معنی سلبریتی در حال حاضر بیشتر برای افرادی که در فضای مجازی فعالیت می کنند، کاربرد دارد. اما در گذشته نیز این کلمه برای موارد دیگری مورد استفاده قرار می گرفت و معمولا به افرادی اتلاق می شد که شهرت و محبوبیت خاصی را توانسته بود برای خود بدست بیاورد. امروزه بیشتر افرادی که با این اسم خطاب می شوند متفاوت می باشند. آنها فقط به خاطر این علت سلبریتی نامیده می شوند که شهرت فراوانی دارند و مهمتر از آن طرفداران زیادی دارند. البته باید بگوییم که این کلمه فقط برای افرادی که در شبکه اجتماعی فعالیت می کنند، گفته می شد و در دیگر موارد کمتر مورد استفاده قرار می گیرد. حتی افرادی که بازیگر سینما و تلویزیون هستند، از این لقب کمتر استفاده می کنند. در ادامه این مقاله بحث را پیرامون آن ادامه می دهیم تا به یک جمع بندی کلی در مورد آن دست یابیم. با ما همراه باشید.

معنی سلبریتی چیست

معنی سلبریتی چیست

همانطور که گفتیم امروزه معنی سلبریتی بیشتر در مورد افرادی که در فضای مجازی فعالیت می کنند، کاربرد دارد و به کسانی گفته می شود که در طرفداران زیادی دارند و معمولا بیشتر مورد توجه کاربران سرگردان قرار می گیرند. این دسته از افراد با اهداف قبلی به چنین کاری دست می زنند. شاید شما هم بارها شاهد چنین افرادی باشید که فقط قصد دارند تا نظر و توجه کاربران را به طرف خود جلب نمایند و آنها را به طرف خود بکشانند. این افراد با سناریو سازی و برنامه ریزی کامل دست به چنین اقداماتی می زنند که معمولا به تنهایی نمی توانند موفق باشند. آنها به دنبال موضوعاتی هستند که بتوانند توجه افراد را به خود جلب نمایند و برای این کار بعضی مواقع از قربانیان معروفی مانند بازیگران سینما و تلویزیون استفاده می کنند.

این دسته از افراد معمولا بعد از اینکه توانستند قدم اول را محکم بردارند، وارد مرحله دوم می شوند و کاربران را تشویق می کنند تا به اعضا و طرفداران او بپیوندند و در مرحله آخر هم سناریوی خود را تکمیل می کنند. سلبریتی  های امروزی افرادی هستند که اینطوری به شهرت می رسند اما در قدیم موضوع به طور کلی متفاوت بود. هر چند که معنی این کلمه همان است اما مفهوم و کاربرد آن در حال حاضر تغییر کرده است، اما برخی ها بر این باورند که نباید از این کلمه برای افرادی که تنها در فضای مجازی فعالیت می کنند، استفاده کرد. آنها می گویند که سلبریتی های امروزی هیچ سنخیتی با این کلمه ندارند و نمی توانند بار سنگین آن را به دوش بکشند.

معنی سلبریتی در فضای مجازی

معنی سلبریتی در فضای مجازی

در چند سال اخیر ما شاهد استفاده بیشتر از این کلمه بوده ایم. مخصوصا در یک سال اخیر که شیوع ویروس کرونا هم دلیلی بر سر زبان افتادن این کلمه نیز شد. از زمان شیوع ویروس مردم می بایست زمان بیشتری را در خانه سپری کنند و همین موضوع هم استفاده از فضای مجازی را چند برابر کرد و افرادی که از این طریق درآمد کسب می کنند، کارشان حسابی گرفت. آنها برنامه های خاصی را برای خود ریخته بودند و به خوبی از این وضعیت استفاده می کنند. هجوم افراد به فضای مجازی موجب شد تا این افراد سناریوهای مختلفی را بچینند و کاری کنند که کاربران را به طرف خود بکشانند.

مخصوصا استفاده کاربران از شبکه اجتماعی اینستاگرام به شدت افزایش یافت و همانطور که شاهد هستیم در حال حاضر یکی از شبکه های پرتردد فضای مجازی می باشد. این شبکه که قابلیت های خاصی را نسبت به دیگر شبکه ها دارد، موجب شده است تا کاربران به طور ویژه و هر روز در دوران قرنطینه از آن استفاده کنند. از همان اول کلمه سلبریتی مطرح شد و به افرادی گفته شد که بیشتر از دیگران فالور دارند. اینگونه افراد برنامه های زیادی را اجرایی کردند و در بیشتر آنها هم موفق بودند. هدف آنها تنها جذب مخاطب بود که به خوبی به هدف خود رسیدند.

