تبدیل کد هش به ضریب بازی انفجار برای بردهای تضمینی یکی از موضوعاتی می باشد که ما در آموزش بازی انفجار و همچنین این مقاله برای شما مورد بررسی قرار می دهیم ولی قبل از هر موضوعی باید ابتدا اطلاعاتی در مورد این کد داشته باشید. کدی که کاربردهای زیادی دارد و آشنایی با همه آن ها لازم است.

در این مقاله درباره کد Hash صحبت می کنیم، کدی امنیتی که بسیار جالب طراحی شده است و کاربردهای خیلی زیادی دارد. این روزها با پیشرفت تکنولوژی و فضای مجازی و دنیایی که به ناچار اینترنت برای ما به وجود آورده است که البته فواید زیادی هم دارد، مشکلاتی هم در کنارش برای ما به وجود آمده است.

 • برای هدایت شدن به بهترین سایت شرط بندی بازی انفجار، کافی است بر روی گزینه “ورود به وب سایت” کلیک کنید.
کد هش چیست

جدول کد هش

کاربرد کد هش در انفجاربه عنوان رمز نگاری برای امنیت
امکان هک هشبی فایده
در صورت تغییر هشهر تغییر به راحتی قابل تشخیص
معروف ترین تبدیل کد hashتبدیل به کد ام دی ۵ (md5)

کد هش چیست؟

کد هش آلگوریتمی از توابع ریاضی است که با فرمول هایی پیچیده طراحی و ساخته می شوند و در کامپیوتر با کدهایی رمز گذاری شده آن ها را به وجود می آورند. این کدها برای امنیت اطلاعات و هر چیز دیگری در دنیای اینترنتی به کار می روند و بیزینس بسیار سود مندی هستند؛ زیرا افراد زیادی در سراسر دنیا به دنبال امنیت می گردند و حاضر هستند هر مبلغ پولی را بابت آن پرداخت کنند.

کد هش بسیار پیچیده و سخت طراحی شده است و شاهکاری بزرگ از مهندسی است، هر کد هش فقط یک دونه است و مثل آن را دیگر نمی توانید بیاورید یا بسازید، اگر صریح و ساده بخواهیم صحبت کنیم کد هش دقیقا مثل اثر انگشت است همان طور که هر انسانی یک اثر انگشت دارد هر فایلی هم در اینترنت فقط یک کد هش دارد کدی ۳۲ رقمی و غیر تکراری که شناسنامه آن فایل است و شما از روی آن می توانید متوجه شوید که فایل شما ناقص است یا کامل و یا دستکاری شده است یا نه، هر فایل کد هش مخصوص به خود را دارد و با کوچکترین تغییری کد هش تغییر می کند.

مثلا به زبان ساده وقتی شما فایل کتابی را دانلود می کنید آن فایل کد هش مخصوص به خود را دارد و شما در ابتدا آن کد را می توانید ببینید و یک جا یادداشت کنید، حال اگر کوچکترین تغییری در آن فایل صورت بگیرد شما متوجه می شوید مثلا اگر کتاب شما ۵۰۰ صفحه است اگر فقط یک خط از آن پاک شود کد هش تغییر می کند یا حتی اگر یک کلمه از آن تغییر کند کد hash هم به طور کلی تغییر می کند. حالا شاید بگویید؛ چرا باید کسی بخواهد کتابی را که ما دانلود کرده ایم هک کند و یا فیلم و سریال ها و بازی ها و از این طور چیزا بله حق با شما است قطعا کسی دست به این گونه فایل های شما نمی زند. اما وقتی خطر را حس می کنید که وارد کار مهمی شده اید و یا حتی نرم افزارهایی را از شرکت های مختلف خریداری می کنید.

