بخشی از جذابیت تماشای مسابقه فوتبال زنده از تلویزیون به خاطر گزارشگر فوتبال است. البته گزارشگرانی هم هستند که بود و نبودشان برای بینندگان فرقی نمی کند و یا در مورد بعضی از آن ها نبودنشان بهتر است. آنچه باعث محبوبیت یک گزارشگر می شود میزان اطلاعات او از فوتبال، بازیکنان و تیم های فوتبال مختلف است و از آن مهم تر چگونگی انتقال این اطلاعات به بینندگان است.

لیست عناوین محتوا پنهان
گزارشگر فوتبال کیست؟

گزارشگر فوتبال کیست؟

فوتبال یکی از محبوب ترین ورزش ها در جهان است و هر سال تعداد زیادی مسابقات فوتبال بین تیم های فوتبال در لیگ های داخلی کشورهای مختلف و یا در سطح اروپا و جهان برگزار می شود. این ورزش پر هیجان علاقه مندان زیادی در سرتاسر دنیا دارد که می خواهند بازی تیم های مورد علاقه خود را به صورت زنده ببینند. تماشای فوتبال زنده با صدای استادیوم و تشویق تماشاچیان حاضر در استادیوم برای بینندگان هیجان بازی را بیشتر می کند و یک گزارش فوتبال خوب هم می تواند این هیجان را کامل کند و این کاری است که یک گزارشگر فوتبال باید انجام دهد.

گزارشگر فوتبال باید با دادن اطلاعاتی دقیق و البته مرتبط با فوتبال در مورد بازیکنان، مربیان و تیم ها آن چیزی که بیننده لازم است بداند را در اختیارش بگذارد. او باید معلوماتی بیشتر از یک فرد عادی علاقه مند به فوتبال داشته باشد و تنها داشتن صدای زیبا و علاقه به فوتبال نمی تواند از یک فرد یک گزارشگر خوب بسازد.

جان موتسون به عنوان بهترین گزارشگر فوتبال جهان شناخته می شود، محبوبیت او تا اندازه ای بود که بسیاری از مردم در کشور انگلستان بازی هایی که او گزارشگر آن ها نبود را اصلا تماشا نمی کردند. اما او به عنوان یگ گزارشگر فوتبال چه ویژگی هایی دارد که تا این اندازه محبوب و شناخته شده است؟ موتسون به دلیل چند ویژگی زیر محبوب ترین گزارشگر فوتبال دنیا شده است:

 • او سبکی مخصوص به خود در گزارشگری و حتی در لباس پوشیدن دارد و هیشه با لباس هایی بسیار شیک و خاص دیده می شود.
 • این گزارشگر توانایی بالایی در بالا و پائین کردن صدای خود در هنگام گزارش فوتبال دارد و هیچوقت در جریان بازی، یک گزارش فوتبال یکنواخت از او دیده نشده است.
 • او به خوبی می تواند بازیکنان و مربیان و کار تیم را نقد کند به گونه ای که موجب رنجش کسی نشود و به بازیکن یا تیم توهین نکند. او در زمان مناسب خود از شوخ طبعی و طنز در گزارشگری خود بهره می برد اما کسی را مسخره نمی کند.
 • این گزارشگر فوتبال محبوب به طور کامل بازیکنان را می شناسد و اطلاعات دقیقی از آن ها را در جای مناسب در گزارش خود به بینندگان انتقال می دهد.
 • گزارش کردن او بسیار واضح و مفهوم است و هیچوقت اصطلاحات تخصصی و کلمات سنگین را در گزارش خود استفاده نمی کند.
 • او در جریان بازی هر حاشیه و اتفاقی که ممکن است در استادیوم از دید دوربین ها و در نتیجه بینندگان داخل منزل دور بماند را در گزارش خود می آورد.
بهترین گزارشگر های فوتبال ایرانی کدامند؟

بهترین گزارشگر های فوتبال ایرانی کدامند؟

در کشور ما هم فوتبال و تماشای مسابقات فوتبال طرفداران زیادی دارد و در نتیجه بیشتر مسابقات فوتبال که در لیگ های داخلی کشورهای خارجی و تورنمنت های جهانی برگزار می شود هم از تلویزیون پخش می شود. در ایران دو شبکه تلویزیونی شبکه سه و شبکه ورزش اغلب مسابقات فوتبال را پخش می کنند که پر بیننده ترین شبکه بین این دو، شبکه سه است.