در این مورد اشاره داشتن به سلبریتی های اینستاگرام و هم چنین شاخ های اینستاگرام می تواند برایتان شناخت بهتری را رقم بزند. پس با ما همراه باشید.

معنی سلبریتی در ایران

معنی سلبریتی در ایران

اما معنی این کلمه در ایران تا حدودی فرق دارد. در ابتدا باید این نکته را تذکر دهیم که این کلمه یک کلمه لاتین می باشد و در فارسی از آن استفاده نمی کنیم. ما در زبان شیرین فارسی از کلماتی دیگر استفاده می کنیم و یا عباراتی که به آن مشابه است را مورد استفاده قرار می دهیم. حال شاید برخی از شما که به زبان انگلیسی مسلط نیستید از خود بپرسید که این کلمه یعنی چه؟ در زبان فارسی ما سلبریتی به کسی می گوییم که شهرت داشته باشد و به خاطر انجام کاری مشهور شود. اما در حال حاضر این مفهوم به طور کلی تغییر کرده است و با شنیدن کلمه سلبریتی در ذهن شما افرادی ظاهر می شوند که در فضای مجازی فعالیت می کنند و با استفاده از ترفندهایی کاربران را به طرف خود می کشانند.

به همین خاطر است که برخی از کارشناسان می گویند که استفاده از کلمه سلبریتی برای این افراد مشکل دارد و نمی توان آنها را با این نام صدا زد. در زمان قدیم معمولا ما افراد مشهور و مشاهیر را با این نام صدا می زدیم اما در حال حاضر معنی و استفاده آنها به طور کلی متفاوت شده است و هر آن کسی را که فالور بیشتر داشته باشد به این نام صدا می زنند. آنها می گویند که متاسفانه این باور و ترجمه غلط است و اگر به زبان انگلیسی و تعریف آن در این زبان توجه کنیم، در می یابیم که حتی آنها هم از این تعریف برای این افراد استفاده نمی کنند.

معنی سلبریتی یعنی چه

معنی سلبریتی یعنی چه

با این احتساب بیشتر افراد از خود می پرسند که پس معنی سلبریتی ها چیه ؟ این موضوع سوال خیلی از افراد می باشد و به همین خاطر در بین علما و اساتید ارجمند اختلافاتی وجود دارند. برخی از آنها می گویند که نمی توان از این کلمه برای آن دسته از افرادی که در میدان های بین المللی و کشوری برای کشور و میهن خود مدال های رنگارنگ کسب می کنند، استفاده کرد. اما برخی دیگر می گویند که هیچ فرقی بین آنها وجود ندارد. در این میان برخی ها هستند که معنی این کلمه را تغییر داده اند و از آن برای مواقع خاص استفاده می کنند. آنها می گویند که باید توجه کرد که ما از آن در کجاها می توان استفاده کرد. در حال حاضر در بین عموم مردم به خصوص جوانان باب شده است که سلبریتی به افرادی گفته می شود که تنها در فضای مجازی فعالیت می کنند و هیچ مهارت و استعداد خاص دیگری ندارد که از آن برای جذب مخاطب استفاده کنند.

آنها تنها با معرکه گیری مجازی و انجام کارهای نامتعارف دست به چنین کاری می زنند که بر چسب سلبریتی را روی آنها می زنند. به همین دلیل است که برخی به این موضوع معترض هستند و می گویند که نباید از این کلمه برای موارد خاص استفاده کرد. به طور مثال آن ورزشکاری که در میادین مختلف تلاش می کند تا مدالی را برای کشور خود بدست بیاورد، هرگز نمی توان نام آن را سلبریتی گذاشت، او یک قهرمان است و باید از او با این نام یاد شود. این دسته از افراد می گویند که تعجب می کنم که آنها را با یک نام صدا می زنند در حالی که کیفیت و هدف هر کدام از آنها کاملا متفاوت می باشند. امیدوارم که توانسته باشیم مقداری مفهوم اصلی این کلمه را برای شما روشن کرده باشیم و در بخش های بعدی به نکات ریزتری در مورد آن خواهیم گفت.

