اکنون در این مطلب می خواهیم راجب به شخصی به نام کریم عبدالجبار بازیکن حرفه ای لیگ بسکتبال nba با شما صحبت کنیم و درباره ی زندگینامه آن اطلاعاتی را با شما به اشتراک بگذاریم پس ما را تا پایان دنبال کنید تا هر آنچه که می خواهید راجب به این فرد معروف بدانید را در این مطلب بخوانید.

بیوگرافی کریم عبدالجبار

بیوگرافی کریم عبدالجبار

این فرد یکی از معروف ترین بسکتبالیست در تاریخ NBA می باشد که یکی از بازیکن های تیم لس آنجلس لیکرز و میلواکی باکس از ۵ تیم برتر بسکتبال nba بوده است. او در ابتدا نام دیگری به نام فردیناند لوییس آلسیندور جی آر داشته است که پس از آشنایی با دین اسلام و مسلمان شدن اسم خود را به کریم عبدالجبار تغییر داده است. وی در شانزدهم آوریل سال هزار و نهصد و چهل و هفت در شهر منهتن نیویورک متولد شده و به دنیا آمده است که هم اکنون در استخدام پلیس امنیتی آمریکا می باشد.

او که به عنوان ۱۰ بازیکن برتر بسکتبال شناخته می شود حالا از ورزش بسکتبال خداحافظی کرده است و در حال حاضر دیگر بازی نمی کند او که فارغ التحصیل دانشگاه یو سی ال ای بود در تیم بسکتبال این دانشگاه شماره پنج پست میانی بازی را بر عهده داشت و جالب است بدانید که او در سال هزار و نهصد و هفتاد و یک نام خود را تغییر داده است. می توان گفت این شخص بسیار موفق بوده و تا کنون به غیر از دنبال کردن حرفه ی ورزشی بسکتبال به نویسندگی و بازیگری هم پرداخته است و تا کنون چند کتاب نوشته که آن ها را انتشار داده است.

کریم عبدالجبار شاگرد بروسلی

کریم عبدالجبار شاگرد بروسلی

لازم به ذکر می باشد که بدانید این فرد با بروس لی نیز افتخار همکاری داشته است و می توان از این افتخار به هم بازی شدن او و استاد بوروس لی در یک فیلم سینمایی به نام بازی مرگ اشاره داشت و به غیر از این فیلم او سال ها شاگرد این استاد بزرگ و توانمند در ورزش رزمی چیت کان دو بوده است و این هنر را از ایشان آموخته است. عبدالجبار علاوه بر این در یک قسمت سریال آمریکایی به نام بیگ بنگ تئوری بازی کرده است که نقش خودش را ایفا می کرده است.

اینستاگرام کریم عبدالجبار

شما دوستانی که علاقه مند به دنبال کردن اینستاگرام کریم عبدالجبار هستید می توانید او را از طریق صفحه های شخصی خودش در اینستاگرام و دیگر فضای مجازی دنبال کنید تا بیش تر او را بشناسید و با ایشان در صورت امکان ارتباط برقرار نمایید. او زمانی بازیگری حرفه ای بوده است و در آن زمان حدود سی و هشت ممیز سیصد و هشتاد و هفت امتیاز که البته عدد تقریبی می باشد در ان بی ای کسب کرده است که این رکورد یکی از بی نظیر ترین آن هاست و او علاوه بر بسکتبالیست خوبی بودن بازیگر و هنرمند خوبی هم بوده است.

دوستانی که علاقه مند به کسب اطلاعات راجب به حرفه ی بسکتبال دارند خیلی خوب است اگر راجب به بازیکنان مطرح این حرفه اطلاعاتی را بخوانند و آن ها را که افرادی موفق می باشند الگوی خود قرار بدهند و با انگیزه پیش روند. برای مطالعه ی زندگینامه دیگر بازیکنان این حرفه می توانید دیگر مقالات ما را بخوانید و یا در اینترنت جستجو کنید.

بازی مرگ کریم عبدالجبار

بازی مرگ کریم عبدالجبار

در قسمت بالا به این نکته اشاره شد که ایشان در فیلم سینمایی به نام بازی مرگ حضور داشتند و در کنار استاد بروسلی نقشی را ایفا کردند که باعث افتخار بزرگی برای این فرد بوده است. وی بعد از پشت سر گذاشتن بیست فصل از بازی بسکتبال در سال هزار و نهصد و هشتاد و نه از این دنیا حرفه ای ورزشی بسکتبال خداحافظی نمود و بعد از آن به به حرفه بازیگری و تمرین دهنده و نویسنده در حیطه بسکتبال پرداخت. لازم به ذکر است بدانید که این شخص در حیطه بازیگری هم حرفه ای می باشد.

مبارزه بروسلی با کریم عبدالجبار

همان طور که گفتیم کریم عبدالجبار هنر رزمی چیت کان دو را از این استاد بزرگ و ماهر آموخته است و شاگرد ایشان بوده است. این فرد شش بار به عنوان بهترین بسکتبال در تاریخ ان بی ای معرفی و شناخته شده است و این مقام را از آن خود کرده است و گفتن این موضوع جالب است که او پیشنهاد دریافت یک میلیون دلار برای بازی در هارلم گلوبتراترز را قبول نکرده است و نپذیرفته و بعد از آن به تیم میلواکی باکز ملحق شده است.

