در این مقاله قصد داریم بعد از بررسی شرایط برای شرط بندی شطرنج به معرفی غزل حکیمی فرد یکی از شطرنج بازان حرفه ای ایرانی بپردازیم. این شطرنج باز توانست نام و آوازه ایران را در جهان در حرفه‌اش زنده نگه دارد و به همگان نشان دهد که توانایی یک بانو ایرانی محدود نمی باشد. بنابراین تا انتهای این مقاله همراه ما باشید تا این بانوی ایرانی را به شما معرفی نماییم و اطلاعاتی را پیرامون زندگی او در اختیارتان قرار دهیم.

غزل حکیمی فرد کیست؟

غزل حکیمی فرد کیست؟

غزل حکیمی فرد شطرنج باز حرف های ایرانی در تاریخ بیست و پنجم فروردین ماه سال ۱۳۷۳ به دنیا آمده است او بزرگ‌ترین شطرنج باز بانوی ایرانی می باشد که توانست در سال ۲۰۲۰ فدراسیون شطرنج خود را از کشور ایران به کشور سوئیس تغییر بدهد و بعد از آن زیر پرچم کشور سوئیس فعالیت حرفه ای در زمینه شطرنج را ادامه دهد. بنابراین مورد توجه سراسر جهان قرار گرفت. قبل از آن که زیر پرچم کشور سوئیس قرار بگیرد در آخرین رنکینگ جهانی در تاریخ ۱۰ سال ۲۰۲۰ با ریتینگ ۲۲۶۵ موفق شد تا در رده پنجاه و چهارم شطرنج بازان کشور ایران قرار بگیرد.

غزل حکیمی فرد هم اکنون ساکن کشور سوئیس است و از سال ۲۰۲۰، در این کشور ساکن شده است. او هم اکنون ۲۷ سال سن دارد و از سال ۲۰۱۶ توانست در رنکینگ های مختلف مقام های متفاوتی را به دست آورد. او در بهترین ریتینگ در سال ۲۰۱۶ مقام ۲۳۸۰ کسب نمود و در ژوئن سال ۲۰۲۰ نیز در جایگاه ۵۹۸۰ قرار گرفت. او از جمله بزرگترین استاد های زنان شطرنج می باشد‌.

بیوگرافی غزل حکیمی فرد چه می باشد؟

زندگینامه غزل حکیمی فرد هم اکنون در سایتهای مختلف ایرانی و جهانی و همینطور ویکی پدیا ایرانی و خارجی قرار دارد غزل حکیمی فرد در سال ۱۳۸۸ تنها زمانی که ۱۶ سال سن داشت قهرمان شطرنج زنان در کشور ایران معرفی شد در آن زمان موفق به کسب ۱۰ امتیاز از تنها ۱۰ بازی خود شد و با بهترین رقیب های خود تنها یک و نیم امتیاز فاصله داشت.

غزل حکیمی فرد در سال ۲۰۰۷ به عنوان استاد فیده زنان معرفی شد و در سپتامبر سال ۲۰۱۶ توانست در ریتینگ ۲۳۰۸ مقام سوم را در میان شطرنج بازان بانوی ایرانی به دست آورد. او در سال ۲۰۱۰ نیز به عنوان یکی از اعضای تیم ملی ایران در المپیاد شطرنج شرکت نمود و در سال ۲۰۱۰ مقام هفتم مسابقات قهرمانی شطرنج را که برای دختران زیر ۱۶ سال برگزار شد با حضور در شهر خالیکیبی که یونان کسب نمود. او هم اکنون در موسسه فناوری شهر زوریخ که فدرال نام دارد در مقطع کارشناسی ارشد در رشته کامپیوتر تحصیلات خود را می گذراند و یک خواهر کوچکتر از خود دارد که او نیز مانند غزل در شطرنج حرفه ای می باشد یکی از معروف ترین شطرنج بازان ایرانی به شمار می آید.

