در این قسمت از مقاله می خواهیم در مورد یکی از بهترین بسکتبالیست ها یعنی جابر روزبهانی صحبت کنیم، برای کسب اطلاعات بیشتر و همچنین آموزش شرط بندی روی بسکتبال nba تا انتهای مطالب همراه ما باشید.

جابر روزبهانی کجاست

جابر روزبهانی کجاست

روزبهانی یکی از بازیکنان حرفه‌ ای بسکتبال ایران می‌ باشد، هم چنین او پست سنتر در بسکتبال را دارد و از سن ۱۴ سالگی بسکتبال بازی می ‌کند. او یکی از بهترین ها می باشد که از نوجوانی وارد این حرفه شده است و هم چنین رقیب بسیار قدر و سرسختی برای سایر بازیکنان است. اما به تازگی شایعاتی درباره ی او به گوش می رسد که قرار است از بدنه این رشته جدا شده و در فکر راه انداختن کسب و کاری خارج از ورزش باشد و این صحبت ها بسیار مردم ایران را ناراحت و ناامید کرده است، چرا که او یکی از اسطوره های این بازی در ایران می باشد. هم چنین علاقه مندان به بسکتبال جابر روزبهانی گفتند که نمی توانند بازی او را فراموش کنند، هم چنین امیدوار هستند که این صحبت ها در حد شایعه باشد.

آسیب دیدگی شدید و دوری از بسکتبال

جابر که در ۲۹ سالگی به دلیل شدت آسیب دیدگی های کهنه اش تصمیم به خداحافظی از بسکتبال گرفت ولی هر بار به دلیل اصرار های آشنایان و هوادارانش آن را به تعویق انداخته است ولی این روز ها شایعاتی درباره ی خداحافظی همیشگی او با دنیای بسکتبال جدی است. او درباره ی بازی بسکتبال ایران در چند سال اخیر احساس نارضایتی کرده و هم چنین در این باره گفته است که بعید است ایران در جام جهانی ۲۰۱۹ بتواند بازی خوبی داشته باشد، ما حتی در آسیا هم از چین عقب افتادیم و دیگر نمی توانیم حرف اول را بزنیم. چین بهترین لیگ آسیا را دارد و ما باید برای پیشرفت حداقل ۶۰ درصد کیفیت لیگ آن ها را در ایران داشته باشیم.

آسیب دیدگی شدید و دوری از بسکتبال

راه اندازی یک رستوران

هم چنین در ادامه صحبت هایش افزود برای این که دوباره بتوانیم به قله آسیا برسیم و در جهان حرفی برای گفتن داشته باشیم، باید دوباره استعداد یابی صورت بگیرد، چرا که ۲۰ سال قبل در دوره غضنفری استعداد یابی صورت گرفته بود. یکی از رسانه های ایرانی درباره ی او گفته است که این بازیکن با وجود این که یکی از بلند قامت ‌ترین بسکتبالیست های تاریخ ایران و آسیا به حساب می‌ آید، اما این روز ها دغدغه زیادی در بسکتبال ندارد و به فکر راه اندازی یک رستوران در شهر اصفهان است.

جابر روزبهانی و حامد حدادی

جابر روزبهانی و حامد حدادی

حامد حدادی یکی از بازیکنان معروف و هم چنین مشهور است که در بسیاری از مسابقات بسکتبال بازی خوبی از خود به نمایش گذاشته است، به طوری که مردم به او لقب ببر ایرانی را داده اند. او هم چنین توانسته است به واسطه بازی خیلی خوبی که دارد یک بار توانسته در تیمی در خارج از ایران نیز قرار داد ببندد و بازی کند. جابر روزبهانی و حامد حدادی دوستان بسیار خوبی بیرون از این حرفه می باشند، به طوری که خیلی از افراد آن ها در مهمانی در کنار همدیگر که به صحبت پرداخته بودند، دیده اند.

آسمان خراش ایران

آسمان خراش ایران

هم چنین او در جواب یکی از سوالات اخیر خبرنگاران که گفته بودند آیا با حامد در ارتباط است یا خیر؟ جواب داده است که بله با حامد در تماس هستم. او کمی آسیب دیدگی دارد در هر تورنمنتی که حامد بازی کرده، فشار زیادی روی او بوده و می توانم بگویم ۵۰ درصد بار تیم ملی بر روی دوش او است. هم چنین افزود که واقعا حامد نیاز به کمی استراحت دارد، البته من امیدوارم ۱۰ سال دیگر هم سایه حامد حدادی بالای سر تیم ملی بسکتبال ایران باشد، تا باعث پیشرفت بیشتر این تیم شود.

قد جابر روزبهانی که ۲/۲۴ سانتی متر و هم چنین قد حامد حدادی که ۲/۱۸ سانتی متر است همیشه یکی از بحث هایی است که هوادارن این دو نفر با یکدیگر می کنند، چرا که این دو نفر از بلند قد ترین ها در ایران هستند. جالب است که بدانید لقب روزبهانی در ایران به دلیل قد بلندی که دارد، آسمان خراش است و هم چنین از او به عنوان آقای قد بلند نیز یاد می شود.

اینستاگرام جابر روزبهانی

جابر روزبهانی بازیکن بسکتبال در اینستاگرام فعالیت زیادی نمی کند و فقط گاهی عکس هایی از خود برای طرفدارانش پست و یا استوری می کند، جابر درباره ی اینستاگرام گفته است که این شبکه مجازی فقط گاهی برای انتشار عکس ها و انرژی های مثبت به هم دیگر خوب و کافی است، چرا که دورغ های زیادی در اینستاگرام توسط کاربران آن منتشر می شود.