تبدیل کد هش به ضریب بازی انفجار

تبدیل کد hash به عدد

کدهای هش اندازه و سایز های مختلفی دارند و متناسب با سایز و اندازه های فایل ها هستند. این یک دنیای نا محدود از تکنولوژی است، ما در جهان ۸ میلیارد انسان داریم با اثر انگشت های مختلف اما این را در نظر بگیرید؛ که روزانه و به جرعت می توان گفت که در هر ساعت هزاران فایل مهم و سری در جهان رد و بدل می شود که هر کدام از آن ها کد هش مخصوص به خود را دارد که تعداد آن ها به صدها میلیارد می رسد. علامت اختصاری کد هش علامت هشتک است در خیلی از فایل ها کد هش را با علامت هشتک نشان دادند. کد هش کدی انعطاف پذیر است و بسته به نوع نیاز شما تغییر می کند. مثلا شما می خواهید عددی را در جایی استفاده کنید، عددی که شاید رمزی مهم باشد و یا کدی مهم برای یک بیزینس بزرگ و یا اطلاعات سری، آن موقع است کد هش وارد کار می شود؛ زیرا این کد توانایی تبدیل شدن به عدد را نیز دارد.

تبدیل کد هش به ضریب بازی انفجار

طبق بررسی پیاده سازی شده بر روی الگوریتم بازی انفجار تبدیل کد hash به ضریب بازی انفجار زیاد ساده نیست. اما خب نمی توان گفت این اتفاق هم انجام نشدنی می باشد. ولی توصیه ای که وجود دارد مبتنی بر این می باشد تا حد امکان نسبت به دانلود اپلیکیشن بازی انفجار بکنید. کاری که برای شما شرایطی فوق العاده رقم می زند.

در واقع نمی توان به این موضوع هک بازی انفجار را پیاده سازی کرد چون این بازی هیچ هکی ندارد تنها می توایند با تکیه بر برخی توانایی ها شرایطی ایده آل تر را برای خود رقم بزنید.

شرایط بحرانی امنیت ویژه

روز به روز جهان با پیشرفت هایی سر و کار دارد که همگان را متعجب می کند در این روزها این تکنولوژی است که زندگی ما را اداره می کند از چندین سال قبل همین طور شده است. خیلی وقت است که دیگر هیچ کس حتی در کشورهای جهان سوم از پول نقد استفاده نمی کند و ۹۰ درصد مردم از کارت های عابر بانک استفاده می کنند. خیلی از شرکت ها و کمپانی ها بیزینس های خود را از راه دور و از طریق اسکایپ و شبکه های مجازی پیش می برند و البته که کالاها و خدمات خود را از طریق اینترنت برای هم ارسال می کنند و اما از همه مهم تر ویروس کرونا که در حال حاضر ۸ ماه است جهان را درگیر خود کرده است این ویروس باعث شد که بازار جهانی با تغییرات عمده ای روبه رو شود. کرونا باعث شد خرید و فروش کالا و خدمات از طریق اینترنت صورت بگیرد البته خیلی وقت است که شرکت هایی مثل آمازون این کار را کرده اند؛ اما کشورهای درحال توسعه و جهان سوم هم با این ویروس مجبور به تغییرات شدند.

کد هش در بید ارز چیست

کد هش در بید ارز چیست

حالا در تمامی کشور ها مخصوصا کشور خودمان ایران خیلی از کار ها مثل خرید و فروش و ارائه خدمات از طریق اینترنت و غیر حضوری صورت می گیرد. شرکت هایی مثل دیجی کالا دقیقا همین کار را انجام می دهند و البته یک مثال بارز تر در این امر اپلیکیشن بایا است که طراحی شده است تا خرید و فروش و ارائه خدمات در ایران به صورت غیر حضوری باشد.

