز قرار می دهند و همین موضوع باعث می شود که به خوبی آگاه باشند که تیم در شرایط کنونی به چه چیزی برای رشد و قدرتمند تر شدن نیاز دارد و چه چیزی تیم را از مسیر پیشرفت منحرف می کند.

باشگاه وولفسبورگ در فصل ۲۰۱۵_۲۰۱۴ قهرمان دی اف بی پوکال شده است. در قهرمانی باشگاه وولفسبورگ در بوندسلیگای آلمان اشکان دژاگه بازیکن خوب کشورمان نیز حضور داشت در این سال هدایت تیم وولفسبورگ را فیلیکس ماگات سرمربی مشهور و نام آشنای آلمانی به عهده داشت. در این فصل عملکرد باشگاه وولفسبورگ ستودنی و فرای انتظار همگان بود.

باشگاه وولفسبورگ در این فصل عملکرد فوق العاده ای را از خود به جای گذاشت و تیم بسیار منسجم و یک پارچه ای بود. دلیل این عملکرد فوق العاده دقت نظر مربی کار کشته ی این تیم در انتخاب بازیکنان تیمش بود که باعث شد تیمی یه دست وارد میدان شود. در نهایت وولفسبورگ توانست با این سرمربی در میان حیرت تیم های بزرگی مانند بایرن مونیخ و دورتموند جام قهرمانی بوندس لیگای آلمان را بالای سر ببرد و قهرمانی رویایی خود را جشن بگیرید‌.

آنالیز نتایج وولفسبورگ

آنالیز نتایج وولفسبورگ

این باشگاه عملکرد کلی خوب و قابل قبولی را از خود به نمایش گذاشته است. از اولین سالی که این باشگاه پا به بوندسلیگا گذاشته است؛ توانسته سال به سال نسبت به فصل قبل عملکرد خود را بهتر کند و خود را در جایگاه بهتری قرار دهد. این تیم تقریبا هر سال بعد از پایان فصل با آنالیز دقیق عملکرد خود و نتایجی که به دست آورده نقاط قوت و ضعف خود را شناسی می کند و برای پوشش نقاط ضعف خود دست به جذب بازیکنان خوبی می زند و هر سال نقاط ضعف خود را با خرید های خوبی که انجام می دهد پوشش داده و نقاط قوت خود را نیز حفظ می کند. همین عملکرد باشگاه وولفسبورگ باعث شده است تا این باشگاه هر ساله نسبت به عملکرد قبلی خود پیشرفت داشته باشد.

در ابتدای کار این باشگاه در بوندس لیگا عملکرد آن ها به نحوی بود که جزء تیم های مطرح این لیگ محسوب نمی شدند و تنها در حدی بود که می توانستند خود را در بوندسلیگا نگه دارند و به لیگ های پایین تر سقوط نکنند اما همین عملکرد نیز بسیار قابل ستایش بود. بعد از گذشت چند سال روند تکاملی این باشگاه شروع شد و آن ها توانستند با مدیریتی خوب و با استفاده ی درست از میزان سرمایه ای که دارند هر سال تعداد از نقاط ضعف تیم خود را پوشش دهند و خود را قوی تر از فصل قبل کنند.

پنج بازیکن برتر وولفسبورگ

پنج بازیکن برتر وولفسبورگ چه کسانی هستند؟

نیما خواجه دهی

این بازیکن ایرانی یکی از بازیکنانی بود که فرصت حظور در باشگاه وولفسبورگ را از آن خود کرد. باشگاه از عملکرد این بازیکن راضی بود و توانست آمار قابل قبولی را در مدت حضورش ثبت کند.

کیارش کاویانی

از بازیکنان ایرانی دیگری که این باشگاه جذب کرده است می توان به کیارش کاویانی اشاره کرد. سبک بازی این بازیکن با این باشگاه سازگار بود و همین باعث شد که باشگاه در صدد جذب این بازیکن خوب در بیاید.

اشکان دژاگه

سرشناس ترین خرید ایرانی باشگاه اشکان دژاگه بود. این بازیکن که سابقه ی کاپیتانی تیم ملی کشورمان را دارد در باشگاه عملکرد بسیار خوبی را از خود به نمایش گذاشت و از مهره های اصلی باشگاه به شمار می رفت. در سال های حضور او بالاخره وولفسبورگ توانست جام قهرمانی بوندسلیگا را از آن خود کند و این تنها باری بود که به این مهم دست یافت و اشکان دژاگه در این کار بزرگ نقش موثری داشت.

