‏یو اف سی (ufc چیست) یکی از مسابقاتی که به صورت ترکیبی از ورزش‌ های مختلف تشکیل شده و نوعی مسابقه آزاد محسوب می شود. بازیکنان و مبارزان یو اف سی ایرانی زیادی هستند که علاقه خود را به شرکت در این مسابقه نشان داده‌ اند. این مسابقه قوانینی دارد که از جمله این قوانین ممنوعیت گاز گرفتن و فرو کردن انگشت در چشم و کشیدن مو ها که بیشتر برای زنان است وجود دارد.

این مسابقه قدمتی ۲۸ ساله دارد و اولین بار در ایالات متحده آمریکا در لاس وگاس انجام شده است. هر ساله در ماه ژوئیه و در شب این مسابقات پذیرای مبارزان در رشته های مختلفی از جمله کیک بوکسینگ، کاراته، کشتی و… است. مالک این مسابقات در حال حاضر اندیور است. همان طور که گفته شد مسابقات یو اف سی از رشته های مختلفی و در وزن های مختلف است که هر ساله از کشور های مختلف از جمله ایران برای شرکت در این مسابقه راهی می شوند.

 • برای شرط بندی ufc روی بازی های این ورزشکاران تنها کافیست بر روی گزینه “ورود به وب سایت” کلیک کنید.
بهترین مبارزان یو اف سی ایرانی چه افرادی می باشند؟

بهترین مبارزان یو اف سی ایرانی چه افرادی می باشند؟

با برگزاری هر ساله این مسابقات از کشور های مختلف مبارزان در حرفه های متفاوتی جمع می شوند و با یکدیگر مسابقه می دهند و از ایران هم مبارزانی شرکت می‌ کنند. از جمله قوانین سختی که برای مبارزان وجود دارد این است که اگر مبارزات بسیار سخت باشد امکان مصدومیت و حتی مرگ آنان است. نتایج نشان می دهند مبارزان ایرانی که در این مسابقات شرکت کرده‌ اند حرفه ای بودند و توانستند جوایز و افتخاراتی را به ارمغان بیاورند. از جمله افراد ایرانی که در این مسابقه شرکت کرده اند می توان به بنیل داریوش که در دسته سبک وزن و به صورت ترکیبی در این مسابقه شرکت کرده است. ماکوان امیرخانی، که او در این مسابقه رکورد دار و مسابقه او در حوزه کشتی است. دیگر افراد ایرانی که در این مسابقات شرکت کردند کمال شالوروس، گغاد موساسی، پانی کیانژاد و… هستند.

کمال شالوروس از مبارزان یو اف سی ایرانی

کمال شالوروس که در ۵ شهریور ماه سال ۱۳۵۶ به دنیا آمده که ملیت ایرانی بریتانیایی دارد. این مبارز در دسته، سبک وزن مسابقه می دهد که از سال ۲۰۰۸ تا کنون در این مسابقات فعالیت داشته است. او یکی از ورزشکاران mma ایرانی است.

رضا مددی

رضا مددی در ۳۰ خرداد ماه سال ۱۳۵۷ در تهران به دنیا آمده است که ملیت ایرانی دارد اما در سوئد زندگی می کند و تابعیت آنجا را دارد. این مبارز در حوزه کشتی فعال بوده که فعالیتش را از تهران شروع کرده و با مهاجرتی که به سوئد داشته ادامه داده‌ است.

بنیل داریوش

این مبارز ۳۲ سال دارد که در ارومیه به دنیا آمده است. بنیل داریوش ملیت ایرانی دارد اما در حال حاضر در کالیفرنیا در آمریکا زندگی می‌ کند. داریوش در دسته سبک وزن و در سبک موی تای مبارزه می کند.

گغاد موساسی

گغارد موساسی

این مبارز ۳۶ سال دارد و قد او یک متر و ۸۸ سانتی متر و وزنش هشتاد و چهار کیلوگرم است که در تهران به دنیا آمده است. گغارد در گذشته بوکسور بود که در حال حاضر در مسابقات ترکیبی آزاد یو اف سی مبارزه می کند.