بیشتر گزارشگران فوتبال شناخته شده هم در برنامه های این شبکه یا به عنوان مجری برنامه های فوتبالی یا به عنوان گزارشگر فوتبال حضور دارند. در این بخش به معرفی تعدادی از گزارشگران فوتبال ایرانی که اغلب مسابقات فوتبال را گزارش می کنند می پردازیم:

جواد خیابانی

یکی از گزارشگران فوتبال در ایران که نام او مترداف سوتی و اشتباه در گزارش فوتبال است، جواد خیابانی است. این سوتی ها گاهی آنقدر عجیب است که بینندگان را به این فکر می اندازد که او عمدا برای دیده شدن و جلب توجه چنین عباراتی را در گزارش خود می آورد. جملات جواد خیابانی یکی از سوژه های داغ شبکه های اجتماعی و کانال های طنز در این شبکه های اجتماعی است.

جواد خیابانی در آبان ۱۳۴۵ در کرج متولد شده است و یکی از گزارشگران قدیمی و با سابقه در تلویزیون است. او بارها در رویدادهای فوتبالی بزرگ که تیم ملی فوتبال ایران هم حضور داشته است، به عنوان گزارشگر به کشور میزبان فرستاده شده است و از ورزشگاه بازی را گزارش کرده است.

جواد خیابانی با اینکه منتقدان زیاد و طرفداران کمی دارد، چند سال موفق به کسب جایزه بهترین مجری ورزشی شده است. او در کارنامه خود گزارش یکی از خاطره انگیزترین بازی های تیم ملی ایران را دارد، بازی ایران در مقابل استرالیا در رقابت های مقدماتی جام جهانی در سال ۱۹۹۸ که با برد ایران و صعودش به جام جهانی همراه شد. او به همین دلیل امسال هم بازی تیم ملی ایران و آمریکا در جام جهانی ۲۰۲۲ را گزارش کرد، بازی که در نهایت آمریکا پیروز میدان بود و یک گزارش خاطره انگیز دیگر به کارنامه خیابانی اضافه نکرد. خیابانی شاید یکی از معروف ترین و پر کارترین گزارشگران فوتبال ایران باشد اما هرگز یکی از بهترین ها نیست.

او در گزارش های فوتبال خود از تشبیهات و عباراتی استفاده می کند که می توان گفت تنها مخصوص خود اوست و فقط خودش می فهمد چه می گوید. مثل این جمله از خیابانی : ” اینیستا ، دوباره اینیستا ، حالا دیگه سه باره اینیستا !” یا این جمله که مخصوص خود خیابانی است و بس : ” خوب الان دو تیم باید هر کدوم ۵ تا پنالتی بزنن. باید بگم که هر تیمی که پنالتی ها رو ببره یعنی اینکه بازی رو برده و هر تیمی هم که ببازه یعنی اینکه بازی رو باخته “.

البته به جز این اشتباهات که به جملات قصار خیابانی معروف شده او اشتباهاتی در تلفظ اسم بازیکنان، گفتن خاطرات غیر مرتبط در طول گزارش و بی حسی در گزارش لحظات حساس بازی را هم دارد.

سرهنگ علیفر

سرهنگ علیفر

سرهنگ علیفر متولد خرداد سال ۱۳۳۲ در تهران و بازنشسته پلیس راهنمایی و رانندگی است و در روزگاری به فعالیت هایی مثل روزنامه نگاری و مربیگری نیز پرداخته است. او حتی در جوانی مدتی به عنوان بازیکن فوتبال هم فعالیت داشته است.

