ترانه علیدوستی یکی از جذاب ترین بازیگران زن ایرانی می باشد که تا کنون در تمامی فیلم هایی که بازی کرده است بسیار خوش درخشیده است. این بازیگر، از یک چهره بی بی فیس برخوردار می باشد که این موضوع او را تبدیل به یک بازیگر بسیار دوست داشتنی کرده است. بیوگرافی ترانه علیدوستی می تواند بسیار زیاد جالب و خواندنی باشد و می تواند اطلاعات زیادی در مورد زندگی حرفه ای و کاری این شخص از روی بیوگرافی او به دست آورد.

لیست عناوین محتوا پنهان
ترانه علیدوستی کیست؟

ترانه علیدوستی کیست؟

ترانه علیدوستی یکی از خوشتیپ ترین بازیگران زن ایرانی است که متولد بیست و دوم دی ماه در سال هزار و سیصد و شصت و دو می باشد. این بازیگر، در رشته کامپیوتر دیپلم گرفته است اما در رشته تجربی نیز درس خوانده است، هم چنین باید بگوییم که او به زبان انگلیسی بسیار مسلط می باشد.

او دچار یک اختلال به نام کلاستروفوبیا می باشد که به این فوبیا، ترس از محیط بسته می گویند. ترانه علیدوستی از یک پیشینه ورزشی نیز برخوردار می باشد، بدین صورت که پدر ترانه علیدوستی بازیکن تیم ملی فوتبال ایران بوده است. هم چنین باید بگوییم که پدر وی هم اکنون یکی از مربیان فوتبال می باشد.

مادر ترانه علیدوستی نادره حکیم می باشد که یک سنگ تراش و مجسمه ساز بسیار قهار می باشد. تنها برادر ترانه علیدوستی پویان علیدوستی نام دارد، متاسفانه باید بگوییم که برادر این شخص در سال هشتاد و سه در یک انفجار موارد محترقه در آتش سوزی جان خود را از دست داده است.

این بازیگر دوست داشتنی، فعالیت های هنری خود را در زمانی که همچنان در رشته تجربی فعالیت می کرد، با رفتن به هنرستان موسیقی آغاز کرد و این شخص در هنرستان آموزش کلارینت و هم چنین پیانو را آغاز نمود. بعد از مدتی به سمت بازیگری رفت و در کلاس های بازیگری شرکت کرد که امین تارخ استاد این کلاس ها بود.

این بازیگر استارت بازی خود را از فیلم من ترانه پانزده سال دارم آغاز کرد که در سال هزار و سیصد و هفتاد و نه، وارد پروژه این فیلم شد. بازی ترانه علیدوستی در این فیلم باعث شد که چهار جایزه دریافت کند که این چهار جایزه از جشنواره های داخلی و خارجی بود و یکی دیگر از این جوایز، دریافت سیمرغ بهترین بازیگر نقش زن از جشنواره فیلم فجر بود. او در مورد بازی کردن در تلویزیون می گوید که در تلویزیون بازی نمی کند زیرا معتقد است بازی در تلویزیون یک خیانت فرهنگی محسوب می شود و او راه خود را مدت ها پیش انتخاب کرده است. هم چنین می گوید که، سریال هایی که می سازند دستخوش یک جهت گیری می شود و این خیلی بی مورد می شود. او می گوید که کسی را که در تلویزیون کار می کند را قضاوت نمی کند ولی مردم می توانند آنان را قضاوت کنند.

ترانه علیدوستی همانطور که گفتیم به زبان انگلیسی مسلط می باشد و مترجم زبان انگلیسی می باشد. هم چنین او موفق شده است که جایزه ادبی پروین اعتصامی را دریافت کند که این جایزه را در پنجمین دوره برگزاری آن کسب نمود. در مورد ازدواج این شخصیت باید بگوییم که او در تابستان هزار و سیصد و نود با فردی به نام علی منصور ازدواج کرده است. او تجربه مادر شدن را در سن پانزده سالگی تجربه کرده است. دختر این شخص حنا نام دارد که در سال هزار و سیصد و نود و دو به دنیا آمده است.

