کلاب هاوس یا همان clubhouse چیست؟ دنیای تکنولوژی همیشه نقش پر رنگی را در زندگی تک تک مردم جهان ایفا کرده است. به گونه ای که بسیاری از زندگی ها، به وسیله تکنولوژی دست خوش تغییرات بزرگی شده اند. دنیای ارتباطات، امروزه نخستین حرف را در تکنولوژی می زند. همین امر موجب شده تا اپلیکیشن ها و نرم افزار های هوشمندی طراحی شوند.

تا ارتباط میان کاربران را در هر کجای جهان برقرار کنند. کلاب هاوس از اپلیکیشن های ارتباطی است که به تازگی روانه باز شده و در مدت زمان اندکی که از انتشار آن می گذرد، توانسته جایگاه بسیار ویژه ای را در میان مردم برای خود به ارمغان آورد. در ادامه به پرسش متداول “کلاب هاوس چیه؟” پاسخ خواهیم داد و ضمن معرفی کامل این نرم افزار، کاربرد ها و ویژگی های منحصر به فرد آن را نیز بازگو خواهیم کرد.

کلاب هاوس چیست

کلاب هاوس چیست؟

برنامه کلاب هاوس نامی است که در ماه های اخیر توسط سلبریتی ها بسیار بر سر زبان ها افتاد و کاربران بسیاری با قابلیت های این نرم افزار جدید، جذب و شیفته آن شده اند. اپلیکیشن های ارتباطی و اجتماعی، سال های متعددی است که جایگاه ویژه ای نزد مردم جهان دارند. به گونه ای که طراحان این گونه از نرم افزار ها در رقابت شدیدی برای تولید یک پلتفرم جدید تر قرار گرفته اند. هر روز برنامه های مختلفی طراحی می شوند. یک روز فیس بوک در صدر پلتفرم های اجتماعی قرار داشت.

تا این که اینستاگرام قدرت را در دست گرفت. در کنار اینستاگرام، اپلیکیشن تیک تاک نیز تا حدودی شناخته و مطرح شد. اما امروزه صحبت از برنامه جدیدی به میان آمده که اوج قدرت را در برقراری ارتباط کاربران به کار گرفته است. در ماه آپریل سال ۲۰۲۰ اپلیکیشن جدیدی به نام کلاب هاوس منتشر گردید. این اپلیکیشن، تنها در یک ماه بعد توانست با ۱۰ میلیون سرمایه خود، به اندازه ۲ میلیون دلار سهام شرکت مشهوری به نام اندریسن هورویتس را خریداری کند که این امر در افزایش محبوبیت این اپلیکیشن نوظهور تاثیر بسزایی داشت.

کلاب هاوس نرم افزاری است که در آن می توانید به صورت زنده به گفت و گو بپردازید. فضای این پلتفرم به گونه ای طراحی شده که در آن می توانید در اتاق های جداگانه که اصطلاحا به آن روم گفته می شود، در بحث های مختلف شرکت کنید. این روم ها را می توانید خودتان تشکیل دهید و یا می توانید در روم هایی که کاربران دیگر تشکیل داده اند، عضویت پیدا کنید.

در این اپلیکیشن امکان مشاهده کاربران به صورت تصویری نیست و تنها می توانید به صورت وویس در آن به صحبت و گفت و گو بپردازید. تنها قابلیت این اپلیکیشن این است که می توانید در بحث ها با اجازه مدیران هر روم صحبت کنید. در واقع مدیر ها میکروفن شما را وصل می کنند و می توانید به صورت زنده در مورد موضوع رومی که در آن عضو شده اید، به صحبت بپردازید. نکته جالب در مورد این نرم افزار، این است که ۶۰۰ هزار کاربر تنها از آپریل تا دسامبر ۲۰۲۰ در این اپلیکیشن عضو شده اند.

