در این روزها خیلی از کاربران تفاوت شاخ و اینفلوئنسر را نمی دانند و فکر می کنند که به هر کسی که به صورت بلاگر (بلاگر کیست؟) یا هر صورت دیگری که فعالیت کند به او شاخ اینستاگرام یا اینفلوئنسر گفته می شود. اکنون در این مقاله می خواهیم در مورد تفاوت آن ها صحبت کنیم و اگر می خواهید تفاوت آن ها را بدانید همراه باشید.

قبل از این کار ابتدا شاخ های اینستاگرام و اینفلوئنسر های معروف ایرانی را بیشتر بشناسید چرا که این گونه می توانید بهترین برداشت را داشته باشید.

تفاوت شاخ و اینفلوئنسر چیست

تفاوت شاخ و اینفلوئنسر چیست؟

اگر در فضای مجازی فعالیت داشته باشید و دنبال کننده آن ها باشید با واژه های مختلفی در آن فضا آشنا شده اید و یا این که به گوشتان خورده است ولی معنی آن را نمی دانید. شاخ به کسی گفته می‌ شود که برای دیده شدن دست به هرکار مبتذل و مستهجن و غیر اخلاقی می زند.

اما اینفلوئنسر به کسی می‌ گویند که در پیجش محتوای خاصی تولید می‌ کند و هدف خاصی دارد و دنبال کنندگان آن از دنبال کنندگان بلاگر ها بیشتر می باشد یعنی بلاگرها زیرمجموعه اینفلوئنسر ها می باشند.

تفاوت شاخ و اینفلوئنسر در اینستاگرام چیست؟

افرادی که در این شبکه اینستاگرام دارند و در آمد کسب می کنند به سه دسته تقسیم می شوند: بلاگر ها به کسانی گفته می‌ شود که تولید محتوای خاصی دارند و یا این که تولید محتوا ندارند و در هر زمینه ای فعالیت می کنند، اما شاخ ها به افرادی گفته می‌ شود که در زمینه خاص فعالیت نمی‌کنند و تولید محتوا ندارند.

اما برای این که در این فضا دیده شوند دست به کارهای غیر اخلاقی می زنند تا بتوانند کسب درآمدی داشته باشند، اما اینفلوئنسرها به کسانی گفته می‌ شود که تولید محتوا دارند و تعداد فالوورهایشان خیلی بیشتر از بلاگرها و شاخ ها می باشد.

تفاوت شاخ و اینفلوئنسر در شاخه مدلینگ

تفاوت شاخ و اینفلوئنسر در شاخه مدلینگ چیست؟

در هر شاخه، حرفه و حوز‌ه ای برخی از افراد وجود دارند که به جای این که بتوانند از راه درست اقدام به دیده شدن کنند و خود را به عنوان یک فرد مطرح نشان دهند دست به کارهای غیر اخلاقی و زشت می زنند تا به هر نحوی خودشان را نشان دهند.

در عرصه مدلینگ هم چنین افرادی وجود دارند و به جای آن که از راه درست وارد این عرصه شوند دست به کارهای زشت می زنند و لباس های ناجور و غیر اخلاقی به تن می‌ کنند و مورد تمسخر قرار می دهند تا دیده شوند که به چند مورد از آن ها اشاره می کنیم:

اینفلوئنسر در مدلینگ

اینفلوئنسر به کسی گفته می شود که در حوزه مدلینگ تولید محتوا می‌کند اما شاخ در این عرصه به کسی گفته می‌شود که ادعای کار در این حوزه دارد اما درواقع کار مفید و مشخصی انجام نمی دهد.

فشن بلاگر یا فشن اینفلوئنسر

افراد در این زمینه با ضبط ویدیو ها، عکس ها و فیلم های مختلف سعی می‌ کنند که ترند های روز را مانند پوشاک و البسه و کیف و کفش را به نمایش بگذارند اما افرادی که در این زمینه به صورت شاخ شناخته شده‌اند کار حرفه‌ای و تخصصی انجام نمی دهند و فقط می خواهند با کار های سبک اخلاقانه دیده شوند و اینفلوئنسر ها را مورد تمسخر قرار می دهند.

