بوروس لی یک قهرمان بوکس و ام ام ای (mma جیست) افسانه ای و یک نماد جهانی است که دیگر مثل او و حتی شبیه به او تکرار نمی شود و مانند یک خاطره در ذهن های ما باقی می ماند. دلیل این همه تاثیر گزاری فقط بازی در فیلم ها نبوده است بلکه دلیل این که در تاریخ تکرار نشدنی و خاص است و دیگر شبیه او را به خود نخواهد دید این است که او علاوه بر ستاره ی سینما بودن و رزمی کار قوی و شجاع و نماد یک انسان فرهنگی بودن، مرد فوق العاده و خستگی ناپذیری بود که بر همه ی موانع و مشکلاتی که بر سر راهش بود مقابله کرد و در هر رشته و زمینه ای که شروع به تلاش کردن می نمود موفق می شد.

بیوگرافی بوروس لی

بیوگرافی بوروس لی

بوروس لی در روز بیست و هفتم ماه نوامبر، در سال هزار و نهصد و چهل، چشم به جهان گشود. او در سانفرانسیسکو کشور آمریکا به دنیا آمده است ولی عمر خود را در هنگ کنگ گذرانده است و بزرگ شده ی این شهر می باشد. او بازیگر و هم چنین رزمی کار بوده است و عمر خود را صرف مشغول بودن در زمینه های زیادی کرده است.

او در دانشگاه در رشته های فلسفه و روان شناسی تحصیل نموده است و فارغ التحصیل دانشگاه واشنگتن کشور آمریکا می باشد. او در زمینه های رزمی و دفاع شخصی تدریس می کرده است و یکی از خبره ترین ها در این زمینه بوده است و تاثیر خارق العاده ای در این رشته در قرن بیستم گذاشته است.

مبارزات بوروس لی

زندگی نامه ی بوروس لی به این شکل است که در سال ۱۹۵۸ زمانی که او هجده سال بیشتر نداشت در مسابقات و رقابت هایی که شرکت می کرد به طور عجیبی و با استعداد زیادی تمام رقبا و حریف های خود را که یکی از آن ها قهرمان سه دوره قبل بوده است را در همان مرحله ی اول از دور مسابقه خارج می نمود و قهرمان می شد و جایزه ی قهرمانی را از آن خود می کرد.

زندگی نامه بوروس لی

 زمانی که هجده سال را تمام کرد تصمیم گرفت به آمریکا مهاجرت کرد و به اجبار به خاطر شرایط زندگی اش و برای گذران زندگی مدتی در رستوران و بعد از آن در یک دکه ی روزنامه فروشی مشغول به کار شد.

بعد از این که در امریکا مستقر شد یعنی حدود سال هزار و سیصد و شصت به تدریس هنر های رزمی به غیر از هنر رزمی چینی پرداخت که باید بگوییم این خلاف قوانین هنر رزمی چینی ها بود. بعد از مدت زمان کوتاهی که در این حیطه ی کاری مشغول شد و مهارت کافی و تجربه ی لازم را به دست آورد دو مدرسه و مرکز آموزشی هنر های رزمی تاسیس نمود.

 همسر بروس لی

بوروس لی بعد از اشنایی و علاقه مند شدن به هم کلاسی خود در دانشگاه در همان امریکا، تصمیم به ازدواج گرفت. دختری که او را شیفته ی خود کرده بود لیندا امری نام داشت که حاصل این ازدواج دختری به نام براندون و پسری به نام شاتون بوده است.

 خانواده بروس لی

پدر بوروس لی خواننده ی اپرا بوده است که در زمان خوانندگی در این کشور، صاحب یک فرزند پسر شد که نام او را بوروس لی گذاشت که در مکانی هتل مانند فرزندش به دنیا آمد. بوروس لی دارای دو خواهر و هم چنین دو برادر است و خودش اخرین فرزند این خانواده بوده است. 

بوروس لی واقعی

آیا بوروس لی در واقعیت هم در زندگی واقعی توانایی این که در یک مبارزه ی واقعی و حتی در زندگی شخصی اش مبارز و پیروز واقعی باشد؟

کمتر کسی همانند بوروس لی در روی پرده ی سینما به قدرت و پتانسیل بوروس لی نزدیک شود چه برسد به ان که بخواهد از او پیشی بگیرد. او کسی بود که موفق شد مرز های یک فیلم رزمی را جا به جا کند و یک تعریف دیگری از یک فیلم رزمی و جنگ جویانه ارایه دهد.

استاندارد های جدید و نویی که بوروس لی در این زمینه ارایه کرد هنوز پا بر جا و باقی است و تا همین لحظه هم در ذهن مخاطب ثبت شده است. در فیلم های او بوروس لی شخصی شجاع و مسلط بر مهارت های رزمی و خطرناکی بود که توانایی هایش همه را شگفت زده می کرد.

اما او در دنیای واقعی آن قدر خطرناک نبود و به علاوه شیوه و علت مرگش بسیار او را نا امید و نا توان ساخت و قدرت جسمی و فیزیکی او رو به تحلیل رفت. بعد از مرگ او در دنیای واقعی خیلی از اطرافیان او از قدرت جسمی و اخلاق خوب او سخن گفته اند که نمونه های آن را می توانیم در فضای مجازی ببینیم.

