در این قسمت از مقاله می خواهیم درباره ی یکی از افراد ۱۰ بازیکن برتر بسکتبال nba  یعنی بیل راسل صحبت کنیم، برای کسب اطلاعات بیشتر تا انتهای مطالب همراه ما باشید.

بیل راسل کیست ؟

بیل راسل کیست ؟

ویلیام فلتون راسل که به بیل راسل معروف است، در سال ۱۹۴۳ به دنیا آمده است. او یکی از مربی های بسکتبال و هم چنین گزارشگر ورزشی سیاهپوست آمریکایی بازی های بسکتبال می باشد. از اوبه عنوان یکی از اسطوره های بسکتبال یاد می شود، بهتر است که بدانید او اولین سرمربی سیاه پوست تاریخ ان بی ای و هم چنین اولین سیاه پوستی است که وارد تالار افتخاراتی ان بی ای شده است. بیل راسل کمپین های زیادی برای مبارزه با نژاد پرستی و داشتن حق برابر و مساوی آن ها با سایر رنگین پوست ها تشکیل داده است و در این راستا فعالیت های زیادی انجام داده است. او در این باره گفته است که مردم نباید به دلیل رنگ پوست بینشان فاصله و تفرقه بیوفتد، چرا که همه ی آن ها با هم برابر و مساوی هستند و فقط در رنگ پوست متفاوت هستند و این تفاوت نیز یک زیبایی به شمار می رود.

بیوگرافی بیل راسل

ویلیام فلتون راسل که به بیل راسل معروف است، در سال ۱۹۴۳ در لوئیزیانا به دنیا آمده است. او در یک خانواده پر جمعیت به دنیا آمده است، پدرش در یکی از کارخانه های نزدیک شهر لوئیزیانا مشغول به کار بوده و مادرش نیز فروشنده بوده است. بیل راسل درباره ی نوجوانی اش می گوید که همیشه به بازی بسکتبال علاقه ی خاصی داشته است و صبح ها ساعت ۶ و قبل از این که به مدرسه برود به تمرین و بازی مشغول می شده است. هم چنین او گفته است که در نوجوانی و جوانی به دلیل این که قد بلند تری نسبت به سایر دوستان خود داشته است، همیشه به این دلیل دوستانش او را مسخره می کردند، اما بعد از این که او وارد این حرفه شده است، از داشتن قد بلند خود بسیار خوشحال بوده است، او با ۲٫۸ سانتی متر قد در پست سنتر بازی می کرده است.

بیل راسل و همسرش

بیل راسل و همسرش

در یکی از مصاحبه هایی که راسل داشته است درمورد چگونگی آشنایی خود با همسرش بیان کرده است که، او و همسرش از آشنایان خیلی دور هم به شمار می رفته اند که در یکی از مهمانی های دوستان مشترکشان با یکدیگر آشنا می شوند و بعد از چند هفته آشنایی، قرار گذاشتن را شروع می کنند. آن ها بعد از ۱۰ سال دوستی در یک مجلس کاملا خصوصی که فقط دوستان و آشنایان نزدیک آن ها حضور داشته اند ازدواج می کنند.

شایعه جدایی Bill Russell از همسرش

گفته شده است که راسل بعد از این که عاشق دوست دختر خود می شود در یکی از جزایر زیبای، یک خواستگاری رویایی و هم چنین رومانتیک از همسر خود می کند و جواب مثبت را دریافت می کند. اوهمیشه در مصاحبه های خود بیان کرده است که جایگاهی که امروز دارد را مدیون حمایت و پشتیبانی همسرش است و اگر حمایت او نبود هیچ گاه به این جایگاه نمی رسیده است.

مدتی قبل شایعه ای برای این دو زوج محبوب به وجود آمده بود که راسل به همسرش خیانت کرده است و آن ها در شرف جدایی هستند، اما مدت ها بعد این شایعه توسط مدیر برنامه های او رد شد. همسر راسل یکی از زیبا ترین خانم ها است که هم چنین در مسابقات محلی از نظر زیبایی توانسته است جایگاه سوم را کسب کند.

تیم هایی که بیل راسل در آن بازی کرده است

تیم هایی که بیل راسل در آن بازی کرده است

او یکی از بازیکنان معروف بوده که مثل دیگر بازیکنان شاغل در ۵ تیم برتر بسکتبال nba از محبوبیت بالایی بر خوردار است، راسل یکی از حاذق ترین بازکنان سابق بازی بسکتبال درجهان بوده است. از راسل به عنوان بهترین و حاذق ترین مدافع تاریخ بسکتبال یاد می‌ شود. او تنها بازیکنی بود که می ‌توانست ویلت چمبرلین افسانه ای را به راحتی دفاع کند. علاوه بر این، او نفر دوم بهترین ریباند کننده تاریخ بسکتبال محسوب می ‌شود.

تمرینات سخت Bill Russell

جالب است که بدانید تمرینات بیل راسل بسیار سنگین و سخت بوده که هر بازیکنی نمی توانسته است این تمرینات را انجام دهد، او در این باره گفته است من عاشق بازی بسکتبال هستم به همین دلیل از تمرینات زیاد و خاص نه تنها خسته نمی شده ام بلکه برای انجام این تمرینات هیجان زده نیز بوده ام.