معنی سلبریتی ها چیست

معنی سلبریتی ها چیست

برای اینکه این کلمه را معنی کنیم به تعریف کلی آن می پردازیم.  البته تعریف کلی آن را در ابتدا بیان می کنیم و سپس به جزئیات آن و تفاوت آن با کلمه امروزی خواهیم پرداخت تا نکته و موضوع برای شما به طور کلی روشن شود. در واقع سلبریتی فردی است که توانسته در زمینه های مختلفی مانند ورزش، موسیقی، سیاست، و غیره به طور حرفه ای فعالیت کند و در میادین مختلف برای کشور و مردمش الگو باشد و به همین خاطر هم طرفدار زیادی را جذب کرده است. حال اینگونه از افراد در حال حاضر هم کم نیستند و هستند افرادی که فعالیت های زیادی می کنند و طرفداران زیادی هم دارند اما مهارت و استعداد خاصی در هیچ یک از رشته ها ندارند.

به عنوان نمونه می توان یکی از سلبریتی هایی که در حال حاضر در فضای مجازی فعال است را مثال زد. میلاد حاتمی از آن دسته از افرادی است که هیچ استعداد و مهارت خاصی ندارد و تنها با انجام کارهایی نامتعارف توانسته توجه افراد زیادی را به طرف خود جلب نماید. حال برخی های می گویند که با این احتساب می توان نام آن را سلبریتی گذاشت؟ این فرد تنها با ضبط و انتشار کلیپی از یک دختر جوان که آن را جلوی دوربین لخت کرد، به شهرت رسید و در حال حاضر هم به کارهای نامتعارف خود ادامه می دهد و به همین خاطر هم طرفداران زیادی را به طرف خود جذب کرده است. یا به طور نمونه او معمولا کارهایی دیگری را انجام می دهد که جنجالی است تا بتواند نظر کاربران را به طرف خود جلب نماید و از آنها برای اهداف بعدی خود استفاده کند.

معنی سلبریتی به انگلیسی

معنی سلبریتی به انگلیسی

معنی کلمه سلبریتی به انگلیسی را می توان در فرهنگ لغت های مختلفی مورد بررسی قرار داد. در این میان برخی از ترجمه هستند که تقریبا مشابه هم هستند و به طور کلی همه به یک چیز اشاره می کنند. حال با در نظر گرفتن این موضوع چند ترجمه را برای شما بازگو می کنیم. سلبریتی کسی است که در رشته های سینما و تلویزیون، هنر، ورزش و غیره فعالیت های حرفه ای می کند و توانسته در رشته مورد نظر خود مدال یا افتخاری را کسب کند و مشهور شود. این فرد دارای طرفداران زیادی می باشد. یک ترجمه دیگر هم آورده شده است که به فردی گفته می شود که کاریزما دارد یعنی اینکه شخصیتی جذاب دارد و توانسته افراد مختلف را به طرف خود جذب نماید.

اما اگر خوب به این معانی توجه کنیم می فهمیم که افرادی که سرشناس هستند هم را می توانیم در این لیست قرار دهیم. این فراد معمولا دستاوردهایی را در زمینه های مختلف کسب کرده اند و برای ملت و کشور خود افتخار آفرینی کرده اند. حال برخی می گویند که با این احتساب نمی توان نام افراد امروزی را که تنها با فعالیت در فضای مجازی و انجام کارهایی ناشایست توجه کاربران را به خود جلب می کنند و طرفداران زیادی دارند را سلبریتی نامید.

معنی کلمه سلبریتی

معنی کلمه سلبریتی

همانطور که گفتیم معنی لغوی سلبریتی در موارد و دوران مختلف متفاوت می باشد. در قدیم این لقب به افرادی تلقی می شد که توانسته بودند دستاوردی بزرگ را برای ملت و مردم کشور خود بدست می آوردند. به طور مثال به دانشمندان یا شاعران گفته می شد اما در حال حاضر تنها به افرادی سلبریتی می گویند که طرفداران زیادی دارند و فرقی نمی کند که آن فرد آیا دستاوردی دارد یا خیر. تنها او را به خاطر اینکه مشهور است با این لقب صدا می زنند و همین موضوع موجب شده تا اختلافاتی بین کارشناسان به وجود آید.