بوروس لی جنگجو

بوروس لی جنگجو

بوروس لی در سال ۱۹۶۴ در کلاس های کاراته و تکواندو نمایشی که در در مسابقات کاراته نمایشی در آمریکا برگزار می شد شرکت کرد و با نمایش حرکات به صورت سرعتی و حرفه ای و قدرتی نامش بر سر زبان ها افتاد.
  در همان زمانی که او کارگردان یکی از فیلم ها که نمایش حرکات او را می دید، ملاقات کرد از او درخواست شد که در سریالی به نام زنبور عسل بازی کند و بوروس لی هم درخواست او را قبول کرد. بوروس لی به خاطر شرایط پدرش و به کمک او تجربه ی بازی در چند سریال مختلف را داشته است که همه فیلم های متعلق به هنگ کنگ بودند.

فیلم بوروس لی

مدتی بعد از این که او در چند فیلم هنر نمایی کرد و تجربه ی بازیگری بسیار زیادی پیدا کرد به هنگ کنگ بازگشت ک با فیلم هایی که در ان بازی کرد شهرت زیادی کسب کرد. فیلم هایی مانند رییس بزرگ و ضربه ی نهایی و راه اژدها که تمامی این فیلم ها رکورد فروش را زدند.
 

بوروس لی در همین دورانی که مشغول بازیگری بود ایده ی ساخت یک شرکت فیلم سازی را در ذهن داشت و آن را عملی کرد. در دوران بازیگری او این شرکت فیلم سازی را تاسیس کرد با نام کنکورد شروع به فعالیت کرد و با بازی اژدها وارد می شود به شهرت جهانی دست پیدا کرد که در سال ۱۹۷۳ رخ داد. بروسلی در روز بیستم ماه ژوئیه سال ۱۹۷۳ بعد از یک خواب عمیق به کما رفت و با تلاش پزشکان مختلف که برای زنده ماندن و احیای او انجام دادند نتوانست به زندگی بازگردد. در آن زمان شایعات مختلفی از قتل عمدی، و زهر آلود کردن غذای او به گوش می رسید.

بوروس لی اژدها وارد می شود

حضور در فیلم خشم اژدها

بوروس لی در این فیلم مبارزه با مواد مخدر را در دست دارد و ماموریت های زیادی را به انجام می رساند که در این جریان، به‌طور ناگهانی با مسبب و بانی قتل خواهرش مواجه می شود و او را وارد داستان تازه ای می کند. بعد از آن که قضیه را متوجه شد همراه با دو استاد رزمی کار به جزیره ی این باند مواد مخدر سفر می کند و ….

بوروس لی اژدها وارد می شود

اژدها وارد می شود که در زبان انگلیسی Enter the Dragon نام دارد اسم فیلمی می باشد که بوروس لی در ان نقش افرینی کرده است و در ان درخشیده است. این فیلم به کارگردانی رابرت کلوز و با نقش افرینی بوروس لی و جان ساکسون و جیم کلی می باشد که در سال هزار و نهصد و هفتاد و سه به پرده سینما رفت و اکران شد. از این فیلم به عنوان یک شاهکار یاد می شود.

علت مرگ پسر بروسلی

علت مرگ پسر بروسلی

زمانی که بوروس لی فوت کرد تنها پسر او فقط هشت سال سن داشت که مدت ها بعد حدودا بیست سال بعد به دلیل نا مشخص و مشکوکی فوت کرد یعنی زمانی که بیست و هشت سال سن داشت، قبر او را در کنار قبر پدرش قرار دادند‌.

دانلود زیرنویس فارسی فیلم bruce lee_the fighter 2015

فیلم bruce lee the fighter به معنی بوروس لی جنگنده محصول سال دو هزار و پانزده یا همان ۱۳۹۴، توسط کشور هند می باشد. که کارگردانی ان اقای سرونا ویتلا می باشد و در همان کشور هند به اکران رسیده است و امتیاز این فیلم ۵ و نیم از ده می باشد.

دانلود فیلم bruce lee the fighter

دانلود فیلم bruce lee the fighter

یک زن آرمان گرا و توان مند به اشتباه و از روی یک بی دقتی مردی بدل کار را به عنوان پلیس اشتباه می گیرد و سعی می کند به همراه او با جرم و جنایت ها مبارزه کند و در مقابل ان ها بایستد. ژانر این فیلم عاشقانه است.

سوالات متداول

  1. بوروس لی در چه فیلم هایی بازی کرده است؟

    او در فیلم های معروفی مانند راه اژدها، رییس بزرگ، ضربه نهایی و راه اژدها و اژدها وارد می شود بازی کرده است که تمامی این فیلم ها رکورد فروش زده است و به شهرت جهانی دست پیدا کرده اند.

  2. خانواده ی بوروس لی دارای چه شرایطی بوده اند و چند فرزند دارد؟

    بوروس لی در یک خانواده ی ۵ نفره متولد شد که پدر او در ان هنگام در امریکا زندگی می کرده است ک او فرزند اخر این خانواده است. او دارای دو فرزند بود.

  3. علت مرگ پسر بوروس لی چه بوده است؟

    علت مرگ او هنوز مشکوک است و علت مشخصی نداشت.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]