حامد حدادی یکی بازیکنان حرفه ای بلند قامت بسکتبال کشورمان است. وی در تیم های مختلفی بازی کرده و افتخارات زیادی کسب کرده است که در این مقاله می خواهیم در رابطه زندگی این ورزشکار حرفه ای صحبت کنیم. در واقع او شاید در لیست ۱۰ بازیکن برتر بسکتبال حضور نداشته باشد ولی او را باید به عنوان یکی از بهترین های ایران که در لیگ بسکتبال nba هم شاغل است بشناسیم.

حامد حدادی در مختار نامه

حامد حدادی حدود هفت سال پیش در سریال جذاب مختارنامه ایفای نقش کرد وبازی را تجربه کرد اودر این مورد نیز می گوید: من حدودا ۱۷ سال داشتم که در مختارنامه بازی کردم تجربه خوبی بود البته نقش من کم بود آن ها به دنبال فردی قد بلند بودند که به من پیشنهاد دادند. آن زمان من معروف نبود و با این تفکر که با بازی در این سریال معروف می شوم در این سریال بازی کردم. البته من را گول زدنند گفتند قرار است من مختار را بکشم، که این گونه نبود.

حامد حدادی در کدام ورزش فعالیت می کند

حامد حدادی ورزشکار حرفه ای در حوزه ی بسکتبال می باشد.وی متولد ۲۹ اردیبهشت ۱۳۶۴ در اهواز است. او اولین لژیونرایرانی و بازیکنی بوده است که در مسابقات مهم NBA بازی کرده است. پست این بازیکن بلند قامت که ۲ متر و ۱۸ سانتی متر قد دارد، در زمین بازی سنتر می باشد.

تیم حامد در لیگ بسکتبال ایران

حامد حدادی در گذشته عضو تیم ملی جوانان بوده است، این بازیکن حرفه ای بسکتبال در تیم های مختلفی همچون پیکان، ملی حفاری اهواز، پتروشیمی بندر امام خمینی، مهرام و صبا باتری در لیگ ایران بازی کرده است و در تیم های النصر امارات و ممفیس گریزلیز در NBA هم بازی کرده است.

حامد حدادی کیست

حامد حدادی بعد از جابر روزبهانی بلند قامت ترین ورزشکار حرفه ای ایران می باشد. او در سال ۲۰۰۳ به تنها تیم کانادایی که در NBA حضور دارد یعنی تیم تورنتو رپتورز پیوست، اما به علت عدم اعطای ویزا از سوی کشور کانادا، حدادی مجبور شد قراردادش را با این تیم فسخ کند و با تیم فینیکس سانز که در ایالت سانز قرار دارد، توافق کرد.

حامد حدادی توانست در سال های ۲۰۰۷، ۲۰۰۹، ۲۰۱۳ و ۲۰۱۷ عنوان با ارزش ترین بازیکن آسیا را از آن خود کند و برای کشورمان افتخار کسب کند و نام آور باشد. حدادی در حال حاضر عضو باشگاه وال های آبی سیچوان در CBA می باشد.

بیوگرافی حامد حدادی

بیوگرافی حامد حدادی

حامد حدادی یکی از پر افتخار ترین بازکنان حرفه ای بسکتبال کشورمان می باشد. او افتخارات زیادی کسب کرده است که به تعدادی از افتخارات او اشاره می کنیم.

