در مقاله امروز نگاهی به یکی از بانوان خبرساز و صاحب نام در عرصه ورزش های رزمی کشورمان خواهیم داشت. ناهید کیانی که هم اکنون به یکی از افتخارات ملی در رشته تکواندو (یکی از پر طرفدار ترین ورزش های جهان) در کشورمان تبدیل شده، این روزها به یکی از سوژه های داغ خبری در رسانه های ورزشی کشورمان تبدیل شده است. این یانوی ایرانی که اهل اصفهان می باشد از هنگام کودکی خود که با تشویق والدین خود پا به عرصه تکواندو گذاشت، خیلی زود استعدادهای رزمی خود را در رقابت های استانی و سپس درون کشوری به اثبات رساند. در طی این مقاله به برخی ابهامات و سوال های رایج در را بطه با زندگینامه ناهید کیانی و اخبار پیرامون ناهید کیانی در اردوهای خارجی خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

ناهید کیانی کیست؟

ناهید کیانی کیست؟

همانگونه که در سرمقاله نیز اشاره شد، ناهید کیانی در تکواندو افتخارات بسیار خوبی را به کشورمان هدیه کرده و مدال های رنگینی مخلتلفی را کسب نموده است. وی که این روزها نامش به یکی از متداول ترین نام های رزمی کار کشورمان درفضای مجازی تبدیل شده است، اطلاعات جالبی را در زندگینامه خود به ثبت رسانده است. در بیوگرافی ناهید کیانی آمده است که وی متولد شهر اصفهان و سال ۱۳۷۷ می باشد و هم اکنون در حدود ۲۳ سال سن دارد. به محض شهرت یافتن این بانوی ایرانی شاهد پیدایش شایعه ها و برخی حاشیه ها در رابطه با روند فعالیت های وی بوده ایم که در ادامه به تحلیل برخی از ان ها نیز اشاره خواهیم داشت.

ناهید کیانی که فعالیت خود را در عرصه تکواندو از کودکی و به همراه خواهر خود اغاز نمود، به دلیل استعدادهای فیزیکی خود از همان هنگام دستاوردهای خوبی را در این رشته تجربه کرده است. در هنگام بروز کرونا و در دوره ای که خیلی از ورزشکاران در عرصه های مختلف دست از تمرین و فعالیت کشیده بودند، این بانوی ایرانی به جدیت ورزش خود افزود و در نهایت به تنها عضو شرکت کننده در تیم ملی و در دسته منفی ۵۷ کیلو تبدیل شد. در بسیاری از مصاحبه ها و مقاله ها یکی از ویژگی های منحصر بفرد این ورزشکار ایرانی نسبت قد و وزن وی بوده است. ناهید کیانی قد و وزن مناسبی برای این رشته ورشی داشته و با داشتن ۵۵ کیلوگرم وزن و ۱۷۷ سانتی متر قد صاحب یک مزیت در این رشته ورزشی می باشد.

ناهید کیانی تکواندوکار

ناهید کیانی تکواندوکار

این بانوی ایرانی که هم اکنون درسن ۲۳ سالگی به سر می برد در دسته منفی ۵۷ کیلوگرم بانوان بیشترین مقام های خود را کسب نموده، در رابطه با چگونگی قهرمانی اش اذهان داشته است که رویای قهرمانی و در نهایت شرکت در المپیک این رشته ورزشی و رزمی را از ۸ سالگی در ذهن می پرورانده و پس از چندی دریافته است که صرف رویا کافی نبوده و باید به خواسته هایش جامه عمل بپوشد و طوری تلاش کند که از عهده هر شخصی بر نیاید.

