در هر جامعه ‌ای بازیگرانی که در عرصه سینما و تلویزیون فعالیت دارند معمولاً معروف ترین و شناخته شده ترین چهره های آن جامعه هستند. به خصوص این که این بازیگران از زیبایی ظاهری و چهره نیز برخوردار باشند. از همین ‌رو خوشتیپ ترین بازیگران زن ایرانی زیبا همواره مورد توجه افراد زیادی قرار دارند و طرفداران زیادی برای خودشان در جامعه مورد نظر جذب می کنند.

یکی از ملاک های زیبایی برای افراد داشتن چشمان رنگی می باشد که به زیبایی و جذابیت فرد می افزاید. در سینمای ایران هم هستند تعدادی از بازیگرانی که به علت داشتن چشمان رنگی از جذابیت ظاهری بیشتری نسبت به بقیه برخوردار هستند. ما در ادامه مطلب برخی از بازیگران زن چشم رنگی ایرانی را برای شما  معرفی خواهیم کرد.

لیست عناوین محتوا پنهان
بازیگران ایرانی زن چشم رنگی چه کسانی هستند؟

بازیگران ایرانی زن چشم رنگی چه کسانی هستند؟

بازیگران در کشور ایران همیشه مورد توجه خاص مردم قرار دارند به خصوص بازیگران زن که به خاطر زیبایی و جذابیتی که دارند برای بسیاری از افراد کراش محسوب می شوند. بازیگران زن با داشتن چشمانی رنگی زیبا، جذاب تر از دیگران به نظر می رسند و به همین خاطر در فیلم های متعددی نقش آفرینی کرده اند. برخی از این بازیگران زن چشم رنگی را در ادامه برای شما معرفی خواهیم کرد:

مهتاب کرامتی

مهتاب کرامتی یکی از جذاب ترین بازیگران زن ایرانی می باشد که در ۲۵ مهر ۱۳۴۹ متولد شده است. او بازیگر، تهیه کننده، کنشگر حقوق زنان و کودکان و مدیر هنری می باشد. که برای اولین بار با بازی در نقش بانو هلن در در سریال پرطرفدار مردان آنجلس در سال ۱۳۷۶ پا به عرصه تلویزیون گذاشت و اولین کار سینمایی او فیلمی به نام مردی از جنس بلور بود. بعد از آن او با نقش آفرینی در سریال های مختلف به عنوان یک بازیگر توانا و حرفه‌ای شهرت زیادی در بین مردم ایران پیدا کرد.

مهسا کرامتی

مهسا کرامتی دیگر بازیگر زن چشم رنگی در سینمای ایران می باشد که متولد سال ۱۳۶۰ در شهر تهران می باشد. او برای اولین بار با نقش آفرینی در سریال خانه ابری در سال ۱۳۶۵ پا به عرصه بازیگری گذاشت و با بازی در سریال خط قرمز به اوج شهرت خود رسید.

مریم کاویانی

مریم کاویانی در یک تیر سال ۱۳۴۹ در شهر اهواز متولد شده است و از جمله سلبریتی هایی می باشد که فعالیت خود را در زمینه بازیگری وی از سال ۱۳۸۳ با حضور در فیلم اسپاگتی در هشت دقیقه آغاز کرد و در حال حاضر یکی از بازیگران توانا و موفق سینما و تلویزیون ایران می باشد.

نیکی کریمی

نیکی کریمی بازیگر و فیلمساز ایرانی می باشد که به عنوان یکی از تاثیر گذارترین هنرمندان عرصه سینما بعد از انقلاب شناخته شده است. او متولد ۱۹ آبان ۱۳۵۰ می باشد و در کارنامه هنری خود در فیلم‌های بسیار مهمی بازی گری کرده و جوایز متعددی را نیز از جشنواره های متعدد بین المللی کسب کرده است.

مرجان محتشم

مریم محتشمی که با نام مرجان محتشم در سینمای ایران شناخته می شود متولد ۱۳ اسفند ۱۳۴۸ می باشد و ازبازیگران چشم رنگی ایران است. بیشترین شهرت او با بازی در سریال پس از باران برای او به دست آمده و برای اولین بار ۱۳۷۶ با بازی در سریال بهشت گمشده تا به عرصه هنر بازیگری گذاشت و پس از آن در سریال های بسیاری نقش آفرینی کرده است.