تمام این تغییرات خواسته یا نا خواسته دارد صورت می پذیرد و در این جاست که مشکلاتی به وجود می آید، هکر هایی هستند که دندان تیز کرده اند برای اطلاعات شخصی و حساب های بانکی و رد و بدل شدن پول و چک های اینترنتی که تا به امروز هم خیلی موفق بوده اند. قطعا همه شما خبرهای زیادی درباره هک شدن حساب های بانکی و اطلاعات مهم شرکت ها شنیده اید، یکی از بدی های فضای مجازی این است که دار و ندار شما می تواند در یک چشم به هم زدن ناپدید شود و اگر در دنیای اینترنتی همچین اتفاقی بیفتد دیگر پیدا شدنش با خدا است.

محاسبه کد هش همان طور که اشاره شد کار هر کسی نیست و ریاضی ای پیچیده پشت آن است هش طراحی شده است تا غیر قابل هک باشد، این تخصص و ماهیت هش است. برای همین هم این کد در ارز دیجیتال مثل بیت کوین مورد استفاده قرار می گیرد. در معاملات ارزهای دیجیتال کدهای هش نقش مهمی دارند خود بیت کوین با قدرت برق بسیار بالا در کامپیوتر های عظیم و ابر قدرت به وجود می اید و فرمول های ریاضی پیچیده ای پشت آن است و بسیار گران قیمت است و بیت کوین ارز دیجیتال است این یعنی باید در فضای اینترنتی خرید و فروش شود حالا کدی لازم است تا خریدار از اصل بودن و کامل بودن جنسی که خریده است مطمئن باشد و حتی بعد از این که آن را می خرد بداند که به آن ها حمله نشده است.

هک کد hash

هک کد hash

رمز گشایی کد هش به راحتی صورت نمی گیرد و هر کسی توانایی انجام آن را ندارد شاید با خود بگویید پس چطور در سراسر دنیا عده زیادی فایل های خود را رد و بدل می کنند و به کار های خود می رسند. سایت تبدیل کد هش این کار را برای آن ها انجام می دهد. حتی کسانی که به کامپوتر وارد هستند نیز نمی توانند کدهای پیچیده هش را رمز گشایی کنند و برای این کار به نرم افزار تخصصی این کار احتیاج دارند. شما وارد سایت می شوید و اطلاعاتی را از خود و شغل خود می دهید و اکانتی را در آن سایت خریداری می کنید و می توانید به وسیله آن تمامی کدهای هش خود را رمز نگاری کنید. اما انسان موجود عجیبی است و حد و مرزی ندارد، انسان ثابت کرد که حتی کد هش هم قابل هک است و می شود آن را طوری هک کرد که هیچ تغییری در آن به وجود نیاید. این خارق العاده است و سخت ترین هک دنیا است.

تبدیل کد هش به متن

تبدیل کد هش به متن

تبدیل کد hash به md5 رایج ترین تبدیلی است که در بین کاربران در سراسر دنیا صورت می گیرد. md5 الگوریتمی است برای خلاصه سازی پیام که پیام شما را می گیرد و با طول ۱۲۸ بیت به شما باز می گرداند، از ام دی پنج به عنوان اثر انگشت دیجیتالی هم نام می برند. دو تا از پر کاربرد ترین استفاده های کد هش دقیقا همین جا است؛ تبدیل کد هش به پسورد و تبدیل ام دی پنج به هش و بر عکس، تمامی فایل های اینترنتی مهم مانند فایل های سری اطلاعاتی و چک های بین بانکی با مبالغ بالا که به صورت فایل رد و بدل می شوند دارای کد هش هستند. این نقل و انتقالات برای امنیت بیشتر به هش تبدیل شده اند و برای باز کردن آن به نرم افزار مخصوص احتیاج دارند اما کاربران عادی تر پیام های خود را که نمی خواهند هک شود و جایی پخش شود و یا پسوردهای خود را به صورت هش در می آورند؛ البته همین هش بودن هم خود خطرناک است. زیرا فایلی که به صورت هش در می آید خبر از فایلی مهم می دهد و شاید خیلی ها را برای هک و دست درازی به سمت خود بکشد.