اینستاگرام ناهید کیانی

این بانوی رزمی کار ایرانی که به خصوص در سال ۲۰۲۰ به اوج شهرت ورزشی خود رسید، بی آن که در رابطه با پیج خود به تبلیغ پرداخته باشد و یا اقدام به خرید ممبر و فالوور کرده باشد هم اکنون پیج وی به محل حضور بسیاری از سایر بانوانی که رویاهای مشترک با وی داشته اند تبدیل شده است. شایان ذکر است که پیج اینستاگرام ناهید کیانی هم اکنون با آیدی @nahid.kiyani و با تنها ۱۵۷ پست دارای بیش از ۲۷ کا فالوور می باشد. پیج وی به دلیل شهرتی که در طی ۲ سال اخیر کسب نموده اسپانسر کسب نموده و انتظار می رود به زودی شاهد فعالیت جدی تری توسط این بانوی با استعداد در این پیج باشیم. شما هواداران گرامی جهت دسترسی به پیج وی و همچنین جدیدترین اخبار ناهید کیانی می توانید از طریق لینک یاد شده به پیج وی دسترسی پیدا کنید.

عکس ناهید کیانی تکواندوکار

هنگامی که نام این ورزشکار به میان می اید یکی از نکات جالب توجهی که در رابطه با عکس های وی مطرح می شود، شباهت جالب وی با کیمیا علیزاده که یکی دیگر از بانوان مطرح و شناخته شده می باشد، مورد توجه قرار می گیرد. این روزها که این بانوی رزمی کار عناوین مختلفی را در تکواندو کسب کرده است، عکس های زیادی از ورزش و رقابت های ناهید کیانی در فضای مجازی موجود است که برخی از ان ها توسط خبرگذاری های داخلی و خارجی منتشر شده است.

مبارزات ناهید کیانی

مبارزات ناهید کیانی

در بسیاری از اخبارهای ورزشی به چیرگی و چالاکی این رزمی کار با توجه به وزن کم او اشاره داشته اند. ناهید کیانی که در دسته منفی ۵۷ کیلوگرم به بسیاری از موفقیت های خود دست یافته است. در بسیاری از تصاویر منتشر شده از رقابت ها و مبارزت های کیانی می توان به تکنیک ها و سرعت عمل وی پی برد و بسیاری از فعالیت عرصه تکواندوی بانوان اسلوموشن برخی از رقابت های وی را مورد تحلیل قرار داده اند. این بانوی ایرانی به محض راهیابی به سری رقبت های آسیا و از سال های ۹۴-۹۵ فعالیت خود را در تکواندو افزایش داده و با جدیت روز افزون به فعالیت های خود ادامه داد و این استمرار و تمرکز به گفته مربیان وی به وضوح با پیشرفت های تاکتیکی وی قابل مشاهده بوده است.

مصاحبه با ناهید کیانی

این روزها که تعداد جستجوگران این رزمی کار ایرانی افزایش یافته اند سایت های بیشتری اخبار و وقایع ناهید کیانی را منتشر ساخته و برخی نیز به مصاحبه های اختصاصی با وی پرداخته اند. وی در بسیاری از مصاحبه های خود به نقش سازنده و حامی خانواده خود در رابطه با پیشرفت خود در این عرصه پرداخته و همواره یکی دیگر از سوژه های مصاحبه های وی کمبود منابع و حمایت های اصفهان در رلبظه ورزشکاران و بانوان رزمی کار می باشد. شایان ذکر است ناهید کیانی المپیک را انتهای راه و موفقیت خود ندانسته و در مصاحبه های خود صراحتا اعلام داشته است که در تلاش است تا پس از شرکت در المپیک در سری مسابقات جهانی نیز مقام کسب کند.

افتخارات و جوایز ناهید کیانی

افتخارات و جوایز ناهید کیانی

این ستاره تکواندوکار ایرانی که از زمان ۱۶ سالگی خود در سری رقابت های نوجوانان اسیا در سال ۹۳ و با کسب مدال برنز توانست اولین موفقیت های برون مرزی خود را تجربه کند، در ۲ سال متوالی و سال های ۹۴ و ۹۵ توانست دو مدال نقره و طلا نیز در ژاپن کسب کند. سپس این بانوی با استعداد که در سال ۱۴۰۰ وارد رده منفی ۵۷ کیلوگرم دسته بزرگ سالان شد پس از کسب سهمیه در رقابت های اردن توانست به عنوان تنها بانوی ملی پوش المپیک راهی این سری مسابقات شود. وی تصمیم دارد پس از اتمام این سری رقابت ها در مسابقات جهانی نیز شرکت کند.