هم چنین افزوده است که فرد نباید تمام وقت و انرژی خود را صرف اینستاگرام بکند و باید از زندگی واقعی خود لذت بیشتری ببرد و تجربیات زیادی در زندگی بدست بیاورد. این صحبت های جابر باعث شده است که طرفدارانش از او بسیار تعریف و تمجید کنند و حتی بر روی برخی از افراد این صحبت ها اثر مثبت گذاشته است.

بیوگرافی جابر روزبهانی

بیوگرافی جابر روزبهانی

جابر روزبهانی در سال ۱۳۶۵ در ماه اردیبهشت در شهر زیبای اصفان به دنیا آمده است، او یکی از بازیکنان حرفه ای بازی بسکتبال می باشد. او با قد بلند ۲/۲۴ سانتی متری و وزن ۱۳۱ کیلوگرمی‌ اش، پست سنتر را در بسکتبال دارد و هم چنین از سن ۱۴ سالگی بسکتبال بازی می‌ کند. هم چنین لقب آسمان خراش را در ایران به دلیل قد بلندی که دارد، طرفدارانش به او داده اند و حتی از او به عنوان آقای قد بلند نیز یاد می شود.

حسرت بازی در NBA

در یکی از مصاحبه هایی که داشت، یکی از خبرنگاران از او پرسید که برخی ها می گویند بزرگ ترین حسرت تو بازی نکردن در NBA است آیا این درست است؟ جابر در این باره گفته است که من یک سال در آمریکا بخاطره حرفه ام بودم و بسیاری از تیم ها مرا می خواستند. آن ها می گفتند من باید یک یا سه سال فقط زیر نظر مربی خودشان تمرین کنم و بعد قرارداد ببندم. در آن زمان به فدراسیون زنگ زدم و گفتم که من برای این که در ان بی ای بازی کنم، حداقل باید یک یا سه سال در آمریکا بمانم. آن ها به من گفتند که چنین اجازه ای نداری و باید به ایران برگردی تا به مسابقات جوانان آسیا اعزام شوی.

هم چنین افزود برای آن ها مهم این بود که مقام ها و جام ها را در سالن بچینند و به فکر این نبودند که با این کارشان آینده یک بازیکن را خراب می کنند و فقط به فکر تیم و باشگاه خود بودند و با این کار مرا از پیشرفت و آینده ی درخشانی که درانتظارم بود باز داشتند.

تیم هایی که روزبهانی در آن ها بازی کرده است

تیم هایی که روزبهانی در آن ها بازی کرده است

روزبهانی برای تیم‌های ذوب آهن اصفهان، صباباتری، مهرام تهران و فولاد ماهان سپاهان اصفهان بازی کرده ‌است. البته ناگفته نماند که مدتی هم برای تمرین با بازیکنان اتحادیه ملی بسکتبال آمریکا در شهر زیبای ریچموند کالیفرنیا اقامت داشته ‌است. روزبهانی توانست در سال ۲۰۰۳ وارد تیم ملی امید بسکتبال ایران بشود و هم چنین زمانی که فقط ۱۹ سال داشت در جام جهانی فیبا در سالونیک یونان شرکت کرده است. علاوه بر این او به مدت ۵ سال در تیم ملی بسکتبال ایران به عنوان بازیکن بالا رتبه قرار داشته است و با این تیم به جام بسکتبال ۲۰۰۳ چین رفت.

جابر روزبهانی به دلیل تلاش های زیادی که در خارج از کشور برای ورود به اتحادیه ملی بسکتبال آمریکا در ان بی ای در سال ۲۰۰۴ داشته است بسیار معروف و مشهور شد. خیلی از کارشناسان در زمینه ی بسکتبال از تلاش های او تعریف کردند و گفتند که حق او بوده است که انتخاب شود و افزودند که در این موارد همیشه برای جوانان شایسته ی ما ناعدالتی حکم فرما است.

سوالات متداول درباره ی جابر روزبهانی

  1. لقب آسمان خراش از آن چه کسی است؟

    جابر روزبهانی، یکی از بازیکنان حرفه ای بازی بسکتبال می باشد. او با قد بلند ۲/۲۴ سانتی متری و وزن ۱۳۱ کیلوگرمی‌ اش، پست سنتر را در بسکتبال دارد و از سن ۱۴ سالگی در بسکتبال بازی می‌ کند. هم چنین لقب آسمان خراش را در ایران به دلیل قد بلندی که دارد، طرفدارانش به او داده اند و حتی از او به عنوان آقای قد بلند نیز یاد می شود.

  2. نظر روزبهانی درباره ی اینستاگرام چیست؟

    روزبهانی بازیکن بسکتبال در اینستاگرام فعالیت زیادی نمی کند و فقط گاهی عکس هایی از خود برای طرفدارانش پست و یا استوری می کند، جابر درباره ی اینستاگرام گفته است که این شبکه مجازی فقط گاهی برای انتشار عکس ها و انرژی های مثبت به هم دیگر خوب و کافی است، چرا که دورغ های زیادی در اینستاگرام توسط کاربران آن منتشر می شود.

  3. روزبهانی در چه تیم هایی بازی کرده است؟

    روزبهانی برای تیم‌های ذوب آهن اصفهان، صباباتری، مهرام تهران و فولاد ماهان سپاهان اصفهان بازی کرده ‌است. البته ناگفته نماند که مدتی هم برای تمرین با بازیکنان اتحادیه ملی بسکتبال آمریکا در شهر زیبای ریچموند کالیفرنیا اقامت داشته ‌است و هم چنین زمانی که فقط ۱۹ سال داشت در جام جهانی فیبا در سالونیک یونان شرکت کرده است. علاوه بر این او به مدت ۵ سال در تیم ملی بسکتبال ایران به عنوان بازیکن بالا رتبه قرار داشته است و با این تیم به جام بسکتبال ۲۰۰۳ چین رفت.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]