ترانه علیدوستی در دورهمی یا خندوانه دعوت شده است؟

ترانه علیدوستی را هیچگاه هیچکسی در تلویزیون ندیده است. او نه تنها در این این قاب بازی نکرده است بلکه به هیچکدام از برنامه هایی که به سبک تاک شو می باشند نیز نرفته است. گفته می شد که این شخصیت، در برنامه دورهمی هم شرکت کرده است اما چنین چیزی صحت ندارد و ترانه علیدوستی تا کنون مهمان برنامه دورهمی مهران مدیری نبوده است. هم چنین باید بگوییم گفته می شد که ترانه علیدوستی در خندوانه نیز حضور پیدا کرده است اما این خبر نیز صحت ندارد و ترانه علیدوستی در هیچ کدام از این برنامه ها شرکت نکرده است.

درآمد ترانه علیدوستی چقدر است؟

درآمد ترانه علیدوستی چقدر است؟

ترانه علیدوستی یک سلبریتی بسیار معروف می باشد و با این که بازی های متعددی داشته است اما در پروژه های موفقی نیز بازی کرده است. هم چنین باید بگوییم که این فرد یک مترجم زبان بسیار فعال می باشد که از این طریق نیز توانسته است که درآمد خوبی را کسب کند. او در فیلم هایی بازی می کند که به صورت جهانی دیده می شود و این دیده شدن جهانی، به کسب درآمد بالای او کمک زیادی کرده است. این سلبریتی از سلبریتی های ثروتمند می باشد و این را می توان از تصاویر این شخص متوجه شد.

آدرس پیج اینستاگرام ترانه علیدوستی چیست؟

ترانه علیدوستی از یک اینستاگرام فعال برخوردار می باشد. او در اینستاگرام از مسائل اجتماعی صحبت می کند و هم چنین گاهی از خود و از دخترش نیز تصاویری را منتشر می کند. او نظریه های خودش را از این طریق به گوش کاربران می رساند و باید بگوییم که تا کنون برای او مشکلی در اینستاگرام ایجاد نشده است. او در اینستاگرام دنبال کنندگان زیادی دارد و در این فضا احراز هویت کرده است و از این برنامه تیک آبی را دریافت کرده است و می توان به راحتی پیج او را پیدا نمود. هم چنین باید گفت که برای پیدا کردن پیج اینستاگرام می توان نام او را به لاتین در قسمت سرچ اینستاگرام و به صورت Taraneh Alidoosti سرچ نمود و او را پیدا کرد.

شغل اصلی ترانه علیدوستی چیست؟

ترانه علیدوستی، بازیگری را به عنوان شغل اصلی خود می شناسد و این کار را یعنی بازیگری را در سینما انجام می دهد و تا کنون در تلویزیون کاری را انجام نداده است. هم چنین باید بگوییم که این شخصیت، کار مترجمی زبان را هم انجام می دهد و این کار را به عنوان شغل دوم خود می شناسد. او از این دو راه به کسب درآمد مشغول می باشد و پول زیادی را از این طریق دریافت کرده است.

ترانه علیدوستی در مورد تسلط بر زبان انگلیسی و آلمانی می گوید که در سال های شصت و پنج و شصت و هفت، پدرش در یک باشگاه آلمانی بازی می کرده است و او تا سن شش سالگی در آلمان زندگی می کرده است، او زبان آلمانی را از این طریق یاد گرفته است و اکنون نیز در همین امر در حال ترجمه زبان آلمانی می باشد. هم چنین در مورد زبان انگلیسی می گوید که تا کنون به جز یک دوره کوتاه دیگر کلاس زبان نرفته است و به صورت خودکار زبان انگلیسی را فرا گرفته است.

عکس های این بازیگر را در کجا ببینیم؟

با یک سرچ ساده در اینترنت می توان عکس های بسیار زیادی از ترانه علیدوستی را از سال های ابتدای بازیگری اش تا کنون مشاهده کرد. هم چنین باید بگوییم که این سلبریتی، در اینستاگرام، دارای پیجی می باشد که عکس های مختلفی را از خودش گاهی اوقات منتشر می کند و می توان عکس های او را در اینترنت مشاهده کرد. هم چنین باید بگوییم که در فن پیج های این سلبریتی عکس های بسیار زیادی را می توان از این شخص پیدا نمود.

با مشاهده عکس های بیشتر از ترانته علیدوستی متوجه خواهید شد که او یکی از بازیگران زن ایرانی بدون آرایش می باشد که توانسته معروفیت فوق العاده ای را برای خود رقم بزند.

