کوبی برایانت kobe bryant یکی از پر افتخار ترین بازیکنان بسکتبال nba آمریکا بوده است. او ۲۰ سال در تیم بسکتبال لس آنجلس لیکرز فعالیت کرده است. او در دوران فعالیت و بازی خود توانست قهرمانی ها و افتخارات زیادی به دست آورد. لس آنجلس لیکرز یکی از تیم های معروف لیگ ان بی ای آمریکا می باشد. کوبی در ۵ دوره از رقابت های ان بی ای قهرمان شد که به مشهور شدن و معروفیتش بسیار کمک کرد. همسر کوبی برایانت ونسا لین است.

بسکتبال یک ورزش پرطرفدار در آمریکا محسوب می شود. تعداد زیادی به در آمریکا به این ورزش روی می آورند به طوری که بیشتر از فوتبال مورد استقبال قرار گرفته است. بسکتبال یک ورزش سرعتی و هیجان آور است. افرادی که به دنبال این ورزش می روند باید دارای ویژگی هایی همچون آمادگی جسمانی، وقت شناسی، همکاری، گذشت، سرعت و دقت و همچنین ابتکارات و فنون باشند.

کوبی برایانت و همسرش

کوبی برایانت و همسرش

کوبی به عنوان یکی از ۱۰ بازیکن برتر بسکتبال در سال ۱۹۹۹ ونسا لین را دید. کوبی با اینکه سن کمی داشت به ونسا علاقمند شد. آن ها در آن زمان ۲۱ (کوبی) و ۱۷ (ونسا) سال بیشتر نداشتند. ونسا که دبیرستانی بود دید این ارتباط برای او بسیار حاشیه ساز است به همین دلیل تصمیم گرفت در خانه به ادامه تحصیلش بپردازد. او با این کار از حاشیه ها و درد سرهای رسانه ها دور شد.

سر انجام کوبی و ونسا در سال ۲۰۰۱ ازدواج کردند. اما پدر و مادر و دو خواهر کوبی در مراسم آن ها شرکت نکردند. خانواده کوبی با این ازدواج مخالف بودند. دلیل اصلی مخالفت آن ها سن پایین آن ها برای ازدواج بود و هم چنین اینکه ونسا از نژاد آمریکایی و آفریقایی نبود. اما کوبی با ونسا ازدواج کرد و ارتباطش را با پدر و مادرش قطع کرد، آن هم برای ۲ سال!!

پلیس کوبی را در سال ۲۰۰۳ به دلیل شکایت کتلین فیبر بازداشت کرد. کتلین فیبر ۱۹ ساله ادعا داشت که کوبی شب قبل از جراحی زانویش به او تجاوز کرده است. اما کوبی این اتهام را قبول نکرد. کوبی رابطه جنسی با کتلین را پذیرفت اما گفت تجاوز نبوده است چون با رضایت هر دو طرف این رابطه بر قرار شده است.

بازداشت کوبی و پخش شدن این خبر برای او پیامدهای بسیار بدی داشت. بعد از پخش شدن این خبر قراردادهایش با مک دونالد و نوتلا فسخ شد و فروش پیراهن بسکتبال اش به شدت کم شد. سر انجام در سال ۲۰۰۴ به دلیل حاضر نشدن شاکی اش یعنی کتلین در دادگاه، پرونده او بسته شد. کتلین پسپ دوباره پرونده دیگری را علیه برایانت به راه انداخت در پرونده جدید هر دو باهم به توافقاتی رسیدند اما این دادگاه آن ها علنی برگزار نشد و معلوم نشد که به چه صورت با هم توافق کرده اند.

کوبی برایانت چند فرزند دارد ؟

کوبی پس از ازدواجش با ونسا صاحب دو دختر شدند. ناتالیا دایامینت برایانت، اولین دختر کوبی و ونسا، در ۱۹ ژانویه ۲۰۰۳ به دنیا آمد. جیانا ماریا ، دختر دوم کوبی و ونسا در اول می ۲۰۰۶ به دنیا آمد. به دنیا آمدن این دو فرزند سبب شد که کوبی با پدر و مادرش آشتی کند و رابطه شان مثل قبل صمیمی شود.

