فربد ایران نژاد یکی از رزمی کاران حرفه ای ایرانی است که تا کنون توانسته است افتخارات زیادی را کسب کند. فربد اهل مازندران است و همان طور که می دانیم مازندرانی ها در ورزش های رزمی و کشتی حرف اول را در ایران می زنند و بسیار معروف هستند. فربد ایران نژاد یکی از قهرمان های mma  ایرانی (mma چیست) است. او به ایرانی بودن و مازندرانی بودنش افتخار می کند. فربد بارها و بارها در مصاحبه هایش گفته که به عشق ایران و مازندران پا بر روی رینگ مسابقات می گذارد.

فربد زمانی معروف شد که هنگام ورودش به رینگ آهنگ مازندرانی پخش شد و بعد از پیروزی اش نیز آهنگ پلنگ مازندران گذاشته شد. او بعد از این مسابقه جایگاهی خاصی در قلب مردم ایران به خصوص مازندرانی های عزیز پیدا کرد. درادامه مطلب در مورد فربد و بازی هایش بیشتر می خوانیم.

فربد ایران نژاد در مسابقات mma

فربد ایران نژاد در مسابقات mma

رشته ‌ای رزمی که مبارزان در آن می ‌توانند از ضربه ‌های مشت، آرنج، زانو، پا، فنون درگیری و گلاویزی ایستاده، در خاک، فنون پرتابی و قفل مفاصل استفاده کنند.MMA  شامل ترکیبی از تمام ورزش ‌های رزمی است و بزرگ ترین و معتبرترین سازمان‌ های برگزاری این مسابقات، سازمان ‌های یو اف ‌سی، استریک ‌فورس و ریزین هستند.

این رقابت‌ ها در کل شیوه جدیدی از رقابت ‌های رزمی محسوب می ‌شود، اما اگر به گذشته نگاه کنیم. می‌ توان رگه‌ هایی از رقابت ‌های «وال تودو» که از سال ۱۹۲۰ در برزیل برگزار می‌ شود را در MMA امروزی مشاهده کرد. اگر خیلی به عقب برگردیم شاید «پانکریشن» این نقش را بر عهده بگیرد.

فربد ایران نژاد (۸ برد و ۱ باخت) در مسابقات Brave 39  به مصاف فلیپه لیما (۸ برد و ۱ باخت) می رود. چند دهه اخیر را می توان سال هایی طلایی برای ورزش های رزمی در مسیر حرفه ای شدن به خصوص در ایران به حساب آورد. به طور کلی تفکر ترکیب رشته‌ های مختلف رزمی، بین سال ‌های ۱۹۶۰ تا ۱۹۷۰ رشد پیدا کرد.

او معتقد بود یک مبارز خوب، یک بوکسور، یک کاراته کا یا یک جودوکا نیست. یک مبارز خوب کسی است که خودش را با هر سبکی وفق داده و توانایی مبارزه در هر استایلی را دارد. این حرف بعد ‌ها توسط دانا وایت به صورت عملی وارد عرصه رقابت ‌های رزمی شد. دانا وایت رییس UFC  و کسی است که امروز وی را به عنوان پدر MMA می‌ شناسند. MMA  نوین از سال ۱۹۹۳ با برگزاری مسابقات UFC در ایالات متحده و به دنبال آن رقابت ‌های PRIDE در سال ۱۹۹۷ در ژاپن کلید خورد. این رقابت‌ ها از آن زمان تا به حال از نظر قوانین تغییرات زیادی را شاهد بوده است.

بیوگرافی فربد ایران نژاد

فربد ایران نژاد متولد مازندران است. او در سی و یکم تیرماه سال ۱۳۶۹ به دنیا آمد و در ایران بزرگ شد. او یکی از قهرمانان ایرانی ورزش هنرهای رزمی ترکیبی است. همان طور که می دانید این ورزش هنوز در ایران نوپا است و توجه چندانی به آن نمی شود به همین دلیل اکثر قهرمانان این رشته چه آقا و چه خانم ترجیح می دهند ادامه فعالیت خود را در این رشته خارج از ایران انجام دهند.

پیروزی در این مسابقات به این گونه است که با اعلام تسلیم حریف، ممکن است در هنگام مبارزه، یکی از مبارزین (به خاطر اجرای یک تکنیک قفل توسط طرف مقابل یا هر علت دیگری) شکست را بپذیرد. وی باید تسلیم شدنش را با زدن سه ضربه دست به بدن حریف، تشک یا کف زمین مسابقه یا به صورت زبانی اعلام کند. اگر مبارزه به درازا کشید، سه داور مسابقه با سیستم امتیازدهی موجود، در مورد برنده مبارزه تصمیم خواهند گرفت.

