جنوا یکی از تیم های خوب ایتالیا محسوب می شود که در ابتدا برای بازی کریکت تاسیس شده بود اما بعدها مسئولان این تیم تصمیم گرفتند تا تیم فوتبالی هم تشکیل دهند. این تیم در شهر جنوا در منطقه لیگوریا واقع شده است. بازیکنان مطرح زیادی رد این تیم توپ می زده اند و یکی از تیم های قدیمی فوتبال در این کشور محسوب می شود. در ادامه این مقاله قصد داریم تا شما را بیشتر با این تیم آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

این را هم ملاک کار خود قرار دهید که ارائه استراتژی شرط بندی فوتبال برای تیم جنوا ملاک کار ما می باشد ولی ارائه یک استراتژی فوق العاده نیاز به این دارد که شما ابتدا به خوبی با تیم آشنا شوید!

تاریخچه تیم جنوا

تاریخچه تیم جنوا چه بوده است؟

در سال ۱۸۹۳ میلادی بود که این باشگاه به عنوان باشگاه کریکت فعالیت خود را آغاز کرد. در سال های ابتدایی در این باشگاه کریکت بازی می شد. از آنجایی که این تیم توسط انگلیسی ها بنا شده بود، ایتالیایی ها نمی توانستند که در این تیم عضو شوند. در سال ۱۸۹۷ بخش فوتبالی این باشگاه هم کلید خورد و تیم فوتبالی تشکیل شد.

موفقیت های باشگاه جنوا را نام ببرید؟

اما جالب است بدانید که این تیم تا به حال ۹ بار فاتح سری آ شده است که آخرین آنها در فصل ۲۴-۱۹۲۳ رغم خورده است. در جام حذفی ایتالیا نیز آنها یک بار به مقام قهرمانی دست یافته اند. همچنین در سری بی ۶ قهرمانی و در سری سی هم یک قهرمانی کسب کرده اند.

آنالیز نتایج فوتبال جنوا

جنوا ایتالیا در حال حاضر در جدول رده بندی سری آ در مکان شانزدهم ایستاده است و ۱۹ بازی را انجام داده است. این تیم متاسفانه امتیازات زیادی را از دست داده است و در حال حاضر هم ۱۸ امتیاز را کسب کرده است. آنها در حالی در این مکان قرار دارند که در صورت لغزش در منطقه سقوط به سری بی ایتالیا قرار می گیرند.

5 بازیکن برتر جنوا از دید هواداران

۵ بازیکن برتر جنوا از دید هواداران چه افرادی هستند؟

ماتیا دسترو

ماتیا دسترو اهل ایتالیا است و در پست مهاجم به کار گرفته می شود. این بازی متولد سال ۱۹۹۱ میلادی است وت شماره ۲۳ را بر تن می کند. او تا به حال ۷ گل را زده است که برترین گلزن این تیم محسوب می شود

مارکو پیاتسا

کروات است و متولد سال ۱۹۹۵ می باشد. او دومین گلزن برتر این تیم با ۳ گل است و تا به حال توانسته بازی های خوبی را برای تیمش انجام دهد. او یک مهاجم تمام عیار است

شومورودوف

از معدود بازیکنان ازبکستانی به شمار می رود که در اروپا بازی می کند. این بازی در سال ۱۹۹۵ به دنیا آمده است و در پست مهاجم بازی می کند. او ۲ گل را به ثمر رسانده است

جانلوکا اسکاماکا

از کشور ایتالیا می باشد و در سال ۱۹۹۹ به دنیا آمده است و یکی از جوان های خوب این تیم می باشد. این بازیکن در پست مهاجم کار می کند و یکی از آینده دارترین بازیکنان به شمار می آید

پائولو گیلیونه

یکی از ایتالیایی های دیگر این تیم است که در سال ۱۹۹۷ میلادی به دنیا آمده است. او نبض تیم اودینزه را در اختیار دارد و در پست هافبک بازی می کند و تا به حال هم ۴ پاس گل داده است

مربی جنوا کیست؟

دیوید بالاردینی یکی از مربیان با تجربه ایتالیایی می باشد که در ماه نخست سال ۲۰۲۱ میلادی روی نیمکت این تیم نشسته است و تا به حال هم حدود ۶ بازی را انجام داده است. این مربی از این تعداد بازی ۳ برد، ۲ تساوی و یک باخت را در کارنامه خود ثبت کرده است که نتایج امیدوار کننده ای گرفته است.

گران قیمت ترین خرید این تیم کیست؟

اما بر اساس آماری که در سایت ترانسفر مارکت منتشر شده است، در حال حاضر گران ترین بازیکنی که این تیم به خدمت گرفته است الدر شومورودوف می باشد که از روستو به این تیم پیوسته است. این بازیکن ۷ و نیم میلیون یورو قیمت داشته است و به این ترتیب گران ترین خرید این تیم محسوب می شود.

شیردل ها لقب اصلی این تیم

شیردل ها لقب اصلی این تیم

لقب اصلی این تیم شیردل می باشد که اشاره به عکسی است که در لوگوی این باشگاه قرار دارد. این عکس حیوانی را نشان می دهد که به شکل شیر است اما سر آن به شکل عقاب می باشد. همچنین یکی دیگر از القاب این تیم آبی و قرمز ها می باشد که به رنگ لباس آنها اشاره می کند.