اینفلوئنسر استایلیست

افرادی که در این شاخه از مدلینگ هستند دید گاه تخصصی تری به دنیای مد دارند و به دور از ترند های روز با استفاده از خلاقیتی که دارند سبک هایی را ترند می کنند اما شاخ ها می خواهند فقط با زدن تیپ های خز و مورد دار خود را با کلاس اجتماعی بالا نشان دهند.

تبلیغ کننده مد و تفاوت شاخ و اینفلوئنسر

به کسی گفته می شود که حرفه و تخصص و سوادی در این زمینه ندارد اما به واسطه چهره و خصوصیات ظاهری و معروفیتی که در فضای مجازی دارد وارد این عرصه شده است اما افراد شاخ در این زمینه هم سوادی در این کار ندارند و هم این که کسی آن ها را وارد این کار نکرده بلکه فقط خودشان، خود را به عنوان تبلیغ کننده مد و یک اینفلوئنسر معرفی می کنند.

اینفلوئنسر های مدل

افرادی هستند که به خاطر داشتن استایل و چهره زیبا به عنوان ویترین جذاب شناخته شده اند اما شاخ ها هیچ کدام از این ویژگی ها را ندارند و فقط با اعتماد به نفس زیادی توهم مدل بودن را دارند.

اینفلوئنسرهای طراح مدلینگ

این افراد به صورت تخصصی در این عرصه یعنی مدلینگ طراحی البسه مزون ها را انجام می دهند ولی شاخ ها نه سواد این کار را دارند و نه هنرش را فقط دوخت های دیگران را به اسم خود تمام می کنند.

اطلاعات اینفلوئنسرهای مدلینگ

افراد شاغل در این حوزه اطلاعاتی در مورد کارشان می دانند مانند آگاهی در مورد ترند ها، رنگ ها، طراحان لباس ها، آگاهی از هنر و مد که شاخ ها هیچ اطلاعاتی در این زمینه ندارند.

تعداد اینفلوئنسر های مدلینگ

تعداد اینفلوئنسرهای آن ها خیلی زیاد می باشد و اکثر فالور هایشان واقعی می باشند ولی فالوور ها و دنبال کنندگان شاخ ها فیک و کم تر می باشد.

درآمد اینفلوئنسر های مدلینگ و تفاوت شاخ و اینفلوئنسر

افرادی که به عنوان اینفلوئنسر در این حوزه مشغول به کار هستند درآمد خیلی زیادی در طول ماه از این راه کسب می‌ کنند اما افرادی که به عنوان شاخ در این زمینه مشغول به فعالیت هستند درآمد شان به مراتب خیلی کم تر از اینفلوئنسر ها می باشد.

معروفیت اینفلوئنسرهای مدلینگ

اینفلوئنسر های فعال در حوزه مدلینگ از معروفیت خیلی بیشتری برخوردار هستند و به عنوان یک سلبریتی شناخته می‌ شوند اما افرادی که با شاخ بازی در این حوزه می‌ خواهند معروف شوند معروفیتشان مقطعی می باشد و به مشهوریت به نامی نمی رسند. شباهت و تفاوت شاخ و اینفلوئنسر را در مطالب بالا توضیح داده ایم.

تفاوت شاخ و اینفلوئنسر درشاخه بلاگری

تفاوت شاخ و اینفلوئنسر درشاخه بلاگری در چیست؟

بعضی از افراد در شبکه‌های مجازی مانند اینستاگرام و یوتیوب به‌عنوان بلاگر فعالیت می‌کنند و تولید محتوای خاصی دارند و یا این که تولید محتوای مخصوصی ندارند و در هر زمینه ای فعالیت می کنند که به صورت چهره مشهور شناخته شده‌اند.

آنها تعداد فالوورهای خیلی زیادی دارند و کارهای غیر اخلاقی انجام نمی‌ دهند و به خاطر محبوبیتی که دارند مشهور شده‌اند اما شاخ ها برای دیده شدن دست به هر کاری غیر اخلاقی می زنند تا بتوانند در این فضاها خود را نشان دهند و به عنوان چهره مشهور شناخته شوند.

