شکیل اونیل ورزشکار آمریکایی شاغل در بسکتبال nba است. او در رشته بسکتبال فعالیت می کند. ورزش بسکتبال یک بازی هیجان آور و گروهی است. بازیکنانی که در ان فعالیت دارند باید دارای سرعت عمل و تحرک بسیار باشند. آن ها باید خصوصیاتی مانند آمادگی جسمانی، وقت شناسی، همکاری، گذشت، سرعت و دقت زیادی داشته باشند.

امروزه ورزش بسکتبال یکی از معروفترین و پر طرفدار ترین ورزش های جهان است که قوانین آن نسبت به آنچه که در  ابتدا وضع شده بود، تغییرات زیادی داشته است. نام این ورزش در میان ۱۰ ورزش پر طرفدار جهان دیده می شود.

به همین دلیل تعداد زیادی به این ورزش روی می آورند. شکیل اونیل یکی از بسکتبالیست های معروف آمریکا است که در ۵ تیم برتر بسکتبال nba بازی کرده و موفقیت های چشمگیری را به دست آورده است. تعداد ورزشکاران موفق آمریکایی در رشته ورزشی بسکتبال بسیار زیاد است. ما در ادامه مطلب، اطلاعات بیشتری از این ورزشکار مشهور برای شما آورده ایم. شکیل اونیل هم اکنون ۴۸ سال دارد و در تیمی بازی نمی کند. عکس شکیل اونیل بسکتبالیست آمریکایی را در زیر می توانید ببینید.

بیوگرافی شکیل اونیل بسکتبالیست مسلمان

بیوگرافی شکیل اونیل بسکتبالیست مسلمان

شکیل راشائون اونیل متولد ششم مارس ۱۹۷۲ می باشد. او در شهر نیوآرک، نیوجرسی در کشور آمریکا زاده شده است. اسم مستعار شکیل، شک است. البته با لقب هایی همچون دیزل، ارسطوی بزرگ، دکتر شک و سوپرمن او را صدا می زنند. شکیل اونیل بسکتبالیست مسلمان آمریکایی است که ۲۱۷ سانتی متر قد دارد و غول بسکتبال آمریکا می باشد. این فرد را می توانید در لیست ۱۰ بازیکن برتر بسکتبال شاهد باشید.

محبوبیت شکیل اونیل هرسال بین مردم بیشتر می شود، البته نه فقط بخاطر بازی خوبش بلکه از نظر اخلاقی بسیار قابل تحسین است. او هم اکنون بازنشسته ان بی ای است. او در دوران کودکی به شهر سن آنتونیو در تگزاس رفت و دوران نوجوانی اش هم در همین شهر گذراند.

مادر شکیل، بعد از تولد پسرش با «فیلیپ هریسون» گروه بان ارتش آمریکا ازدواج کرد. همین امر باعث شد تا شکیل ارتباط زیادی با پدرش نداشته باشد. او به دلیل خدمت ناپدری اش به عنوان گروهبان ارتش آمریکا در آلمان ، در این کشور بزرگ شد و تحت تأثیر مسلمان بودن ناپدری اش تمایل زیادی به دین اسلام نشان داد. شکیل می گوید فیلیپ به من عشق را آموخت.

اگر چه شکیل تاکنون اعلام نکرده که به کدام دین گرایش دارد اما رابطه نزدیکی با اسلام دارد و حتی نام ۵ فرزندش را شریف ، امیره ، شکور، طاهره و نلسون گذاشته است. شکیل همچنین دو خواهر و یک برادر به نام های لطیفه، عایشه و جمال دارد. این بسکتبالیست هنرمند همچنین در کارهای خیّر نیز سهیم است و در تهیه و خرید آپارتمان، غذا و… برای قربانیان توفان کاترینا، تهیه غذا در عید شکرگزاری برای کودکان نیازمند و تهیه اسباب بازی برای کودکان نیازمند شرکت داشته و دارد.

شکیل اونیل و همسرش

شکیل اونیل و همسرش

شکیل دارای یک پسر از دوست دختر سابقش می باشد. شکیل اونیل در سال ۲۰۰۲ با شاولی اونیل ازدواج کرد. آن ها بعد از ۵ سال زندگی مشترک در سال ۲۰۰۷ از یکدیگر جدا شدند. اما اندک مدتی بعد با یکدیگر آشتی کردند و زندگی دو نفره شان را ادامه دادند. سرانجام در سال ۲۰۱۱ برای همیشه از هم جدا شدند. شانی بعد از جدایی از شکیل تا به امروز ازدواج نکرده است.

