احسان روزبهانی متولد ۲ تیر ۱۳۶۷ در تهران می باشد و به عنوان قهرمان بوکس شناخته می شود. فارغ التحصیل مقطع دیپلم در رشته معماری بوده اصلتا بروجردی دارد و پدر و مادرش در بروجرد زندگی میکنند.

۱۸۰ سانتی متر قدش است و در وزن ۸۱+ در مسابقات شرکت می کند و تا به الان توانسته به مدال های بسیار زیاد و خوش رنگی دست یابد. به گفته ای خودش که می خواهد در آینده پیشرفت های زیادی در عرصه ای مربیگری انجام دهد تا بتواند افراد زیادی را وارد این ورزش خشمگین کند.

اینستاگرام احسان روزبهانی

اینستاگرام احسان روزبهانی

یکی از بهترین مکان ها که می توان از این بوکسور حرفه ای اطلاعت گرفت و دید که در حال سپری کردن چه کاری است اینستاگرام او می باشد. وی در این شبکه ای مجازی بسیار فعالیت دارد و بیشتر اوقات از دورهمی هایی که می رود عکس و فیلم می گیرد و در آن جا برای علاقه مندان خودش قرار می دهد. او نزدیک به ۲۰۰ هزار نفر فالوور دارد که بسیاری از علاقه مندان که او را دوست دارند دنبالش می کنند.

از همه مهم تر این که افراد مشهور و سلبریتی های خاصی در حال حاضر اینستاگرام احسان روزبهانی را دنبال می کنند از جمله حصین ابلیس مدیر سایت شرط بندی سنگین بت که خب در ادامه این موضوع را مورد بررسی قرار میدهیم.

به گفته ای احسان حصین یکی از بهترین رپر های ایران است که از جمله این که من بسیار هنر او را دوست دارم خودش را هم دوست دارم چون او یکی از دوستان بسیار خوب من می باشد و از رابطه داشتن به چنین بزرگ مردی بسیار خوشحالم.
چون به گفته ای خودش آهنگ هایی که می خواند دقیقا سبک زندگی جوانان ایرانی می باشد و به خاطر همین هم است که او انقدر در بین جوانان محبوب است.

احسان روزبهانی و امیر علی اکبری

احسان روزبهانی و امیر علی اکبری

شایعه هایی میشد که وی می خواهد ازدواج کند، احسان روزبهانی و همسرش قطعا برای زندگی ایران را ترجیح می دهند به خارج از کشور. این دو ورزشکار نام آور ایرانی تا حدود زیادی مسیرشان از یک دیگر متفاوت است چون احسان بوکسور است و این ورزش یک سری محدودیت های زیادی دارد اما سبک امیر علی اکبری در ام ام ای (mma چیست) یک ورزش بسیار سخت و طاقت فرسا است.
در این جا بیشتر با mma آشنا می شویم:

یک ورزش رزمی کامل است که مبارزان می‌ توانند از ضربه‌های مشت، آرنج، زانو، پا، فنون درگیری و گلاویزی ایستاده، در خاک، فنون پرتابی و قفل مفاصل استفاده کنند؛ که شامل ترکیبی از تمام ورزش های رزمی می‌ باشد و این یکی از فرق های بسیار واضح این ورزش با بوکس می باشد.

بزرگ ترین و معتبر ترین سازمان‌ های برگزاری این مسابقات، سازمان‌ های یو اف سی(ufc چیست)، استریک فورس و ریزین می‌ باشند. مسابقات هنر های رزمی ترکیبی با حداقل قوانین محدود کننده انجام می‌ شود یعنی به گونه ای که در این مسابقه قانون بسیار سخت نیست و ورزشکاران به راحتی می توانند یک دیگر را شکست دهند. اجرای فنون تقریباً تمام رشته‌های رزمی در آن آزاد است و به همین دلیل خشونت بالایی در مسابقات آن وجود دارد. این مسابقات به‌ طور معمول بر روی یک سکوی هشت ضلعی که دور آن با توری‌ های فلزی پوشیده شده‌ است، برگزار می‌ شود که همین خاص بودن نوع برگزاری این ورزش است که علاقه مندان زیادی را به خود جذب کرده است.