تیم جنوا در لیگ سری آ چه کرده است؟

شیر دل ها تا به حال در سری آ نتایج خوبی را کسب نکرده اند. این تیم در رتبه شانزدهم قرار دارد و از ۱۹ بازی تنها ۴ برد را کسب کرده است. آنها از این تعداد ۹ باخت را در کارنامه خود ثبت کرده اند و در حال حاضر ۱۸ امتیاز را کسب کرده اند. این تیم با منطقه سقوط چندان فاصله ای ندارد.

عملکرد جنوا در جام حذفی ایتالیا به چه صورت است؟

این تیم در دور سوم با تیم یو اس کاتانزارو روبرو شد که موفق شد با نتیجه ۲ بر یک به برتری دست یابد. سپس در دور بعد با تیم سمپدوریا بازی کرد که این تیم را هم با نتیجه ۳ بر یک شکست داد. در مرحله یک شانزدهم اما با تیم قدرتمند یوونتوس مصاف داشت که در نهایت این بازی را با نتیجه ۳ بر ۲ واگذار کرد و حذف شد.

بررسی دقیق از دربی دلا لانترنا

این دربی بین دو تیم جنوا و سمپدوریا بازی می شود که ورزشگاه مشترک آنها لوئیجی فراری می باشد. نام این دربی به فانوس دریایی اشاره می کند که در شهر جنوا وجود دارد. اولین بازی این دو تیم در سال ۱۹۴۷ برگزار شد.

آمار کلی دربی دلا لانترنا

به طور کلی این دو تیم تا به حال ۱۰۲ بار با یکدیگر بازی کرده اند که از این تعداد تیم سمپدوریا ۴۰ بار و تیم جنوا ۲۶ بار به برتری دست یافته اند. همچنین ۳۷ بار هم بازی این دو تیم با نتیجه تساوی به پایان رسیده است.

درصد برد تیم جنوا توی دلا لانترنا

با توجه به آماری که داده شد، این تیم بیشتر بازی های خود را در برابر حریف سنتی خود بازنده بوده است و می توان گفت که حدود ۲۰ درصد از بازی های خود را با برد پشت سر گذاشته است و دو برابر آن را به این تیم باخته است.

برد تیم Genoa در دلا لانترنا

در آخرین بازی این دو تیم از سری بازی های کوپا ایتالیا به مصاف هم رفتند که در نهایت تیم جنوا با نتیجه ۳ بر یک حریف خود را شکست داد و به مرحله بعد صعود کرد.

دربی دلا لانترنا

عملکرد جنوا در لیگ قهرمانان اروپا چگونه است؟

سال هاست که تیم جنوا سعی می کند تا سهمیه حضور در لیگ قهرمانان را کسب کند اما موفق به انجام آن نمی شود. در آخرین حضور آنها در لیگ اروپا که در فصل ۱۰-۲۰۰۹ رقم خورد، این تیم از مرحله گروهی نتوانست صعود کند و در نهایت هم از این رقابت ها حذف شدند.

بر اساس آمار چقدر می توان روی برد این تیم حساب باز کرد ؟

تا به اینجای فصل که ۱۹ بازی را در سری آ انجام داده اند، این تیم تقریبا نیمی از بازی های خود را واگذار کرده اند و تنها ۴ برد را کسب کرده اند. این تیم در وضعیت بحرانی قرار دارد و نمی توان آینده آن را حدس زد. اگر به همین صورت پیش برود احتمال سقوط به سری بی در انتهای فصل وجود دارد. کارشناسان معتقدند که این تیم باید سبک بازی خود را تغییر دهد و در مقابل تیم های بزرگ باید با جسارت بیشتری بازی کند. موضوعی که نشان می دهد آنها اعتماد به نفس بالاتری نیاز دارند تا در مقابل تیم ها بازی کنند.

تماشای بازی جنوا

آشنایی با سبک کلی بازی این تیم در مسابقات

یکی از برنامه های آنها دفاع در زمین حریف می باشد که سعی می کنند این استراتژی را پیاده کنند. اما در بیشتر بازی ها تلاش دارند تا مرکز میدان را بدست بگیرند و توپ را به کناره ها ببرند و از گوشه ها حملات خود را انجام دهند. نقش بازیکنان کناری در این تیم محوری می باشد. جنوا فوتبال تدافعی به همراه ضد حملات را به نمایش می گذارد و سعی می کند تا در زمان حمله از تمام نقاط زمین استفاده بهینه را ببرند.

تماشای بازی جنوا

بازی این تیم را می توانید از شبکه های مختلفی به صورت مستقیم تماشا کنید. در صورتی که بازی های این تیم حساس باشد از شبکه های ورزش و سه سیما پخش می شود. اما شما می توانید همواره از برخی از سایت هایی که به این منظور ایجاد شده اند، بازی های این تیم را به طور زنده مشاهده کنید.

سوالات متداول

جنوا چند بار در سری آ ایتالیا قهرمان شده است؟

این تیم تا به حال ۹ بار توانسته نام خود را به عنوان قهرمان این مسابقات به همه بشناساند.

جنوا چند قهرمانی در کوپا ایتالیا دارد؟

این تیم یک بار موفق به کسب جام قهرمانی جام حذفی این کشور شده است و نام خود را به عنوان قهرمان ثبت کند.

آیا تیم جنوا سابقه قهرمانی در اروپا را هم دارد؟

این تیم در سطح اروپا نتوانسته تا به حال دستاورد مهمی را کسب کند اما تلاش دارد تا به این مهم دست یابد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]