مهرداد آسمانی از خوانندگان ایرانی و آهنگساز متولد ایران و ساکن لس آنجلس است. ما در این مقاله می خواهیم به زندگی و حرفه این هنرمند و بیوگرافی مهرداد آسمانی بپردازیم پس تا آخر همراه ما باشید.

لیست عناوین محتوا پنهان
مهرداد آسمانی کیست؟

مهرداد آسمانی کیست؟

مهرداد آسمانی ملقب به مهرداد از خوانندگان پاپ ایرانی ساکن نیویورک، متولد ۲۵ تیر سال ۱۳۴۶ است. وی متولد ایران و ساکن آمریکا و از خوانندگان و آهنگساز های مشهور ایرانی است. مهرداد پس از تحصیل، در کنکور سراسری شرکت کرده و قبول شد ولی با این حال او تصمیم گرفت برای دفاع از کشور به جبهه برود او نزدیک به ۲۷ ماه در جبهه های جنگ حضور داشت. وی همزمان با تحصیل خود به یادگیری موسیقی پرداخته و حتی چندین آهنگ برای رادیو و تلویزیون ایران اجرا کرده است و در سال ۱۹۹۲ مهاجرت کرده و به لس آنجلس رفت. حتی نام مهرداد آسمانی ویکی پدیا نیز آمده است. اولین آلبوم او صدای خورشید است و از ترانه های شناخته شده او می توان به لیسانسه و خانومی اشاره کرد اوج شهرت مهرداد یک سال و نیم بعد با آهنگ چادر از آلبوم پوست شب بود .پس از انتشار این دو آلبوم او شروع به برگزاری کنسرت در شهرهای آمریکا و اروپا کرد.

غزاله همسر مهرداد آسمانی در سال ۲۰۰۰ با او ازدواج کرد و مهرداد دو سال بعد ترانه ای را با نام همسرش منتشر کرده و آن را تقدیم به او کرد ولی ازدواج آن ها دوام نداشته و در سال ۲۰۱۰ از یکدیگر طلاق گرفتند حاصل ازدواج آن ها دو پسر به نام های ماهان و مهرزاد است.

عکس های مهرداد آسمانی را در کجا ببینیم؟

شما می توانید برای دیدن عکس های این هنرمند از خوانندگان جدید ایرانی سرشناس پیج مهرداد آسمانی اینستا او را دنبال کنید.

برترین آهنگ های مهرداد آسمانی کدامند؟

برترین آهنگ های مهرداد آسمانی کدامند؟

در قسمت زیر نام برترین آهنگ های این خواننده ذکر شده است.

آلبوم آنتیک

سال ۱۹۹۵ آلبوم آنتیک منتشر شده و از ترانه های معروف این آهنگ آنتیک است که به هویت گذشته تهران میپردازد.

آلبوم جادوی عشق

در سال ۲۰۰۳ این آلبوم با تنظیم منوچهر چشم آذر و ترانه از زوکا زاکاریان منتشر شده و ترانه های معروف این آلبوم می توان شطرنج و فاصله را نام برد که این سبک در کارنامه مهرداد نو ظهور بوده است.

آلبوم عکس فوری و همکاری او با گوگوش

آلبوم عکس فوری با همکاری او و شهیار قنبری منتشر شده و گوگوش در این آلبوم به عنوان خواننده مهمان در آهنگ های حریق شهر قصه، نسل ما و سروته نوار حضور داشته است. البته مهرداد سال ها قبل آهنگسازی آهنگ های کیو کیو بنگ بنگ و آخرین خبر را برای گوگوش انجام داده و همکاری آن ها مربوط به چند سال قبل از این آلبوم بوده است. از آهنگ های این آلبوم عکس فوری و دیوار یار با استقبال زیاد مردم رو به رو شد.

فعالیت مهرداد پس از قطع همکاری او با گوگوش

سال ۱۳۸۸ دو تک آهنگ به نام های عشق من گریه نکن و عاشقانه ترین لحظه ها را به یاد زنده یاد فرزین خوانده و آن ها را به جهانبخش پازوکی تقدیم کرد.

آلبوم طعم رویا

آلبوم طعم رویا

مهرداد با همکاری ایرج جنتی عطایی در سال ۱۳۸۹ این آلبوم را منتشر کرده که یکی از جنجال برانگیز ترین ترانه های این آلبوم آهنگ ترانه هامو پس بده بود.