فیلم های محبوب ترانه علیدوستی کدامند؟

فیلم های محبوب ترانه علیدوستی کدامند؟

ترانه علیدوستی تا کنون در فیلم های متعددی بازی کرده است که تمامی این فیلم ها از آثار به یاد ماندنی و درخشان این بازیگر برجسته بوده اند. در ادامه به معرفی چند اثر محبوب از این شخصیت خواهیم پرداخت.

شهرزاد

شهرزاد، سریالی با پخش نمایش خانگی بود که در سه فصل ساخته بود که جریان و داستان عاشقانه هایی نافرجام را در بر داشت. این سریال لوکشینی انقلابی داشت و ترانه علیدوستی نقش شهرزاد و نقش اصلی را برعهده داشت.

فروشنده

فروشنده از دیگر فیلم های بسیار زیبا و جهانی ترانه علیدوستی می باشد که زمانی که پخش شد، با استقبال بسیار زیادی رو به رو شد این فیلم، در جشنواره های خارجی نیز جایزه دریافت کرد که ترانه علیدوستی و شهاب حسینی نقش های اصلی را بر عهده داشتند.

من ترانه پانزده سال دارم

من ترانه پانزده سال دارم، اولین فیلم این شخص می باشد که در آن بسیار خوش درخشید و در اولین فیلم خود موفق شد که جایزه جشنواره سیمرغ را دریافت کند.

درباره الی

درباره الی یکی دیگر از فیلم های بسیار جذاب ترانه علیدوستی می باشد که این شخص موفق شده است در این فیلم نیز بسیار خوش بدرخشد. هم چنین باید بگوییم که این فیلم بسیار قدیمی می باشد و او مجدد با شهاب حسینی در این فیلم همبازی بوده است، هم چنین باید گفت که او با گلشیفته فراهانی نیز در این فیلم بازی کرده است.

مادر قلب اتمی

مادر قلب اتمی در این فیلم نیز با محمد رضا گلزار بازی کرده است و این شخص در این فیلم، همانند دیگر کار های خود نقش خود را به خوبی ایفا کرده است.

جوایز و افتخارات ترانه علیدوستی شامل چه مواردیست؟

جوایز و افتخارات ترانه علیدوستی شامل چه مواردیست؟

ترانه علیدوستی در جشنواره های بسیار زیادی تا کنون برنده جایزه شده است و هم چنین کاندید شده است. او به عنوان بهترین بازیگر زن در سریال شهرزاد و هم چنین در جشنواره حافظ نامزد شده است. او هم چنین بهترین نامزد بازیگر نقش اول زن برای سریال فروشنده و برای جشنواره حافظ بوده است.

در سریال شهرزاد نامزد جایزه حافظ در بخش بهترین بازیگر زن درام شده است. نامزد بهترین بازیگر نقش اول زن در جشنواره منتقدان و نویسندگان سینمای ایران شده است که مربوط به آسمان زرد کم عمق می باشد.

او همچنین موفق شد که جایزه پروین مشترکا به همراه لیلا حاتمی و نگار جواهریان بشود. همچنین در جشنواره وزول برنده جایزه بهترین بازیگر نقش اول زن در فیلم پذیرایی ساده شده است. او در سی و یکمین جشنواره فیلم فجر نیز نامزد بهترین بازیگر نقش اول زن در فیلم آسمان زرد کم عمق شده است. او در جشنواره فیلم آسیایی و عربی اوسیان سینه فن برنده جایزه بهترین بازیگر اول زن در فیلم پذیرایی شده است. هم چنین در جشنواره فیلم فجر و در بیست و چهارمین جشنواره فیلم فجر، برنده بهترین بازیگر نقش مکمل زن در فیلم چهارشنبه سوری شده است.

او برنده نخل زرین در سومین جشنواره اجتماعی آبادان برای فیلم من ترانه پانزده سال دارم شد. هم چنین برنده جایزه بهترین بازیگر زن در پنجاه و پنجمین جشنواره فیلم لوکارنو سوئیس برای فیلم من ترانه پانزده سال دارم شده است. او هم چنین جایزه بهترین بازیگر نقش زن، در جشنواره انجمن منتقدین نویسندگان سینمای ایران برای فیلم من ترانه پانزده سال دارم شده است. او برای این فیلم نیز همچنین برنده بهترین بازیگر نقش اول زن در جشنواره فیلم فجر و در بیستمین دوره این جشنواره شده است.

