ریما رامین فر، یکی از مومن ترین بازیگران ایرانی می باشد که فیلم های بسیار خوبی را بازی کرده است. او یک بازیگر بسیار حرفه ای می باشد که در یک خانواده هنری زندگی می کند و بازی های بسیار خوبی را از خود به یادگار گذاشته است. در این جا می خواهیم در مورد بیوگرافی ریما رامین فر و زندگی وی بپردازیم و اندکی بیشتر در مورد این بازیگر محبوب بدانیم.

ریما رامین فر کیست؟

ریما رامین فر کیست؟

ریما رامین فر یک بازیگر بسیار محبوب و مشهور می باشد. تاریخ تولد این فرد پنجم فروردین ماه سال هزارو سیصد و چهل و نه می باشد و این شخص زاده استان تهران است. او در رشته کارگردانی فوق لیسانس دارد و کار خود را با بازی تئاتر شروع کرده است. در مورد کودکی او اگر بخواهیم صحبت کنیم باید گفت که این شخصیت در کودکی بسیار خجالتی بوده است و اصلا گمان این را نداشته است که یک روز در کار بازیگری این گونه بدرخشد. پدر وی ابوالحسن رامین فر اصالتا اهل اصفهان می باشد و یک کارخانه دار است.

رامین فر در سال شصت و هفت و زمانی که هجده سال سن داشت در رشته گرافیک دیپلم گرفته است و سپس در سال شصت و هشت برای ادامه دادن تحصیلات خودش به دانشگاه المان رفته است و به ان جا مهاجرت کرده است. اما در نهایت نیز به ایران بازگشت و در داشنگاه ازاد درس خواند. او بازیگری و کارگردانی را با بودن در کلاس های استاد سمندری شروع کرده است و توانسته است که بر خجالت چیره بشود. به گفته خودش هنوز نیز می توان رگه هایی از خجالت را در این شخص حس کرد.

این بازیگر مشهور از سال هفتاد و پنج و در زمانی که بیست و شش سال سن داشت، با بازی کردن در نمایش شب بخیر مادر اولین تجربه بازیگری خود را در تئاتر به دست اورد. بعد از ان نیز خود وی شروع به نوشتن نمایش نامه برای تئاتر کرد. نمایش نامه وی که پس تا فردای او نام داشت در جشنواره فجر جایزه سوم نمایشنامه نویسی را گرفت. وی بعد از ان نیز به کارگردانی روی اورد تا در این زمینه نیز تجربیاتی را کسب کند.

بعد از تمام این مراحل نوبت به بازیگری و بودن در جلوی دوربین می رسد. او در سال هزار و سیصد و هشتاد وقتی سی و یک سال سن داشت با بازی کردن در فیلم نان، عشق و موتور هزار جلوی دوربین هنرنمایی کرد و بعد از ان نیز در سال هشتاد و دو با بازی کردن در سریال من یک مستاجرم بازی کردن در تلوزیون را تجربه کرد.

دومین تجربه بازیگری این شخص با بازی کردن در سریال پایتخت بود که در نوروز سال هزار وسیصد و نود از شبکه یک پخش شد. او در این سریال نقش هما سعات همسر نقی معمولی را بازی می کرد. این نقش باعث شد که وی به اوج شهرت و دیده شدن برسد. بعد از ان نیز رامین فر در سینما نقش های زیادی را بازی کرد و در فیلم های سینمایی نیز بسیار زیاد درخشید. او در سال هشتاد و دو در فیلم نان و عشق و موتور دو هزار با امیر جعفری یکی از جذاب ترین بازیگران مرد ایرانی اشنا شد و بعد از مدتی با یکدیگر اشنا شدند و بعد از ان نیز با یکدیگر ازدواج کردند. این دو نفر نیز فرزندی به نام ایین دارند که متولد هشتاد و شش می باشد.

او از علاقه مندی های خود می گوید و می گوید که سفر کردن را خیلی دوست دارد و اصلا مقصد برایش مهم نیست و فقط دوست دارد که این کار را انجام بدهد. او می گوید که دوست دارد همه کشور ها را از نزدیک ببیند. هم چنین می گوید که طرفدار ورزش هست و می گوید که تلوزیون ما بسیار خوب برنامه های ورزشی را پوشش می دهد. او می گوید والیبال را خیلی دوست دارد و این ورزش برای او بسیار جذاب می باشد.