علیرضا علیفر یکی دیگر از گزارشگران فوتبال ایران است که او هم مورد انتقادات زیادی در بین بینندگان فوتبال قرار دارد. او همچنین بارها توسط برخی از مربیان به دلیل طرفداری از تیم ها در خلال گزارش فوتبال متهم شده است.

این گزارشگر فوتبال در سوتی دادن و اشتباه، چیزی کمتر از جواد خیابانی ندارد اما مانند خیابانی گزارش خاطره انگیز هم ندارد تا کمی موجب محبوبیتش شود. او همچنین یکی از سوژه های شبکه های اجتماعی و دابسمش سازان در اینستاگرام و دیگر شبکه های مجازی در ایران است.

از اشتباهات و سوتی های معروف او می توان به آوردن نام جلال حسینی بازیکن ایرانی به اشتباه در ترکیب تیم لوانته اشاره کرد که همین اشتباه او را مدتی از گزارشگری فوتبال محروم کرد. او در توجیه اشتباه خود بیان کرده بود که ترکیب دو تیم را از روی یک سایت خارجی برداشته بود و اشتباه از سایت بوده است.

علیرضا علیفر مشکلات دیگری هم در گزارش هایش دارد مانند بلند کردن صدایش به یکباره در طول گزارش بازی که بیننده را از جایش می پراند، یا تحلیل های فنی بازی، بازیکنان و مربیان تیم که حتی در مواقع حساس بازی هم قطع نمی شوند. او با وجود اینکه مدت زیادی است که در شبکه سه و شبکه ورزش به کار گزارشگری فوتبال مشغول است اما نتوانسته خود را به عنوان یکی از بهترین گزارشگرهای فوتبال ایرانی به اثبات برساند.

عادل فردوسی پور

عادل فردوسی پور

محبوب ترین و بهترین گزارشگر فوتبال ایران با اختلاف بسیار زیادی از سایر گزارشگران، عادل فردوسی پور است و این حرف اکثریت فوتبال دوستان در ایران است. عادل فردوسی پور که بیشتر از ده سال است که دیگر در تلویزیون فعالیت نمی کند را با برنامه محبوب و شناخته شده نود و افشاگری های فوتبالی جنجال برانگیزش می شناسید. این برنامه هم مانند مجری و تهیه کننده اش یکی از محبوب ترین و مفیدترین برنامه های فوتبالی بود که اخبار بازیکنان و تیم ها، نقد داوری ها و نکات فنی هر بازی را به خوبی برای بیننده مطرح می کرد.

او در مهرماه سال ۱۳۵۳ متولد شده است و علاوه بر تهیه کنندگی برنامه های فوتبالی، مجری و گزارشگر فوتبال، مترجم و استاد دانشگاه است. عادل فردوسی پور در گزارش فوتبال بسیار پر انرژی بود و اطلاعاتی دقیق و کامل از فوتبال و بازیکنان داشت که به خوبی می توانست این اطلاعات را در جای مناسب به اطلاع بینندگان فوتبال دوست برساند.

این گزارشگر فوتبال سبکی مخصوص به خود داشت، احساسات و هیجانات خود در لحظه های حساس بازی را به خوبی با گفتن جملات و عبارات به بیننده القا می کرد. در این سال ها جای خالی عادل فردوسی پور به شدت در تلویزیون و در گزارش فوتبال خارجی و ایرانی احساس می شود و بسیاری از طرفداران او منتظر دیدن دوباره او در تلویزیون هستند.

محمدرضا احمدی

محمدرضا احمدی

محمدرضا احمدی گزارشگر فوتبال جوان و خوش صدای ایران است که در چند سال اخیر بسیار پرکار شده است و تصویر او در تمام برنامه های فوتبالی شبکه سه به عنوان مجری دیده می شود. معلومات او در مورد فوتبال و بازیکنان و تیم های مختلف فوتبال نسبتا خوب است و گزارشی بدون اشتباه و سوتی دارد.