دانلود نرم افزار کلاب هاوس

دانلود نرم افزار کلاب هاوس

برنامه کلاب هاوس چیست؟ سوالی بود که در ماه های اخیر و هم اکنون نیز ذهن بسیاری از کاربران فضا های مجازی را به خود مشغول کرده است. کلاب هاوس از آپریل سال ۲۰۲۰ روانه بازار شد و تا کنون نیز بحث معرفی آن به کاربران، بسیار داغ است. این اپلیکیشن برای افرادی مناسب است که تمایل زیادی به شرکت درون بحث ها دارند.

هر چند که می توانید حتی در روم ها به گفت و گو نیز نپردازید و تنها یک شنونده باشید. به هر حال این برنامه می تواند برنامه مفیدی باشد. زیرا که بسیاری از چهره های دنیای سیاست و حتی تکنولوژی اکانت های خود را در این نرم افزار راه اندازی کرده اند و این امر مزیت بزرگی برای کلاب هاوس به حساب می آید. زیرا که به نوعی برای عضویت در این اپلیکیشن تبلیغات انجام شده است. گفته می شود که این اپلیکیشن پنج میلیون دانلود را تنها تا آغاز سال ۲۰۲۱ در کارنامه خود ثبت کرده است. این حجم از دانلود این نرم افزار، نشان از محبوبیت شدیدش دارد.

به گونه ای که در همین ابتدای کار به آن لقب تک شاخ را در میان اپلیکیشن های دیگر داده اند. باید ذکر کرد که نرم افزار کلاب هاوس تنها بر روی گوشی هایی قابل نصب است که از سیستم عامل ios بهره مند می باشند. در واقع و به زبان ساده تر، کلاب هاوس هم اکنون تنها مخصوص آیفون بازان می باشد. این اپلیکیشن را می توانید از اپ استور و گوگل پلی به راحتی دانلود کنید. پس از نصب آن بر روی سیستم ios، با اخطاری رو به رو می شوید که نشان دهنده ارائه دعوت نامه خود به این نرم افزار می باشد.

پلتفرم استفاده از دعوت نامه در نرم افزار ها، قبلا در فیس بوک نیز به چشم می خورد. به همین دلیل برای این که بتوانید وارد این نرم افزار بشوید و در روم ها شرکت کنید، حتما باید از طریق یکی از دوستانی که اکانت خود را در کلاب هاوس ساخته است، دعوت بشوید. با ارائه دعوت نامه مخصوص خودتان، به راحتی می توانید اکانت خود را در کلاب هاوس ثبت کنید و پس از آن برای دیگر افراد، دعوت نامه ارسال نمایید. به احتمال زیاد در آینده ای نزدیک سیاست استفاده از دعوت نام برای این اپلیکیشن حذف خواهد شد و دسترسی به آن برای همه افراد بدون نیاز و استفاده از دعوت نامه امکان پذیر خواهد شد. این اپلیکیشن به دلیل این که به تازگی وارد دنیای ارتباطات شده، هم اکنون با باگ ها و مشکلاتی رو به رو است که این موارد نیز در آینده ای نزدیک برطرف خواهد شد. آینده این نرم افزار بسیار روشن است. به طوری که می تواند رقیب قدری در برابر اینستاگرام باشد.

کلاب هاوس برای ویندوز

امروزه کلاب هاوس سر تیتر تمام اخبار مرتبط با تکنولوژی قرار گرفته است. این اپلیکیشن مانند اپلیکیشن های اینستاگرام، تیک تاک و … یک راه ارتباطی میان مردم سراسر جهان ایجاد کرده است. ارتباط های صوتی و تصویری امروزه بیش از روز های دیگر مورد استقبال قرار گرفته می باشد. زیرا که شیوع ویروس کرونا، بسیاری از سمینار ها و ملاقات های مهم را تعطیل کرده است.