او هم چنین به شمال علاقه بسیار زیادی دارد و می گوید که مردم شمال بسیار خونگرم و مهربان هستند و به همین دلیل از همنشینی با این افراد لذت می برد. او می گوید که شمال از فرهنگ غنی و تنوع غذایی زیادی برخوردار است. او می گوید که از خوردن غذاهای شمالی بسیار زیاد لذت می برد.

ریما رامین فر فرزند طلاق می باشد و در خانواده ای زندگی کرد که پدر و مادرش با یکدیگر نساختند و از یکدیگر جدا شدند. او می گوید که از این موضوع اسیب بسیار زیادی دیده است. به همین دلیل از هر نوع تنشی پرهیز می کند. او می گوید در زندگی سه نفرشان هیچ کدامشان خود دار نیستند و حسشان را بروز می دهند. او می گوید این کار را به شیوه های مختلف انجام می دهند. او می گوید که این کار را نه فقط برای ایین بلکه برای دوستان و خانواده اش نیز همین طور می باشد. او نیز تا کنون از زندگی ارامی برخوردار بوده است و از این بابت بسیار خوشحال می باشد.

ریما رامین فر در دورهمی

ریما رامین فر در دورهمی

دورهمی برنامه ای طنز محور و ساخته مهران مدیری می باشد. او هر بار در برنامه اش یکی از سلبریتی ها و یا مهمان های مختلف را دعوت می کند. این بار قرعه به نام ریما رامین فر افتاد و او در برنامه دورهمی به عنوان مهمان شرکت کرد. این شخص نیز در این برنامه دورهمی به خوبی صحبت کرد و به همه سوال های مهران مدیری پاسخ گفت. او در مورد برنامه پایتخت توضیح داد و اینکه تجربه کار در این برنامه چگونه بوده است. او می گوید که این فیلم تلوزیونی را بسیار دوست دارد و بازی در این فیلم تجربه بسیار خوبی بوده است. هم چنین او در مورد داور بودنش در یک دوره از جشنواره فجر گفت، او می گفت که این کار بسیار سخت بود و در ان سال تمامی بازیگران به خوبی درخشیدند و همین موضوع نیز کار را برای انتخاب منتخبین سیمرغ بسیار سخت می کرد. هم چنین در مورد تجربه هایش در فیلم های مختلف می گوید و در مورد زندگی خودش با امیر جعفری نیز می گوید و گفت و گوی خوبی را در این برنامه ارائه داد.

ریما رامین فر در خندوانه

ریما رامین فر هم چنین در چنین سال قبل تر از اینکه در برنامه دورهمی حضور داشته باشد، در سال نود و چهار در برنامه خندوانه شرکت کرد. این برنامه نیز یک برنامه بسیار شاد بود که با حضور جناب خان و رامبد جوان برگزار می شد. این برنامه در اوایلی بود که پاییتخت در حال پخش شدن بود و هنوز قسمت های زیادی از پایتخت، یعنی در فصل های بعدی ساخته نشده بود و همچنان سریال پایتخت در اوج خودش بود. این برنامه یک برنامه کمدی و شاد می باشد که حضور جناب خان و حرف های او و هم چنین کل کل هایش با رامبد جوان برنامه را بسیار زیبا تر و دلنشین تر کرده است. او دراین برنامه نیز حرف های خنده داری زد و یک برنامه کمدی بسیار زیبا را به اشتراک گذاشت.

درامد ریما رامین فر چقدر است؟

ریما رامین فر بعد از بازی در سریال پایتخت بسیار زیاد مورد دید و توجه هم کارگردانان و هم دیگر عوامل سینما قرار گرفت. این شخص نیز فیلم های زیادی را در جشنواره فجر بازی کرد و همین طور در جشنواره فجر به عنوان داور نیز انتخاب شد. او اکنون یک بازیگر بسیار مطرح و توانمند می باشد که کارهای بسیار زیبایی را از خود ارائه داده است و توانسته است که از در امد بسیار خوبی برخوردار باشد. قطعا دستمزد این شخص نیز به عنوان همسر نقش اول یک سریال زنجیره ای بسیار بالا می باشد.

