یکی از اولین موضوعات در آموزش بازی پوکر یادگیری نحوه امتیاز دهی و امتیازات این بازی ها است. دانستن امتیازات بازی پوکر از قوی ترین تا ضعیف ترین دست ها خیلی آسان است. ترتیب رتبه بندی و نحوه امتیازدهی بستگی به مجموع ۵ کارت شما دارد. در ادامه با ما همراه باشید تا در مورد امتیازات پوکر بیشتر بدانیم.

امتیاز گیری در بازی پوکر چگونه است؟

امتیاز گیری در بازی پوکر چگونه است؟

امتیازگیری در بازی پوکر و ارزیابی این امتیازات برای مشخص کردن میزان شانس در این بازی مورد استفاده قرار می گیرد. این امتیازات براساس کارت ها موجود در دست هر کدام از بازیکنان داده می شود و هر کدام از کارت ها امتیاز مخصوص به خودش را دارد. بر همین اساس امتیازات این بازی ها به ده رتبه دسته بندی می شود و برنده و بازنده با همین امتیازات شناخته می شوند.

 • انتظار می رود قبل از یادگیری امتیازات پوکر ابتدا با قوانین پوکر آشنا باشید.

ترتیب امتیازات پوکر چگونه است؟

امتیازات این بازی و ترتیب امتیازدهی به صورت زیر می باشد که این امتیازات شامل ده رتبه است. رویال فلاش که بیش ترین امتیاز را دارا است و رتبه اول را به خود اختصاص داده است. در رتبه دوم رنگ و ردیف قرار دارد که شما باید بتوانید با پنج‌ کارت هم رنگ و هم خال یک دست درست کنید و کارت ها باید پشت سرهم باشند. رتبه سوم این بازی ها با نام کاره شناخته می شود. کاره یا همان چهارتایی یعنی اینکه باید ۴ کارت از یک شکل دستتان باشد. مثلا ۴ کارت از بی بی یا ۴ کارت از سرباز اگر دستتان آمد را کاره می گویند که هر چه رتبه کارت ها بیشتر باشد امتیاز گرفته شده هم بیشتر می شود. رتبه و مقام چهارم بازی پوکر فول هاوس نامیده می شود. فول هاوس در امتیازات پوکر یعنی از پنج کارت اولی که به شما داده می شود، سه عدد از این کارت ها با همدیگر یک عدد و یک رتبه داشته باشند و دو کارت دیگر هم با همدیگر هم رتبه باشند.

رنگ در امتیازات بازی پوکر مربوط به پنجمین رتبه امتیاز دهی می شود. اگر پنج‌ کارت شما از یک خال باشند به آن رنگ‌ می گویند‌. همچنین در صورتی که پنج‌ کارت شما اعداد پشت سرهم مانند ۲ – ۳ -۴ – ۵ و ۶ با خال ها متفاوت باشند به آن ردیف می گویند‌ که ششمین رتبه در امتیازدهی را به خود اختصاص می دهد. هفتمین رتبه در امتیازات این بازی مربوط به ست یا سه تایی می شود که باید سه کارت هم رتبه داشته باشید مثلا سه سرباز یا سه آس که فقط همین سه کارت اهمیت دارند و دو کارت دیگر مهم نیست چه رتبه ای داشته باشند. دو پر و پر یا جفت هم رتبه هشتم و نهم این امتیازبندی را به خودشان اختصاص می دهند. اگر دو کارت از پنج کارت هم رتبه باشند به آن دو پر می گویند مثلا اگر دو تا بی بی داشته باشیم. جفت هم در صورتی است که یکی از کارت هایی که داریم با کارت روی فلاپ هم امتیاز باشد، مثلا ما سرباز داریم و کارت روی فلاپ هم سرباز است. رتبه آخر و پایین ترین رتبه هم مربوط به کارت بالا می شود، زمانی که هیچ رتبه و امتیازی از امتیازات بالا را نتوانید بگیرید. در این حالت دستی برنده است که خال بالاتر داشته باشد مثلا اگر شما شاه دارید و رقیبتان بی بی داشته باشد شما برنده خواهید بود. این امتیازات و نحوه امتیاز دهی در تمام بازی های پوکر یکسان هستند.

