از رکوردهای پرسپولیس می توان به پنج بار قهرمانی متوالی یعنی گلات کردن اشاره کرد هم چنین این باشگاه در لیگ برتر از حیث رکورد قهرمانی توانسته است ۱۴ عنوان قهرمانی کسب کند که پر افتخار ترین تیم لیگ برتر ایران محسوب می‌ شود از لحاظ کسب افتخار در لیگ سراسری خلیج فارس.

بهترین رکوردهای پرسپولیس در لیگ برتر کدامند؟

بهترین رکوردهای پرسپولیس در لیگ برتر کدامند؟

از آن جایی که این تیم نخستین تیم ایرانی بود که در تورنمنت های مختلف آسیایی شرکت کرده بود می توان از آن به عنوان بهترین رکورد این تیم یاد کرد هم چنین پنج بار متوالی قهرمان شدن در لیگ برتر هم نیز می تواند از بهترین رکورد های این باشگاه به شمار برود.

بهترین رکوردهای پرسپولیس در جام حذفی ایران

داستان باشگاه پرسپولیس در بازی های جام حذفی سر درازی دارد پرسپولیس با ۶ بار قهرمانی و ۲ بار نایب قهرمانی در رده دوم است و پس از استقلال تهران بهترین تیم در این جام محسوب می شود که تنها با یک جام اختلاف در رده دوم می باشد.

این تیم در لیگ قهرمانان آسیا چه رکورد هایی دارد؟

همان طور که گفتیم باشگاه پرسپولیس اولین تیم ایرانی بود که موفق به شرکت در تورنمنت های مختلف آسیایی شده بود و هم چنین موفق به نه بار حضور در مرحله نیمه نهایی این تورنمنت های آسیایی شده بود و دو بار در این جام به فینال رسیده است اما برای قهرمانی در آن ناکام مانده است البته جام در جام یکی از افتخارات این تیم است.

مقایسه رکوردهای استقلال و پرسپولیس

مقایسه رکورد های استقلال و پرسپولیس

تیم استقلال در جام باشگاه های تهران ۱۵ قهرمانی و ۷ نایب قهرمانی دارد و باشگاه پرسپولیس ۶ قهرمانی و ۴ نایب قهرمانی دارد هم چنین در جام حذفی نیز استقلال ۷ قهرمانی ۴ نایب قهرمانی و پرسپولیس ۶ قهرمانی و ۳ نایب قهرمانی دارد.

کدام بازیکن رکورد بیشترین بازی برای این تیم را دارد؟

علی پروین از آن دسته از اسطوره‌ های این تیم است که بیشترین بازی را برای این تیم انجام داده است که از این حیث نیز رکورد دار است و تا کنون کسی نتوانسته است این رکورد را جا به جا کند البته او گل های بسیار زیادی را برای این باشگاه به ثمر رسانده است.

جدید رکوردهای پرسپولیس کدامند؟

از جدید ترین رکوردهای این تیم می توان به ۵ بار قهرمانی متوالی و یا گلات پرسپولیس که قبل از آن نیز پوکر پرسپودر لیگ برتر ایران اسم برد که بزرگترین رکورد این تیم نیز محسوب می شود و تا کنون هیچ تیمی نتوانسته است این کار را انجام دهد هم چنین این باشگاه ۱۹ بار در تورنمنت های مختلف آسیایی ۱۰ فصل لیگ قهرمانان آسیا ۵ فصل جام باشگاه‌ های آسیا ۱ فصل مسابقات باشگاهی قهرمانی آسیا و ۳ فصل جام برندگان جام آسیا حضور داشته است و هم چنین این باشگاه با ۴ حضور در فینال آسیا ۲ بار لیگ قهرمانان و ۲ بار جام درجام از تیم‌های پر افتخار ایران در آسیا است.

پرسپولیس برای رکورد های خود چه پاداش هایی گرفته است؟

این باشگاه برای رکورد های خود چه در لیگ برتر ایران و چه در جام باشگاه‌ های آسیا پاداش های گوناگونی دریافت کرده است که بنا به اعلام سایت ها و اشخاص مختلف این باشگاه تا کنون نتوانسته است پاداش آسیایی خود را دریافت کند.

رکوردهای پرسپولیس در دربی تهران

در بازی‌ های دربی نیز رکورد های استقلال و پرسپولیس به این شکل می باشد که ۸۹ بازی رسمی انجام داده اند که ۲۵ بار پرسپولیس موفق به شکست استقلال و استقلال نیز ۲۳ بار پرسپولیس را شکست داده است و بسیاری از این بازی ها مساوی شده است البته در مقایسه با رکورد های استقلال در لیگ برتر و دیگر عناوین این رکورد ها بسیار بالاتر می باشند هوادار های دو تیم پرسپولیس و استقلال که از دیر وقت رقیب های سنتی برای هم به شمار می آیند در بازی های دربی با حضور در ورزشگاه بزرگی و عظمت این دو باشگاه را دو چندان می کنند هر چند که با شیوع ویروس کرونا بازی‌ های این دو تیم در ورزشگاه های خالی از هوادار انجام می گرفت و بازی ها سرد تر و بی روح تر از قبل برگزار می شدند ولی باز هم میزان محبوبیت دوتیم دربین هواداران ثابت ماند و از ارزش های این دو باشگاه چیزی کم نشد.

اسطوره های پرسپولیس چه رکورد هایی دارند؟

از لحاظ اسطوره علی پروین در باشگاه پرسپولیس در تعداد بازی انجام داده برای این تیم رکورد دار است و فرشاد پیوس نیز رکورد دار تعداد گل زده در این باشگاه است که هر دو عضو های قدیمی این باشگاه می باشند و بعضی ها به اشتباه پوکر پرسپولیس در سوپر جام را به دلیل این دو اسطوره می دانند اما آن ها به هیچ وجه دخالتی نداشتند.