هر چند این گزارشگر جوان که متولد سال ۱۳۶۱ در تهران است، محبوبیت و توانایی های عادل فردوسی پور را ندارد اما در نبود او شاید بتوان عنوان بهترین گزارشگر فوتبال ایران را به او داد.

محمد حسین میثاقی

محمد حسین میثاقی

محمد حسین میثاقی یکی دیگر از گزارشگرهای فوتبال ایران است که در چند سال اخیر در اجرا و تهیه کنندگی برنامه های فوتبالی و ورزشی در شبکه سه فعالیت زیادی دارد. او اولین بار در بخش هایی از برنامه نود عادل فردوسی پور در تلویزیون و در شبکه سه دیده شد و پس از آن کار اجرای برنامه ۱۲۰ در شبکه ورزش و کار اجرا و تهیه کنندگی برنامه رکورد در شبکه سه را بر عهده گرفت.

او متولد مهر سال ۱۳۶۵ است و جوان ترین مجری و گزارشگر فوتبال در تلویزیون است، البته او کار خود را با گزارشگری فوتبال در شبکه کرمانشاه آغاز کرده است اما در ده سال اخیر به گزارش فوتبال نپرداخته است و بیشتر در نقش مجری و تهیه کننده در برنامه ها حضور دارد.

بسیاری عقیده دارند که او جای خالی عادل فردوسی پور را در شبکه سه پر کرده است و عده ای هم معتقدند او با پارتی بازی و رانت به جایگاه فعلی خود رسیده است و شایستگی آن را نداشته است.

مزدک میرزایی

مزدک میرزایی

مزدک میرزایی که حالا به کار اجرا و برنامه سازی در برنامه هت تریک در شبکه ایران اینترنشنال مشغول است هم روزگاری یکی از گزارشگران فوتبال فعال در شبکه سه بود. او در سال هایی که در شبکه سه فعالیت داشت به همراه عادل فردوسی پور، پیمان یوسفی و جواد خیابانی کار گزارشگری و اجرای برنامه های فوتبالی را بر عهده داشت و در برنامه نود عادل فردوسی پور نیز صدای او شنیده می شد.

اگر چه او هم بهترین گزارشگر فوتبال نبود اما در بین همکارانش مانند پیمان یوسفی، جواد خیابانی و علیرضا علیفر از بقیه بهتر بود و البته گزارشی بدون اشتباه و سوتی داشت. این گزارشگر فوتبال در شهریور ماه سال ۱۳۴۹ در تهران متولد شده است و از سال ۱۳۹۸ از ایران خارج شد و به انگلستان مهاجرت کرد.

پیمان یوسفی

پیمان یوسفی

پیمان یوسفی یکی از گزارشگران فوتبال ایران است که به خاطر استفاده از کلمات و عبارات عربی و قدیمی که کمتر در بین مردم و در زبان عامیانه مصطلح است، مورد انتقاد بسیار زیادی است. بسیاری از کاربران در فضای مجازی از او با نام البیمان الیوسفی یاد می کنند و می توان گفت نه خیلی محبوب است و نه خیلی منفور.

او متولد سال ۱۳۴۸ در تهران است و چندین سال است که به صورت مستمر به عنوان گزارشگر و مجری برنامه های فوتبالی در شبکه سه حضور دارد. البته او هم مدتی به دلیل اظهارنظری در مورد حضور نداشتن زنان در ورزشگاه های ایران محروم بود اما مجددا به تلویزیون بازگشت.

در گزارش های پیمان یوسفی شور و هیجانی وجود ندارد و به نظر می رسد که چندان علاقه ای به این ورزش ندارد و فقط بر حسب وظیفه گزارش می کند. شاید اگر کمی بیشتر از احساساتش را در گزارش های خود وارد می کرد و از کلمات عجیب و غریب استفاده نمی کرد می توانست بیشتر محبوب شود. او گزارشگر فوتبال ایران و ولز در جام جهانی قطر بود و البته خودش بسیار از گزارش احساسی خودش لذت برده است و بعد از بازی گفته بود که هنوز با شنیدن گزارشش احساسی می شود. در هر صورت او یکی از بهترین گزارشگرهای فوتبال ایران نیست و در عین حال بدترین آن ها هم نیست.