هلیا امامی

هلیا امامی

هلیا امامی متولد ۲۱ مرداد سال ۱۳۶۸ در شهر تهران می باشد او بازیگری را با حضور در کلاسهای مرحوم حمید سمندریان فرا گرفت و پس از نقش آفرینی در چند تله فیلم و تئاتر بلاخره در ۲۴ سالگی برای اولین بار وارد عرصه سینما شد.

ساناز سعیدی

ساناز سعیدی بازیگر زن چشم رنگی می باشد که در سال ۱۳۶۸ متولد شده است. او اصالتا تهرانی و فارغ التحصیل رشته معماری می باشد. سعیدی فعالیت خود را در زمینه بازیگری ابتدا از تئاتر آغاز کرد و پس از تکمیل دوره های بازیگری نزد امین تارخ پا به عرصه بازیگری گذاشت و در اولین حضورش در سینما در نقش اول بازی کرد.

افسانه پاکرو

افسانه پاکرو از بازیگر توانای سینما می باشد که در ۴ اردیبهشت ماه سال ۱۳۶۲ در شهر تهران متولد شده است. در کارنامه هنری او فیلم ‌های متعددی در در تلویزیون و سینما به ثبت رسیده است و یکی از بازیگران توانای سینمای ایران محسوب می‌شود.

یکتا ناصر

یکتا ناصر که در این اواخر شاهد حضور پررنگ و فعال او در عرصه سینما هستیم از دیگر بازیگران زن چشم رنگی می باشد که در دوازدهم آبان ۱۳۵۷ در تهران متولد شده است. او به خاطر علاقه زیادی که به بازیگری داشت برای چندین فیلم تست بازیگری داد تا اینکه بلاخره برای بازی در سریال گلهای کاغذی انتخاب شد.

ثریا قاسمی

ثریا قاسمی بازیگر پیشکسوت و توانای سینمای ایران و دختر مرحوم حمیده خیرآبادی می باشد که در ۲۸ آذر سال ۱۳۱۹ متولد شده است. او نه تنها در زمینه تلویزیون بلکه به عنوان گوینده در رادیو نیز فعالیت داشته است.

عکس بازیگران ایرانی زن چشم رنگی

عکس بازیگران ایرانی زن چشم رنگی

هر کدام از بازیگران زن ایرانی که دارای چشمان رنگی می باشند سلبریتی های معروفی هستند که در سریال ها و فیلم های مهم زیادی نقش آفرینی کردند.  به همین خاطر عکس های زیادی از آنها در رسانه ها و شبکه های اینترنتی به اشتراک گذاشته شده و در دسترس طرفداران آنها قرار دارد.

آدرس پیج اینستاگرام بازیگران ایرانی زن چشم رنگی چیست؟

اغلب بازیگران زن چشم رنگی در فضای مجازی به خصوص پلتفرم اینستاگرام حضور دارند و صفحات شخصی به نام خود در این شبکه ایجاد کردند. برای مشاهده پست های این بازیگران می توانید نام هر کدام از بازیگران مورد نظر خود را در این شبکه جستجو کرده تا به آنها دسترسی داشته باشید.

معروف ترین فیلم های بازیگران ایرانی زن چشم رنگی کدامند؟

بیشتر بازیگران چشم رنگی زن ایرانی در فیلم هایی متعددی بازی کرده‌ اند که برخی از این فیلم ها آنقدر حرفه ای و زیبا ساخته شده اند که موفق به کسب جوایز از جشنواره های متعددی نیز دیده است. به عنوان مثال فیلم یک شب نیکی کریمی که برنده جایزه عصای سفید از جشنواره فیلم تورین شد.

بازیگران ایرانی زن چشم رنگی چه حاشیه هایی داشته اند؟

تمام بازیگران ایرانی زن چشم رنگی از آنجایی که از شهرت زیادی در بین مردم و سینما برخوردار هستند بارها و بارها درگیر حاشیه ها و شایعات بوده اند که برخی از این حاشیه ها برای آنها مشکلات جدی را نیز ایجاد کرده است.

درآمد بازیگران ایرانی زن چشم رنگی چقدر است؟

درآمد بازیگران ایرانی زن چشم رنگی چقدر است؟

هرکدام از بازیگران ایرانی زن چشم رنگی سینما با بازی در فیلم ها و سریال های متعدد درآمد زیادی برای خود کسب می کنند. به همین خاطر بعضی از آن ها جزء افراد ثروتمند محسوب می ‌شوند، نیکی کریمی و مهتاب کرامتی از جمله این بازیگران هستند.