اگر یکی از مبارزین در طول مسابقه ضربه غیرقانونی را اجرا کرده یا به دستورات داور بی توجهی کند، اخطار خواهد گرفت. که اگر تعداد این اخطار‌ها به عدد سه برسد، مبارزه فوق فاقد صلاحیت شناخته می شود. همچنین اگر یکی از مبارزین به خاطر آسیب دیدگی که به خاطر اجرای به عمد یک ضربه غیرقانونی دیگری بدان دچار شده، قادر به ادامه مبارزه نباشد، طرف مقابل فاقد صلاحیت شناخته می‌ شود. در ضمن اگر در مبارزه‌ ای هر دو مبارز مرتکب خشونت و خطا شده یا یکی از مبارزین به خاطر آسیب دیدگی که به خاطر یک ضربه غیر قانونی به صورت اتفاقی اجرا شده، قادر به ادامه رقابت نباشد، مبارزه بدون برنده پایانه می‌ یابد.

آهنگ ورود فربد ایران نژاد

آهنگ ورود فربد ایران نژاد

اما حکایت معروف شدن فربد به پخش آهنگ مازندرانی در ورود و قهرمان شدنش باز می گردد. شما این قسمت از مسابقات او را می توانید در کانال تلگرامش ببینید و لذت ببرید. هم چنین فربد قسمتی از مسابقات مهم اش را در کانال تلگرامش قرار می دهد.

فربد ایران نژاد اهل کجاست ؟

فربد ایران نژاد متولد عباس آباد مازندران است. اما او هم اکنون در برلین زندگی می کند.  رشته MMA رشته نو ظهور و پر طرفداری است. زمانی که رشته پر طرفدار MMA وارد ایران شد اول بصورت رشته گراپلینگ و جوجیتسو ظهور کرد. این دو رشته علاقمندی شدیدی را به وجود آورد.  اما در این رشته ‌ها ضربه مشت و لگد ندارد و فقط در خاک و تسلیم کردن بود. در این میان سازمان ‌هایی به وجود آمدند که سبک MMA رواج پیدا کرد و علاقمندان زیادی در این رشته به تمرین پرداختند. اما به دلیل ممنوعیت در ایران رشته‌ های دیگر و یا سبک ‌های دیگری به وجود آمد. که ریشه در این رشته دارند و به صورت آماتور و در قالب و چهارچوب قوانین کشور ایران فعالیت می‌ کنند.

فربد ایران نژاد اهل کجاست ؟

مهم ترین مبارزه این mma باز

برای شرکت در مسابقات حرفه ای که برون مرزی برگزار می ‌شود سازمان ‌هایی در ایران وجود دارند که فعالیت خوبی دارند. برای شرکت در مسابقات برون مرزی باید با این سازمان‌ ها قرار داد بست و با توجه به قرار داد، فایتر مشغول تمرینات در کمپین و زیر نظر سازمان ‌ها می ‌شود. فایترهایی نیز در این رشته هستند که علاقمند و مستعد هستند و به دلیل شرایط شغلی و… خیلی سفر کردن برایشان ممکن نیست. چون این مسابقات در شهرها و کشورهای مختلف برگزار می ‌شود که حدود ۱۰ روز در ماه وقت می‌ خواهد.

یکی از مهم ترین مبارزات فربد با بون هایمر آلمانی بوده است. در این مسابقه در حالیکه بوکسور مازندرانی رقیب آلمانی خود را در خاک و خانه اش به باد مشت گرفت و ضرباتش را پایانی نبود، مبارزه مساوی اعلام شد تا فربد ایران نژاد پس از ۶ پیروزی متوالی در مسابقات مشت زنی حرفه ای قفسی یا ام ام ای به تساوی تن دهد.

فربد موفق شد ۹۱ درصد بازی مقابل بون هایمر را در دست داشته و این ژرمن مبهوت شده را در تمام مبارزه به شکست نزدیک کند. اما وقتی راند ها پایان یافت، داوران مسابقه را مساوی دادند تا فربد اینگونه متوقف شود.
ایران نژاد باید باز هم پیروز می شد ولی بوکن هایمر در همان نهادی که مسابقه را برگزار کرد، عضویت دارد و جلوی باختش را گرفتند. فربد با تمرینات سختی که سپری می کند و فرم خاص مشتزنی و قابلیت های ذهنی و بدنی اش آمادگی پیروزی را در هر لحظه از رزم هایش خواهد داشت. اما این بار توقف ناگهانی اش هیچ ارتباطی به تاکتیک مبارزه نداشت، مشکل این بود که بوکن هایمر نباید می باخت و این را به سادگی از ۹۱ درصد برتری محض فربد می توان دید.

سوالات متداول

فربد ایران نژاد برای چه چیزی معروف شد؟

فربد در ابتدای مسابقه آهنگ شاد مازندرانی پخش کرد و بعد از پیروزی اش آهنگ پلنگ مازندران را پخش کرد به همین دلیل بین مازندرانی ها بسیار معروف شد.

فربد ایران نژاد در کانال تلگرامش چه چیزی منتشر می کند؟

او در کانال تلگرامش قسمتی از مسابقات و عکس های شخصی خود را منتشر می کند.

فربد ایران نژاد هم اکنون در کجا زندگی می کند؟

فربد در شهر برلین کشور آلمان زندگی می کند.

فربد چند سال دارد؟

فربد سی سال سن دارد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]