برای اولین بار رکورد شنا ۱۰۰ متر توسط (World Aquatics) که قبلاً با نام FINA شناخته می شد، تأیید شده است. پس از آن خیلی از شناگران در تلاش بودند تا بتوانند در مسابقات شنا این رکوردهای شنا را جا به جا کنند و به نام خود به ثبت برسانند.

چه کسی رکورد جهانی مردان در مسافت 100 متر شنا را در اختیار دارد؟

چه کسی رکورد جهانی مردان در مسافت ۱۰۰ متر شنا را در اختیار دارد؟

برای اولین بار رکوردهای ورزشی در شنا توسط (World Aquatics) که قبلاً با نام FINA شناخته می شد، نهاد حاکم بین المللی شنا، تأیید شد. حال بهتر است بدانید که رکورد شنا ۱۰۰ متر در مردان در دست دیوید پوپوویچی می باشد. لازم به ذکر است که رکورد ها را می توان در استخر های شنای طولانی (۵۰ متر) و یا مسیر کوتاه (۲۵ متر) ثبت کرد.

دیوید پوپوویچی شناگر اهل رومانی

دیوید پوپوویچی (David Popovici) در ۱۵ سپتامبر ۲۰۰۴ به دنیا آمده است و شناگر اهل رومانی می باشد. او در مسابقات کشوری و بین‌ المللی در مجموع برندهٔ هشت مدال طلا و دو مدال نقره شده‌ است. هم چنین دیوید هم اکنون رکورد جهانی مردان در مسافت ۱۰۰متر شنا را در اختیار دارد.

در چه سالی و کجا آخرین رکورد جهانی ۱۰۰ متر شنا برای زنان به ثبت رسیده است؟

ورزش شنا در حال حاضر طرفداران بسیار زیادی دارد و این موضوع باعث شده تا علاوه بر مردان، بانوان زیادی نیز در این رشته به صورت حرفه‌ ای مشغول به فعالیت شوند و حتی خیلی از آن ها توانسته اند با تلاش و پشتکار رکوردهای گینس را در این زمینه جا به جا کنند و به نام خود به ثبت برسانند. حال شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید سارا شوستروم ۴ رکورد انفرادی جهان در شنای زنان را در اختیار دارد.

ثبت آخرین رکورد

هم چنین سارا شوستروم در ۱۳ مارس ۲۰۱۴ فینا رسماً توانست آخرین رکورد جهانی ۱۰۰ متر شنا برای بانوان را به ثبت برساند.

کدام کشورها بیشترین رکورد شنا ۱۰۰ متر را در تاریخ کسب کرده‌ا ند؟

شنا یکی از ورزش‌ های آبی است که ورزشکاران با شنا کردن در آب به رقابت می‌ پردازند و در حال حاضر این ورزش بسیار پرطرفدار و محبوب می باشد. بهتر است بدانید که شنای مردان در سال ۱۸۹۶ بخشی از برنامه رسمی بازی های المپیک تابستانی از زمان شروع مدرن بازی ها بوده است و بعد از آن، از سال ۱۹۱۲ بود که رویداد های زنان نیز برگزار شد.

حال ناگفته نماند که در طول این سال‌ ها، خیلی از شناگران در مسابقات شنای ۱۰۰ متر حضور پیدا کردند و حتی رکورد هایی را نیز جا به جا کرده اند و به نام خود به ثبت رسانده اند. این موضوع را هم باید افزود که کشور هایی مانند استرالیا، چین، مجارستان، ایالات متحده آمریکا، بریتانیا و آفریقای جنوبی رکورد شنا ۱۰۰ متر را در تاریخ به ثبت رسانده اند.

چه مواردی بر سرعت یک شناگر در مسابقات 100 متر تاثیر می‌ گذارد؟

چه مواردی بر سرعت یک شناگر در مسابقات ۱۰۰ متر تاثیر می‌ گذارد؟

بهتر است بدانید که مواردی وجود دارد که شناگر با رعایت این موارد می‌ تواند سرعت بیشتری در مسابقات ۱۰۰ متر داشته باشد. در این باره می توان این گونه بیان کرد که ضربات دلفین های خود را تندتر کنید. لگد (از لگن) با استفاده از تمام بدن خود را در حرکت دلفین، بازو های خود را بر روی گوش خود فشار دهید، با دست و سر خود به دیوار دور دست خود را طولانی تر کنید و برخی از موارد دیگر اشاره کرد.

کدام سبک‌ های شنا در مسابقات ۱۰۰ متر دارای رکوردهای جداگانه‌ اند؟

لازم به ذکر است که تا به اکنون رکورد های فراوانی در سبک های شنا به ثبت رسیده است که با دستاورد های قابل توجه ورزشکاران مختلف همراه بوده است. حال به احتمال زیاد می دانید که شنای ۱۰۰ متر: مسیر طولانی (یک استخر ۵۰ متری که دو طول یا یک دور آن برابر با ۱۰۰ متر است). هم چنین به عنوان مسافت المپیک نیز شناخته می شود. حال این موضوع را هم باید افزود که سبک‌ هایی در شنا وجود دارد که در مسابقات ۱۰۰ متر دارای رکوردهای المپیک جداگانه‌ اند.

چه تجهیزاتی می‌ تواند به بهبود عملکرد در رکورد زدن ۱۰۰ متر شنا کمک کند؟

به یاد داشته باشید که تجهیزاتی برای بهبود عملکرد در رکورد زدن ۱۰۰ متر شنا وجود ندارد و تنها گاهی اوقات تغییر لباس‌ های شنا تاثیر گذار است و مواردی وجود دارد که به خود شناگر بستگی دارد. شناگر با دانستن و رعایت این موارد می‌ تواند به بهبود عملکرد در رکورد زدن ۱۰۰ متر شنای خود کمک کند.

در چه مسابقات بین‌ المللی‌ ای رکوردهای 100 متر شنا به ثبت می‌ رسد؟

در چه مسابقات بین‌ المللی‌ ای رکوردهای ۱۰۰ متر شنا به ثبت می‌ رسد؟

اولین رکورد جهانی شنای ۱۰۰ متر آزاد در سال ۱۹۰۵ و توسط فدراسیون بین المللی شنا (FINA) به رسمیت شناخته شد. حال ناگفته نماند که رکورد های جهانی در شنا توسط World Aquatics (که قبلاً با نام FINA شناخته می شد) تایید می شود. شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید در مسابقات کوتاه (۲۵ متر) شنا، هیئت حاکمه جهان رکورد های جهانی را از تاریخ ۳ مارس ۱۹۹۱ به رسمیت می شناسد.

رکورد شنا ۱۰۰ متر در ایران

محمد علیرضایی شناگر بااستعداد ایرانی است که با ثبت رکورد ۱ دقیقه و ۲ ثانیه و ۹۰ صدم ثانیه موفق شد رکورد قبلی (۱ دقیقه و ۷ ثانیه و ۱۴ صدم ثانیه) که متعلق به خودش بود را ارتقا دهد و در حال حاضر رکورد شنای ۱۰۰ متر را در اختیار دارد.

رکورد شنا ۱۰۰ متر در المپیک ۲۰۲۱

بهتر است بدانید که در حال حاضر رکورد المپیک ۲۰۲۱ در ۵۰ و ۱۰۰ متر آزاد در اختیار مک کئون می باشد. این شناگر با استعداد تا به اکنون دستاورد ها و رکورد های فراوانی را در کارنامه حرفه ای اش به ثبت رسانده است.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]