محمد خردادیان معروف ترین دنسر ایرانی می باشد. ما در این مقاله به بیوگرافی و حواشی پیرامون زندگی او می پردازیم.

محمد خردادیان کیست؟

محمد خردادیان کیست؟

محمد خردادیان به میزانی معروف و محبوب است که کمتر پیش می آید که یک ایرانی با او آشنا نباشد. حال شاید شما تا به امروز با او آشناییتی نداشته اید، از همین رو ما در این مقاله به بیوگرافی محمد خردادیان می پردازیم و برخی از حواشی آن را بررسی می کنیم. اما بر می گردیم به سوال اصلی و ابتدایمان، محمد خردادیان کیست؟

محمد خردادیان یکی از معروف ترین رقاص های ایرانی می باشد و علاوه بر رقاص بودن به آموزش انواع رقص های عربی و ایرانی می پردازد. خردادیان در کنار فعالیت در زمینه رقص، تجربه بازی و نویسندگی فیلمنامه تئاتر را هم دارد. او پس از وقوع انقلاب ۱۳۵۷ به شهر دبی در امارات مهاجرت کرد و پس به کشور ایالات متحده سفر کرد. او هم اکنون در لس آنجلس آمریکا زندگی می کند.

در اوایل دهه ۷۰ شمسی برای اولین بار چهره خردادیان در بین مردم دیده شد و به مرور زمان در دل آن ها جا پیدا کرد. در بخش بعدی به توضیح بیشتری در ارتباط با شهرت و بیوگرافی محمد خردادیان می پردازیم، اما قبل از این باید بدانید که محمد خردادیان هم یک سایت شرط بندی دارد که نام آن شرط بت می باشد.

محمد خردادیان بچه کجاست؟

رقاص معروف ایرانی محمد خردادیان متولد تاریخ ۳ اسفند سال ۱۳۳۵ در شهر تهران می باشد. محمد در خانواده ای ۶ نفره بزرگ شد و او فرزند چهارم خانواده است و دو خواهر و یک برادر بزرگتر از خودش دارد. پدر او عباس خردادیان اصالتا قزوینی بود و مادرش، معصومه اهل سبزوار بود. پدرش در کارخانه فولکس در ایران به عنوان سپرساز فعالیت می کرد.

محمد خردادیان رقص را از ۵ سالگی در جمع های دورهمی آغاز کرد، اما ورود حرفه ای او به عرصه رقص در سن ۱۶ سالگی بود. او در آن دوران در اردوی تابستانی به سر می برد و با انجام رقص آذربایجانی در بین مسئولان دیده شد و در ادامه به معلم رقص باله معرفی شد. پس از مدتی او کلاس های رقص بالا را زیر نظر یک معلم فرانسوی در تهران شروع کرد. در مدت دو سال به شاگرد ممتاز کلاس ها تبدیل شد و در ادامه در آمریکا، انگلستان و کوبا نیز انواع رقص ها را آموزش دید.

در دهه ۵۰ پس از آموزش حرفه ای رقص در کاباره به عنوان رقاص حضور یافت و پس از مدتی اسم او به عنوان یکی از بهترین رقصنده‌ های ایرانی بر سر زبان ‌ها افتاد. پس از انقلاب به دلیل ممنوع شدن فعالیتش در ابتدا به دبی و سپس به آمریکا مهاجرت کرد. در ادامه محمد خردادیان در اوایل دهه ۷۰ به ساخت ویدئو های آموزشی انواع رقص های ایرانی، بابا کرم، آذری، گیلکی، عربی، سالسا و… پرداخت و به کمک این ویدئو ها به شهرت فروانی رسید.

آشنایی محمد خردادیان و همسرش چگونه شکل گرفت؟

آشنایی محمد خردادیان و همسرش چگونه شکل گرفت؟

محمد خردادیان در سن ۱۹ سالگی هنگامی که هنوز در ایران زندگی می کرد، با یک بالرین انگلیسی به نام «جین بینی» ازدواج کرد. اما شاید برایتان سوال شده باشد آشنایی جینی با محمد چگونه بود؟ در دهه ۵۰ شمسی جین بینی هنگامی که ۱۹ سال داشت برای حضور و اجرا در گروه باله به ایران دعوت شده بود. از همین رو او در تهران حضور یافت و مدتی به اجرا رقص باله در تالار رودکی تهران پرداخت. در یکی از همین اجرا ها محمد خردادیان با دوستان خود برای تماشای رقص باله به تالار رودکی می رود و در آنجا با جینی بینی آشنا می شود.

از مهاجرت تا جدایی

در ادامه آشنایی آن ها پس از یک سال با هم ازدواج کردند و در تهران به زندگی عاشقانه خود پرداختند. با وقوع انقلاب فعالیت آن دو در زمینه رقص متوقف شد و محمد خردادیان برای کسب درآمد مجبور شد که به تاکسیرانی مشغول شود. مدتی بعد آن دو با هم به دبی و سپس آمریکا مهاجرت کردند.

اما در نهایت ازدواج آن دو پس از ۹ سال به جدایی ختم شد. جینی بینی دیوانه وار عاشق محمد بود و از همین رو در سال ۲۰۱۴ کتابی به نام «برای عشق محمد» را از روی عشق به خردادیان در بریتانیا منتشر کرد و در آن به همجنسگرا بودن محمد اشاره کرد. جینی در نهایت چند سال پیش به علت بیماری درگذشت.