رکورد بیشترین برد متوالی برای این تیم چقدر است؟

این باشگاه از لحاظ رکورد بیشترین برد خانگی متوالی را در کارنامه دارد و این باشگاه ۱۲ بار متوالی توانسته است در بازی های خانگی پیروز از زمین خارج شود که هنوز هیچ یک از تیم های لیگ برتر نتوانسته اند به این رکورد دست پیدا کنند که در نوع خودش غیر قابل دسترسی است و قابل احترام است رکوردهای پرسپولیس در نیم فصل و رکوردهای پرسپولیس در لیگ نوزدهم بسیار قابل تقدیر است و برای بسیاری از تیم ها قابل دسترس نیست هم چنین باشگاه پرسپولیس از زمان تاسیس تا به حال رکوردهای زیادی را از خود به جای گذاشته است که از بین آن ها می‌ توان به نه بار حضور در مرحله نیمه نهایی تورنمنت های مختلف آسیایی اشاره کرد که این رکورد نیز در نوع خودش قابل تحسین است و از دیگر رکوردهای باشگاه پرسپولیس این است که توانسته کم ترین باخت متحمل شده در یک لیگ را به اسم خود ثبت کند که این هم در لیگ بیست و یکم و با متحمل شدن تنها یک شکست برای پرسپولیس رقم خورد.

.

رکورد کم ترین باخت برای این تیم تهرانی چقدر است؟

رکورد کم ترین باخت برای این تیم تهرانی چقدر است؟

این باشگاه از نظر ثبت دستاورد کم ترین باخت نیز رکور دار است و رکورد آن به لیگ هجدهم بر می گردد که در آن لیگ پرسپولیس توانست با یک باخت این رکورد را به جمع رکورد های خود ثبت کند و همین رکورد قابل تحسینی است چون هنوز تیمی موفق به کسب این عنوان در لیگ برتر ایران نشده است البته در مقایسه و آمار دستاورد های این باشگاه تنها خود این تیم موفق به شکست رکورد های خود می شود و تیم های دیگر قادر به ثبت آن نمی باشند.

تلخ ترین رکوردهای پرسپولیس کدامند؟

از بدترین رکورد های این تیم می توان به ۱۰ گل خورده تا قبل از اتمام شدن نیم فصل در لیگ بیست و یکم اشاره کرد این در حالی است که پرسپولیس در طول پنج بار قهرمانی متوالی در لیگ برتر هنوز هم چین رویداد و رکوردی را به خود ندیده است و از این حیث جزء بدترین رکورد های این باشگاه محسوب می شود البته رکورد شکنی های پرسپولیس در موارد دیگر بسیار زیاد است و توانسته رکورد های دیگری را کسب کند سه گانه داخلی پرسپولیس از این جمله رکورد ها می باشد.

رکورد های سرخ پوشان در سوپر جام ایران

از لحاظ بیشترین برد در سری مسابقات سوپر جام فوتبال ایران تیمی که توانسته است بهترین رکورد را از خود به جای بگذارد این تیم است با عنوان ۴ قهرمانی و این درصورتی است که تا به حال تیم دیگری نتوانسته است این رکورد را جا به جا کند و این رکورد یکی از افتخارات باشگاه پرسپولیس محسوب می‌ شود زیرا هیچ تیمی موفق به دو بار قهرمانی در این تورنومنت نشده است اما رکوردهای پرسپولیس در این فصل بسیار بد است و امکان قهرمانی آن بسیار پایین است.

سوالات متداول

 1. پرسپولیس چه عناوینی کسب کرده است؟

  باشگاه پرسپولیس ایران یکی از پر افتخار ترین باشگاه های ایران در لیگ داخلی می باشد زیرا این تیم با کسب ۱۳ قهرمانی توانسته با دیگر رقبا فاصله ی زیادی بگیرد هم چنین این باشگاه در آسیا عناوین مختلفی را کسب کرده است مانند جام در جام این باشگاه در سوپر جام و جام حذفی یکی از تیم های پر افتخار ایران است.

 2. این باشگاه چند سال پشت سر هم قهرمان شده است؟

  باشگاه پرسپولیس توانسته است در لیگ سراسری ایران یا همان لیگ خلیج فارس ۵ بار پشت سر هم قهرمان بشود و این قهرمانی ها بسیار رکورد خوبی برای این تیم است زیرا هیچ تیمی تا الان نتوانسته است به این عناوین دست پیدا کند.

 3. رکورد های خوب پرسپولیس با چه مربیانی بوده است؟

  باشگاه پرسپولیس در سال ۱۳۹۴ دچار تحول بزرگی شد این باشگاه با قرارداد بستن با برانکو ایوانکویچ مربی کروات خود در مسیر قهرمانی قرار گرفت و پس از آن با گابریل کالدرون به مدت یک نیم فصل و بعد از آ« با یحیی گل محمدی که تا به الان نیز با این تیم همکاری می کند و این سه مربی عناوین و افتخارات پرسپولیس را به دست آوردند.

 4. باشگاه پرسپولیس در آسیا چند بار به فینال رسیده است؟

  این باشگاه بزرگ ایرانی تا کنون دو بار به فینال لیگ قهرمانان آسیا رسیده است که هیچ تیم ایرانی نتوانسته است این کار را انجام دهد که در هر دو مورد نا کام بوده است البته در فورمت قدیمی این لیگ استقلال بسیار پر افتخار است.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]