اینستاگرام ریما رامین فر

اینستاگرام ریما رامین فر

ریما رامین فر در اینستاگرام خیلی کم فعالیت دارد و تعداد پست زیادی از او نیز می توان دید. همین طور می توان گفت که او به دلیل همین فعالیت بسیار کم ازاینستاگرام تیک ابی نگرفته است و فالوور های کمی برخوردار می باشد. او زیاد اهل فضای مجازی نیست و زیاد به مجازی اهمیت نمی دهد و همین موضوع نیز باعث شده است که حاشیه هایی کمی برای او درست بشود و یا اصلا برای وی حاشیه درست نشود. این شخص نیز تمام عکس هایی که از خود منتشر کرده است مربوط به سریال پایتخت پنج می باشد.

عکس های ریما رامین فر

ریما رامین فر یک سلبریتی بسیار محبوب می باشد که تا کنون حاشیه زیادی نداشته است. این شخص یک سلبریتی معروف می باشد که قطعا از وی عکس های زیادی منتشر شده است. البته عکس هایی که از وی وجود دارد عکس هایی می باشد که از وی منتشر شده است و خودش این کار را نکرده است و برای مثال عکس های او در جشنواره های مختلف و یا عکس هایش در فیلم های مختلف می باشد. در صفحه او نیز می توان عکس شخصی از او دید چرا که او از خودش عکسی منتشر نمی کند و در این صفحه مجازی فعالیتی ندارد.

فیلم های ریما رامین فر

فیلم های ریما رامین فر

ریما رامین فر یک بازیگر خوب و توانمند می باشد که کار های مختلفی را در سینما انجام داده است. علاوه بر این، این شخص در کار های کارگردانی و داوری فیلم های جشنواره فجر نیز تجربه هایی دارد. اما بی شک همه ما او را به عنوان هما سعادت و همسر نقی معمولی در مجموعه سریال پایتخت می شناسیم. در ادامه به معرفی چند فیلم از او خواهیم پرداخت.

پایتخت

پایتخت یک سریال بود که در سال هزار و سیصد و نود ساخته شد. این فیلم در مورد یک خانواده شمالی بود که برای ادامه تحصیل همسرش به تهران اسباب کشی می کنند. هما سعادت که این نقش به عهده ریما رامین فرد می باشد زن این خانواده است. او که می خواهد تحصیل کند و برای این کار به تهران می روند اما خانه ای که در تهران خریدند دچار مشکلاتی می شود و ماجراهای زیادی برای انان پیش می اید واین افراد مجبور می شوند در کامیون ارسطو، پسرخاله نقی معمولی بمانند تا تکلیف خانه شان مشخص بشود. این سریال یک سریال طنز می باشد که باز خورد های بسیار مثبتی را در کشور به همراه داشت.

من یک مستاجرم

سریال من یک مستاجرم از دیگر سریال های بسیار خوب می باشد که این سریال در سال هشتاد پخش شد و از سریال های محبوب ان زمان به حساب می امد. ریما رامین فر نیز در این سریال نقش همسر یکی از مستاجران را داشت که اهالی این ساختمان سعی می کردند که در کنار هم مشکلات ساختمان را برطرف کنند.

زاپاس

زاپاس یک فیلم سینمایی بسیار طنز می باشد که در سال نود و شش پخش شد. در این سریال امیر جعفری به همراه همسر خودش ریما رامین فرد بازی می کنند که از قضا زن و شوهر نیز می باشند. بازیگران این فیلم، ریما رامین فر، شبنم مقدمی، امیر جعفری، احمد مهران فرد، الناز حبیبی، جواد عزتی می باشند. در این سریال ریما رامین فر همسر امیر جعفری و مادر الناز حبیبی است که در این سریال قرار است دو دختر و پسر جوان که با یکدیگر دختر خاله و پسر خاله هستند به عقد هم در بیایند. این دو نفر که جواد عزتی و الناز حبیبی می باشند، با مشکلاتی رو به رو می شوند و پدر الناز حبیبی با ازدواج ان ها مخالفت می کند. این فیلم نیز از جنبه طنز برخوردار است و بسیار جذاب است.