غزل حکیمی فرد اینستاگرام فعالیت دارد؟

غزل حکیمی فرد اینستاگرام فعالیت دارد؟

غزل حکیمی فرد instagram ندارد. این ممکن است توجه طرفداران غزل حکیمی فرد را بر ببینند اما نکته این است که او در اینستاگرام و در شبکه‌ های اجتماعی دیگر پیج شخصی ندارد و فعالیتی در شبکه اجتماعی نمی کند.

ایا او اینستا دارد؟

احتمالا به خاطر مشغله زیاد این بانو ایرانی، فعالیتی در شبکه‌ های اجتماعی از او دیده نشده است. اما به محض آنکه صفحه شخصی خود را در اینستاگرام ایجاد نمود، آدرس اینستاگرامش را در این صفحه قرار می دهیم.

عکس غزل حکیمی فرد در کجا موجود است؟

عکس‌های این سر بریتی هنگامی که در مسابقات حضور پیدا کرده و یا در ایران فعالیت تدریس داشته است در اینترنت و در سایت های شطرنج قرار داده شده است عکس های او در تمام سایت‌های اینترنتی که مربوط به شطرنج و آموزش شطرنج می باشد دیده می‌شود شما نیز می توانید با مراجعه به گوگل عکس او را سرچ نمایید و او را بیشتر بشناسید. البته از طریق پیج اینستاگرام غزل حکیمی فرد نیز در گذشته عکس های غزل حکیمی فرد در دسترس بود.

دوست پسر غزل حکیمی فرد کیست؟

دوست پسر غزل حکیمی فرد کیست؟

همسر غزل حکیمی فرد و همینطور دوست پسر غزل حکیمی فرد تا کنون به طور رسمی معرفی نشده و مشخص نیست که مشخصات او چه می باشد و هم اکنون مجرد است و رابطه ای از او فاش نشده است. بنابراین احتمال می‌رود که هم اکنون در رابطه نمی باشد.

غزل حکیمی فرد در سوییس چه می کند؟

با توجه به اطلاعاتی که از سوی سایت های خبری به دست آمده است جامعه شطرنج در تمام مصاحباتی که از این بانوی ایرانی انجام داده مشخص شده که بر خلاف گفته‌ های غزل حکیمی فرد که اعلام نموده که از ایران خارج نشده است و هم اکنون در سوئیس زندگی نمی‌کند، تابعیت کشور سوئیس را به دست آورده و هم اکنون در تیم ملی کشور سوئیس به بازی در شطرنج مشغول می باشد.

او برای ادامه تحصیل به شهر زوریخ در کشور سوئیس مهاجرت کرده است و توانسته با پرچم ملی تیم سوئیس فعالیت خود را ادامه دهد. او در پانزده سالگی فعالیت حرفه‌ای در رشته شطرنج را انجام آغاز نموده است و مقامات زیادی را در کارنامه خود به دست آورده است. او کارنامه بسیار درخشانی دارد و در المپیاد جهانی ۲۰۱۰ نیز مقام اول را کسب نموده است.

حاشیه های غزل حکیمی فرد چه می باشد؟

حاشیه های غزل حکیمی فرد چه می باشد؟

در خرداد ماه سال ۱۳۹۹ بود که شایعاتی مبنی بر تغییر تابعیت این بانوی ایرانی به گوش رسید این شایعات از زمانی که حکیمی فرد از ایران خارج شد و با پرچم کشور سوئیس به مسابقه پرداخت پراکنده شد، اما او در اینستاگرام خود تمام شایعات را تکذیب نمود و اظهار نظر داشت که او ایران را ترک نکرده و خلاف قوانین ایران فعالیتی را انجام نداده است.

این شطرنج باز در کدام کشور اقامت دارد؟

اما به نظر می‌رسد که او در اصل از ایران خارج شده و در کشور سوئیس اقامت گرفته است و هم اکنون به عنوان استاد بزرگ و حرفه ای ترین بازیکن شطرنج در کشور سوئیس شناخته می‌ شود و اجازه خروج از این تیم را نیز ندارد تمام فعالیت های او در سوئیس، باعث شده که او دیگر نتواند به کشور ایران بازگردد و دیگر اجازه بازی و حضور پیدا کردن در تیم ایران را نداشته باشد.