کد هش امن ترین روش رمزنگاری است؟

به صورت کلی باید بدانید که الگوریتم رمز نگاری کد هش، بسیار معتبر و قابل اطمینان است؛ با این وجود شرایطی وجود دارد که باید آن را قبل از هر چیزی بررسی کنیم. توجه داشته باشید که کد هش یکی از قدیمی ترین روش های رمز نگاری است؛ بسیار از اصول رمزنگاری پس از اثبات حقانیت این روش مورد استفاده قرار گرفته اند.

کد هش انواع مختلفی دارد؛ البته در واقع باید بیان شود اندازه های متفاوتی از هش وجود دارد. می توان با توان های متفاوت عدد دو کد هش را ساخت. توجه داشته باشید با افزایش توان مدت محاسبه هش زیاد می شود. به این معنا که هم در زمان رمزنگاری کد هش و هم در زمان رمزگشایی یا دیکود کردن کد هش زمان افزایش پیدا خواهد کرد. با اضافه شدن هر توان نیز امنیت این روش چندین برابر می شود. در اکثر موارد از ۳۲ بیت برای رمز نگاری استفاده می شود؛ که دو به توان پنج می باشد؛ امنیت این روش بسیار خود و در عین حال زمان رمزنگاری آن پایین است.

کد هش الگوریتم بازی انفجار قابل هک است؟

توجه داشته باشید کد هش غیر قابل هک نیست؛ اما در زمان کوتاه این موضوع نشدنی است. مثلا در سایت بازی انفجار از ۳۲ بیت برای Hash کردن ضریب استفاده می شود؛ مدت زمان لازم برای شکستن این کد هش ۳ روز می باشد؛ اما شما در بازی تنها چند ثانیه فرصت دارید. لذا امنیت روش به اندازه کافی می باشد. با این سایت های متفاوتی پیشنهاد استفاده از کد های دیگری را نیز داده اند؛ با این حال به دلیل سرمایه گذاری شدید در این بخش با مخالفت رو به رو شده است.

مدتی نیز قرار بود به جای تغییر کد هش موجود در الگوریتم بازی انفجار، به جای MD5 از روش دیگری استفاده شود که آن نیز مردود اعلام شد. آخرین اخبار بازی افنجار این است که قرار است کد هش آن برای غیر قابل دسترسی شدن به ۶۴ بیت تغییر کند. در نهایت باید بدانید در مدت زمان کوتاه کد Hash انفجار غیر قابل هک است. با این حال زمانی که زمان را نامحدود در نظر بگیریم این روش مردود می باشد. با پیشرفت هوش مصنوعی پیش بینی می شود در آینده تمامی روش های رمز نگاری نیاز به تغییر خواهند داشت.

سوالات متداول

 1. کد هش برای چه فایل هایی کاربر دارد؟

  کد هش برای امنیت و مخفی نگه داشتن فایل های اینترنتی مهم مانند چک های بین بانکی، ارزهای دیجیتالی و فایل هایی که حاوی اطلاعات مهمی هستند استفاده می شود.

 2. کد هش به چه صورت هایی در می آید؟

  کدهای هش بسته به نوع نیاز شما به صورت متن، اعداد و ترکیب رمز گذاری شده عدد و حروف در می آیند تا اطلاعات شما را درون خود بگنجانند.

 3. آیا فایل هایی که به صورت هش است به راحتی قابل دسترسی هستند؟

  خیر، فایل هایی که به صورت هش هستند برای رمز گشایی به مهارت بالایی نیاز دارند که عده زیادی این مهارت را ندارند برای همین از سایت های مخصوص برای رمز گشایی این فایل ها استفاده می شود.

 4. امنیت این روش تضمین شده است؟

  دقت کنید زمانی از رمز نگاری کد هش استفاده می شود که اطلاعات در مدت کمی در دسترس هستند؛ چون در کوتاه مدت این کد غیر قابل شکستن می باشد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]