شهرت و معروفیت

او در همان سال اول این مسابقات خوش درخشید و در گرفتن امتیاز و ریباند پیشی گرفت به طوری که عنوان مرد دوم ان بی ای را کسب کرد و به شهرت و معروفیت رسید و نخستین جایزه ی معتبر و با ارزش خود را با عنوان بهترین بازیکن فصل جایزه MVP را کسب و از آن خود کرد و به طور دقیق یک روز بعد از این پیروزی و قهرمانی نام خودش را در روی پیراهن ورزشی خود تغییر داد و عوض کرد و او را به خاطر سبک پرتاب کردنش اسکای هوکر نامیدند.

فیلم های کریم عبدالجبار

او در فیلم ها و سریال هایی به نام بازی مرگ و بیگ بنگ تئوری ایفای نقش داشته است که بسیار هم خوش درخشیده و در فیلم سینمایی با هنرمند و ورزشکار رزمی بزرگ استاد بروسلی هم بازی بوده و این جزء افتخارات وی به شمار می آید که البته این فرد به غیر از این مورد هم افتخارات بزرگی را در رزومه خود به ثبت رسانده و دارد. او بعد از کسب شش عنوان قهرمانی از دنیای آسمان خراش ها، توپ و سبد بازی خداحافظی کرد.

کارنامه ورزشی

او در کارنامه ورزشی در طی بیست سال بازی کردن تعداد ۳،۱۸۹ بلاک و ۱۷،۴۴۰ ریباند و تعداد ۳۸،۳۸۷ پوان را را به ثبت رسانده که به تعداد هزار و صد و شصت بار توپ را دزدیده است و شماره پیراهن او نیز سی و سه بوده است. او هزار و پانصد و شصت بازی داشته است که دومین بازی در تاریخ ان بی ای محسوب می شود. او نوزده بار برای شرکت در تیم ستارگان ان بی ای انتخاب شده است که هفده بار در آن شرکت کرده  و به بازی پرداخته است.

مبارزه بروسلی با کریم عبدالجبار

بازنشستگی کریم عبدالجبار

او پس از کنار گذاشتن این حرفه و ورزش یعنی در زمان بازنشستگی در سمت مربی و کادر فنی در تیم های لیکرز و نیویورک نیکز به فعالیت پرداخته است و وی دارای چندین کتاب می باشد که خودش نوشته است و به انتشار هم در آمده اند. او کار های زیادی انجام داده است و بسیار فعال و پر انرژی می باشد و همچنین برای تبلیغ چند محصول به عنوان سخنران و یک چهره تبلغاتی هم شناخته و از آن یاد می شود. او در سال هزار و نهصد و نود و پنج برای این که اسمش در تالار مشاهیر بسکتبال به ثبت برسد انتخاب شد و در سال دو هزار و شانزده از رئیس جمهور آمریکا باراک اوباما مدال آزادی را گرفت و دریافت نمود.

وی در سال دو هزار و نه دچار یک بیماری به نام سرطان خون نادر شد که موفق شد این بیماری را شکست دهد و در مقابله با آن پیروز شود و دو سال بعد دکتر هایی که او را درمان میکردند گفتند که او این بیماری را شکست داده است. اگر بخواهیم یک الگو برای موفق شدن و پیدا کردن هدف و انگیزه داشته باشیم می توانیم این شخص را که بسیار فعال و پر انرژی بوده است را مثال بزنیم چرا که او همواره دست از موفق شدن بر نداشته است.

علاوه بر حرفه ی ورزشی خود به نویسندگی و یاد گرفتن دیگر هنر ها مانند هنر رزمی نیز پرداخته است و در همه ی عرصه هایی که پا گذاشته است بسیار خوش درخشیده پس توصیه ما به جوانان این می باشد که این نوع افراد را سرلوحه کار خود قرار دهند و هیچ وقت نا امید نشوند و حتی پس از بازنشستگی نیز به دنبال کار مورد علاقه خود روند همان طور که کریم عبدالجبار اکنون در پلیس امنیتی آمریکا مشغول به کار می باشد.

بازنشستگی کریم عبدالجبار

 سوالات متداول

 1. کریم عبدالجبار چه ورزشی را دنبال کرده و اسم اصلی او چه می باشد؟

  او جزء یکی از معروف ترین بسکتبالیست های تاریخ ان بی ای می باشد که قبل از این که مسلمان شود نام او فردیناند لوییس آلسیندور جی آر بوده است.

 2. نام فیلم هایی که عبدالجبار در آن ها ایفای نقش داشته را بگویید؟

  فیلم سینمایی بازی مرگ و سریال آمریکایی بینگ بنگ تئوری نام فیلم هایی است که او در آن ها ایفای نقش کرده و در آن فیلم سینمایی با استاد بروسلی هم بازی بوده است.

 3. افتخارات او چیست و در چه سالی به دنیا آمده است؟

  او در شانزدهم آوریل سال هزار و نهصد و چهل و هفت چشم به جهان گشوده و متولد شده و یکی از افتخارات او کسب شش عنوان قهرمانی در ان بی ای می باشد.

 4. او پس ازبازنشستگی به چه فعالیتی پرداخت و چه چیزی از باراک اوباما دریافت کرد؟

  او بعد از بازنشستگی به عنوان مربی و کادر فنی به فعالیت پرداخت و از اوباما مدال آزادی دریافت کرد که آن زمان اوباما رئیس جمهور وقت بود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]