کوبی برایانت به خاطر داشتن اخلاق کاری خستگی‌ناپذیر و کنار نیامدن با افرادی که این خصوصیت را نداشتند، معروف بود. او یک بار گفت «من هیچ نقطه اشتراکی با آدم‌های تنبل ندارم، افرادی که دیگران را به خاطر شکست‌های خودشان سرزنش می‌کنند. برای رسیدن به موفقیت باید سخت‌کوش بود و پشتکار داشت. هیچ بهانه‌ای پذیرفته نیست».

او همیشه مایل بود تا وقتش را صرف تمرین کند، به دلیل اینکه نمی‌خواست در مسابقات بازنده شود و هیچ وقت هم عذر و بهانه‌ای برای تمرین نکردن نمی‌تراشید. وقتی که نتوانست به‌دلیل مصدومیت با دست راستش توپ را شوت کند، فقط با دست چپش بازی کرد.

این نوع از اخلاق کاری است که شما را از بقیه آدم‌ها مجزا می‌کند. وقتی که می‌خواهید در صنعت و یا کسب‌وکارتان فعالیت کنید و وقتی که ساعت‌ها از وقتتان را صرف پیشرفت می‌کنید، آن هم در حالی که بقیه در خواب هستند، دارید تلاش می‌کنید تا از بقیه جلو بزنید.

کوبی برایانت چند فرزند دارد

کوبی در کدام تیم ها نقش آفرینی کرده است ؟

کوبی از همان کودکی به ورزش به خصوص بسکتبال علاقه زیادی داشت و به صورت غیر حرفه ای تمرین می کرد. تا اینکه در دبیرستان وارد تیم لور مریان فیلادلفیا شد. او در این تیم بسیار درخشان ظاهر شد و با افتخارات فراوانی دوران دبیرستان خود را به پایان رساند.

 یکی از این افتخارات بهترین بازیکن رقابت های دبیرستانی و جایزه ی آل امریکن مک دونالدز بود. مربی سال دوم تیم دبیرستان مریان، جو برایانت پدر کوبی برعهده گرفت که این اتفاق باعث شد کوبی پیشرفت قابل توجهی داشته باشد.

کوبی برایانت با اینکه معدل خوبی برای ادامه تحصیل در یکی از دانشگاه های خوب آمریکا داشت، اما تصمیم گرفت ورزش حرفه ایی را دنبال کند. کوبی به دلیل ورزش فوق العاده اش در مسابقات بین دانشگاهی توسط تیم شارلوت هورنتز در سال ۱۹۹۶ انتخاب شد، اما تصمیم گرفت عضو تیم لیکرز شود و در فصل بعدی برای شرکت در تورنومنت سالانه آل استارز دعوت شد. می توان گفت او در ۵ تیم برتر بسکتبال nba شرکت کرده است.

ازکوبی در اوایل سال برای بازی در تیم چندان استفاده ای نشد اما با گذشت زمان، او به تیم اول لس آنجلس لیکرز راه یافت و به عنوان جوان‌ترین بازیکن ان بی ای معرفی شد. کوبی با پیروزی در مسابقاتSlam Dunk ، در سال ۱۹۹۷ طرفداران زیادی پیدا کرد.

اما متاسفانه موقعیت های بسیار حساسی را در این بازی ها از دست داد و باعث شد این فصل را با ناکامی بگذراند. اما هم تیمی وقت کوبی، شکیل اونیل از او پشتیبانی کرد؛ شکیل در باره کوبی گفت: «کوبی تنها کسی بود که جرأت پرتاب توپ را در شرایط حساس داشت».

فصل دوم مسابقات برای کوبی بسیار بهتر آغاز شد. او با بازی‌های بی بدیلش، به تیم ستارگان راه پیدا کرد. به این ترتیب نام کوبی به عنوان جوان ‌ترین بازیکن تیم ستارگان در تاریخ ان بی ای در این فصل ثبت شد.