رضا جاودانی

رضا جاودانی

شاید اگر اسم رضا جاودانی را به جای گزارشگر فوتبال در بین اسامی مجریان شبکه ۳ که در گذشته فوتبال هم گزارش کرده بیاوریم، درست تر باشد. او متولد مهرماه سال ۱۳۴۸ در مشهد است و کارش را در شبکه سه از برنامه ای با نام جنگ ورزش شروع کرد و از ان زمان تا به امروز بیشتر به اجرای برنامه های ورزشی در این شبکه مانند مسابقه مردان آهنین پرداخته است.

رضا جاودانی در کنار اجرا به کار وکالت نیز مشغول است و گویا در سال های اخیر بیشتر به وکالت مشغول است تا کار در تلویزیون و اجرای برنامه های ورزشی و فوتبالی. او تیر ماه ۱۴۰۱ موفق شد تا جایزه بهترین مجری را در سیزدهمین جشنواره فیلم‌های ورزشی ایران در بخش تلویزیونی به خود اختصاص دهد.

محمد سیانکی

محمد سیانکی

محمد سیانکی هم یکی از گزارشگران فوتبال است که البته بیشتر صدایش در گزارش های فوتبال شبکه ورزش شنیده می شود. او کارش را از رادیو آغاز کرده است و در اولین سال افتتاح شبکه سه به این شبکه وارد شده است. اولین فعالیت های او به عنوان گزارشگر فوتبال در گزارش فوتبال خارجی بود که نیمه های شب از شبکه سه پخش می شد تا کم کم گزارش فوتبال زنده هم به او رسید. او به مربیگری در این رشته ورزشی هم علاقه مند است و حتی چند مدرک مربیگری نیز دارد و گفته اگر گزارشگر فوتبال نمی شد، حتما مربی می شد.

صدای این گزارشگر فوتبال خوب است و صمیمیت خاصی با بیننده در هنگام گزارش او احساس می شود و همین موجب شده که برای برخی بینندگان یک گزارشگر محبوب باشد. اما او اطلاعات زیادی از بازیکنان و تیم های فوتبال در زمان گزارشش به بینندگان ارائه نمی دهد و اگر طرفدار یک تیم، بازیکن یا مربی باشد نمی تواند آن را نشان ندهد. گزارش های فوتبال محمد سیانکی خیلی معمولی است و قطعا محبوبیت و توانایی هایش او را در بین بهترین گزارشگرهای فوتبال ایرانی قرار نمی دهد. 

بهترین گزارشگر فوتبال خارجی کیست؟

بهترین گزارشگر فوتبال خارجی کیست؟

برای ما فارسی زبان ها که به زبان های خارجی تسلط نداریم، تماشای فوتبال خارجی با گزارش فارسی جذابیت بیشتری دارد و شناخت زیادی از گزارشگرهای فوتبال خارجی نداریم. اما حتما صدای برخی از آن ها را در بازی های ویدئویی فوتبال مثل فیفا یا پی اس زیاد شنیده باشیم. این صداها مربوط به معروف ترین گزارشگران فوتبال خارجی است که برخی از آن ها در لیست برترین ها قرار دارند و در این بخش به معرفی آن ها خواهیم پرداخت.

جیم بگلین

جیم بگلین مفسر و گزارشگر حرفه ای فوتبال است که خودش در زمان های دور یک بازیکن فوتبال بزرگ بوده و در تیم هایی مثل لیورپول و لیدز یونایتد توپ می زده است. او اغلب اوقات به عنوان گزارشگر فوتبال در کنار نام های بزرگ و معروف دیگری مثل پیتر دروری و یا مارتین تایلر قرار دارد و یک تیم سه نفره حرفه ای را تشکیل می دهند.