به همین دلیل می گوییم که سبک ورزشی امیر علی اکبری با احسان روزبهانی بسیار متفاوت است و قطعا امیر علی با به جون خریدن این ورزش خطرناک درآمد میلیون دلاری هم خواهد داشت.

احسان روزبهانی در بوکس حرفه ای

احسان روزبهانی در بوکس حرفه ای

احسان از همان دوران کودکی علاقه بسیار زیادی به رشته های ورزشی خشن داشته است و می گویید که از همان ابتدا تلاش داشته است که درس را رها کند و به سمت ورزش برود چون علاقه ای او بیشتر در ورزش بوده. در سال ۲۰۱۴ مدال برنز بازی‌های آسیایی ۲۰۱۴ اینچئون کره جنوبی را کسب کرد و بعد از آن مسابقه بسیار خسته به تلوزیون آمد و برای مردم حرف زد. یکی چپ، یکی راست و یکی… احسان روزبهانی‌؛ با صورتی زخمی و بینی شکسته در خبر ورزشی. به خاطر قولی که داده بودم آمدم. اگر نه آنقدر خسته بود که به قول خودش: «کوفته‌ام، کوفته کوفته.» او با سهمیه المپیک آمده بود.

بوکس از آن دسته ورزش‌ هایی است که در کشور ما توجه چندانی به آن نمی‌ شود. به همین دلیل هم هست که ورزشکاران این رشته درآمد خوبی ندارند و بعضی از آن ها مثل احسان مجبورند در خارج از ایران مشت بزنند و در کشورهای همسایه وارد رینگ شوند. با این حال وقتی پای ایران و افتخار‌ آفرینی برای ایران به میان می‌‌ آید، روزبهانی مثل خیلی از ورزشکاران دیگر بی‌ خیال پول‌ کشور های دیگر می‌ شود و فقط برای کشورش مشت می‌ زند. نمونه‌‌اش همین مسابقات کسب سهمیه المپیک در لیگ ستارگان جهان.

«قید پول قزاقستانی‌ها را زدم، آن‌ هم فقط به این دلیل که می‌ خواستم ایران نماینده‌ ای در لیگ ستارگان داشته باشد و سهمیه المپیک را کسب کند.» روزبهانی در این گفت‌ و گو از همه چیز و همه کس حرف زد. از نا مهربانی‌ هایی که با او شده تا وعده‌ های واهی که خیلی از مسئولان در طول این سال‌ها داده‌ اند. با این حال روزبهانی یک هدف بزرگ دارد‌؛ اینکه در رینگ المپیک بجنگد و برای ایران حتی اگر شده یک مدال برنز بگیرد.

بیوگرافی احسان روزبهانی

احسان روزبهانی متولد ۲ تیر ۱۳۶۸ در تهران، ورزشکار بوکس است که تا به الان توانسته افتخارات بسیار زیادی را هم برای خودش و هم برای کشور ایران کسب کند البته به خاطر این که این ورزش در ایران زیاد ازش حمایت نمی شود او مجبور شده است که در خارج از کشور بازی کند چون در آن جا به راحتی می تواند کسب درآمد کند.

وی فارغ التحصیل مقطع دیپلم در رشته معماری است، اصلتا بروجردی می باشد و پدر و مادرش در بروجرد زندگی می کنند، او ۱۸۰ سانتی متر قد دارد که قد بلندی است و برای این حرفه ای که دارد مناسب ترین قد را دارد. مسابقات هندوستان سال ۲۰۱۱ نخستین تجربه خارجی من بود. اولین سفرم بود، رفتم و اولین بازی‌ ام با کاپیتان هندوستان بود. به خاطر اتفاقاتی که افتاده بود عقده‌ ای شده بودم. آن مسابقه را ۴۲ بر ۲۰ بردم و شدم پر امتیاز‌ ترین بازیکن مسابقات اما بازی فینال را به قزاق باختم، چون تجربه نداشتم و در آن سال مدال نقره را کسب کردم.

