دنیای قمار و بازی های پوکر به قدری پیچیدگی و جذابیت دارد که افراد زیادی را به خود جذب می کند. تمام افرادی که امروز اسطوره ی دنیای پوکر شناخته می شوند در گذشته ی خود به شغل دیگری مشغول بودند که بعد از مدتی این بازی آن ها را به گونه ای مجذوب خود کرده و در روح و روان ان ها رخنه کرده است. این بازی ها علی رغم اینکه در بسیاری از کشور ها ممنوع به حساب می آید ولی کشور های زیادی هستند که با داشتن کازینو ها و کلوب هایی مخصوص این بازی ها، دوست دار این حرفه هستند و برای آن مسابقات قهرمانی برگزار می کنند و همه ساله جایزه های فراوانی در این بازی ها جابجا می شود. در ادامه می خواهیم به معرفی گیب کاپلان یکی از ۱۰ پوکر باز برتر جهان بپردازیم خوشحال می شیم تا انتها ما را همراهی کنید.

گیب کاپلان یهودی

گیب کاپلان یهودی

گیب کاپلان در سی و یک ماه مارس سال هزار و نهصد و چهل و پنج متولد شد او که زاده ی شهر بروکلین یکی از قدیمی ترین قسمت های نیویورک است و جزو یهودیان این شهر به حساب می آید او که در خانواده ای یهودی متولد شده است خانواده ای شاد و ارام داشت و همین روحیه ی شاد او باعث شد در اینده شغل بازیگری در فیلم های کمدی را برای خود انتخاب کند. از گذشته و دوران مدرسه ی او اطلاعات زیادی در دست نداریم و هرچه هست از دوران شهرت و به اوج رسید او است.

زندگینامه گیب کاپلان

در این قسمت قصد داریم به صورت مفصل به بیوگرافی گیب کاپلان بپردازیم. نام اصلی او گابریل وستون کاپلان است. گابریل وستون که در خانواده ای یهودی بدنیا امده است متولد شهر بروکلین یکی از قسمت های قدیمی نیویورک است. دوران جوانی خود بدلیل روحیه شاد و برون گرایی که داشت مشغول به حرفه ی بازیگری شد. اولین فیلمی که او در ان بازی کرد فیلم کمدی Welcome Back Kotter بود که در سال هزار و نهصد و هفتاد میلادی ساخته شد و گابریل وستون در ان فیلم بود که برای اولین بار تبدیل به یک چهره ی معروف و مشهور شد.

بعد از مدتی بدلیل همان روحیه شاد و برون گرایی اش به او پیشنهاد شد که در شبکه نیویورک مجری برنامه های زیادی شود و این رویداد باعث شد که او روز به روز بر شهرت و محبوبیت اش در بین مردم افزوده شود. او در کنار بازی گری و مجری گری اش به بازی پوکر نیز روی اورد. هرچند در اوایل او این بازی را برای سرگرمی و تفریح انجام می داد ولی از همان ابتدا این بازی را به صورت حرفه ای اموخت و نیز حرفه ای ادامه داد.

بعد از کسب مهارت های زیاد در این بازی به او پیشنهاد جالبی داده شد و این پیسنهاد این بود که به عنوان کارشناس دنیای پوکر در برنامه ای تلویزیونی برنامه اجرا کند. او که خود را در این جایگاه می دید این پیشنهاد را پذیرفت و بعد از ان در برنامه High Stakes Poker که در شبکه جی اس ان پخش می شد به عنوان کارشناس بازی های پوکر حضور پیدا کرد. بعد از مدتی که او در دنیای تلویزیون حضور داشت چه به عنوان بازیگر و چه به عنوان تحلیل گر بازی های پوکر تصمیم گرفت گامی بلند در بازی پوکر بردارد و خود را برای حضور در رقابت های قهرمانی پوکر آماده کند.

از ان به بعد همه ی دنیای او را پوکر تسخیر کرد و او به طور جدی به تمرین ترفند های این بازی پرداخت. او توانست در تورنمت پوکر سری های جهانی راه پیدا کند و تمام هدف او از این کار این بود که بتواند در کنار بزرگان و قهرمانان این بازی به مسابقه بپردازد و برای خود پیشرفتی چشم گیر را رقم بزند. او در سال ۱۹۷۸ اولین تجربه ی حضور خود در رقابت های جدی پوکر را بدست اورد و بعد از آن در سال ۱۹۸۰ به صورت جدی در این رقابت ها شرکت کرد و توانست عنوان یکی از بهترین ها و برترین های پوکر را به خود اختصاص دهد.

گیب کاپلان بازیگر
Gabe Kaplan

گیب کاپلان بازیگر

گیب کاپلان در دنیای بازیگری بسیار خوش درخشید. اولین فیلم گیب کاپلان پوکر باز که موضوعی طنز داشت در چهره شدن او تاثیر به سزایی داشت. البته او در ان زمان با وجود این که بازی های پوکر را به صورت حرفه ای بازی می کرد هنوز به عنوان یک پوکر باز شناخته شده نبوو. او شهرتش در دنیای بازیگری را بعد از چند فیلم که در ان ها بازی کرده بود بدست آورد.