ترانه علیدوستی چند سال دارد؟

تاریخ تولد ترانه علیدوستی، سال هزار و سیصد و شصت و شش می باشد و این یعنی این بازیگر اکنون دارای سنی حدود سی و شش سال می باشد. این سلبریتی بسیار جوان می باشد و از یک چهره بسیار شاداب برخوردار است و اگر کسی تاریخ تولد او را نداند اصلا متوجه نمی شود که او بالای سی سال سن داشته باشد. زیرا ترانه علیدوستی را جزو بازیگر های بیبی فیس دسته بندی می کنند و باید بگوییم که دقیقا همانطور که می گویند از چهره کودکانه ای برخوردار می باشد.

آیا تا به حال مصاحبه با این بازیگر انجام شده است؟

آیا تا به حال مصاحبه با این بازیگر انجام شده است؟

با ترانه علیدوستی تا کنون مصاحبه های زیادی انجام شده است و باید بگوییم که این مصاحبه ها به انتشار رسیده است و اکنون بخشی از یک مصاحبه را قرار است که منتشر کنیم. از این شخصیت پرسیده می شود که آیا ترانه پانزده ساله سینما اکنون کجا می باشد و در کجای سینما جای دارد؟ او می گوید که در جای خاصی نیست و تبدیل به یک بازیگر حرفه ای شده است و مشغول به کار خودش می باشد. از او پرسیده می شود که آیا به آن جایگاهی که دوست دارد رسیده است یا خیر و ترانه علیدوستی جواب می دهد که هیچگاه سعی نکرده است که یک جایگاه خاص را برای خود تعریف کند و معتقد است که این کار مسیر پیشرفت را بر روی آدم می بندد.

او می گوید که آدم باید یاد بگیرد تا به خودش نه بگوید تا بتواند در کارش پیشرفت بسیار زیادی داشته باشد. همچنین از او پرسیده می شد که آیا چقدر سینما برای شما در اولویت می باشد و او می گوید که صد در صد برایش ارجحیت دارد و هیچگاه کار تلویزیونی انجام نمی دهد. از او در مورد شهرزاد پرسیده می شود و می گوید که شهرزاد دقیقا همان اتفاقی بود که باید می افتاد و وقتی نام آن را می شنوم یاد هزار و یک شب می افتم.

از او پرسیده می شود که قبل از ورود به سریال شهرزاد، چقدر با ادبیات و داستان و هزار و یک شب آشنایی داشته است؟ او می گوید که موفق نشده است که هزار و یک شب را به صورت کامل بخواند اما با برخی از حکایت هایش آشنایی زیادی دارد ولی به صورت کلی با ادبیات آشنایی دارد. از او پرسیده می شود که آیا ادبیات به او و بازیگری کمک کرده است؟ و او پاسخ می دهد که خیلی به او کمک کرده است و هر چیز که تا کنون بلد می باشد را از این طریق یاد گرفته است. از او می پرسند که آیا شعر می گوید و او می گوید که نه ولی داستان می نویسد.

از او می پرسند که چه وجهی از بازیگری برای او جذاب است و او در پاسخ می گوید که وقتی یک بازی در جلوی دوربین دارد اتفاق می افتد را بسیار دوست دارد و بازی کردن و تخیل کردن یک زندگی دیگر بسیار برای او جذاب می باشد. هم چنین می گوید که بازی کردن یک زندگی که شاید برایت اتفاق نیفتد بسیار جالب می باشد.

از او پرسیده می شود که آیا همانند دیگر بازیگر ها از کودکی به این کار علاقه داشته است و او می گوید که از کودکی نه و او کار های دیگری را دوست داشته انجام بدهد. هم چنین از این شخص پرسیده می شود که آیا فوتبالی می باشد و او می گوید که نه فوتبال را دوست ندارد، از او در مورد قوه تخیل پرسیده می شود که آیا دارد یا نه و چقدر این قوه تخیل به او کمک کرده است و او می گوید که خیلی زیاد قوه تخیل دارد و در سینما بسیار زیاد به او کمک کرده است.