زندگی نامه کوبی برایانت

زندگی نامه کوبی برایانت

در این قسمت با بیوگرافی کوبی برایانت آشنا می شویم. کوبی بین برایانت (kobe Bean Bryant) در ۲۳ آگوست سال ۱۹۷۸ در شهر فیلادلفیا ایالت پنسیلوانیلا در کشور آمریکا به دنیا آمد. می باشد. پدر او جو برایانت؛ بسکتبالیست سابق ان بی ای است. بین، میان‌نام او برگرفته از لقب پدرش «جلی‌بین» است.

آن ها برای ادامه فعالیت های پدرش مجبور شدند به شهر ریتی در ایتالیا مهاجرت کنند. کوبی که در آن زمان فقط ۶ سال داشت، به بسکتبال و فوتبال علاقه زیادی از خود نشان می داد. دو خواهر بزرگتر برایانت هم ورزشکار بودند. او از همان دوران کودکی تیم محبوب خودش را انتخاب کرده بود و آرزوی بازی در آن تیم، یعنی تیم لس آنجلس لیکرز را داشت. آن ها بعد از اینکه فعالیت های پدرش تمام شد به آمریکا بازگشتند و کوبی توانست به آرزویش برسد.

بررسی قهرمانی های Kobe Bryant

کوبی یکی از ارکان اصلی تیم ستارگان و پر افتخار ترین بازیکن ان بی ای بود. کوبی به همراه شکیل در تیم لیکرز به ۳ قهرمانی دست پیدا کردند. اما شکیل از تیم لیکرز جدا شد و کوبی تنها پایه ی تیم لیکرز محسوب می شد.

کوبی در سال های ۲۰۰۹ و ۲۰۱۰ توانست به تنهایی تیم لیکرز را به قهرمانی برساند. کوبی در مسابقه ای مقابل تیم تورنتو رپتورز، ۸۱ امتیاز به دست آورد که بعد از چمبرلین بیشترین امتیاز را در یک بازی به دست آورد بود، که یک رکورد در تاریخ ان بی ای محسوب می شود.

کوبی در مسابقات سال ۲۰۰۷ و ۲۰۰۸ به عنوان بهترین بازیکن ان بی ای انتخاب شد و جایزه با ارزش ترین بازیکن این ان بی ای را گرفت. کوبی به دلیل یک فیلم کوتاه انیمیشن با عنوان «بستکبال عزیز» برنده جایزه اسکار در سال ۲۰۱۸  شد.

علت مرگ کوبی برایانت

اما خبری بسیار عجیب: کوبی برایانت درگذشت !!! این ورزشکار حرفه ای در یک هواپیمای خصوصی بر فراز کالیفرنیا در حال حرکت بود که هواپیما ناگهان دچار سانحه شد و تمام افراد حاضر در آن جان خود را از دست دادند. البته فقط یکی از دخترانش در این حادثه وجود داشت، که او نیز جان خود را از دست داده است.

این حادثه در تاریخ بیست و ششم  ژانویه ۲۰۲۰ در ساعت ۱۰ صبح اتفاق افتاد. این سانحه در شرایط مه آلود در تپه های مشرف به کالاباسس رخ داده است. شاهدان قبل از سقوط هواپیما صدای انفجار موتور آن را شنیده اند. مشخص نیست که این هواپیمای از کجا یا به سمت کدام مقصد در حال حرکت بوده است.

سوالات متداول

 1. کوبی برایانت کیست ؟

  کوبی یکی از بسکتبالیست های معروف لیگ ان بی ای در آمریکا بوده است. که به مدت ۲۰ سال برای این تیم افتخار آفرینی کرده است.

 2. کوبی برایانت چند سال دارد ؟

  او در سال ۱۹۷۸ در شهر فیلادلفیا در آمریکا به دنیا آمد.

 3. چرا کوبی برایانت درگذشت ؟

  کوبی به دلیل سانحه هوایی در هواپیمای خصوصی اش در ۲۶ ژانویه ۲۰۲۰ از دنیا رفت. یکی از دخترانش نیز در این سانحه جان خود را از دست داد.

 4. آیا کوبی دارای همسر و فرزند بوده است ؟

  کوبی برایانت در ۲۱ سالگی با ونسالین آشنا شد و با هم ازدواج کردند. خانواده کوبی با این ازدواج مخالف بودند اما بعد از به دنیا آمدن بچه هایشان باهم آشتی کردند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]