لس آنجلس لیکرز (به انگلیسی: Los Angeles Lakers) یکی از تیم‌های فعال و با حضور موثر در اتحادیه ملی بسکتبال nba است و میزبان شهری آن شهر لس انجلس در ایالت کالیفرنیا است.

تاریخچه باشگاه lakers

تاریخچه باشگاه lakers

این تیم در تقسیم‌ بندی (NBA) در منطقه پاسیفیک کنفرانس غرب قرار دارد. بازی‌های خانگی likers در ورزشگاه استیپلز سنتر (Staples Center) برگزار می‌شود که دیگر تیم NBA یعنی لوس‌آنجلس کلیپرز، تیم لوس‌آنجلس کینگز در لیگ هاکی و لوس‌آنجلس اسپارکز از لیگ زنان NBA نیز از این ورزشگاه استفاده می‌کنند.

در رابطه با تیم لینکرز که میتوان ان را یکی از بهترین و معروف ترین و موفق ترین تیم های تاریخ NBA نام برد و مدال آورنده ترین و صاحب بیشترین قهرمانی و مدال به همراه بولستون سلتیکس است که هر کدام از این تیم ها می توان گفت هفده بار قهرمانی NBA را به دست آورده اند.

طبق امار آخرین قهرمانی تیم لس آنجلس لیکرز در سال ۲۰۲۰ بوده است و طبق گزارش و اطلاعاتی که از موسسات و رسانه های مختلف داریم در سال دو هزار و سیزده باشگاه لیکرز ارزشش حدودا یک ملیارد است و در رتبه بندی تیم های بسکتبال رتبه ی دوم را در تیم های ارزش مند و در NBA به خود اختصاص داده است.

شکل گیری این تیم از زمانی اتفاق افتاد و صورت گرفت که تیم لس آن جلس لیکرز سال هزار و نهصد و چهل و هفت، حق امتیاز تیم از رده خارج شده و منحل شده ی Detroit gems که حضور این تیم در NBL مشاهده می شد، شکل گرفت.

نتایج تیم لس آنجلس لیکرز

نتایج تیم لس آنجلس لیکرز

بازی های این تیم یعنی لس ان جلس لیکرز در شهر مینیا پولیس مینوستا به انجام رسید. جالب است بدانید که نام مستعار این تیم، سرزمین ده هزار دریاچه بوده است. البته بعد ها به خاطر این تیم و به افتخار آن روی این شهر نام جدید لیکرز ( نام این تیم ) نهاده شد. قهرمانی تیم لس آنجلس لیکرز با کمک و هم یاری سنتر خود یعنی (George Mikan) در شهر مینیا پولیس به دست امد و کسب شد. که تعداد این قهرمانی ها به ۵ عدد می رسد.

در اواخر و انتهای دهه ی هزار و نهصد و پنجاه و بعد از اینکه میکان لیکرز بازنشست شد، به عبارت دیگر قبل از اینکه فصل ( شصت _ شصت و یک ) به لس آن جلس مهاجرت کرد و به آن جا نقل مکان انجام داد. تیم لس آنجلس لیکرز در دهه ی شصت به تعداد ۶ بار در دهه ی شصت موفقیت این را به دست آورد تا به فینال NBA برسد. دلیل آن را می توان حضور مفاخر و افراد مهم و شخیصی هم چون Elgin Baylor Jerry West دانست و ذکر کرد.

اما لازم ذکر است که هر بار که به فینال می رسید نمی توانست پیروز شود به این خاطر که با تیم سلتیکس مبارزه می کرد و شکست می خورد. این شکست ها، آغاز و شروع رقابت های طولانی و استمرار پیدا کننده ی بین دو تیم بسیار قوی و قدیمی در NBA بوده است.

بررسی افتخارات تیم لس آنجلس لیکرز

بررسی افتخارات تیم لس آنجلس لیکرز

در سال هزار و نهصد و شصت و هشت، لیکرز ویلت چمبرلین_ برنده ی جایزه های MVP به تعداد ۴ بار و دریافت ۴ بار جایزه در شهر پست سنتر بوده است. پس از آن که تجربه ی شکست ها ی فینال در سال ها ی شصت و نه _ هفتاد که منجر به شکست تیم لس آنجلس لیکرز شد، سر انجام در مسابقه ی فینال سال هفتاد و دو قهرمان NBA شد و این ششمین تجربه ی قهرمانی تیم لس آن جلس لیکرد بوده است.

قهرمانی ششم این تیم، تجربه ی اولین قهرمانی این تیم یعنی لس ان جلس لیکرز در شهر لس ان جلس بوده است. در آن زمان سر مربی تیم لس انجلس لیکرز را فردی به نام Bill Sherman انجام می داد. پس از این که این سر مربی بازنشست شد افرادی به نام های جری وست و ویلت چمبرلین، فردی به نام لیکرز کریم عبد الجبار را در پست سنتر گماشت و جذب کرد که موفق شد چندین بار جایزه ی MVP را برنده شوند و دریافت کنند.

در دهه ی هشتاد تیم لس ان جلس لیکرز به خاطر و به افتخار حضور مجیک جانسون و توانایی وی در داشتن حملات پر سرعت این بازیکن، به (Showtime) معروف شد و شهرت زیادی پیدا کرد.

مجیک جانسون افتخار آورنده ی این تیم با داشتن این توانایی موفق شد به طور متعدد و ۵ بار برای تیم لس ان جلس لیکرز قهرمانی به دست آورد، اولین بار که پیروز شدند پیروزی آن ها مقابل تیم بوستون سلتیکس، در مرحله ی فینال، در سال هشتاد و پنج به وقوع پیوست.