برخی از آنها می گویند که نباید از این کلمه برای این دسته از افراد استفاده کرد و در استفاده از آن باید نکات را کاملا رعایت نمود اما برخی دیگر این تبعیض ها را اصلا نمی توانند تحمل کنند و می گویند که سلبریتی، سلبریتی است و فرقی نمی کند که در مورد چه کسی صحبت می کنیم. اما جالب تر اینجاست که برخی دیگر هم وجود دارد که در این میان می گویند که اصلا نباید از این کلمه استفاده نمود. زیرا که این کلمه به طور کلی ریشه لاتین دارد و ما نباید از کلماتی که ریشه های خارجی دارند استفاده کنیم و زبان اصیل خود را با دست های خودمان مورد تجاوز قرار دهیم.

معنی فارسی کلمه سلبریتی

معنی فارسی کلمه سلبریتی

معنی کلمه ی سلبریتی در زبان فارسی هم تفاوت دارد. اما به طور کلی معنی و مفهوم این کلمه در زبان فارسی این طور بیان شده است که به فردی تلقی می شود که دارای شهرت باشد و همه او را به خاطر انجام کاری خاص و مثبت بشناسند. به طور کلی که به این تعریف نگاه کنیم، تمام معانی های آن مثبت می باشد و اما متاسفانه در بین جوامع امروزی معنی که از این کلمه در ذهن ها خطور می کند، بیشتر بار منفی دارد و به همین خاطر اذهان نسبت به آن حساس تر شده اند.

همان طور که امروزه شاهد هستید، کاربران فضای مجازی بیشتر به افرادی سلبریتی می گویند که طرفداران زیادی دارند و در شبکه های اجتماعی بیشتر دیده می شوند. برای آنها مهم نیست که این دیده شدن به چه قیمتی باشد و طرف از چه ترفندهایی استفاده کند. بیشتر افرادی که امروزه برای جذب مخاطب کارهای نامتعارف انجام می دهند، معمولا با هدف تبلیغ سایت های شرط بندی خود این کار را انجام می دهند و مخاطبان آنها به اینگونه افراد سلبریتی می گویند.

معنی لغوی سلبریتی چیست

معنی و مفهوم سلبریتی در تعاریف مختلف به فردی گفته می شود که سرشناس، مشهور، معروف، دارای محبوبیت، شخصیت باشد. این گونه افراد معمولا در زمینه های هنری، ورزشی یا غیره فعالیت می کنند و توانسته اند در رشته مورد خود به دستاوردهای بزرگی دست یابند و به همین خاطر هم به شهرت رسیده اند. اما در حال حاضر با پیشرفت تکنولوژی این معنی دچار تغییر شده است و معمولا به افرادی گفته می شود که شهرت دارند و در بین مردم سرشناس هستند اما دستاوردی را کسب نکرده اند که به خاطر آن مورد تشویق قرار گیرند.

معنی لغوی سلبریتی چیست

چه کسانی خود را سلبریتی نامیده اند؟

در گذشته های قدیم افرادی که توانسته بودند، تغییری در زندگی مردم ایجاد کنند و یا اینکه اختراعی می کردند، گفته می شد اما در امروز این تغییر با گذشت زمان دستخوش تغییر شده است و به افرادی گفته می شود که تنها مشهور باشند و طرفدار داشته باشند و اصلا مهم نیست که آن فرد دستاوردی را داشته باشد یا خیر. به همین خاطر میان کارشناسان اختلاف عقیده وجود دارد که در زمان استفاده از چینن کلمه ای باشد دقت فراوان به خرج داد و نباید بگذاریم که معنی واقعی آن از بین برود. در این مورد مقاله سلبریتی کیست برایتان بررسی دقیق تری را در دسترس قرار داده است.

معنی سلبریتی های خارج نشین

منظور از آن دقیقا همان افرادی هستند که امروزه در فضای مجازی به آنها سلبریتی گفته می شود. این گونه از افراد تنها در فضای مجازی جنجال به وجود می آورند و موجب می شود تا توجه کاربران را به طرف خود جلب نمایند. شاید شما هم بارها با چنین افرادی در فضای مجازی برخورد کرده باشید. در حال حاضر تعداد این گونه از افراد رو به افزایش است و هر روز با تعدادی از آنها روبرو می شویم. آنها برای اینکه کاربران را به طرف خود جذب نمایند، حاضرند دست به کارهای نامتعارفی بزنند و معمولا یک سناریوی دقیق و جذاب را برای این کار طرح ریزی می کنند و سپس آن را انجام می دهند.