آلبوم شبیه هیچ کس

در سال ۱۳۹۲ او با همکاری ایرج جنتی عطایی این آلبوم را منتشر کرده که منوچهر چشم آذر تنظیم کننده آن، ایرج جنتی ترانه سرا و مهرداد کار خواننده و آهنگسازی را به عهده دارد. نام تمامی آلبوم های این هنرمند به شرح زیر می باشد.

 • صدای خورشید سال ۱۹۹۲
 • پوست شب سال ۱۹۹۴
 • آنتیک سال ۱۹۹۵
 • خاتون سال ۱۹۹۶
 • عروسک سال ۱۹۹۷
 • برگ گل سال ۲۰۰۰
 • غزال سال ۲۰۰۲
 • جادوی عشق سال ۲۰۰۳
 • عکس فوری سال ۲۰۰۴
 • شب سپید سال ۲۰۰۸
 • طعم رویا سال ۲۰۱۱
 • شبیه هیچکس سال ۲۰۱۳
 • نبض گل سال ۲۰۱۵
 • یار شیرین سال ۲۰۱۷
همکاری مهرداد آسمانی با شهره صولتی، ستار و مهستی

همکاری مهرداد آسمانی با شهره صولتی، ستار و مهستی

مهرداد با همکاری شهره صولتی ۱۴ آهنگ را ساخته که ۱۰ تا از آن ها منتشر شده است. ترانه پیغام، با ترانه مسعود فردمنش و تنظیم مهدی چشم آذر یکی از معروف ترین کارهای مرداد و شهره بوده به طوری که در آن سال ها شهره مجبور به اجرای این آهنگ در برنامه هایش بوده است همکاری این دو تنها به این ۱۴ آهنگ ختم نشده و آن ها با هم به سراسر دنیا برای اجرای تور های اروپا و آمریکا رفتند.

همکاری مشترک ستار و مهستی با آلبومی به نام گل گندم بود که در سال ۱۳۷۹ توسط مهرداد ساخته و با تنظیم کنندگی منوچهر چشم آذر، شوبرت آواکیان و سعید قربانی منتشر شد. یکی از آهنگ های مشهور در این آلبوم ترانه بوی نون بوی خاک بوی گندم بوده است.

چه حاشیه های برای مهرداد آسمانی به وجود آمد؟

چه حاشیه های برای مهرداد آسمانی به وجود آمد؟

مهرداد در صفحه فیسبوک خود راجع به برنامه آکادمی شبکه من و تو نوشت حیف هنرمند بزرگی مثل گوگوش و حیف هومن خلعتبری موزیسین بسیار خوب، این یک برنامه غم انگیز و بسیار غیر حرفه ای بوده و به نظر او بچه هایی که در آکادمی گوگوش بازی کرده بودند در آینده با مشکل روبه رو می شوند او می گوید بچه ها به دلیل این که چند ماه جلوی دوربین بازی کرده اند فکر می کنند معروف شده اند. چه کسی به آن ها کار خواهد داد؟ چه کسی ترانه های آن ها را ضبط خواهد کرد؟ آن ها حتی دیگر نمی توانند به طور عادی جایی استخدام شوند! به چه قیمتی با روحیه این بچه ها بازی می شود؟ این افراد پس از این برنامه حتی نمی توانند اسم خودشان را ساده بیان کنند آن ها شخصیت خودشان را از دست می دهند حتما باید بگویند من فلانی از آکادمی گوگوش هستم… این آکادمی چیزی به جز آبروریزی و ناراحتی برای این دو هنرمند ندارد.

وی با منتشر کردن این سخنان در صفحه فیسبوک خود حاشیه های زیادی را به وجود آورد.

یکی دیگر از حاشیه های به وجود آمده برای این هنرمند حضور او در شبکه کلاب هاوس بوده است که باید بگوییم چیزی به اسم کلاب هاوس مهرداد آسمانی وجود ندارد.

آیا تا به حال مصاحبه ای با مهرداد آسمانی انجام شده است؟

بله، مصاحبه های زیادی با این هنرمند ایرانی صورت گرفته که شما می توانید فیلم مصاحبه های آن را در سایت های معتبر تماشا کنید.

این خواننده در چه شهر هایی کنسرت برگزار کرده است؟

این خواننده در چه شهر هایی کنسرت برگزار کرده است؟

وی در سال ۱۹۹۲ کنسرت های خود را از شهر لس آنجلس شروع کرده و آن ها را به اروپا و آمریکا کشاند.