ابد و یک روز

فیلم ابد و یک روز زندگی یک خانواده سطح پایین را به تصویر می کشد که پیمان معادی به خوبی این سریال را کارگردانی کرده است. بازیگران این سریال پریناز ایزدیاز، پیمان معادی، نوید محمد زاده، ریما رامین فر و شبنم محمدی می باشند. او در این فیلم نقش خواهر خانواده را بر عهده دارد و این فیلم یک سینمایی درام می باشد و بسیار مورد استقبال قرار گرفت و دیالوگ سمیه نرو از همین سریال برداشته شده است. هم چنین بر طبق این سریال و لوکیشن و هم چنین دیالوگ های ان ساسی مانکن اهنگی به نام تهران توکیو را خوانده است که با جنجال های زیادی رو به رو شد.

رفیق بد

فیلم رفیق بد که ساخته سال هزار و سیصد و هشتاد و شش می باشد و کارگردانی این فیلم بر عهده عباس احمدی مطلق می باشد که ایرج طهماسب ان را نویسندگی کرده است. در این فیلم چهار نقش اول دارد که این نقش ها مربوط به ایرج طهماسب، حمید جبلی، ژاله صامتی و ریما رامین فر می باشد. حمید جبلی و ایرج طهماسب با یکدیگر دوست هستند و در کار نقل انتقال پول برای بانک ها می باشند و در مرکز چاپ پول کار می کنند. این افراد نیز در یک دیگری متوجه می شوند که یک چمدان پول به عنوان سوخته شده اعلام شده است اما در اصل این چمدان نسوخته است. ماجرا بر سر پس دادن و یا پس ندادن این چمدان پول می باشد.

یک حبه قند

سریال یک حبه قند یک سریال درام و خانوادگی می باشد که یک زندگی ایرانی را در سبک و سیاق یزدی به خوبی به تصویر می کشد. ریما رامین فر نیز در این سریال نقش خواهر نقش اول این فیلم را بر عهده دارد. این سریال روایتگر یک دختری است که دختر اخر یک خانواده می باشد که درست در روز عروسی اش عزادار می شود و ماجرا حول همین اتفاق می چرخد.

جوایز و افتخارات ریما رامین فر

ریما رامین فر به دلیل بازی های درخشان خود در فیلم های سینمایی و سریالی مختلف تا کنون برنده چندین جایزه شده است که در این جا به برخی از ان ها خواهیم پرداخت.

 • در سال هزار و سیصد و هشتاد و نه کاندید سیمرغ بلورین برای بهترین بازیگر نقش مکمل زن در فیلم یک حبه قند
 • در جشن دنیای تصویر و یا همان جشن حافظ برنده تندیس بهترین بازیگر زن کمدی در سریال پاتخت سه در سال هزار و سیصد و نود و دو
 • در سال هزار و سیصد و نود و چهار برنده تندیس بهترین بازیگر زن کمدی در سریال پایتخت دو
 • در سال هزار و سیصد و نود و هفت تندیس بهترین بازیگر زن کمدی در سریال پایتخت پنج
 • در جشن انجمن منتقدان و نویسندگان در سال هزار و سیصد و نود برنده تندیس بهترین بازیگر نقش مکمل زن در فیلم سینمایی یک حبه قند

جایزه های یاد شده گوشه ای از جایزه های ریما رامین فرد در طول دوره بازیگری وی می باشد که گفته شده است.

ریما رامین فر چند سال دارد؟

ریما رامین فر چند سال دارد؟

در مورد سن ریما رامین فر باید گفت که این شخص متولد پنجم فروردین ماه سال هزار و سیصد و چهل و نه می باشد. با یک حساب کردن ساده می توان دریافت که این شخص اکنون در استانه پنجاه سالگی به سر می برد.