آیا تفاوت شاخ و اینفلوئنسر در دنیای واقعی هم وجود دارد؟

همیشه در فضای مجازی تعدادی از افراد به عنوان اینفلوئنسر و شاخ شناخته نمی شوند و تفاوت ها فقط در بین آن ها نیست بلکه در دنیای واقعی هم افرادی هستند که از محبوبیت و مشهوریت خیلی زیادی برخوردار هستند و به عنوان یک اینفلوئنسر در دنیای واقعی شناخته می شوند و در مقابل آن هم افرادی هستند که سواد و تخصص کاری را ندارند و برای دیده شدن در بین مردم جامعه دست به هر کاری در دنیای واقعی می زنند تا بتوانند خود را نشان دهند.

تفاوت اینفلوئنسر و بلاگر در چیست؟

اگر مطالب قبلی را به خوبی خوانده باشید متوجه شده اید که بلاگر و اینفلوئنسر تفاوت هایی با هم دارند و نمی‌ توان آن ها را فقط یک نفر دانست بلکه آن ها دو عنوان جدا هستند که تفاوت هایشان را بیان می کنیم:

تعداد فالوور

تعداد فالوور های اینفلوئنسر ها به ارقام میلیونی می‌ رسد در صورتی که بلاگر ها فقط چند هزار نفر ممکن است فالوور داشته باشند.

درآمد

درآمد اینفلوئنسر ها به مراتب خیلی بیشتر از بلاگرها می‌ باشد چرا که آن ها مجموعه خیلی بزرگتری نسبت به بلاگر ها دارند و بلاگرها زیر مجموعه آن ها می باشند.

ایونت ها

اینفلوئنسرها با توجه به این که هدف خاصی را دنبال می کنند در آن زمینه ای که در اینستاگرام و فضای مجازی مشغول به فعالیت هستند ایونت هایی برگزار می‌ کنند که بلاگرها همچین کاری را انجام نمی‌ دهند چون معروفیت آن ها را ندارند. تفاوت شاخ و اینفلوئنسر مجازی بسیار زیاد می باشد.

تخصص و تفاوت شاخ و اینفلوئنسر

اینفلوئنسرها چون زمینه خاصی را مد نظر دارند و تولید محتوا می کنند تخصصی حتماً باید در آن داشته باشد در صورتی که بلاگر ها این طور نیستند و در هر زمینه‌ ای که می‌خواهند به صورت سطحی فعالیت می‌کنند. تفاوت شاخ و اینفلوئنسر در معنی به صورت کاملا مشخصی در مطالب بالا بیان کردیم.

تبلیغات

اینفلوئنسر ها تبلیغات های بیشتری نسبت به بلاگرها می گیرند و بیشتر در زمینه‌ های علمی و پزشکی می باشد اما بلاگرها در هر زمینه ای تبلیغات می کنند.تفاوت شاخ و اینفلوئسر در لغت کاملا واضح می باشد.

تفاوت اینفلوئنسر و بلاگر

اینفلوئنسر ها در چه زمینه هایی فعالیت می کنند؟

اینفلوئنسرها در زمینه های مختلفی مانند پزشکی، زیبایی، بهداشتی و همچنین آشپزی و ساختن کلیپ های پند آموز و غیره مشغول به فعالیت هستند در موارد زیر چند مورد از اینفلوئنسر های برتر را نام می بریم:

  1. نیکا نیکتا
  2. گونشین کیزلاری
  3. گونشین کیدز
  4. صدف بیوتی

سوالات متداول در مورد تفاوت شاخ و اینفلوئنسر

اینفلوئنسر کیست؟

کسی که تعداد زیادی فالوور دارد که ارقام آن ها به اعداد میلیونی می رسد.

شاخ به چه کسی گفته می شود؟

به کسی گفته می شود که برای دیده شدن دست به هر کار غیر اخلاقی می زند.

آیا شاخ و اینفلوئنسر با هم تفاوت دارد؟

شاخ و اینفلوئنسر تفاوت های خیلی زیادی در مواردی دارند.

تفاوت فاحش بلاگر و اینفلوئنسر در چیست؟

تفاوت بارز آن ها در تعداد فالوور و تولید محتوا و درآمد می باشد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]