امیر سعد الله

این ورزشکار ملیت ایرانی آمریکایی دارد. او با ۴۱ سال سن در بروکلین بدنیا آمده که قد او یک متر و هشتاد سانتی متر و وزنش هفتاد و هفت کیلوگرم است که از سال ۲۰۰۸ تا کنون در این مسابقات فعالیت داشته است. امیر در مبارزه ریچموند، ویرجینیا مسابقه می دهد.

پانی کیانژاد از مبارزان یو اف سی ایرانی

پانی مبارزه زن فعال و با استعداد در این حوزه که در بخش بوکس فعالیت می‌ کند. پانی در سال ۱۳۷۲ در اهواز در ایران به دنیا آمده و قد او یک متر و هفتاد سانتی متر است. او از کودکی علاقه خود را به این مسابقات نشان داد که با استعداد خوبش توانست جوایزی را به دست بیاورد. پانی کیانژاد با فردی به نام رونالد دلروم که ملیت کانادایی دارد نامزد کرده است.

حمید صفی نژاد

این بازیکن ۳۳ ساله در یکی از مسابقات که تمام شد قصد برگشت به شهر خود را داشت که در تصادف جان خود را از دست داد. این مبارز در مسابقات شب mma فعالیت داشت و جوایزی را از آن خود کرده بود.

ماکوان امیرخانی

او ۳۳ سال دارد و در کرمانشاه در ایران به دنیا آمده است. سبک ورزشی این مبارز کشتی است که توانست جوایز بسیار زیادی را در این حوزه برای خود به دست بیاورد.

قهرمان یو اف سی ایران کیست؟

قهرمان یو اف سی ایران کیست؟

مبارز ایرانی بنیل داریوش که توانسته است نام خود را در کنار ده نام برتر مبارزان در قسمت سبک وزن بیاورد. بنیل یکی از ایرانیان آشوری است که در حال حاضر در آمریکا زندگی می‌ کند. یکی از افتخارات او پیروزی بر حریفش مایکل جانسون است. این قهرمان با قدی در حدود یک متر و هفتاد و هشت سانتی متر و وزن هفتاد و یک کیلو گرم در شاخه سبک وزن و سبک جوجیتسو برزیلی و موی تای است. مربی که همواره در کنار او بوده فردی به نام رافائل کوردیرو است. دنیل داریوش همچنین از سال ۲۰۰۹ تا کنون که سال ۲۰۲۱ است در این مسابقات شرکت و افتخاراتی را به دست آورده است.

مبارزه رضا مددی و مایکل جانسون چگونه بود؟

رضا مددی که مبارزه ایرانی تبار در شاخه سبک وزن و در سبک کشتی آزاد و همچنین جوجیتسو برزیلی فعال است. قد این مبارز یک متر و هفتاد و پنج سانتی متر و وزنش هفتاد کیلو گرم است که توانست مدال طلای کشتی آزاد را در سوئد به دست بیاورد. این مبارزه در سال ۲۰۱۳ انجام شد که رضا مددی با استعداد و توانایی های خودش توانست پیروز بر مایکل جانسون شود. همواره این مبارزه یکی از بهترین مبارزاتی است که برای مشاهده فیلم های این مبارزه می توانیم به گوگل مراجعه کنیم.