 • دارنده مدال نقره قهرمانی جوانان آسیا در سال ۲۰۰۲
 • قهرمانی در امید های آسیا در سال ۲۰۰۴
 • کسب قهرمانی جوانان آسیا در سال ۲۰۰۵
 • کسب مدال برنز باز های آسیایی در سال ۲۰۰۶
 • با ارزش ترین بازیکن جام ملت های آسیا در سال ۲۰۰۷
 • کسب قهرمانی در جام باشگاه های آسیا در سال ۲۰۰۸
 • عنوان بهترین ریباندر در المیپک ۲۰۰۸ پکن چین
 • کسب عنوان بلاک شاترالمپیک ۲۰۰۸ پکن
 • کسب قهرمانی جام ملت های آسیا در سال ۲۰۰۹
 • کسب عنوان با ارزش ترین بازیکن جام ملت های آسیا در سال ۲۰۰۹
 • کسب دومین ریباندر جام جهانی بسکتبال در سال ۲۰۱۰
 • دومین بلاک شاتر جام جهانی بسکتبال در سال ۲۰۱۰
 • کسب قهرمانی جام ویلیام جونز در سال ۲۰۱۱
 • کسب عنوان با ارزش ترین بازیکن جام ملت های آسیا در سال ۲۰۱۳
 • کسب عنوان با ارزش ترین بازیکن جام ویلیام جونز در سال ۲۰۱۳
 • کسب قهرمانی جام ملت های آسیا در سال ۲۰۱۳
 • عنوان بهترین بازیکن پست چنج ( سنتر) جام ملت های آسیا در سال ۲۰۱۳
 • عنوان با ارزش ترین بازیکن جام کنفدراسیون بسکتبال آسیا در سال ۲۰۱۴
 • کسب مدال نقره بازی های آسیایی در سال ۲۰۱۴
 • کسب مدال نقره کاپ آسیا در سال ۲۰۱۷
ماجرای علی دایی و حدادی

حدادی در ورزش و مردم

در برنامه تلوزیونی ورزش و مردم گفته شد که حامد حدادی که در فصل گذشته در تیم نانجینگ در لیگ بسکتبال چین بازی می کرد، پس از این که تیمش نتوانست به مرحله پلی آف صعود کند، با اتمام کار تیمش او نیز به ایران بازگشت.

ماجرای علی دایی و حدادی

گفته شده است که علی دایی بازیکن پر افتخار بلند قامت سابق تیم ملی فوتبال و آقای گل جهان با حامد حدادی ستاره پر افتخار بسکتبال کشورمان نیز رابطه صمیمانه و دوستانه ای دارند. علی دایی که جزو بلند قامت های فوتبال کشورمان محسوب می شود در مقابل حدادی که ۲ متر و۱۸ سانتی متر قد دارد، کوچک به نظر می رسد.

حدادی در ورزش و مردم

حامد حدادی در nba

حامد حدادی اولین لژیونر و بازیکن ایرانی بود که موفق شده بود در مسابقات مهم NBA بازی کند. یکی از دلایل مهمی که حدادی توانست در فینیکس به طور متوسط ۳ ریباند و ۱/۵ امتیاز بیشتر از متوسط خود در NBA به دست آورد، فرصت بیشتری بود که به او داده شد. اما لیندسی هانتر، سرمربی سانز، می گوید سنتر تازه کشف شده تیمش امکان دارد در گذشته توسط دیگران نادیده گرفته شده باشد. هانتر در رابطه با این موضوع می گوید: من فکر می کنم بسیاری از افراد قدرت تاثیرگذاری حامد حدادی را دست کم گرفته اند. من نیز خوشحالم که ما داریم از این قدرت استفاده می کنیم و او هر روز بهتر و بهتر می شود و این به طور واضح قابل مشاهده می باشد.

یکی از کسانی که حدادی را دست کم نگرفت و به او حتی کمک کرد که به عنوان یک بازیکن موثر در ترکیب تیم جا بیوفتد، رالف سمپسون، کمک مربی سانز است که او جزو یازیکن های تالار مشاهیر NBA می باشد. این سنتر سابق ۲ متر و ۲۴ سانتی متری یکی از معدود مربی های NBA می باشد که وقتی حامد حدادی آموزش می دهد واقعا می تواند رو بروی صورت او با او چشم تو چشم شود.

حامد حدادی در nba

قد حامد حدادی

حامد حدادی که جزو بلند قامت ترین ورزشکاران حرفه ای کشورمان است ۲ متر و۱۸ سانتی متر قد دارد او با این قد خود توانست در تمامی بازی های ملی کشور در المپیک پکن به عنوان ریباندر با پرش های بالا توپ های اطراف سبد را بگیرد و همین طور به عنوان بازیکن دفاعی از داخل شدن توپ بازیکنان حریف به داخل سبد جلو گیری کند.