جالب است که با وجود اینکه او خودش از طرفداران لیورپول است و زمانی بازیکن این تیم بوده است در گزارش هایش به هیچ عنوان از این تیم طرفداری نمی کند و این یکی از ویژگی های یک گزارشگر فوتبال حرفه ای است. جیم بگلین گزارشگر و مفسر بازی های لیگ برتر انگلستان، قهرمانان اروپا و جام های جهانی است و در حال حاضر در سن ۶۰ سالگی یکی از مفسران اصلی شبکه های معروف BT Sport و NBCSN است.

مارتین تایلر

مارتین تایلر

بهترین گزارشگر انگلیس که یکی از معروف ترین آن ها نیز هست مارتین تایلر نام دارد. صدای این گزارشگر فوتبال که در حال حاضر ۷۷ ساله است در بازی های ویدئویی فیفا به همراه افرادی مانند اندی گری، آلن اسمیت و کلایو تایلدسلی بسیار زیاد شنیده می شود. او سال ها در شبکه هایی مانند اسکای اسپورت و فاکس استرالیا به عنوان گزارشگر و مفسر فوتبال فعالیت داشته است.

موتسون

موتسون

جان موتسون به عنوان یک گزارشگر فوتبال خارجی رکورد گزارش بیش از ۲ هزار بازی را در شبکه بی بی سی ورزشی دارد. او سال ها به عنوان گزارشگر و مفسر فوتبال در این شبکه فعالیت کرده است و در آن سال ها محبوبیتش در میان مردم به حدی بود که صدای همکارانش را نیز درآورده بود. موتسون یک بار در سال ۲۰۰۸ تصمیم به کناره گیری از کارش کرد و مدت ۱۱ سال نیز کار نکرد اما مجددا با شبکه TalkSport به شغل مورد علاقه خود بازگشت و تا امروز که نزدیک به ۷۷ سال سن دارد در حال فعالیت است.

فیلم گزارشگر های فوتبال را در کجا مشاهده کنیم؟

فیلم گزارشگر های فوتبال را در کجا مشاهده کنیم؟

شما به راحتی می توانید فیلم گزارش فوتبال های داخلی و خارجی را که سال ها پیش پخش شده است و یا فیلم فوتبالی که همین امروز پخش شده است را در اینترنت پیدا کنید. فقط باید نام تیم هایی که در این مسابقه فوتبال روبروی هم قرار گرفته اند را در گوگل جستجو کنند. در صورتی که تمایل دارید فیلم گزارشگر خاصی را مشاهده کنید می توانید نام آن گزارشگر را در گوگل جستجو کنید و عبارت فیلم گزارش را هم در کنار اسمش بیاورید. مثلا برای دیدن فیلم گزارش فوتبال توسط عادل فردوسی پور، عبارت فیلم گزارش عادل فردوسی پور را تایپ و جستجو کنید.

دستمزد گزارشگر فوتبال برای یک بازی چقدر است؟

دستمزد گزارشگران فوتبال در ایران موضوعی بود که عادل فردوسی پور زمانی در برنامه نود در مورد آن صحبت کرده بود و گفته بود انقدر کم است که رویش نمی شود بگوید چقدر است. البته او راست هم می گفت چون در آن زمان دستمزد یک گزارشگر فوتبال برای یک بازی زنده سی هزار تومان بود، این رقم در سال ۱۳۹۴ هم صد و بیست هزار تومان عنوان شده بود. برای گزارش یک بازی غیر زنده هم دستمزد گزارشگر در سال ۱۳۹۴ هفتاد هزار تومان بود و نکته جالب توجه این بود که که بین گزارشگران تفاوتی در پرداخت دستمزد وجود نداشت.