از این رو چهره های شاخصی مانند بیل گیتس، ایلان ماسک، مارک زاکربرگ و … وارد این فضای ارتباطی مجازی شده اند و به دنبال آن ها، کاربران بسیاری به این اپلیکیشن روی آوردند. نسخه اصلی این اپلیکیشن تنها بر روی سیستم عامل ios قابل نصب می باشد. پس به طور کلی نسخه ای برای ویندوز و مک، توسط طراحان این برنامه ارائه نشده است. با این حال هنگامی ‌که طراحان نرم افزار کلاب هاوس با موج شدید استقبال مردم از اپلیکیشن طراحی شده شان رو به رو شدند، به فکر طراحی نسخه های دیگر این نرم افزار فرو رفتند.

به گونه ای که گفته می شود به زودی نسخه اصلی این برنامه برای سیستم های ویندوز و مک، روانه بازار خواهد شد. البته لازم به ذکر است که نسخه های غیر رسمی از نرم افزار کلاب هاوس نیز منتشر شده است. می توانید با دانلود این نسخه های غیر رسمی، کلاب هاوس را بر روی سیستم عامل های ویندوز و مک نیز نصب کنید. بهتر است برای این کار ابتدا از برنامه هایی به نام برنامه های شبیه ساز استفاده کنید. برای این منظور می توانید برنامه Bluestacks را دانلود کنید تا فضای اندروید را در سیستم کامپیوتر خود شبیه سازی کنید. سپس می توانید از نسخه غیر رسمی و ایرانی کلاب هاوس اندروید، در سیستم ویندوز و مک استفاده نمایید.

کلاب هاوس اندروید

کلاب هاوس برای اپل

همان طور که در مطالب پیشین ذکر کردیم، کلاب هاوس نرم افزاری است که به صورت کاملا اختصاصی برای افراد دارای گوشی های آیفون طراحی شده است. این اپلیکیشن که در ماه آپریل سال ۲۰۲۰ در اختیار قرار گرفت، به سرعت جایگاه ویژه ای را برای خود به ارمغان آورد. این اپلیکیشن در حال حاضر تنها بر روی سیستم عامل ios قابلیت نصب دارد.

لازم به ذکر است که تا کنون ۵ میلیون ‌اکانت در این نرم افزار راه اندازی شده است. که حضور چهره های مشهوری مانند ایلان ماسک در میان آن ها به چشم می خورد. پلتفرم این نرم افزار به صورت اختصاصی بر روی صوت کاربرد دارد. به همین دلیل به عنوان اپلیکیشنی خاص از آن نام برده می شود. برگزاری سمینار هایی که در دوران همه گیری کرونا لغو شد، در این برنامه برگزار می شود و توانسته نگاه کاربران را به این گونه مباحث جلب کند.

امروزه نصب نرم افزار کلاب هاوس برای آیفون به یکی از واجبات سیستم های ios تبدیل شده است و اکثریت آیفون دار ها اقدام به نصب این نرم افزار کرده اند. برای استفاده از کلاب هاوس در گوشی های آیفون تنها کافی است که این برنامه را از طریق اپ استور و یا گوگل پلی دانلود کنید. پس از نصب آن، برای وارد شدن و ساخت اکانت خود به یک دعوت نامه نیاز دارید. که باید آن را از دیگر کاربران فعال در کلاب هاوس دریافت نمایید. از این رو برخی چهره ها برای این که دیگران بتوانند در کلاب هاوس عضو شوند، اقدام به فروش دعوت نامه می کنند.

این اقدام موجب شده است که طراحان کلاب هاوس تصمیم بگیرند تا به زودی شرایط دعوت نامه را از این برنامه حذف کنند. تا از این گونه سواستفاده گری ها جلوگیری شود. البته گفته می شود که هر عضو فعال در نرم افزار کلاب هاوس تنها می تواند دو لینک دعوت نامه را دریافت کند و به کاربران دیگر انتقال دهند.