یولیان دراکسلر

این بازیکن مطرح آلمانی که سابقه ی بازی در تیم ملی آلمان را نیز داشته است یکی از بازیکنان مطرح این باشگاه بود. او در این باشگاه به دلیل عملکرد خوبی که داشت به شدت مورد توجه تیم های بزرگ دیگر قرار گرفت و باعث شد به شهرت برسد و در نهایت توانست قرارداد خوبی با باشگاه psg امضا کند.

جان آنتونی بروکس

این بازیکن آمریکایی آلمانی از مدافعان خوب باشگاه وولفسبورگ است. این بازیکن در سال ۲۰۱۷ از هرتابرلین به این باشگاه آمد و عملکرد خوبش باعث شد تا در این باشگاه به عنوان مهره های اصلی و ارزشمند باشگاه شناخته شود و جای خود را در تیم اصلی ثبیت کند.

مربی وولفسبورگ کیست؟

الیور گلانسر سرمربی کنونی باشگاه وولفسبورگ می باشد. این سر مربی متولد سال ۱۹۷۴ است و خود بازیکن فوتبال بوده است. گلانسر در دوران بازیگری در پست دفاع فعالیت می کرده و اصالتا اهل اتریش است. این سرمربی از سال ۲۰۱۹ به این باشگاه پیوست و تقریبا بلافاصله بعد از پیوستن او به این باشگاه ویروس کرونا باعث به تعلیق در آمدن بازی های فوتبال در سراسر جهان شد.

پیش بینی وولفسبورگ در لیگ بوندسلیگا

گران قیمت ترین خرید وولفسبورگ چه کسی بود؟

گران قیمت ترین خرید این باشگاه تاکنون یولیان درکسلر بوده است که با مبلغ چهل و سه میلیون یورو از شالکه به خدمت گرفته شده است و پس از آن با اختلاف آندره شورله در جایگاه دوم است که با قیمت سی و دو میلیون یورو از باشگاه چلسی خریداری شده است. اما همان طور که گفتیم باشگاه وولفسبورگ خرج های بیهوده و بازیکنان بی بازده به خدمت نمی گیرد و هر دوی این بازیکن ها عمل کرد بسیار خوبی در این تیم داشتن و در کسب نتایج مثبت این تیم نقش به سزایی را ایفا کرده اند.

گرگ های قلعه ی سبز لقب تیم وولفسبورگ است؟!

این باشگاه به گرگ های قلعه ی سبز معروف است و دلیل این نامگذاری چیزی نیست به جز اینکه این باشگاه در ابتدای نام خود ولف دارد و این معنی گرگ را می دهد و همچنین لباس اول این باشگاه به رنگ سبز می باشد و این موضوع باعث شده تا به آن ها لقب گرگ های قلعه ی سبز را بدهند.

پیش بینی وولفسبورگ در لیگ بوندسلیگا

برای پیش بینی وولفسبورگ باید بدانید که این تیم همیشه در این سال های اخیر عملکرد خوبی را در بوندسلیگا از خود به جای گذاشته است. این باشگاه همیشه جزء تیم های مطرح لیگ به حساب می آید و در سال های اخیر معمولا در بین ده تیم برتر کشور بوده و در تلاش برای کسب سهمیه های اروپایی می باشد. باشگاه وولفسبورگ توانست در سال دو هزار و هشت قهرمانی بوندسلیگا را تجربه کند که این تنها باری بود که این باشگاه به این مهم دست یافت و پس از آن هیچ گاه نتوانست این موفقیت خود را تکرار کند.

معمولا این باشگاه در هر دوره سعی دارد تا خود را نسبت به دوره ی قبل قوی تر کند و نقاط ضعف کمتری از خود نشان دهد. در این فصل هم تاکنون عملکرد به نسبت قابل قبولی را از خود به جای گذاشته است و باید منتظر ماند تا ببینیم در ادامه ی لیگ چه خواهد کرد. در این مورد توصیه می کنیم که با مطالعه آموزش شرط بندی فوتبال و انتخاب سایت پیش بینی فوتبال برای خود شرایطی به مراتب ویژه تر را رقم بزنید.