البته بیشتر این افراد که به عنوان گزارشگر در ایران فعالیت می کنند در استخدام سازمان صدا و سیما هستند و یا به دلیل عشق و علاقه ای که به فوتبال و گزارشگری فوتبال دارند این کار را انجام می دهند. بیشتر این افراد پس از کسب کمی محبوبیت و شهرت یا به تولید برنامه و تهیه کنندگی برنامه های فوتبالی در تلویزیون مشغول می شوند و یا در برنامه ها و مراسم خارج از تلویزیون اجرا می کنند و پول در می آورند.

دقیقا مشخص نیست که در حال حاضر گزارشگران فوتبال برای هر بازی چقدر دستمزد می گیرند، اما دستمزد دو مجری که امسال برنامه ویژه جام جهانی را اجرا کردند یعنی محمد حسین میثاقی و محمد رضا احمدی هر کدام شبی ۵۰۰ میلیون تومان عنوان شده است. البته تهیه کنندگان برنامه و مسئولین شبکه زیر بار این رقم نرفتند و آن را تائید نکردند، اما گفتند که خیابانی به دلیل تجربه بیشترش بالاترین دستمزد را در بین گزارشگران جام جهانی قطر داشته است و آن هم چیزی کمتر از صد میلیون تومان برای یک ماه بوده است.

اما در مورد دستمزد گزارشگران فوتبال خارجی چند سال پیش مزدک میرزایی در مصاحبه ای گفته بود که این افراد برای هر گزارش نزدیک به یک سال حقوق ما در ایران را دریافت می کنند. در سایت پی اسکیل میزان دستمزد یک گزارشگر فوتبال خارجی در سال ۲۰۲۱ بین ۲۷ تا ۶۸ هزار دلار اعلام شده بود.

عکس گزارشگر های فوتبال ایرانی را در کجا مشاهده کنیم؟

عکس گزارشگر های فوتبال ایرانی را در کجا مشاهده کنیم؟

برای دیدن عکس گزارشگرهای فوتبال می توانید نام آن ها را در گوگل جستجو کنید و یا آن ها را در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام دنبال کنید. برای دیدن عکس گزارشگران خارجی می توانید گزارشگر فوتبال به انگلیسی soccer commentator را جستجو کنید.

آدرس پیج اینستاگرام گزارشگر های فوتبال ایرانی چیست؟

آدرس پیج اینستاگرام گزارشگر های فوتبال ایرانی چیست؟

برای یافتن آدرس پیج این افراد می توانید نام آن ها را به انگلیسی در قسمت جستجوی برنامه اینستاگرام وارد کنید و از بین پیج هایی که برایتان به نمایش گذاشته می شود، پیج اصلی را دنبال کنید.

پرحاشیه ترین گزارشگر فوتبال ایرانی کیست؟

قبل از اینکه مزدک میرزایی با مهاجرت به لندن و آغاز کارش در شبکه ایران اینترنشنال حاشیه ساز شود، عادل فردوسی پور بود که با اجرایش در برنامه نود همیشه حاشیه سازی می کرد. البته این حاشیه ها برای خودش نبود بلکه بیشتر آن ها برای برنامه نود و فعالیت هایی بود که در این برنامه انجام می داد. جواد خیابانی هم کسی است که همیشه با سوتی های گزارشش و یا حرف هایی که خارج از گزارشش می زند حاشیه ساز می شود.

کدام گزارشگر فوتبال ایرانی ممنوع التصویر است؟

هر یک از این افراد در یک مقطع زمانی ممنوع التصویر بوده اند مثل پیمان یوسفی که در مورد ورود زنان به استادیوم اظهارنظر کرد و ممنوع التصویر شد. اما اگر صحبت از ممنوع التصویری گزارشگران فوتبال باشد اولین نامی که به ذهن همه می رسد عادل فردوسی پور است که بیشتر از ده سال است که دیگر صدا و تصویرش در تلویزیون شنیده و دیده نمی شود.

کدام گزارشگر فوتبال ایرانی مهاجرت کرده است؟

کدام گزارشگر فوتبال ایرانی مهاجرت کرده است؟

در بین گزارشگرهای فوتبال ایرانی مزدک میرزایی در سال ۱۳۹۸ برای همیشه ایران را به مقصد لندن ترک کرد. او در شبکه ایران اینترنشنال یک برنامه فوتبالی با نام هت تریک دارد و در برخی برنامه های خبری هم به عنوان کارشناس فوتبال حاضر می شود.