مرگ یو اف سی در ایران امکان دارد؟

بهترین فایتر ایران بنیل داریوش است که در این مسابقات شرکت کرده است. در این مسابقات که تقریباً مسابقات آزادی نیز است، مبارزان بدون سلاح و با توانایی خود به مبارزه با یکدیگر می پردازند که امکان مرگ در این مسابقات وجود دارد. یکی از حادثه های مرگباری که در یو اف سی اتفاق افتاد و باعث مرگ یکی از مبارزان شد در سال ۲۰۱۶ و مرگ فردی به نام ژوائو کاروالیو بود که بعد از مسابقه او را سریعاً به بیمارستان منتقل کردند؛ اما به دلیل ضربات سخت و بسیار زیادی که به سر او وارد شده بود باعث شد که در ۴۸ ساعت بعد او نیز جان خود را از دست بدهد. رقیب او از این که باعث مرگ او شده بود عذاب وجدان گرفته بود و در صفحات مجازی خود این را منتشر کرد و به نظر می‌ رسد که یکی از دلایل کناره گیری او از این مسابقات بوده است.

قهرمان یو اف سی ایران کیست؟

مبارزان یو اف سی ایرانی چه مشکلاتی دارند؟

مبارزان ایرانی برای شرکت در این مسابقات مشکلاتی را دارند. از جمله این مشکلات دور بودن این مسابقات و همچنین قانونی است که هر شرکت کننده بعد از این که در این مسابقه شرکت کردند تا چند سال متوالی اجازه ورود ندارد.

جایزه مسابقات مبارزان یو اف سی ایرانی چیست؟

به نظر می‌ رسد که برندگان این مسابقه جوایز نقدی را دریافت می‌ کنند و در کنار جوایز نقدی در حوزه کشتی نیز کمربند طلایی را دریافت می‌ کنند. جوایز این مسابقات در حوزه‌ های دیگر نیز متفاوت است.

کلاس وزنی در یو اف سی چگونه است؟

دسته های یو اف سی به این صورت است که در دو دسته سبک وزن و سنگین وزن است. هر مبارز مطابق با وزنی که می‌ خواهد شرکت کند یکی از این دسته ها را انتخاب می‌ کند و با مبارزان همین دسته مسابقه می دهند.

مبارزان یو اف سی ایرانی معمولا در چه رده وزنی قرار دارند؟

به نظر می‌ رسد ایرانی‌ هایی که در این مسابقات شرکت می‌ کنند بیشتر در رده وزن سبک قرار دارند. این مبارزان در رده وزن سبک جوایز و افتخاراتی را برای خود به ارمغان آورده‌ اند. ازجمله مبارزانی که در رده وزن سبک با ملیت ایرانی توانستند جوایزی را به دست بیاورند می توانیم به کمال شالوروس و بنیل داریوش اشاره کرد.

سوالات متداول

سوالات متداول

 1. مسابقات یو اف سی چه گونه مسابقاتی است؟

  این مسابقات به صورت ترکیبی در رشته های مختلفی از جمله کیک بوکسینگ و کشتی و دیگر حوزه های ورزشی است که ورزشکاران به مبارزه با یکدیگر در رده وزنی خود می پردازند.

 2. در مسابقات یو اف سی چه قوانینی برای مبارزان وجود دارد؟

  از جمله قوانینی که برای مبارزان در این مسابقات وجود دارد می توانیم به استفاده نکردن از هیچ گونه سلاح و به تنهایی با استعداد و توانایی خود اشاره کرد. مبارزان در یک محوطه که پوشش فلزی دارد دو نفره به مبارزه می پردازند.

 3. این مسابقات هر چند وقت برگزار می شود و مبارزان ایرانی دارای مدال چه کسانی هستند؟

  این مسابقات هر ساله و در شب برگزار می‌شود. از جمله مبارزان ایرانی که در این مسابقات هنرنمایی کرده اند می توانیم به دنیل داریوش اشاره کنیم که ۳۲ سال دارد و در دسته، سبک وزن فعال است.

 4. حاشیه هایی که در ارتباط با این مسابقه وجود دارد چیست؟

  از جمله حاشیه هایی که برای این مسابقات وجود دارد مبارزات سخت و طاقت‌ فرسا است. البته خبر هایی را در ارتباط با مرگ برخی از مبارزان در این مسابقات شنیده می‌ شود که اخلاقی به نظر نمی‌ آید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]