کلاب هاوس اندروید

پس از این که استقبال از پلتفرم صوتی نرم افزار کلاب هاوس زیاد شد، بسیاری از چهره تصمیم گرفتند تا نسخه دیگری از این اپلیکیشن را برای سیستم عامل های اندروید نیز طراحی کنند. اما باید توجه داشته باشید که همچنان نسخه اصلی کلاب هاوس برای اندرویدی ها در دسترس نیست و طراحان آن اعلام کرده اند که در آینده ای نزدیک، این نرم افزار برای سیستم عامل های غیر از ios نیز در دسترس قرار می گیرد.

با این حال برخی از طراحان اپلیکیشن ها با انجام تغییراتی در برنامه نویسی این اپلیکیشن، نسخه های غیر رسمی آن را نیز طراحی کرده اند. به این نسخه ها که اصطلاحا نسخه کلاینت می گویند، بر روی گوشی های همراه اندروید نیز قابلیت نصب دارد. اما لازم به ذکر است که افراد بسیاری از این طریق اقدام به سودجویی و کلاهبرداری کرده اند. به احتمال زیاد با دانلود کردن این گونه نسخه ها از کلاب هاوس، به صورت خودکار بد افزاری بر روی تلفن همراه شما نصب می شود که با ورود به آن، کلاهبرداران خیلی آسان اقدام به دزدیدن اطلاعات و هک کردن تلفن شما می کنند.

به همین دلیل استفاده از این گونه نسخه های کرک شده و تقبلی برای کاربران اندروید، ویندوز و مک توصیه نمی شود. به طور کلی باید ذکر کرد که نرم افزار کلاب هاوس نسخه اندروید، همچنان در حال طراحی است و به صورت رسمی وارد بازار نشده است. این نسخه به زودی در دسترس کاربران اندرویدی قرار می گیرد.

نصب کلاب هاوس

نصب کلاب هاوس به چه شیوه است؟

کلاب هاوس اپلیکیشنی است که به تازگی در میان آیفون دار ها رواج یافته است. این اپلیکیشن در زمان آغاز پاندومی ویروس کرونا منتشر شد و توانست مخاطبان بسیاری را به خود جلب کند. با توجه به این که بیشتر کشور ها دوره های قرنطینه را آغاز کردند، بسیاری از مراسمات و سمینار ها لغو شد. به همین دلیل کلاب هاوس توانست جایگزین مناسبی برای این گفت و گو ها باشد. این اپلیکیشن تنها توانایی پشتیبانی از پیام های صوتی زنده را دارد.

در واقع با عضویت در این برنامه می توانید وارد روم ها با موضوعات مختلف بشوید و از یک گفت و گوی مفید و سرگرم کننده لذت ببرید.این اپلیکیشن پلتفرمی مشابه با اپلیکیشن های دیگر مجازی مانند اینستاگرام ندارد. پس در نتیجه نحوه ورود به این نرم افزار و نصب آن نیز با دیگر فضا های مجازی متفاوت خواهد بود. طراحان برای این که بتوانند از سود جویی در این فضا جلوگیری کنند، برای ورود و نصب آن سخت گیری های چشم گیری را اعمال کرده اند. شما در ابتدا باید بدانید که این اپلیکیشن تنها مخصوص آیفون دار ها می باشد.

فرم احراز هویت و ورود

پس از دانلود اپلیکیشن کلاب هاوس، باید یک فرم مخصوص معرفی را در این نرم افزار پر کنید. پس از ارسال این فرم باید متتظر تایید و احراز هویت از طرف کلاب هاوس باشید. ممکن است این اپلیکیشن حتی برخی از فرم ها تایید نکند. پس از این که اطلاعات شما تایید شد، برای دوستان شما که در این نرم افزار عضو هستند، پیامی مبنی بر تایید کردن شما می رود که در این صورت می توانید از آن ها لینک دعوت نامه را دریافت نمایید.