بازیگر پوکر باز

او بعد از این که در بازی پوکر به قهرمانی رسید و دیگر همه او را به عنوان یک پوکر باز قهرمان می شناختند باز به بازیگری اش ادامه داد و با بازی های بعدی او و افزایش شهرتش تبدیل به ستاره ی آن زمان کشورش شده بود. او ۱۵ اثر تلویزیونی از خود باقی گذاشته است که در ادامه به چند تا از فیلم هایی که او بازی کرده است اشاره می کنیم. گیب کاپلان در سال ۱۹۷۵ سریال Welcome Back Kotter را بازی کرد و ۶ سال بعد از ان در سریال Lewis & Clark ایفای نقش کرد. بعد از ان در سال ۱۹۸۴ فیلم تلویزیونی The Hoboken Chicken Emergency را بازی کرد از دیگر فیلم های او که در سال ۲۰۰ به بعد بازی کرده می توان به فیلم Jack the Dog و فیلم سینمایی The Grand اشاره کرد.

قهرمانی گیب کاپلان

قهرمانی گیب کاپلان

از قهرمانی های گیب کاپلان می توان به تورنمنت پوکر معروف Super Bowl of Poker اشاره کرد که در لاس وگاس برگزار می شد و محل رقابت بهترین های این بازی بود و به قهرمان این مسابقات جایزه ای ارزنده داده می شد. گیب کاپلان توانست در رویداد اصلی این مسابقه ها عنوان قهرمانی را برای خود کسب کند و جام طلایی ان دوره را به خود اختصاص دهد از ان سال به بعد به دلیل اینکه این جام از اندازه ی بزرگی برخوردار بود این جام را تبدیل به دست بند طلا کردند و جایزه ی سال های بعد این رقابت ها به دست بند طلا تبدیل شد.

روال بازی پوکر به این صورت است که کسانی که بتوانند به میز اخر راه پیدا کنند و بر سر ان میز به رقابت بپردازند جز قهرمانان پوکر به حساب می آیند ولی جایزه اصلی که دستبند طلای ان دوره از رقابت ها است به برنده ی میز آخر می رسد. گیب کاپلان توانست برای ۵ سال پیاپی در رقابت های قهرمانی این رشته به میز اخر که معروف به Super Bowl است برسد ولی او نتوانست دستبند طلای ان دوره از رقابت ها را نصیب خود کند. با این وجود رسیدن او به میز Super Bowl برای او شهرت و افتخار بسیاری را همراه اورد.

او در سال ۲۰۰۴ با شرکت در تور جهانی پوکر و رقابت های هولدم نامحدود توانست به رتبه ی سوم دست پیدا کند و جز قهرمانان ان سال به حساب بیاید و مبلغ دویست و پنجاه هزار دلار را به عنوان جایزه برای خود کسب کند. گیب کاپلان در سال ۲۰۰۵ هم طبق روال سابق در سری مسابقات جهانی پوکر بازی هولدم نامحدود توانست رتبه دوم این رقابت ها را از آن خود کند و جایزه ۲۲۲۵۱۵ دلاری را بگیرد.

گیب کاپلان در سال های ۱۹۹۷ و ۲۰۰۲ با پوششی متفاوت در این رقابت ها شرکت کرد. او به عنوان مجری کارشناس حضور خود را در این رقابت ها ثبت کرد و توانست حال و هوایی متفاوت به مسابقات آن سال بدهد. در سال ۲۰۰۷ او برای شرکت در یک مسابقه تلویزیونی اقدام کرد این مسابقه که بین چند پوکر باز معروف انجام می شد در شبکه ان بی سی برگزار شد که نام این برنامه Poker After Dark بود.

شش نفر از پوکر بازان ان زمان در این رقابت حضور داشتند که نام آن ها عبارت است از گیب کاپلان، هاوارد لدرر، کریستی گیزز، علی نژاد، ونسا روسو و انی دیوک که گیب کاپلان توانست با مغلوب کردن همه ی ان ها قهرمان این مسابقه شود و جایزه ی نقدی این مسابقات را از آن خود کند. او در سال ۲۰۰۸ هم در همین برنامه شرکت کرد و برای بار دوم هم توانست بر رقیبان خود غلبه کند و پیروز این برنامه باشد. قهرمانی های او بسیار بیشتر از چیزی است که در این مقاله به ان پرداختیم. او با شرکت کردن در تمام این مسابقات توانست ثروت هنگفتی را برای خود جمع کند و به یکی از ثروتمندان نیویورک تبدیل شود.

سوالات متداول

گیب کاپلان در چه سالی و کجا به دنیا امد؟

گیب کاپلان در ۳۱ ماه مارس ۱۹۴۵ متولد شد او در شهر بروکلین یکی از قسمت های قدیمی نیویورک متولد شد.

اولین فیلمی که گیب کاپلان بازی کرده بود کدام فیلم است؟

فیلم Welcome Back Kotter بود که این فیلم در سال ۱۹۷۰ میلادی ساخته و پخش شد.

قبل از اینکه گیب کاپلان به قهرمان پوکر تبدیل شود به چه کاری مشغول بود؟

او وارد حرفه ی بازیگری شد و در چند فیلم ایفای نقش کرد و بعد از ان وارد دنیای قهرمانی پوکر شد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]