شانی متولد ۲۷ نوامبر ۱۹۷۴ است. قدش ۱۷۰ سانتی متر است که تفاوت قابل توجهی با قد شکیل اونیل دارد. شانی چهار فرزند از ازدواجش با شکیل دارد. او یک کارآفرین و شخصیت تلویزیونی معروف در آمریکا می باشد. همچنین شانی یکی از تهیه کنندگان اجرایی مجموعه تلویزیونی واقعیت VH-1، همسران بسکتبال ، زنان همسایه LA و زنان Baller است.

بررسی زندگی شخصی Shaquille o’neal

شکیل که دارای ۲۱۷ سانتی متر قد و ۱۵۴ کیلوگرم وزن می باشد از بسکتبالیست های غول آسای آمریکا است. او علاوه بر هیکل بزرگی که دارد یکی از خوش اخلاق ترین ورزشکاران است تا جایی که عنوان مرد اخلاق را در سال ۲۰۰۳ کسب کرد.

اونیل پس از گذراندن دوره دبیرستانش وارد دانشگاه لویزیانا شد. او در رشته ی تجارت تحصیلات خود را ادامه داد. در همان زمان با سر مربی تیم ملی آمریکا آشنا شد و توانست به دنیای حرفه ای بسکتبال بپیوندد. او هم اکنون می خواهد تحصیلاتش را ادامه دهد و مدرک دکترای خود را بگیرد.

او فعالیتش در بسکتبال را با تیم اورلاندو مجیک شروع کرد. پس از مدتی به لس آنجلس لیکرز، میامی هیت، فینکس سانز و کلیولند کاوالیرز رفت. او آخرین بازی خود را در بوستون سلتیکس انجام داد و پایان فصل ۲۰۱۰- ۲۰۱۱ بازنشسته شد. تخصص او در بسکتبال شوت های کوتاه و اسلم دانک های قدرتی است. اما او در پرتاب پنالتی ضعیف است. او در حرفه های دیگری همچون خوانندگی و هنر پیشه گی فعالیت می کند.

شکیل اونیل و کوبی برایانت

تیم هایی که اونیل در آن ها بازی کرده است ؟

تاریخچه فعالیتش در تیم های مختلف به شرح زیر است:

از سال ۱۹۹۲ تا سال ۱۹۹۶ در تیم اورلندو مجیک، از سال ۱۹۹۶ تا سال ۲۰۰۴ در تیم لس آنجلس لیکرز، از سال ۲۰۰۴ تا ۲۰۰۸ در تیم میامی هیت، از سال ۲۰۰۸ تا سال ۲۰۰۹ در تیم فینیکس سانز بازی نمود. سپس از سال ۲۰۰۹ تا سال ۲۰۱۰ به تیم کلیولند کاوالیرز پیوست. او سرانجام از سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۱ آخرین بازی اش را تیم بوستون سلتیکس گذراند.

او در چندین دفعه در مسابقات ستارگان شرکت داشته است و سه بار هم در سال های ۲۰۰۰، ۲۰۰۴ و ۲۰۰۹ به عنوان بهترین بازیکن پست ۵ و یکی از نمادهای تاریخ ان بی ای محسوب می شود.

شکیل اونیل به پاس سال ها تلاش در زمینه بسکتبال به عنوان یکی از پنجاه چهره ممتاز تمامی دوره  های ان بی ای معرفی شد. او تنها بازیکن تاریخ ان بی ای است که توانسته در سیزده فصل پشت سرهم و پی در پی آمار ۲۰ امتیاز و ۱۰ امتیاز ریباند را در کارنامه اش به ثبت برساند.

شکیل اونیل و کوبی برایانت

شکیل اونیل در کنار حرفه بسکتبال وارد عرصه خوانندگی شد. سال ها قبل، ان بی ای پر شده بود از بازیکنانی که سعی می کردند وارد دنیای موسیقی رپ شوند. در آن زمان شکیل اونیل شناخته شده ترین بسکتبالیست ها بود. اما بازیکنان دیگری مثل آلن آیورسن، کریس وبر نیز سعی کردند هنرمندان این عرصه شوند.