سن بیل راسل چقدر می باشد ؟

درمورد زندگی حرفه ای بیل راسل بهتر است که بدانید، او در سال ۱۹۴۶ توانست هدایت تیم معروف بسکتبال بوستون سلتیکز را برعهده بگیرد و به اولین سرمربی سیاه پوست در تاریخ این بازی و هم چنین ان بی ای تبدل شود. راسل در طول سیزده فصل بازی حرفه ای خود در تیم توانست پنج بار عنوان با ارزش ترین بازیکن ان بی ای و هم چنین نه قهرمانی که دو بار آن را به عنوان سرمربی به دست آورد. یکی از افتخارات بزرگ برای او این است که توانست در سال ۱۹۴۷ به عنوان اولین سیاه پوست به تالار افتخارات ان بی ای وارد شود، راسل هم اکنون ۷۴ سال دارد.

قد بلند ترین بازیکن nba

قد بلند ترین بازیکن nba

راسل با ۲٫۰۸ سانتی متر قد در پست سنتر بازی می ‌کرده است و هم چنین او یکی از قد بلند ترین بازیکنان در تیم خود بوده است. جالب است که بدانید او در دوران بازی خود رقابت سختی با ویلت چمبرلین یکی از بازیکنان حاذق پست سنتر آن دوران داشته است، البته هر دو آن‌ ها از بهترین سنترهای تاریخ بسکتبال حرفه ‌ای بوده اند. طرفدارن این بازی در آن زمان همیشه به مقایسه ی ویلت چمبرلین و بیل راسل می پرداختند و برای این مقایسه ها همیشه بین هواداران این دو بازیکن بحث و دعوا بوده است ولی کارشناسان مربوطه در این زمینه گفته اند که راسل نسبت به ویلت چمبرلین از قدرت بدنی بالا تری برخوردار بوده است.

علاقه به نویسندگی

جالب است که بدایند او در کنار حرفه ی اصلی خود به نویسندگی نیز علاقه ی زیادی دارد و در این باره گفته است که اگر به این حرفه وارد نمی شدم حتما تا به الان به یکی از نویسندگان معروف در آمریکا تبدیل می شدم. هم چنین او چندین کتاب نوشته است که یکی از معروف ترین آن ها درباره ی زندگی خودش است، او در سال ۱۹۷۷ زندگی نامه خود را با عنوان زندگی یک مرد خود رأی منتشر کرد. بعد از این که این کتاب منتشر شد خیلی جنجال به پا کرد و توانست در هفته ی اول به فروش خیلی خوبی برسد و خیلی از افراد به تعریف و تمجید از کتاب او پرداختند.

ثروت بیل راسل چقدر می باشد ؟

راسل یکی از بازیکنان معروف و هم چنین مشهور NBA بوده است، که بخاطره عملکرد فوق العاده ای که در مسابقات بسکتبال از خود ارائه می داده است، بسیارمعروف بود. هم چنین راسل با وارد شدن در این حرفه توانسته است ثروت میلیون دلاری برای خود بدست آورد و جزء یکی از پولدار ترین سلبریتی های حال حاضر بشود.

یکی از مجلات معروف دنیا گفته است که او یکی از گران قیمت ترین بازیکنان زمان خود در حرفه ی بسکتبال بوده است که برای هر فصل از مسابقات مبالغ هنگفتی را به عنوان دستمزد دریافت می کرده است. جالب است که بدانید راسل علاقه ی خاصی به نقاشی دارد، به طوری که برای داشتن کلکسیون تابلو های نقاشی خاص هزینه های زیادی را تا به امروز پرداخت کرده است. او در این باره می گوید من علاقه ی زیادی تابلو های نقاشی، مخصوصا نقاشی های داوینچی دارم و برای داشتن آن ها هزینه های زیادی را تا به امروز پرداخت کرده ام.

ثروت بیل راسل چقدر می باشد

سوالات متداول درباره ی بیل راسل

بیل راسل کیست؟

ویلیام فلتون راسل که به بیل راسل معروف است، در سال ۱۹۴۳ به دنیا آمده است. او یکی از مربی های بسکتبال و هم چنین گزارشگر ورزشی سیاهپوست آمریکایی بازی های بسکتبال می باشد. از اوبه عنوان یکی از اسطوره های بسکتبال یاد می شود، بهتر است که بدانید او اولین سرمربی سیاه پوست تاریخ ان بی ای و هم چنین اولین سیاه پوستی است که وارد تالار افتخاراتی ان بی ای شده است.

راسل علاقه به خرید چه چیزی دارد؟

جالب است که بدانید راسل علاقه ی خاصی به نقاشی دارد، به طوری که برای داشتن کلکسیون تابلو های نقاشی خاص هزینه های زیادی را تا به امروز پرداخت کرده است. او در این باره می گوید من علاقه ی زیادی تابلو های نقاشی، مخصوصا نقاشی های داوینچی دارم و برای داشتن آن ها هزینه های زیادی را تا به امروز پرداخت کرده ام.

راسل با انتشار چه کتابی باعث به وجود آمدن حواشی برای خود شد؟

او در کنار حرفه ی اصلی خود به نویسندگی نیز علاقه ی زیادی دارد و در این باره گفته است که اگر به این حرفه وارد نمی شدم حتما تا به الان به یکی از نویسندگان معروف در آمریکا تبدیل می شدم. یکی از معروف ترین آن ها درباره ی زندگی خودش است، او در سال ۱۹۷۷ زندگی نامه خود را با عنوان زندگی یک مرد خود رأی منتشر کرد. بعد از این که این کتاب منتشر شد خیلی حواشی و جنجال به پا کرد و توانست در هفته ی اول به فروش خیلی خوبی برسد و خیلی از افراد به تعریف و تمجید از کتاب او پرداختند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]