مهارت غزل حکیمی فرد در چیست؟

ممکن است برای بسیاری از افراد که در زمینه شطرنج آگاهی کمی دارند، این سوال به وجود بیاید که فعالیت و مهارت غزل حکیمی فرد در چه زمینه ای می باشد. بنابراین بهتر است این قسمت را مورد مطالعه قرار دهند. حکیمی فرد بعد از آنکه به عنوان ملی‌ پوش ایرانی شهرت زیادی به دست آورد، در مسابقات بین المللی شرکت کرد و بعد از آن خبری را انتشار نمود که طی آن گفته بود تابعیت خود را تغییر داده است و در فدراسیون سوئیس مشغول به کار شده است. خروج او از ایران اجازه حضور مجدد او در تیم ملی را از بین برد و به او اجازه مجدد بازی در فدراسیون ایران را نداد. خواهر او نیز یکی از شطرنج بازان ایرانی است که برخلاف غزل هم اکنون در ایران در حال بازی و فعالیت می باشد.

ایا او تنها ورزشکاری است که به خارج مهاجرت کرده است؟

البته او تنها ملی پوش ایرانی نبوده است که از ایران خارج شده و به دنبال استعداد خود رفته و علیرضا فیروزجا نیز یکی از شطرنج بازانی است که سال گذشته از ایران خارج شده و فعالیت خود را در زمینه شطرنج در کشور دیگری ادامه داده است و در زیر پرچم فدراسیون جهانی در حال مسابقه و بازی می باشد. این بانو شطرج باز نیز، با توجه به این موضوع دیگر فرصت بازی در تیم ملی ایران را نخواهد داشت و تنها می‌تواند به عنوان مدرس در کشورهای دیگر به فعالیت بپردازد. او به رویاهای خود که مشهور شدن در زمینه شطرنج است رسیده و هم اکنون با بیش از ۱۰۰ ملی‌ پوش در کشورهای مختلف به مسابقه پرداخته است و مقامات زیادی را به دست آورده است. امیدواریم که این مقاله مورد پسندتان واقع شده باشد و اطلاعات مفیدی را در اختیارتان قرار داده باشیم.

سوالات متداول

غزل حکیمی فرد کیست؟

غزل حکیمی فرد از جمله بانوان موفق در رشته شطرنج می باشد که توانسته در سطح جهانی و در سطح داخلی مقامات زیادی را به دست آورد. او هم اکنون در زمینه شطرنج به تدریس پرداخته است و از جمله زبده ترین استادان این رشته می باشد.

غزل حکیمی فرد هم اکنون ساکن کدام کشور می باشد؟

این بانوی ایرانی بعد از آنکه از ایران خارج شد برای ادامه تحصیل در کشور سوئیس ساکن شد او تحصیلات خود را در رشته کامپیوتر ادامه داده است و علاوه بر فعالیت در رشته شطرنج، به فعالیت در این رشته مشغول می‌باشد.

او در کدام رشته فعالیت می‌ کند؟

این بانوی ایرانی هم اکنون در رشته شطرنج فعالیت می‌کند و در کشور سوئیس تحصیلات خود را در زمینه کامپیوتر ادامه داده است و در رشته شطرنج به تدریس نیز پرداخته است.

دلیل خروج غزل حکیمی فرد از ایران چه می باشد؟

گفته شده که این بانوی ایرانی بعد از آنکه مقامات زیادی در سطح داخلی در زمینه شطرنج به دست آورد، برای ادامه تحصیلات به کشور سوئیس مهاجرت نمود و هم اکنون در یکی از دانشگاه‌ های این کشور در حال گذراندن تحصیلات خود در رشته کامپیوتر می باشد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]