عملکرد وولفسبورگ در جام حذفی آلمان چگونه بود؟

در جام حذفی آلمان باشگاه سعی بسیاری برای رسیدن به مراحل پایانی دارد اما بسیار کم این اتفاق می افتد که بتواند در بین چهار تیم آخر جام حذفی آلمان باشد و یا اینکه خود را به دیدار پایانی برساند. این باشگاه تاکنون فقط یک بار موفق به کسب جام قهرمانی جام حذفی آلمان شده است که دقیقا در همان سال هم توانست فاتح سوپر کاپ آلمان شود و سال بسیار خوبی را برای خود و هواداران این باشگاه رقم بزند. در جام حذفی عملکرد و پیشروی این تیم بسته به قرعه کشی و جدول مسابقات دارد.

اگر شانس با آن ها یار باشد و به سد بزرگان آلمان و غول های پر ستاره ی آلمان نخورند می توانتد تا جای خوبی از این جام ادامه دهند و خود را به دیدار پایانی نزدیک کنند. اما اگر شانس با آن ها یار نباشد و به قرعه ی سختی بخورند و در همان ابتدا به تیم های قدر آلمان بر خورد کنند و مجبور باشند در همان مراحل ابتدایی در برابر تیم های بزرگی همچون بایرن مونیخ و دورتموند صف آرایی کنند؛ شانس بسیار کمی برای صعود و رساند خود به مراحل پایانی این جام دارند.

وولفسبورگ در جام حذفی آلمان

عملکرد وولفسبورگ در لیگ قهرمانان اروپا به چه شکل بود؟

وولفسبورگ آلمان در لیگ قهرمانان حضور داشته است. وولفسبورگ تیم خوبی است اما بازیکنان وولفسبورگ در حد تیم های بزرگ اروپا نیستند و بازی وولفسبورگ با تیم رئال نشان دهنده تفاوت آن ها با سطح اول فوتبال دنیا بود. رئال ۳ وولفسبورگ صفر عملکرد وولفسبورگ ستودنی است زیرا تفاوت زیادی با تیم های پرستاره دارد. باشگاه فوتبال وولفسبورگ هنوز تا رسیدن به تیم های مطرح دنیا فاصله ی زیادی دارد.

آشنایی با سبک بازی این تیم در مسابقات

این باشگاه در مسابقات کاملا با برنامه و از پیش تعیین شده بازی می کنند. همیشه تیم حریف را آنالیز کرده و بسته به تیم حریف برای هر بازیکن وظایفی تعیین می شود و بازیکنان باید دقیقا طبق همان دستورالعمل ها و کار هایی که قبلا تمرین شده است عمل کنند. این سبک بازی به شدت مربی محور است و تکیه بر بازیکن خاصی ندارد. دلیل عملکرد خوب این تیم هم همین سبک بازی است.

وولفسبورگ کجاست

وولفسبورگ ویکی پدیا را اگر چک کنید خواهید دید که این تیم واقع در نیدرزاکسن یکی از ایالت های آلمان است و در آن منطقه به شدت شناخته شده است و هواداران زیادی را به خود اختصاص داده است. بازی هایی که در این منطقه انجام می شود پر از تماشاگران پر شود این تیم می شود که به تشویق تیم محبوب خود می پردازند.

وولفسبورگ قهرمان بوندسلیگا

باشگاه وولفسبورگ در سال ۲۰۰۸ توانست قهرمانی بوندسلیگا را تجربه کند و این خارج از انتظار حتی هواداران خودشان بود. پخش زنده بازی وولفسبورگ در آن زمان بیش از هر زمان دیگری بازدید داشت و همه ی فوتبال دوستان از عملکرد فوق العاده ی این تیم در آن سال متعجب بودند. این قهرمانی مانند رویایی بود برای این تیم که به حقیقت پیوست.

سوالات متداول

در چه سالی این باشگاه قهرمان بوندسلیگا شد؟

در سال ۲۰۰۸ قهرمان شد.

کدام بازیکن ایرانی در زمان قهرمانی همراه این تیم بود؟

اشکان دژاگه همراه این تیم بود.

این تیم از آن کدام کارخانه می باشد؟

از آن فولکس واگن است.

گران قیمت ترین فروش باشگاه چه کسی است؟

دیبروینه گران ترین فروش باشگاه است.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]