آدرس اینستاگرام مهرداد آسمانی چیست؟

پیج رسمی این خواننده سرشناس به آدرس mehrdadasemani در دسترسی عموم قرار دارد.

برای دانلود آهنگ های مهرداد آسمانی چه کاری باید انجام دهیم؟

برای دانلود فول آلبوم مهرداد آسمانی و آهنگ های این خواننده و آهنگساز معروف می توانید به کانال ها و سایت های معتبر مراجعه کنید.

همسر مهرداد آسمانی کیست؟

همسر مهرداد آسمانی کیست؟

مهرداد آسمانی در سال ۲۰۰۰ با دختری به اسم غزاله ازدواج کرده و دو سال بعد ترانه ای را با نام همسرش منتشر کرده و آن را تقدیم به او کرد ولی ازدواج آن ها دوام نداشته و در سال ۲۰۱۰ از یکدیگر طلاق گرفتند. حاصل ازدواج آن ها دو پسر به نام های ماهان و مهرزاد است.

مهرداد آسمانی در کدام شهر زندگی می کند؟

او در حال حاظر در لس آنجلس آمریکا زندگی می کند و دوران بچگی خود را در خیابان حافظ تهران بوده است.

درآمد این خواننده از کجاست؟

درآمد مهرداد و تمام خواننده ها از فروش آلبوم های خود و برگذار کردن کنسرت تامین می شود.

جواب شنیدنی گوگوش به مصاحبه مهرداد آسمانی چه بود؟

جواب شنیدنی گوگوش به مصاحبه مهرداد آسمانی چه بود؟

از واکنش گوگوش به مصاحبه مهرداد آسمانی اخباری در دسترس نیست.

سوالات متداول

 1. مهرداد آسمانی کی به لس آنجلی مهاجرت کرد؟

  مهرداد پس از تحصیل خود در کنکور سراسری شرکت کرده و قبول شد ولی با این حال او تصمیم گرفت برای دفاع از کشور به جبهه برود او نزدیک به ۲۷ ماه در جبهه های جنگ حضور داشت. وی همزمان با تحصیل خود به یادگیری موسیقی پرداخته و حتی چندین آهنگ برای رادیو و تلویزیون ایران اجرا کرده و در سال ۱۹۹۲ مهاجرت کرده و به لس آنجلس رفت.

 2. آیا مهرداد آسمانی با گوگوش همکاری داشته است؟

  آلبوم عکس فوری با همکاری مهرداد و شهیار قنبری منتشر شده و گوگوش در این آلبوم به عنوان خواننده مهمان در آهنگ های حریق شهر قصه، نسل ما و سروته نوار حضور داشته است. البته مهرداد سال ها قبل آهنگسازی آهنگ های کیو کیو بنگ بنگ و آخرین خبر را برای گوگوش انجام داده و همکاری آن ها مربوط به چند سال قبل از این آلبوم بوده است. از آهنگ های این آلبوم عکس فوری و دیوار یار با استقبال زیاد مردم رو به رو شد.

 3. مهرداد آسمانی متاهل است؟

  وی در سال ۲۰۰۰ با دختری به اسم غزاله ازدواج کرده و دو سال بعد ترانه ای را با نام همسرش منتشر کرده و آن را تقدیم به او کرد ولی ازدواج آن ها دوام نداشته و در سال ۲۰۱۰ از یکدیگر طلاق گرفتند حاصل ازدواج آن ها دو پسر به نام های ماهان و مهرزاد است.

 4. مهرداد آسمانی با چه هنرمندانی همکاری کرده است؟

  مهرداد با همکاری شهره صولتی ۱۴ آهنگ را ساخته که ۱۰ تا از آن ها منتشر شده است. ترانه پیغام، با ترانه مسعود فردمنش و تنظیم مهدی چشم آذر یکی از معروف ترین کار های مرداد و شهره بوده به طوری که در آن سال ها شهره مجبور به اجرای این آهنگ در برنامه هایش بوده است همکاری این دو تنها به این ۱۴ آهنگ ختم نشده و آن ها با هم به سراسر دنیا برای اجرای تور های اوپا و آمریکا رفتند.همکاری مشترک ستار و مهستی با آلبومی به نام گل گندم بود که در سال ۱۳۷۹ توسط مهرداد ساخته و با تنظیم کنندگی منوچهر چشم آذر، شوبرت آواکیان و سعید قربانی منتشر شد. یکی از آهنگ های مشهور در این آلبوم ترانه بوی نون بوی خاک بوی گندم بوده است.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]