مسابقه رقص محمد خردادیان در ترکیه چگونه برگزار شد؟

چندین سال قبل محمد خردادیان مسابقه رقصی در کشور ترکیه برگزار کرد که با بازدید های فراوانی از کشور ایران رو به رو شد. او در این مسابقه به عنوان داور حضور داشت و همچنین در برخی از قسمت های این شوی محبوب، خود به رقصیدن می پرداخت. دنس شوی خردادیان از طریق ماهواره برای مردم ایران پخش می شد. این مسابقه محبوب تا پایان نگاه های زیادی را به خود جلب کرده بود. یکی از رقاص های آن برنامه به نام سولماز به فینال راه یافت و در نهایت برنده مسابقه شد. او پس از حضور در این برنامه به دلیل رقص خود در ایران بسیار شهرت یافت.

در این مسابقه هلیا جلیل نژاد هم شرکت کرده بود که برای شناخت بیشتر با او می توایند از لینکی که در دسترس قرار گرفته است کمک بگیرید.

عروسی محمد خردادیان و سولماز در دبی

پس از شوی رقص خردادیان برای مدتی شایعه شده بود که او با سولماز برنده مسابقه رقص او در رابطه نزدیکی است و این خبر با حواشی زیادی همراه بود. حتی در پی این خبر، شایعه دیگری مبنی بر عروسی محمد خردادیان و سولماز در دبی منتشر شد که همه را متعجب کرد. البته پس از مدتی این شایعات فروکش کرد.

شایعه ازدواج دوباره او

شایعه ازدواج دوباره او

چندین سال پیش خردادیان اعلام کرد که همجنسگرا می باشد. این خبر با واکنش های شدیدی از سوی مردم مواجه شد. در ادامه برای بار دوم خبر ازدواج محمد خردادیان منتشر شد، اما این دفعه با پسری ۲۱ ساله. چندین سال بعد خردادیان سال ۱۳۸۱ به ایران بازگشت و هنگام بازگشت از ایران در فرودگاه دستگیر شد. او مدتی را در زندان به سر برد ولی در نهایت توانست از کشور خارج شود. بسیاری از شواهد می گویند که سفر خردادیان در سال ۱۳۸۱ برای همان پسر ۲۱ ساله بوده است.

محمد خردادیان عاشورا

سال های پیش ویدئویی از محمد خردادیان منتشر شد که این رقاص محبوب را تا مدتی درگیر حاشیه کرد. این کلیپ مربوط به یکی از کنسرت و اجرا های او می باشد. او در این اجرا در حال رقص و خواندن یک آهنگ می باشد اما در ادامه آن به تماشاگران می گوید که به جای دست زدن، سینه بزنند و خود شروع به سینه زدن می کند. در ادامه مانند سینه زنی شروع به تمسخر زنجیر زنی و مراسم عاشورا می کند.

این ویدئو که حاوی تمسخر و به نوعی توهین به عاشورا و فرهنگ آن بود به سرعت در اینترنت و فضاهای مجازی منتشر شد و این حرکات محمد خردادیان با بازدید های منفی از طرف مردم رو به رو شد. او برای مدتی مورد انتقاد های فراوانی قرار گرفت، اما هیچگاه به آن ها واکنش نداد.

محمد خردادیان در برنامه سینا حضور داشت؟

در چندین سال پیش محمد خردادیان به برنامه «چند شنبه با سینا» در شبکه ام بی سی فارسی دعوت شد و در آن برنامه با سینا ولی الله به مصاحبه ای پرداخت. البته او تنها مهمان برنامه نبود و علاوه بر خردادیان با هدی جراح هم نیز مصاحبه شد. یکی از لحظات ماندگار این برنامه هنگامی بود که محمد خردادیان با هدی جراح با استفاده از موسیقی زنده در برنامه به رقص پرداختن و لحظه زیبایی را برای بینندگان به جای گذاشتند.

دانلود آموزش رقص فارسی توسط محمد خردادیان

همان طور که گفته شد ویدئو های آموزش رقص بابا کرم محمد خردادیان و انواع رقص های دیگر در اوایل دهه ۷۰ منتشر شد و او را به شهرت فراوانی رساند. این فیلم های آموزشی برای دوست داران رقص بسیار مفید بود و افراد را با حرکات پایه و اساسی رقص آشنا می کرد. این ویدئو های آموزشی به افراد بسیاری کمک کردند که با رقص آشنا شوند و در آن پیشرفت فراوانی بکنند.

این ویدئو های آموزشی بیشتر برای افرادی در سطح مبتدی و متوسط در رقص ساخته شده است و خردادیان با حرکات خاص و منحصر به فرد خود، رقص ‌های ایرانی، گیلکی، بابا کرم، آذری، عربی، سالسا و… را به مخاطبان آموزش می‌ دهد. از همین رو اگر شما علاقه به یادگیری رقص دارید، دانلود این ویدئوهای آموزشی بسیار برای شما مفید می باشد. شما می توانید با جستجو از طریق موتور جستجوگر خود این ویدئو ها را پیدا و دانلود کنید. همچنین اگر تنها مایل به تماشا کردن آن ها هستید، اینستاگرام محمد خردادیان گزینه خوبی برای شما می باشد.

محمد خردادیان

سوالات متداول

 1. محمد خردادیان متولد چه سالی است؟

  او در ۳ اسفند ۱۳۳۵ متولد شد.

 2. خردادیان هم اکنون در کجا زندگی می کند؟

  او هم اکنون در لس آنجلس آمریکا زندگی می کند.

 3. محمد خردادیان چند بار ازدواج کرده است؟

  او تنها یک بار در ۱۹ سالگی ازدواج کرد.

 4. محمد خردادیان چند خواهر و برادر دارد؟

  او دارای دو خواهر و یک برادر بزرگتر می باشد.