کدام دست بیشترین امتیازات پوکر را دارد؟

کدام دست بیشترین امتیازات پوکر را دارد؟

رویال فلاش قوی ترین دست ها در پوکر از نظر امتیاز و رتبه بندی است و بالاترین امتیاز را دارد. در رویال فلاش پنج کارت شما باید از یک خال باشد و از شماره ده تا آس آن خال را تشکیل دهد. باید بدانید نحوه توضیع کارت های بازی پوکر در این بازی بسیار مهم است

کدام دست کمترین امتیازات پوکر را دارد؟

در بازی قمار کم ترین امتیاز مربوط به دست بالا می شود که در این حالت شما نتوانستید هیچ کدام از امتیازات قبلی را کسب کنید. در این صورت کسی برنده است که خال بالاتر داشته باشد. مثلا یک نفر سرباز دارد و نفر دیگر بی بی، در این حالت کسی برنده است که کارت بی بی را در دست دارد.

آیا امتیازات انواع بازی های پوکر با یک دیگر متفاوت است؟

آیا امتیازات انواع بازی های پوکر با یک دیگر متفاوت است؟

امتیازات انواع بازی های پوکر با همدیگر متفاوت نیستند و همه آن ها تابع قوانین مشخصی می باشند. امتیاز دهی این بازی ها بر اساس رتبه بندی به ده قسمت تقسیم می شوند که رویال فلاش بالاترین امتیاز را دارد و دست بالا کمترین امتیاز را دارا می باشد. بعد از رویال فلاش به ترتیب امتیاز دهی استریت فلاش، کاره و فول هاوس قرار دارند. رنگ و ردیف هم در رتبه های بعدی قرار می گیرند. در نهایت ست، دو جفت و تک جفت جز رتبه های آخر به حساب می آیند. البته همانطور که قبلاً هم گفتیم آخرین و کم ترین امتیازدهی مربوط به دست بالا می باشد.

آیا در سبک بازی هولدم امتیاز وجود دارد؟

در این سبک از بازی پوکر امتیازدهی وجود ندارد و بازی با توجه به ارزش کارت ها شما و دارایی ها شما انجام‌ می شود. امتیازات بازی هولدم هم مانند سایر بازی ها پوکر شامل ده رتبه است.

امتیاز گیری در سبک اوهاما چگونه می باشد؟

امتیازات پوکر اوماها و پوکر هولدم یکسان است و فقط نوع و سبک این بازی ها با هم تفاوت دارند. جدول امتیازات بازی پوکر که شامل ده رتبه است در سبک اوماها هم استفاده می شود.

سوالات متداول

سوالات متداول

 1. کسب رتبه دوم امتیازات پوکر به چه صورت است؟

  رتبه دوم امتیازات پوکر با نام رنگ و ردیف شناخته می شود و در صورتی است که پنج کارت هم رنگ و هم خال در دست داشته باشید. شماره این کارت ها باید به ترتیب و پشت سر هم باشند.

 2. امتیازات پوکر به چند دسته تقسیم می شوند؟

  امتیازات پوکر به ده دسته تقسیم می شوند که رویال فلاش بالاترین امتیاز و دست بالا کمترین امتیاز را دارد.

 3. کاره در رتبه بندی امتیازات پوکر به چه حالتی گفته می شود؟

  کاره رتبه سوم در امتیازات پوکر را تشکیل می دهد به این صورت که باید ۴ کارت از پنج کارت شما یک شکل باشند. مثلا ۴ کارت سرباز داشته باشید.

 4. دست بالا در امتیازات پوکر چگونه است؟

  پایین ترین رتبه در امتیاز پوکر دست بالا است که در این حالت کسی برنده است که کارتش خال بالاتر باشد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]