البته از آن سال بسیار از خودم راضی هستم چون اولین باری بود که من به خارج رفته بودم و در آن جا مسابقه می دادم و برای اولین بار واقعا نفر دوم شدن و گرفتن مدال نقره بسیار خوب است و من از آن پس تلاش خودم را روز به روز بیشتر کردم تا بتوانم به مدال طلا در آن جا دست یابم.

درآمد روزبهانی

درآمد روزبهانی بوکسور چقدر می باشد؟

درآمد وی زمانی که در ایران بوده و در این جا بازی می کرده طبق گفته های خودش اصلا خوب نبوده و در حدی بوده که حتی یک زندگی معمولی را هم نمی توانسته داشته باشد چون خرج این ورزش بسیار زیاد است و بر اساس همین گفته ها احسان تصمیم گرفت که به خارج از کشور برود و در آن زندگی خودش را ادامه دهد. من از سالی که رفتم قزاقستان خیلی وضع مالی ام بهتر شد چون در این جا به این ورزش اهمیت زیادی می دهند و از همه مهم تر این که ورزشکاران را در این جا بسیار از نظر مالی و چیز های دیگر ساپورت می کنند.

هر چه که تاکنون کسب کردم از آن طرف بوده و این طرف هم پاداش های کوچکی که می دهند کمک زندگی ام هست اما تا حدی نیست که من را بتواند راضی نگه دارد چون من زندگی معمولی نمی خواهم اگر می خواستم دنبال چنین حرفه ای سختی نمی آمدم. هزینه ورزشی ما زیاد است، بوکس ورزش پولداری نیست ولی بالاخره هزینه های بالایی دارد. مثلا ما ۲۴ ساعته در حال مشت زده به کیسه هستیم.

هر یک ماه یا نهایتا دو ماه باید یک دستکش عوض کنیم چون دستمان آسیب می بیند و این باعث می شود که نتوانیم در مسابقات شرکت کنیم. این دستکش ها قیمت های متفاوتی دارند و گران ترین آن ها ۴۰۰ یا ۵۰۰ دلار است. من اگر می خواستم در ایران بمانم حتی درآمدم به گونه ای نبود که بتوانم هر ماه به راحتی دستکش های خودم را عوض کنم و قطعا به مشکل می خوردم پس بهترین کار برای من همین بود که به خارج از ایران بروم.

البته من همیشه گفته ام که من بسیار دوست دارم در کشور خودم بتوانم این حرفه را ادامه دهم تا این که بتوانم افراد زیادی را هم جذب این ورزش کنم و در کنار خودم به این ورزش بپردازیم اما خب شرایط اقتصادی به گونه ای است که نمی شود در ایران این ورزش را ادامه داد. البته با این که کشور ما کشور خوب و ثروتمندی است اما این مهم است که مسئولین ما به این ورزش اهمیت چندانی نمی دهند و ما هم هرچه بگوییم برای آن ها مهم نیست پس بهترین کار همین است که علاقه مندان به بوکس حرفه ای برای ادامه دادن این ورزش به خارج از کشور سفر کنند.

سوالات متداول

 1. آیا احسان روزبهانی همسر دارد؟

  خیر او مجرد است.

 2. آیا احسان با امیر علی اکبری مبارزه کرده است؟

  خیر تا کنون هیچ مبارزه ای نداشته اند.

 3. احسان بیشترین درآمد خود را در ایران کسب کرده است یا خارج؟

  به گفته او، وی بیشترین درآمدش را در خارج از ایران کسب کرده است.

 4. درآمد خالص روزبهانی چقدر است؟

  او در هیچ جا درآمد خالصش را بازگو نکرده است.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]