پس از وارد کردن لینک دعوت نامه، اکانت شما در کلاب هاوس راه اندازی و تایید می شود. با این که در این اپلیکیشن چهره های مشهور و مهمی فعالیت خود را آغاز کرده اند، اما باید گفت که سودجویی در این فضا همچنان ممکن می باشد. به گفته منابع معتبر، چندی پیش صدا های برخی از چهره های فعال در این اپلیکیشن منتشر شد. این در صورتی است که کلاب هاوس اجازه ضبط و ذخیره صدا ها را به شما نمی دهد. همین امر سبب شد تا نسبت به امنیت این نرم افزار نو ظهور و محبوب شک و شبه هایی پیدا شود. همچنین امکان این که دولت چین بتواند به آیدی های کاربران این شبکه دسترسی پیدا کند، وجود دارد.

دعوتنامه کلاب هاوس

دعوتنامه کلاب هاوس

همان طور که مشخص است، عضویت در کلاب هاوس با سایر اپلیکیشن های ارتباطی متفاوت است. اپلیکیشن های دیگر تنها به نام و شماره تلفن شما نیاز دارند تا پس از ارسال کد تایید، بتوانید وارد آن ها شوید. اما وارد شدن به کلاب هاوس کمی پیچیده به نظر می رسد. این نرم افزار با حضور چهره های معتبر روز به روز شناخته تر شد.

تا این که توانسته نام خود را میان ۱۰ اپلیکیشن برتر دنیای ارتباطی و تکنولوژی قرار دهد. برای ورود به این نرم افزار دو راه وجود دارد. راه نخست این است که شما دعوت نامه را از یکی از کاربران فعال در کلاب هاس دریافت نمایید. برای این مورد باید ذکر کرد که هر کاربر در این اپلیکیشن ارتباطی تنها می تواند دو دعوت نامه ارسال کند. راه دیگری که می توان از دعوت نامه استفاده کرد، این است که در لیست انتطار دعوت ثبت نام کنید.

اما مشکلی که از این طریق به وجود می آید این است که زمان پاسخ گویی به دعوت شما مشخص نیست. به همین دلیل ورود به کلاب هاوس پیچیده و سخت ذکر شده است. اما خبر خوشایندی که در مورد دعوت نامه این اپلیکیشن منتشر گردیده، این است که پاول دیویسن، طراح کلاب هاوس، اعلام کرده که در سال ۲۰۲۱ و هنگامی که آزمایش نسخه بتای این اپلیکیشن به پایان رسید، عضویت آن برای عموم افراد باز خواهد شد.

آموزش کلاب هاوس

برای این که بتوانید در کلاب هاوس اکانت خود را راه اندازی کنید و به گفت و گو بپردازید، بهتر است در ابتدا با چند اصطلاح کاربردی این اپلیکیشن آشنا شوید.

Room: اتاق ها یا روم ها جایی هستند که می توان آن ها را پایه و اساس کلاب هاوس دانست. هر روم موضوع مختلفی دارد و می توانید با سرچ نام روم در قسمت جستجو اپلیکیشن، به آن دسترسی پیدا کنید. شما می توانید روم های خودتان را بسازید یا در روم های ساخته شده دیگران عضو شوید.

Hallway: نام دیگر آن تالار ورودی می باشد. تالار ورودی کلاب هاوس در واقع همان صفحه اصلی اپلیکیشن است که می توانید در آن جا به جستجو بپردازید. روم ها را مشاهده کنید و به پروفایلتان دسترسی پیدا کنید.