از او می پرسند که آیا چه چیزی را می توانید در مورد خودتان فکر کنید که خیلی رویایی باشد؟ او می گوید که نباید به آن به شکل فردی نگاه کنیم و او دوست دارد تا همه همکارانش در این حرفه موفق باشند. او می گوید رویایی این است که همه در یک جهت و در کنار هم کار کنند. از او پرسیده می شود که آیا از بازیگری می ترسد و او می گوید که چنین چیزی نیست و از بازیگری نمی ترسد و فکر می کند که هیچگاه نترسیده است.

حاشیه های ترانه علیدوستی درباره چه مواردیست؟

یکی از حاشیه هایی که برای این شخصیت به وجود آمد، علامت تتویی می باشد که شکار لحظه های عکاسان شده است. در یک عکس آستین لباس ترانه علیدوستی بالا می رود و نقش یک تتو بر روی آن نمایان می شود که این تتو نشان دهنده یک جریان فمینیستی می باشد که برای حمایت از حقوق زنان برای سقط جنین است. این موضوع باعث شد که حاشیه های بسیار زیادی برای ترانه علیدوستی به وجود بیاید. هم چنین در یک مورد دیگر، صحبت های او در جشنواره اختتامیه سریال شهرزاد در مورد تلویزیون و برچسب خیانت فرهنگی زدن بر روی تلویزیون، این شخصیت وارد حاشیه شد.

هم چنین ترانه علیدوستی عکسی بدون آرایش را از خود منتشر کرد که صورتش مملو از کک و مک های قهوه ای بود و این عکس بسیار زیاد با واکنش های مختلفی رو به رو شد. هم چنین پست های اجتماعی گزند ترانه علیدوستی، باعث شد که کاربران زیادی با این شخص رفتار منفی داشته باشد و از این طریق نیز علیدوستی وارد حاشیه های بسیاری شد. البته باید بگوییم که که بسیاری از افراد بدون شناختن ترانه علیدوستی به او تهمت های بی جایی زدند که این موجب واکنش نشان دادن ترانه علیدوستی شد.

همسر این بازیگر کیست؟

همسر این بازیگر کیست؟

علی منصور نام همسر ترانه علیدوستی می باشد و در مورد او شایعات زیادی مطرح شده بود. برای مثال گفته می شد که همسر او در لندن مقیم می باشد و یک تاجر بزرگ است. موردی که جالب توجه می باشد این است که همسر ترانه علیدوستی نه در لندن می باشد و نه یک تاجر بزرگ است بلکه تحصیلات خود را در بازیگری تمام کرده و یک بازیگر تازه کار می باشد. او و همسرش مدت زیادی می باشد که با یکدیگر ازدواج کرده اند که حاصل این ازدواج یک فرزند دختر به نام حنا می باشد.

ماشین ترانه علیدوستی چیست؟

ترانه علیدوستی یکی از بازیگران و سلبریتی های ثروتمند می باشد ولی موردی که اینجا قابل گفت و گو می باشد این است که هیچ مشخصاتی از زندگی و خانه این شخص وجود ندارد و چیزی که باید بدانیم این است که شاید ماشین او گرانقیمت باشد و شاید هم یک ماشین باشد که از ارزش چندانی برخوردار نباشد.

اولین جایزه بین المللی ترانه علیدوستی چه بود؟

اولین جایزه بین المللی ترانه علیدوستی چه بود؟

ترانه علیدوستی تا کنون جایزه های متعدد زیادی دریافت کرده است اما اولین جایزه بین المللی این بازیگر برای فیلم من ترانه پانزده سال دارم است می باشد که از یک جشنواره خارجی دریافت کرد و جزو افتخارات بسیار ارزشمند ترانه علیدوستی به شمار می رود.

سوالات متداول

 1. نام اولین فیلمی که ترانه علیدوستی بازی کرد چه بود؟

  اولین فیلمی که این بازیگر در آن بازی کرد فیلم من ترانه پانزده سال دارم است می باشد.

 2. او اولین جایزه خود را در ایران از کدام جشنواره دریافت کرد؟

  او اولین جایزه خود را در جشنواره فجر دریافت کرد.

 3. نام دختر ترانه علیدوستی چه می باشد؟

  نام دختر ترانه علیدوستی حنا می باشد.

 4. جریان فمینیستی که ترانه علیدوستی در آن فعالیت می کند برای چه چیزی می باشد؟

  این جریان یک فعالیت می باشد که در حمایت از زنان و سقط جنین انجام می شود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]