ریما رامین فر چند سال از امیر جعفری بزرگتر است؟

در مورد این زوج دوست داشتنی گفته می شود که ریما رامین فر چند سالی از امیر جعفری بزرگتر می باشد. البته این گفته حقیقت است و واقعیت دارد و باید گفت که این شخص یعنی امیر جعفری متولد دهم شهریور ماه سال هزار و سیصد و پنجاه و سه می باشد. این یعنی امیر جعفری چیزی حدود چهار سال از همسر خود ریما رامین فر کوچک تر می باشد. او اکنون چهل و شش سال سن دارد در صورتی که رامین فرد در استانه پنجاه سالگی به سر می برد.

مصاحبه با این بازیگر

در مورد مصاحبه با این شخصیت باید گفت که بسیار زیاد با این شخصیت مصاحبه شده است. او در برنامه های مختلف رفته است و با افراد زیادی مصاحبه کرده است. او بعد از ساخت سریال پایتخت پنج به همراه محسن تنابنده به برنامه رضا رشید پور رفت و در ان جا گفت و گویی با رضا رشید پور انجام داد. هم چنین در سریال خندوانه نیز با وی صحبت زیادی شد. بعد از ان نیز با شرکت در برنامه دورهمی این شخص با مهران مدیری صحبت کرد و در ان جا نیز مورد مصاحبه قرار گرفت. او تا کنون گفت و گو های زیادی انجام داده است که می توان فیلم و متن این گفت و گو ها را در شبکه مجازی و اینترنت مشاهده نمود.

حاشیه های ریما رامین فر

حاشیه های ریما رامین فر

ریما رامین فرد اصولا یک شخص بدون حاشیه می باشد. اما در این سال اخیر و با بازی اش در سریال پایتخت در یک سریال مورد انتقاد قرار گرفت. این نیز مربوط به بوسه ای بود که بهروز بر روی گونه هما زد و بعد از ان از اتاق خارج شد. از دیگر مشکلاتی که رامین فر با ان رو به رو شده بود ایجاد صفحه هایی بود که به نام او در مجازی به راه افتاده بود. با انتشار این صفحه ها امیر جعفری نوشت که ریما رامین فر بازیگر سریال پایتخت هیچ صفحه ای به نام خودش در اینستاگرام ندارد و هیچکدام از فن پیج ها زیر نظر او فعالیت نمی کنند.

با این حال این اتفاق باعث شد که نام او به عنوان یکی از جنجالی ترین بازیگران ایران بر سر زبا ها بیوفتد.

همسر این بازیگر کیست؟

همسر این بازیگر امیر جعفری می باشد. اگر بخواهیم در مورد امیر جعفری بگوییم باید گفت که این شخص متولد دهم شهریور ماه سال پنجاه و سه می باشد. این شخص فارغ التحصیل لیسانس در رشته مدیریت می باشد که از دانشگاه ازاد مدرک خود را گرفته است. او برای اینکه درس نخواند وارد کار های نمایشی شده است. این شخص از سال چهارم دبیرستان هیچ علاقه ای به بازیگری نداشته و فقط برای اینکه درس نخواند برای بازی در تئاتر اعلام امادگی کرده است. او می گوید دبیر هایش وقتی بازی اش را دیده است خیلی خوششان امده است و او را تشویق به بازیگری کرده اند. او در سال های پایانی به کلاس های بازیگری رفته است و تحت نظر استاد سمندریان به اموزش بازیگری پرداخته است. او می گوید که کاملا غرق بازیگری بودم و اصلا حواسم به درس نبود و در این زمینه مشروط شدم. او می گوید بعد از ان تصمیم گرفتم که بازیگری را خیلی جدی دنبال کنم.

سوالات متداول

 1. ریما رامین فر چند سال سن دارد؟

  این شخص اکنون در استانه پنجاه سالگی می باشد.

 2. اولین فیلم او چه نام داشته است؟

  اولین فیلم او نان و عشق نام دارد.

 3. او چگونه با امیر جعفری آشنا شده است؟

  وی در هنگام بازی در فیلم نان و عشق و موتور هزار با امیر جعفری آشنا شده است.

 4. نام پسر این زوج خوشبخت چه می باشد؟

  نام پسر این زوج خوشبخت آیین می باشد که اکنون پانزده سال سن دارد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]