کلاب هاوس نیز مانند سایر اپلیکشن های ارتباطی صفحه ای مختص به شما را ایجاد می کند. شما در این صفحه می توانید آیدی مخصوص خود را داشته باشید و همچنین تعداد دنبال کننده های شما نیز مشخص می باشد. در کلاب هاوس نیز می توانید از بیو استفاده کنید. در قسمت بیو باید یک بیوگرافی مختصر برای معرفی خود را به کاربران ارائه دهید. با مراجعه به تنظیمات پروفایلتان می توانید هر کدام از اطلاعات خود را تغییر دهید. از دیگر کاربرد های کلاب هاوس، ایجاد و خلق کلوپ ها می باشد. کلوپ ها همان کانال هایی هستند که در تلگرام و واتساپ آن ها را مشاهده می کنید. نکته لازم به ذکر این است که در حال حاضر هر کاربرد کلاب هاوسی تنها توانایی راه اندازه ۲ کلوپ را دارد. که راه اندازی آن ها نیز باید با تایید نهایی از سوی طراحان اپلیکیشن مواجه شود.

آموزش کلاب هاوس

اعضای این کلاب چه افرادی هستند؟

عضویت در کلوپ های کلاب هاوس ۴ نوع اعضا را شامل می شود که در ادامه آن ها را ذکر خواهیم کرد.

  • موسس: موسس یا Founder کسی است که کلوپ را راه اندازی کرده است. در واقع این شخص به عنوان صاحب کلوپ می تواند قوانین خاصی را برای کلوپش در نظر بگیرد.
  • مدیر: مدیر ها که با نام Admin نیز شناخته می شوند، توسط صاحب گروه مشخص می گردند و وظیفه آن ها این است که اعضای گروه را حذف و اضافه کنند. همچنین می توانند روم هایی را با موضوعات مختلف به صورت خصوصی یا حتی عمومی ایجاد نمایند.
  • اعضا: members چهره هایی هستند که به عنوان عضو های تایید شده کلوپ شناخته می شوند. آن ها تنها می توانند روم های خصوصی را ایجاد نمایند.
  • دنبال کننده ها: دنبال کننده ها در واقع همان Follower ها هستند، امکان عضویت در روم های عمومی کلوپ را دارند. آن ها تنها می توانند در روم ها به گفت و گو بپردازند. اما نمی توانند روم ها را ایجاد یا حذف کنند.

ثبت نام در کلاب هاوس

آن چه که در کلاب هاوس ویکی پدیا در مورد این اپلیکیشن به چشم می خورد، مربوط به قوانین خاص ورودی آن می باشد. این نرم افزار چند ماهی است که تنها برای سیستم های ios ارائه شده است. پاول دیویسن و روهان سث را می توان به عنوان مالکان این اپلیکیشن نام برد. اما در اصل کمپانی آلفا اکسپلوریشن به عنوان کمپانی مادر و سرمایه گذار اصلی این اپلیکیشن شناخته می شود.

این اپلیکیشن چت رومی است که بر پایه صدا راه اندازی شده و به مخاطبان امکان گفت گوی زنده را می دهد. برای ثبت نام و عضویت در این اپ، حتما باید از دعوت نامه استفاده کنید. دعوت نامه توسط کاربران فعال در کلاب هووس قابل ارسال هستند و هر فرد حداکثر دو نفر را می تواند به این اپ دعوت کند. طبق گفته های مالکان کلاب هوس، به زودی نسخه های اندروید و ویندوز آن نیز در دسترس قرار می گیرد و دعوت نامه برای عضویت آن حذف می شود.

سوالات متداول

کلاب هاوس مبتنی بر چه چیزی فعالیت می کند؟

این اپلیکیشن ارتباطی تنها از گفت و گوی زنده و صوت پشتیبانی می کند.

مالکان کلاب هاوس چه کسانی هستند؟

پاول دیویسن و روهان سث و کمپانی آلفا اکسپلوریشن

عضویت در کلاب هاوس مستلزم چیست؟

برای ورود با این اپلیکیشن حتما باید از دعوت نامه استفاده کرد.

کلاب هاوس بر روی چه سیستم عامل هایی قابلیت دسترسی دارد؟

هم اکنون تنها از ios پشتیبانی می کند اما به زودی نسخه های مربوط به اندروید و دسکتاپ نیز منتشر می شود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]