خانواده این تکواندوکار

همانطور که در طی مقاله نیز اشاره شد خانواده این تکواندوکار تاثیر شایانی در رشد و پیشرفت وی داشته اند و همواره نقش حامی و مشوق را برای وی ایفا نموده اند؛ همچنین حضور خواهر دیگر وی در این عرصه به علت این که سال ها نقش حریف تمرینی وی را ایفا نموده است نقش خوبی در پیشرفت وی داشته است. وی در خانواده ای بختیاری تبار بزرگ شده و دارای ۴ برادر و ۱ خواهر نیز می باشد.

همسر ناهید کیانی

همانطور که می دانید این روزها حواشی زیادی در رابطه با افراد مشهور در عرصه های مختلف منتشر می شود که یکی از ان ها در رابطه با خبر ازدواج و فوت این افراد می باشد. در رابطه با ناهید کیانی نیز بایستی اذهان نمود که وی کماکان مجرد می باشد.

رشته تحصیلی ناهید کیانی

رشته تحصیلی ناهید کیانی

در بیوگرافی این ورزش کار ایرانی امده است که در رابطه با تحصیلات و اهداف خود برای ادامه تحصیل اذهان داشته است که، رشته تحصیلی وی که در حال حاضر تربیت بدنی است به علت ان که از کودکی رشته دندانپزشکی و فیزیوتراپی را دوست داشته، اگر روزی بخواهد ادامه تحصیل دهد یکی از این دو رشته را شرکت خواهد نمود. در حال حاضر تمرکز اصلی ناهید کیانی بر روی رقابت های المپیک معطوف شده است.

درامد این تکواندو کار از کجاست؟

برخلاف بسیاری از کشورها که ورزشکاران حرفه ای در اکثر رشته های ورزشی مورد حمایت های مالی قرار گرفته و از رشته خود به عنوان حرفه خود ساپورت مالی می شوند، در ایران متاسفانه بسیاری از ورزشکاران به علت عدم حمایت های مالی مناسب، برای امرا و معاش خود تمرکز اصلی خود را از دست می دهند. در سال های اخیر این قبیل ورزشکاران به ناچار و برای کسب امرار و معاش اولیه خود در عرصه فعالیت های مجازی ظاهر شده و از راه تبلیغ سایر برندها به کسب درامد می پردازند. این ورزشکار اصفهانی نیز که در رشته تربیت بدنی تحصیل کرده، این روزها با اموزش های خصوصی و برخی تبلیغ های عمومی بر روی پیج اینستاگرامی خود می تواند کسب درامد کند.

سوالات متداول

 1. ناهید کیانی متولد چه سال و شهری است؟

  وی متولد سال ۱۳۷۷ بوده و در یک خانواده بختیاری تبار در اضفهان متولد شده است.

 2. کدام تکواندوکار شباهت زیادی با ناهید کیانی داشته است؟

  کیمیا علیزاده، به علت میمیک صورت خود گاهی با ناهید کیانی اشتباه نیز گرفته می شود.

 3. ناهید کیانی در چه سالی به المپیک راه یافتنه است؟

  وی در مسابقات سال ۱۴۰۰ اردن توانست سهمیه شرکت در المپیک را کسب کند.

 4. اولین مدال کشوری ناهید کیانی در چه سالی کسب شده است؟

  وی برای اولینبار در سری مسابقات نوجوانان چین توانست مدال برنز را در سال ۱۳۹۳ و در ۱۶ سالگی خود کسب کند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]