بهترین گزارشگر فوتبال عربی کیست؟

عصام الشوالی متولد سال ۱۹۷۰ ، در کشور تونس به عنوان بهترین گزارشگر فوتبال عربی زبان در دنیا شناخته می شود. او مفسر و گزارشگری مشهور در کشورهای عرب زبان است و در شبکه الجزیره فعالیت می کند. او از طرفداران دو تیم استقلال و پرسپولیس ایران است.

چگونه گزارشگر فوتبال شویم؟

اگر می خواهید گزارشگر فوتبال شوید باید هر چه می توانید اطلاعات فوتبالی خود را بالا ببرید و برای خود یک سبک متفاوت از دیگران در گزارشگری داشته باشید و از کسی تقلید نکنید. به دنبال اطلاعاتی باشید که به فوتبال مرتبط باشند و به گونه ای استادانه سعی کنید آن ها را در بین گزارش فوتبال خود به بینندگان منتقل کنید.

با صدای خود بازی کنید و از یکنواخت گزارش کردن بازی پرهیز کنید چون ممکن است بیننده از شنیدن صدای یکنواخت شما حوصله اش سر برود. شما به عنوان یک گزارشگر فوتبال باید صدای خوبی داشته باشید مانند صدای مجید عابدی گزارشگر فوتبال که در برنامه آقای گزارشگر به فینال رسید. برای ورود به این شغل باید در صدا و سیما تست بدهید تا پذیرفته شوید. 

قدیمی ترین گزارشگر فوتبال ایرانی کیست؟

از گزارشگران قدیمی فوتبال در ایران می توان به نام هایی چون عطاءالله بهمنش متولد ۱۳۰۲ در کرمانشاه و متوفی ۱۳۹۶ در تهران و ایرج ادیب زاده متولد سال ۱۳۲۵ در تهران و ساکن فرانسه نام برد. بهرام شفیع مجری و تهیه کننده برنامه ورزش و مردم که در ۶۲ سالگی و در سال ۱۳۹۷ بر اثر بیماری قلبی فوت کرد هم یکی از گزارشگران فوتبالی قدیمی ایرانی است. دو گزارشگر فوتبال قدیمی هم که در زمان خود بهترین بودند عباس بهروان و اسکندر کوتی هستند که برای تمام این عزیزان آرزوی سلامتی می کنیم. 

محبوب ترین گزارشگر فوتبال در جهان کیست؟

محبوب ترین گزارشگر فوتبال در جهان کیست؟

جان موتسون گزارشگر شبکه بی بی سی محبوب ترین و بهترین گزارشگر فوتبال جهان است، او انقدر محبوب بود که بینندگان تلویزیون بازی هایی که او گزارشگر آن ها نبود را تماشا نمی کردند.

محبوب ترین گزارشگر فوتبال در ایران کیست؟

عادل فردوسی پور سال هاست که عنوان محبوب ترین و بهترین گزارشگر فوتبال ایران را با خود یدک می کشد و هیچ کس در ایران نتوانسته است جای او را بگیرد.

سوالات متداول

 1. بهترین گزارشگر فوتبال ایران کیست؟

  بهترین گزارشگر فوتبال در ایران با اختلاف بسیار زیاد عادل فردوسی پور است.

 2. بهترین گزارشگر فوتبال انگلیسی زبان کیست؟

  جان موتسون بهترین مفسر و گزارشگر فوتبال خارجی است و پس از او نام هایی چون پیتر دروری، جیم بگلین و مارتین تایلر قرار دارند.

 3. بهترین گزارشگر فوتبال عرب زبان کیست؟

  عصام الشوالی ۵۳ ساله که متولد کشور تونس است، در حال حاضر بهترین گزارشگر فوتبال عربی است.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]