مربی های تیم لس آنجلس لیکرز

مربی های تیم لس آنجلس لیکرز

افرادی که در تیم لس ان جلس لیکرز بازی می کردند هم چون مجیک جانسون و کریم عبد الجبار زیر نظر مربی جیمز ورسی و پت رایلی، که نام آن ها در تالار مشاهیر NBA ثبت شده اند که همه در این تیم حضور داشته اند. پس از اینکه کریم عبد الجبار و جیک جانسون، باز نشست شدند تا اوایل دهه ی نود ستاره ای نداشتند و کسب نکرده بودند، تا زمانی که فردی به نان کوبی برایانت و شیکل اونیل در سال نود و شش به تیم لس ان جلس لیکرز ملحق شدند.

این تیم با رهبری اونیل، برایانت و مربی دیگری در تالار مشاهیر یعنی فردی به نام فیل جکسون، تیم لس آن جلس لیکرز در سال های دو هزار تا دو هزار و دو توانست به طور پی در پی و مداوم و پشت سر هم، به تعداد سه بار قهرمان NBA شود. پس از این که در مرحله ی فینال سال های دو هزار و چهار و دو هزار و هشت، تیم لس آنجلس لیکرز در برابر تیم اورلاندو مجیک و بوستون در سال های دو هزار و نه و دو هزار و ده موفق شد دو دفعه دیگر قهرمان شود و این مقام قهرمانی را به دست آورد.

تیم لس آنجلس لیکرز در فصل هفتاد و یک و هفتاد و دو با سی و سه بار پیروزی های پی در پی در NBA رکورد بیش ترین برد های پی در پی و متوالی را به دست اورد و هم چنین در سایر رشته ها ی ورزشی حرفه ای و قدرتمند امریکا است. چهار بازیکن این تیم که همه در لیست ۱۰ بازیکن برتر بسکتبال حضور دارند به نام های کریم عبد الجبار و مجیک جانسون و شکیل اونیل و کوبی برایانت در دوران حضورشان در تیم لس آنجلس لیکرز موفق به برد به تعداد ۸ بار و دریافت جایزه ی MVP از NBA شده اند.

بهترین بازکنان تیم لس آنجلس

بهترین بازیکنان این تیم کریم عبد الجبار و مجیک جانسون و شکیل اونیل و کوبی برایانت بوده اند.

خرید لباس های تیم لس آنجلس لیکرز

خرید لباس های تیم لس آنجلس لیکرز

لباس این تیم به رنگ زرد طراحی شده است و اسم مربوط به باشگاه را هم در جلوی لباس و هم چنین بر روی شورت مشاهده می کنیم. شورت ورزشی لباس لیکرز هم به رنگ مشکی طراحی شده است و در پشت لباس هم اسم LAKERS دیده می شود.

استادیوم های تیم لس آنجلس لیکرز

در لیست زیر ۱۰ ورزشگاه از پر سروصدا ترین سالن های NBA در سال ۲۰۱۳ را به اطلاعتان می رسانیم

۱۰- سالن Madison Square Garden
۹- سالن Sleep Train Arena
۸- سالن Bankers Life Fieldhouse
۷- سالن TD Garden
۶- سالن Pepsi Center
۵-سالن Chesapeake Energy Arena
۴-سالن EnergySolutions Arena
۳-سالن United Center
۲-سالن Rose Garden
۱-سالن Oracle Arena

حضور لس آنجلس لیکرز در ۵ تیم برتر NBN

اتحادیه ی بسکتبال آمریکا مسابقات سطح بالایی را برگزار کرده است که در جهان ورزش، طرفداران بسیار زیادی دارد. در این رقابت ها ۵ تیم برتر بسکتبال nba وجود دارند که با بیشترین قهرمانی، تیم های برتر به حساب آمده اند و در رده های اول تا پنجم قرار دارند. که در این میان نام تیم لس آنجلس لیکرز دیده می شود.

بوستون سلتیکس با کسب عنوان قهرمانی به تعداد هفده بار و لقب نایب قهرمانی به تعداد ۴ بار، افتخار آور ترین این ۵ تیم است. این تیم بسکتبال در شهری به نام بوستون فعالیت می کند و در سال هزار و نهصد و چهل و شش بنیان گذاری شده است. منطقه آتلانتیس بسیار زیبا و ورزش خیز است که از آن این تیم بسکتبال فوق العاده فعالیت خود را به طور جدی انجام می دهد.

پرافتخار ترین تیم بسکتبال nba  فراز و نشیب های بسیاری را برای رسیدن به این جایگاه پشت سر گذاشته است و سختی های زیادی کشیده است و تلاش های فراوانی کرده است. حامی بوستون سلتیک شرکت جنرال الکتریک می باشد که از طرف این تیم سود های بسیاری به دست آورده است.

سوالات متداول

تیم لس انجلس لیکرز جزو چند تیم اول افتخار آور NBA است؟

جزو ۵ تیم اول

یکی از بهترین بازیکنان تیم لس آنجلس لیکرز کیست؟

کریم عبدالجبار

یکی از پر افتخار ترین بازیکن تیم لس انجلس لیکرز کیست؟

مجیک جانسون

تیم لس آن جلس لیکرز چه تعداد دفعاتی در مرحله فینال شکست خورده است؟

به تعداد دفعال شش بار

تیم لس ان جلس لیورز چند بار عنوان قهرمانی را کسب کرده است؟

۱۷ بار توانسته به این جایگاه برسد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]