لیبرون جیمز و حامد حدادی

حدادی در اولین حضورش در دیدار های این فصل از لیگ NBA را با پیروزی در مقابل میامی پشت سر گذاشت. در ادامه دیگر رقابت های لیگ بسکتبال حرفه ای آمریکا NBA، تیم بسکتبال ممفیس به رقابتبا تیم میامی هیت مدافع عنوان قهرمانی نیز رفت و در اولین حضور حدادی در این فصل از رقابت ها توانستند با نتیجه ۱۰۴ بر ۸۶ نیز برنده بازی باشند. حدادی بازیکن سنتر ایرانی ممفیس در این مسابقع نزدیک به سه دقیقه در زمین بازی بود. در این مسابقه مهم رود گی از ممفیس توانست با به دست آوردن ۲۱ امتیاز، انجام ۸ ریباند و ۵ پاس منجر به گل بازیکن ممفیس و لبرون جیمز که ارزش مند ترین بازیکن فصل گذشته توانست با کسب ۲۰ امتیاز، انجام ۱۰ ریباند و ۶ پاس منجر به گل بهترین بازیکن میامی بود.

قد حامد حدادی

شکیل اونیل و حامد حدادی

یکی از بازیکنان برتر بسکتبال شکیل اونیل می باشد که با بازی در تیم های مختلف توانسته قهرمانی های زیادی به دست آورد. او یکی از مردان هیکل مندی است که بسیار خوش است و به همین خاطر او در سال ۲۰۰۳ به عنوان مرد اخلاق شناخته شده است و از او قدردانی شد.

حامد حدادی زمانی که در تیم ممفیس بود، بازی بین این تیم و تیم سانز برگزار شد و از جمله ازبازیکنان معروف بسکتبالی که در این مسابقه حضور داشتند می توان به شکیل اونیل بازیکن سانز اشاره کرد، که در تیم مقابل حامد حدادی بود و در پایان این رقابت تیم ممفیس توانست تیم سانز را شکست دهد و برنده بازی باشد که این رقابت و دیدار با بازیکنان بزرگ برای حدادی بسیار ارزشمند می باشد.

درآمد حامد حدادی

حامد حدادی در مصاحبه ای که با شده است می گوید من آدم رو راستی هستم بحث مالی برای مهم خیلی مهم است و بحث مالی لیگ چین خیلی در تصمیم من موثر بود و نکته ای دیگر این بود که من در چین بیشتر بازی می کردم تا در زمانی که در NAB بودم. او گفته است که در آمریکا ۵۰ تا ۶۰ درصد از مبلغ قرار دادش برای مالیات کم می شده است اما در چین مالیات کمتر بوده است. او گفته است شاید لقب گران قیمت ترین بازیکن را به من داده اند اما با توجه هزینه ها و مالیاتی که ازدستمزدم کم می شد این چنین نبود و باز هم فوتبالیست ها فکر می کنم خیلی بیشتر از من پول گرفته اند.

ماجرای حامد و جابر روزبهانی

حامد حدادی وجابر روزبهانی از بلند قامت ترین بازیکنان حرفه ای بسکتبال ایران هستند که هر دو بازیکن حرفه ای در پست سنتر می باشند که رکوردار قد در تیم ملی هم نیز می باشند.

حامد حدادی در مختار نامه

سوالات متداول

 1. قد حامد حدادی چقدر می باشد؟

  او که یکی بلند قامت ترین بازیکنان حرفه ای بسکتبال ایران می باشد ۲ متر و ۱۸ سانتی متر قد دارد.

 2. جابر روزبهانی و حدادی در چه پستی بازی می کنند؟

  حدادی و روزبهانی که دو بازیکن سرشناس بسکتبال کشورمان می باشند هر دو در پست سنتر بازی می کنند.

 3. حامد حدادی در چه تیم هایی بازی کرده است؟

  او به غیر از این که در لیگ ایران در تیم های پیکان، ملی حفاری اهواز، پتروشیمی بندر امام خمینی، مهرام و صبا باتری در لیگ ایران بازی کرده است و در تیم های النصر امارات و ممفیس گریزلیز در NBA هم بازی کرده است.