در میان این گروه کوبی برایانت هم حضور داشت که با منتشر کردن تک آهنگ K.O.B.E وارد عرصه خوانندگی شده بود. وقتی کوبی برایانت و شکیل اونیل در لس آنجلس هم تیمی بودند، ترکیبی عالی از رپرهای بسکتبالیست ساخته شد. اما طبق گفته لس آنجلس تایمز شکیل اونی رپر بهتری نسبت به برایانت بود است.

برایانت بسکتبالیست و تاجر آمریکایی است. او تمام ۲۰ سال دوران بازی اش را در تیم لس آنجلس لیکرز در اتحادیه ملی بسکتبال گذرانده است. کوبی برایانت قهرمانی پنج دوره رقابت های ان بی ای را در کارنامه خودش ثبت کرده است. برایانت در سال ۲۰۱۶ از دنیای حرفه ای بسکتبال خداحافظی کرد. او در آخرین بازی خود در یوتا جاز ۶۰ امتیاز آورد.

ملاقات شکیل اونیل و حامد حدادی

حامد حدادی بسکتبالیست ایرانی است. او در اهواز به دنیا آمد. حامد حدادی نخستین لژیونر و بازیکن ایرانی است که در ان بی ای بازی کرده است. او که ۲۱۸ سانتی متر قد دارد در پست سنتر بازی می کند. او در تیم های پیکان، ملی حفاری اهواز، صبا باتری، مهرام، النصر امارات و ممفیس گریزلیز در ان بی ای بازی کرده است.

حامد حدادی در سال ۲۰۱۳ به تورنتو رپتورز، تنها تیم کانادایی در ان بی ای پیوست. ولی به علت عدم اعطای ویزا از سوی دولت کانادا، به ناچار قرار داد خود را با تورنتو فسخ کرد. او با تیم فینیکس سانز در ایالت آریزونا در آمریکا به توافق رسید. حدادی در سال های ۲۰۰۷، ۲۰۰۹، ۲۰۱۳ و ۲۰۱۷ به عنوان با ارزش ترین بازیکن آسیا انتخاب شد. او هم اکنون عضو باشگاه آبی سیچوان در سی بی اس است.

در بازی که در سال ۲۰۰۹ بین تیم بسکتبال سانز و ممفیس گریزلیز انجام شد. با وجود حضور شکیل اونیل و استیو نش تیم سانز بازی را به تیم ممفیس واگذار کرد. در آن زمان حامد حدادی در تیم ممفیس بازی می کرد و در مقابل شکیل اونیل قرار گرفت و توانست بر او پیروز شود.

شکستن حلقه بسکتبال توسط شکیل اونیل

شکستن حلقه بسکتبال توسط شکیل اونیل

شکیل اونیل پاسوری با استعداد و صاحب سبک است. او همیشه یک مدافع موثر بوده است. با تمام نکات و ویژگی های مثبتی که دارد اما در پرتاب شوت آزاد بسیار بد عمل می کند. از طرفی، شکیل به دلیل تن صدایش و بلاغت کلامش در مقایسه با دیگر بازیکنان بیشتر مورد توجه رسانه ها بوده است. به همین دلیل به او لقب ارسطوی بزرگ را داده اند.

شکیل علاقه زیادی به کارهای پلیسی دارد و توانسته از آکادمی پلیس لس آنجلس عنوان افسر ذخیره را به دست آورد. اونیل همچنین در مارس ۲۰۰۵ توانست عنوان افتخاری معاون کلانتر آمریکا را از آن خود کرد.

سوالات متداول

 1. شکیل اونیل متولد چه سالی است ؟

  او متولد سال ۱۹۷۲ در ایالت نیوآرک، نیوجرسی آمریکا می باشد.

 2. شکیل اونیل در چه حرفه هایی کار کرده است ؟

  رشته تحصیلی او تجارت بوده است. او که یک بسکتبالیست حرفه ای است علاوه بر ورزش در عرصه های خوانندگی و هنر پیشه گی فعالیت داشته است. او هم چنین به پلیسی علاقمند است.

 3. آیا شکیل اونیل ازدواج کرده است ؟

  اونیل ابتدا با دختری دوست بود که از او یک پسر دارد. سپس با شانی اونیل ازدواج کرد و صاحب ۴ فرزند شد. اما بعد از ۹ سال از او جدا شد.

 4. آیا شکیل اونیل در حال حاضر بازی می کند ؟

  خیر او بازنشسته شده است و فعالیت ورزشی ندارد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]