بازیگران ایرانی زن چشم رنگی تا کنون چه جوایزی دریافت کرده اند؟

برخی از این بازیگران به سبب نقش آفرینی های حرفه ای و زیبایی که داشته اند نه تنها در عرصه داخلی بلکه در جشنواره های بین المللی و خارجی متعددی موفق به کسب جوایز مهم و متعددی شده اند. نیکی کریمی که به عنوان موفق ‌ترین بازیگر زن ایران شناخته می شود تاکنون جوایز متعددی از جشنواره های داخلی و خارجی کسب کرده است. جوایزی از جمله کسب جایزه صدف نقره‌ای از جشنواره سن سباستین و همچنین جایزه مونگولفیه نقره‌ای از جشنواره سه قاره نانت می باشد.

همسران بازیگران ایرانی زن چشم رنگی چه افرادی هستند؟

برخی از این بازیگران زن مجرد بوده و تا کنون ازدواج نکردند. اما اکثر آن ها متاهل می باشند و با افراد صاحب نامی که هر کدام از آنها نیز به نوعی در زمینه سینما و فیلم سازی فعالیت دارند ازدواج کرده اند. به عنوان مثال همسر یکتا ناصر، آقای هادی نوروزی می باشد که او نیز یکی از کارگردانان مطرح در سینمای ایران محسوب می‌شود.

بازیگران ایرانی زن چشم رنگی کجا زندگی می کنند؟

بیشترین این بازیگران در کشور ایران اقامت دارند و زندگی می کنند با این حال برخی از آنها از جمله نیکی کریمی دو تابعیتی هستند و اجازه اقامت در کشور دیگر را نیز دارند. این بازیگران مدتی را داخل ایران و مدتی را در کشور مورد نظر سپری می کنند.

ثروت بازیگران ایرانی زن چشم رنگی چقدر است؟

ثروت بازیگران ایرانی زن چشم رنگی چقدر است؟

ثروت بازیگران زن ایرانی اغلب از طریق فعالیت در زمینه سینما و تلویزیون به دست آمده است. با این حال برخی از آنها در کنار بازیگری به کارهای دیگری اشتغال داشته و شغل متفرقه دیگری نیز برای خود دارند.

بازیگران ایرانی زن چشم رنگی در هالیوود

سینمای هالیوود مطرح ترین و معتبر ترین شهرک سینمایی در جهان می باشد که هر کسی در آرزوی بازی در آن می باشد. سلبریتی های ایرانی نیز چنین رویایی را در سر دارند اما تاکنون هیچ کدام از بازیگران چشم رنگی زن ایرانی در هالیوود حضور نداشته اند. با این حال با توجه به چهره های با استعداد و توانایی که روز به روز در عرصه سینما پیدا می کنند این امکان وجود دارد که در آینده بازیگر چشم رنگی از ایران در این سینما حضور پیدا کنند.

کدام بازیگران ایرانی زن چشم رنگی کشف حجاب کرده اند؟

در چند سال اخیر شاهد مهاجرت و کشف حجاب بسیاری از بازیگران زن ایرانی در خارج از کشور هستیم. برخی از این بازیگران آن قدر سرشناس و معروف بودند که مهاجرت آنها با واکنشها و تعجب همگان مواجه شد. در میان لیستی از این افراد هیچکدام از آنها جزء بازیگران زن چشم رنگی ایرانی نمی‌ باشند.

سوالات متداول

 1. جذاب ترین سلبریتی های زن چشم رنگی ایرانی را نام ببرید؟

  نیکی کریمی، مهتاب کرامتی، یکتا ناصر، سمانه پاکرو و افراد بسیار دیگر

 2. تصاویر بازیگران ایرانی زن چشم رنگی را از کجا باید دید؟

  از طریق موتور جستوجوگر گوگل و پلتفرم های فضای مجازی

 3. آیا تاکنون کسی از میان این بازیگران موفق به حضور در هالیوود شده اند؟

  تا به حال هیچ یک از این بازیگران در هالیوود حضور نداشته اند.

 4. پر افتخار ترین بازیگر زن چشم رنگی در ایران چه کسی می باشد؟

  نیکی کریمی با کسب بیشترین جایزه جشنواره بین المللی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]