معنی تتوی سلبریتی ها

معنی تتوی سلبریتی ها

اما برخی از این سلبریتی ها هستند که روی بدن خود طرح هایی را چاپ می کنند. معنی خالکوبی سلبریتی ها در برخی از موارد خاص می باشند و تنها خود آنها معنی آنها را درک می کنند اما برخی از آنها هم هستند که به خاطر عشق شون این کار را می کنند. آنها معمولا اسم و نام و لقب کسی را که دوستشان دارند را روی قسمتی از بدن خود حک می کنند تا به همه ثابت کنند که عشق آنها واقعی است و آنها را دوست دارند. اما شاهد هستیم که حتی این حک کردن هم نمی تواند باعث شود که این ها از هم جدا نشوند و پس از مدتی که به اختلاف خوردند به راحتی از هم جدا می شوند. برخی ها می گویند که برای اینکه بتوان یک عشق را سر پا نگه داشت باید نام و یاد آن طرف را در دل خود حک کرد و نباید آن را همه جا جار زد.

در این مورد بدون شک نام هایی مانند دنیا جهانبخت و مهرداد جم به ذهن شما خطور می کند. حاشیه سازی این دو سلبریتی در اینستاگرام سر و صدای زیادی به پا کرد. این دو به ترتیب مدیریت دو سایت هات بت و هیس بت را بر عهده دارند.

معنی سلبریتی کراش
Recruitment.

معنی سلبریتی کراش

این اصطلاح جدید را هم امروزه در بین کاربران می توان دید و شنید. اما اینکه به چه معنی است، باید کمی انگلیسی بلد باشیم. سلبریتی را که همه می دانیم که به چه معنی است و در کل این مقاله در این مورد صحبت کردیم. اما کلمه کراش به این معنی است که در برخی از جاها گفته شده است که یعنی پنهانی عاشق کسی بشویم و به خود او این موضوع را نگوییم. این اولین تعریف این کلمه است اما در برخی دیگر از سایت های یک معنی دیگر هم از این کلمه آورده شده است که البته این بیشتر اصطلاحی می باشد. شاید شما هم تا به حال اصطلاح روی یکی کراش داشتن را شنیده باشید. این به این معنی است که روی آن طرف حساسیت دارید و نمی خواهید کسی دیگر نزدیکش بشه.

معنی دقیق celebrity

شهرت، سرشناس، مشهور، معروف، برجسته ، نامدار و غیره را می توان معنی دقیق این کلمه نام برد. این تعاریف و صفت ها در حالی است که این افراد برای آن کارهایی خاص را انجام داده اند و دستاوردهایی را کسب کرده اند اما امروزه استفاده ازا ین کلمه متفاوت می باشد.

معنی قدیمی celebrity

معنی قدیمی celebrity

اما در قدیم افرادی بودند که دانشمند بودند و توانستند که کتاب یا آثاری را از خود به جا بگذارند و برای پیشرفت بیشتر تلاش های فراوانی کرده اند. این افراد را در زمان قدیم افراد مشهور و برجسته ای می دانستند و همه او را به خاطر کار و دستاوردهایش می شناختند و مورد تحسین قرار می دادند. آنها معمولا فقط در راستای حرفه ای تلاش می کردند و به همین خاطر توانسته بودند تا موفقیت های زیادی کسب کنند. اما در امروز این معنی دچار تغییر شده است و اصلا توجهی به دستاورد نمی کنند.

سوالات متداول

معنی سلبریتی در قدیم و جدید چیست؟

در قدیم به فردی می گفتند که دستاوردی داشته باشد و به شهرت رسیده باشد اما در حال حاضر اصلا به موفقیت های فرد توجهی نمی کنند.

معنی سلبریتی در زبان فارسی و انگلیسی چیست؟

در زبان فارسی و انگلیسی این کلمه به فردی گفته می شود که بخاطر دستاوردی به شهرت رسیده است و در بین جامعه مشهور است.

معنی سلبریتی در زمان حال به چه کسی گفته می شود؟

به افرادی که تنها مشهور هستند و توانسته اند با انجام کارهای ناشایست توجه کاربران را به طرف خود جلب نمایند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]